Skip to main content

Spring 2015 Roster of Penn College Graduates Published

The list of graduates for the Spring 2015 semester at Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2015 dean’s list

Kyle H. Abel, Nazareth, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Ryan A. Adams, Newtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Saeed S. AlAnazi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Abdulrahman R. Aldebas, Williamsport, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Sadoon R. Alenazi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Faisal A. AlGhamdi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Hamad Abdullah H. Alkhunayfir, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Charlton F. Allen Sr, State College, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Sydney C. Allen, Beech Creek, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Abdulkhaleq A. Almansaf, South Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Ali H. Almehdhar, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ali S. Alshehri, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Kacey S. Ammerman, Athens, Bachelor of Science, Nursing
Dennis L. Arnold, Brodheadsville, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Dennis L. Arnold, Brodheadsville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Samantha J. Arnold, Cocolamus, Associate of Applied Science, Nursing
Cameron T. Arthur, Muncy, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Morgan A. Atherton, Newburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Austin L. Aubinoe, Potomac, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Lisa R. Aunkst, Watsontown, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Kord L. Aurand, McVeytown, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology

Lora A. Bacharach, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Joshua E. Bachorski, New Berlin, Bachelor of Science, Computer Aided Product Design
Nicholas R. Bachorski, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Evan A. Bahrle, Lanoka Harbor, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kendel F. Baier, Jersey Shore, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Aaron P. Baker, Allentown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration
Matthew A. Bamonte, Milton, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Jarred T. Barch, Reading, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Derek I. Barnes, Windber, Certificate, Electrical Occupations
Todd M. Barnes, St. Marys, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Corey T. Barnett, Stevens, Asociate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Lauren M. Barrett, Mill Hall, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Stephen E. Bassler, Harrisburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Andrew D. Baugus, Strasburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Daniel C. Baylor, Mifflinburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Corey L. Beall, Severn, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Zachary R. Beaver, Danville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Alec K. Becker, Port Matilda, Associate of Applied Science, Forest Technology
Alisha M. Bedford, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Loyal R. Beiler, New Berlin, Associate of Applied Science, Nursing
Timothy P. Beiler, Narvon, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Kailie T. Bell, Lewistown, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Amber L. Belles, Williamsport, Certificate, Health Information Coding Specialist
Scott R. Bellum, Berwick, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Louis Benet, Tampa, Fla., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
David M. Berg, Port Trevorton, Bachelor of Science, Information Technology: Web & Applications Development Concentration
Joshua M. Berg, State College, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kevin T. Beverly, Andover, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Taylor M. Bird, Canton, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Robert E. Bires, Ephrata, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Luke R. Birt, Dillsburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Codey D. Bishop, Mill Creek, Certificate, Electrical Occupations
Frank W. Bittermann, Barto, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Joshua L. Blank, West Chester, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration, Cum Laude
Brandon D. Bless, Chambersburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Curt F. Bloom, Curwensville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Jason F. Bloom, Curwensville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Kyle W. Bloom, Curwensville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Joshua I. Bobenrieth, Port Allegany, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Erica L. Bock, Denver, Certificate, Health Information Coding Specialist
Curtis J. Bohl, Hunlock Creek, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Matthew D. Bohlen, Lancaster, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Angela J. Bolinger, Galena, Md., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
David A. Bolner, Glen Mills, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Kyle Thomas Bolton, Fogelsville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Alexander N. Bomberger, Mountville, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Ashley M. Bonsell, Tyrone, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Timothy B. Boring, New Florence, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Lee D. Bouton, Stillman Valley, Ill., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration, Cum Laude
Charese M. Bova, Beech Creek, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Mark J. Bowling, Portersville, Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Sarah Boyer, Great Mills, Md., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
James J. Boylan, Newton, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Devin M. Boyle, Pottsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kari A. Boyle, Lock Haven, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Amy E. Bradley, South Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal
Bradley E. Brent, Mohnton, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Abby Linette Bressler, Hughesville, Associate of Applied Science, Individual Studies
Thomas H. Bressler, Williamsport, Associate of Applied Science, Food and Hospitality Management
Casey N. Brewer, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Jordan E. Brininger, Winfield, Associate of Applied Science, Nursing
Patrick T. Briody, Allentown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jessica A. Brobst, Millmont, Associate of Applied Science, Nursing
Justin D. Brobst, Dallas, Associate of Applied Science, Forest Technology
Robert J. Brooks, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
April M. Brought, Middleburg, Bachelor of Science, Nursing
Colton J. Broyan, Nescopeck, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
James K. Brumbaugh, West Grove, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Rachel C. Bryant, State College, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Samuel G. Bubb, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jacob T. Buchanan, Easton, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brianna E. Bucklin, Whitehall, Associate of Applied Science, Hospitality Management, Honors
Brianna E. Bucklin, Whitehall, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Sage M. Bumbarger, Howard, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Dean M. Bumbulsky, Effort, Certificate, Welding
Dylon T. Burdge, Dover, Associate of Applied Science, Welding Technology
David A. Burgin, South Williamsport, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Benjamin F. Burmester, Columbia, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Benjamin D. Burns, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
William P. Burrows Jr., Bellwood, Bachelor of Science, Accounting
Christopher J. Busby, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Adam C. Bush, Jeannette, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Alexander L. Buskirk, Schnecksville, Certificate, Welding

Alexander R. Campolongo, State College, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Michael W. Cantolina, Howard, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
John C. Capik, Yardley, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Joseph M. Caramela, Somerset, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Angela M. Card, Lock Haven, Bachelor of Science, Graphic Design
Jonathan D. Carden, Sidman, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jared L. Carr, Avis, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Julie H. Carr, Souderton, Bachelor of Science, Nursing
Thomas D. Carrano, Woodbridge, Va., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Arthur Carroll, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Brendan P. Carroll, Freedom, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Sean M. Carroll, Ellicott City, Md., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration
Madeline R. Casilla, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
James H. Cassidy, Douglassville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nicholas R. Cassidy, Seymour, Conn., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Paul A. Cataldi, Chalfont, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
John V. Catania, Newtown Square, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Ryan D. Cawley, Bethlehem, Bachelor of Science, Construction Management
Nicholas Cenci, Manalapan, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
William D. Chester, Blue Bell, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Shannon M. Claggett, Doylestown, Bachelor of Science, Nursing
Alexandr S. Clark, Fairfax, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Daniel F. Clark, Royersford, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Cody J. Clauss, Telford, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Matthew R. Clugston, Philadelphia, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Marci L. Cohen, Clarks Summit, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Dustin W. Colburn, Selinsgrove, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Jesse A. Cole, Somerset, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael A. Coletti, Yorktown Heights, N.Y., Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Riley W. Colvin, Erie, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Ryan M. Colwell, New Cumberland, Bachelor of Science, Technology Management
Dayna R. Comitz, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Jeffrey C. Comitz, Hughesville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Christopher J. Conklin, Middletown, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
David G. Conrad, Lebanon, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Stuart J. Cook, Ephrata, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist, Honors
Annette M. Counterman, Milton, Bachelor of Science, Accounting, Magna Cum Laude
David I. Craft, Danville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jacob A. Cram, Lewistown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Rommel A. Cressman, Lansdale, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Marco G. Cristina, Pittsburgh, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Shannon E. Croney, Lake Ariel, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Nathaniel J. Cross, York, Bachelor of Science, Building Automation Technology
William T. Culbertson Jr., Huntingdon, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Matthew G. Cummings, Mountville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Robert J. Cunningham II, Saylorsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration

Ethan C. Dalious, Hamburg, Certificate, Electrical Occupations
James W. Daniels, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Jeffrey P. Darocha, Ardsley, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Dan A. Dascani, Connellsville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Justin T. Dashem, Centre Hall, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Maxwell A. Davert, Greene, R.I., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Zachary R. Davidheiser, Boyertown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Bradford A. Davis, Northwood, N.H., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Tasha K. Davis, Wellsboro, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Amity L. Day, Lock Haven, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, High Honors
Jacob R. Day, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Jason M. DeFrangesco, Harleysville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Arissa J. Deibert, Valley View, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Arissa J. Deibert, Valley View, Certificate, Health Information Coding Specialist
Nicholas R. Deibler, York Haven, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Nathan T. Deitrich, Elizabethville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Colton J. Deitz, Millersburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Brittany L. Delmo, Milford, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Vincent S. DelMonte, Berlin, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Christine M. Delory, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Giuseppe Deluca, Eastchester, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Giuseppe Deluca, Eastchester, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Keven Y. Derolf, Mountain Top, Certificate, Diesel Technician
Jonathan F. DeRoner, Thurmont, Md., Bachelor of Science, Computer Aided Product Design
Caleb J. Dershem, Pinckney, Mich., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Daniel W. DeShong, Cochranville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Andrew D. Dietrich, Kutztown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Philip E. Dillen, Altoona, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Christopher C. Dillon, Harrisburg, Associate of Arts, General Studies
Brennan R. Dincher, Williamsport, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Jacob M. Diorio, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Gwen E. Dixon, Houtzdale, Associate of Applied Science, Business Management
Christopher D. Dolan, Hughesville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Kendra Y. Domino, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Chase R. Donmoyer, Fredericksburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Christian H. Dressler, Mifflintown, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Shane Z. Duke, Brick, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Kevin T. Duncan, Galloway, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Spencer J. Dunlap, Philipsburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Tyler J. Durham, Newville, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Gregory M. Duval, Higganum, Conn., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Gregory M. Duval, Higganum, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis

Ryan L. Eberhart, Wernersville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Darien L. Ebersole, Pequea, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Alexander S. Eckerd, Elizabethtown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Colin F. Edgar, Youngwood, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Zachary E. Edwards, Kutztown, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Joshua P. Eggler, Loganton, Certificate, Machinist General
Kevin F. Eichensehr, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Ian R. Elwell, Hartford, Conn., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Megan L. Emanuelson, Bellefonte, Associate of Applied Science, Nursing
Alicia R. Emery, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
Alycia M. Enders, Jersey Shore, Bachelor of Science, Accounting
Dakota J. Endress, Josephine, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Adam T. Engel, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Paul A. Evans, Haverford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Rachael L. Evers, Linden, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
David A. Exelbert, Frederick, Md., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors

Derek C. Farrell, Dushore, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jordan P. Felix, Mohrsville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Anders T. Felton, Armagh, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jose L. Ferreira Jr., Kenilworth, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Rebecca G. Fidler, Williamsport, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist, Highest Honors
Miranda S. Fink, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Alexandria L. Fisher, New Albany, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Corey P. Fisher, Greenville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Michael W. Fisher, Bellefonte, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Ross M. Fisher, Chesterbrook, Associate of Applied Science, Nursing
Tyler J. Fisher, Montgomery, Bachelor of Science, Construction Management
James D. Flamm Jr., Reading, Associate of Applied Science, Welding Technology
James D. Flamm Jr., Reading, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Nathan C. Flexer, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Daniel H. Flynn, Blairstown, N.J., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Jarred T. Fogelman, Milton, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Colton J. Forbes, East Berlin, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Wyatt C. Forest, Trout Run, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Stephanie N. Foster, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Calvin J. Foust, Palmyra, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Michael P. Frank, Mill Hall, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Christopher S. Frantz, Mingoville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Todd L. Fraunfelter Jr., Nazareth, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
Jared Z. Frederick, Allentown, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Ryan T. Fry, Nazareth, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Summa Cum Laude
Stephen J. Funk, Philadelphia, Certificate, Plumbing

Regina A. Gair, Cogan Station, Associate of Applied Science, Business Management
Jason A. Gaisior, Milroy, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Vito Galati, Effort, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Robert Alexis Garcia, Albrightsville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Roberto Garcia Jr., Lincoln, Neb., Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Kellie A. Garis, Perkasie, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Kyle C. Garman, Denver, Associate of Applied Science, Welding Technology
Michael B. Gaudi, West Chester, Associate of Applied Science, Welding Technology
Dana J. Gause, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas Gaviola, East Hampton, N.Y., Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, High Honors
Jorden L. Geiger, Penns Creek, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Glenn T. Gerbrick, Harleysville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Courtney L. Gernert, Palmyra, Bachelor of Science, Graphic Design
Eli W. Getgen, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Shaina R. Gifford, Williamsport, Certificate, Health Information Coding Specialist
Edward E. Gill, Shickshinny, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Highest Honors
Amanda M. Gingrich, Watsontown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Brittany S. Gingrich, Watsontown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Amie J. Glace, Montoursville, Bachelor of Science, Applied Human Services, Magna Cum Laude
Michael K. Glazewski, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Matthew J. Glodowski, Hainesport, N.J., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
David L. Glunk Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Theodore D. Goetz, Gibsonia, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Brittany E. Goldinger, Bainbridge, Associate of Applied Science, Human Services
Reece A. Gonsar, Halifax, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Roberto C. Gonzalez, Erie, Associate of Applied Science, Landscape/Nursery Technology
Chad B. Gordner, Canton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Nicholas J. Grady, Manalapan, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kevin A. Gragg, Media, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrea K. Grande, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Brody W. Gray, New Columbia, Bachelor of Science, Graphic Design
Zachary R. Graybill, East Waterford, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Zachary A. Green, Kensington, Md., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Amber D. Grodotzke, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
Cody D. Gulvas, DuBois, Associate of Applied Science, Forest Technology
Shawn R. Gum, Bloomsburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Lori A. Guthrie, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services

Jenna E. Haas, Lancaster, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Jacob S. Haeseler, North East, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Alexander J. Hagan, Broomall, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Sarah A. Hahn, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Rebecca A. Haladay, Roaring Branch, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Brittany N. Hall, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Mark D. Hanner, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Barbie A. Hanson, Phoenixville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joseph P. Hanstine, Lakewood, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Alta L. Hardenstine, Pocono Summit, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kenneth M. Hardenstine, Huntingtown, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Frederick R. Harder, Newburgh, N.Y., Certificate, Aviation Maintenance Technician, Distinction
Steven F. Hargenrader, Marble, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Jesse L. Haring, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Technology Management
Jarred M. Harry, Palmerton, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Jared C. Hartman, Mount Wolf, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Pamela D. Hartman, Harrisburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Austin B. Hartzell, Carlisle, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Nicole E. Hasse, Johnstown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Carolyn M. Hay, State College, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Anthony J. Hayes, Loganton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Michele D. Heckman, South Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Heidi M. Hedin, Doylestown, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Robert J. Heinrich, Muncy Valley, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Evan D. Helbley, Lock Haven, Associate of Applied Science, Forest Technology
Sam E. Helbling, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Brianna R. Helmick, Hershey, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, Honors
Brianna R. Helmick, Hershey, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Emily K. Helmus, Middletown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
James R. Henderson, Hollidaysburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Hayden D. Hendricks, Catawissa, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Ashley L. Hennessy, Linden, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Danielle M. Henninger, Bellefonte, Associate of Applied Science, Nursing
Tiffany A. Herb, Montgomery, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Cory J. Hershberger, Chestertown, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Kane E. Hershey, Shippensburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Courtney E. Hertzog, Nesquehoning, Bachelor of Science, Nursing
Benjamin A. Hess, Charleston, South Carolina, Bachelor of Science, Technology Management
Courtney L. Hess, Altoona, Bachelor of Science, Health Information Management
Kendall B. Heyer, Sellersville, Bachelor of Science, Nursing
Heith A. Hicks, Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Jordan E. Highland, Jim Thorpe, Bachelor of Science, Applied Human Services
Tara M. Higley, Dushore, Associate of Applied Science, Nursing
Philip E. Hill Jr., Clearfield, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Travis M. Hill, Sarver, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Travis M. Hill, Sarver, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Robert J. Hiller, Hawley, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Trevor J. Hiller, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Alexander J. Hilton, Saegertown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Alexander J. Hilton, Saegertown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Seth T. Hixson, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Jessa T. Hockenbury, Karthaus, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Jessica M. Hoffman, Avis, Bachelor of Science, Health Information Management
Shawn T. Hoffman, Pottstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tyler Hoffman, Millheim, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Nicholas W. Holland, Pasadena, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Michelle M. Holzmann, Saylorsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Erica M. Hoover, Milton, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Shane T. Hoover, Philipsburg, Associate of Applied Science, Business Management
Neil M. Hosterman, Spring Mills, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Miriam Brooke R. Hostetter, Lititz, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Nathan J. Howard, New Albany, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Jackson R. Hruschka, Bellefonte, Associate of Applied Science, Individual Studies, Honors
Scott D. Hubler, Allentown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Evan R. Hughes, Newton, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Brett R. Hummel, Middleburg, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Colby N. Hummel, Middleburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Sean M. Hunter, Livingston, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Zachary A. Hurley, Six Mile Run, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Tyler J. Husick, Saxton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Lori A. Hutchinson, DuBoistown, Associate of Applied Science, Human Services
Shon M. Huyck, Cogan Station, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Brendan D. Hynes, Annapolis, Md., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration

Zachary K. Ilgen, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
Justin D. Iman, Zionsville, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Luke M. Ingraham, Carrolltown, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Abigail Y. Inns, Catawissa, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, Highest Honors
Ashley N. Irish, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services, High Honors
Michael P. Isdaner, Mount Laurel, N.J., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Nico Italiani, Easton, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Margarita V. Ivankina, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing

Kathryn M. Jaconetta, Windsor, Conn., Bachelor of Science, Graphic Design
William H. Jager, Sellersville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Eric M. Jaindl, Allentown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Brenda L. James, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Highest Honors
Brenda L. James, Williamsport, Certificate, Health Information Coding Specialist, Distinction
Erik J. Jamison, Lehighton, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Ashley D. Jandrisavitz, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Brian L. Jenks Jr., Lords Valley, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Amy L. Johle, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Alain O. Johnson, East Orange, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Ricky L. Johnson Jr., Nazareth, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Seth G. Joiner, North Cambria, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Alyssa J. Jordan, Avondale, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Nicholas J. Judge, Telford, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude

Mitchell R. Kachele, Allendale, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Leanne S. Kainzbauer, Mifflinburg, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Steven J. Kanaley, Sandyston, N.J., Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Zachery T. Kane, Higganum, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Zachery T. Kane, Higganum, Conn., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Mohammed A. Kanwi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Michael Kastrat, New City, N.Y., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Benjamin J. Kauffman, Belleville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Hayley P. Kauffman, Northumberland, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kevin G. Kearney, Lebanon, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Daniel J. Kedroske, Dexter, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Timothy D. Keener, Sayre, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Alexander R. Kelly, York, Bachelor of Science, Construction Management
Joshua D. Kelly, Sonestown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Patrick J. Kelly II, Muncy, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Patrick J. Kelly II, Muncy, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Magna Cum Laude
Christopher J. Kent, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Business Management
Gabrielle L. Kenzy, Lewisburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Zachary L. Kerstetter, Mount Pleasant Mills, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Tom Kew-Goodale, Myerstown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Anthony J. King, Kingston, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Anthony J. King, Kingston, Certificate, Plumbing
Dillan D. King, Stroudsburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Samuel A. King, Salem, Mass., Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Gary J. Kluk, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Makenzie B. Knable, McVeytown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Seth K. Knable, McVeytown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Kaitlin L. Kneedler, Muncy, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jordan C. Knott, Hughesville, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Heidi R. Koch, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management
Joseph D. Koch, Perkasie, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Mark O. Kochanowski II, Ashland, Mass., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Shane M. Kocher, Larksville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Frank J. Kocjancic, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Nicholas A. Kokinda, Drums, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Sean T. Kolakowski, Glenwood, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Andrew B. Kolva, Chambersburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Thomas J. Koren, Warminster, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Thomas J. Koren, Warminster, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Kristina I. Kovtun, Lemont, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Michael A. Krafinski Jr., Middle Village, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology
Marlin J. Krall, Lebanon, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ethan F. Kreigline, Dry Run, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Joseph M. Kretz, Plymouth, N.H., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Sean M. Krieg, Taylor, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Savanah M. Krivonyak, St. Marys, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Felicia R. Kropp, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Nicolas J. Krupka, Allentown, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Matthew R. Kulp, Gilbertsville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Angelina M. Kunkel, Danville, Associate of Applied Science, Human Services
Timothy L. Kuntz, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts

Derek S. Labs, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Katelyn M. Lackey, Elizabethtown, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Christopher M. Lafey, Weatherly, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Christopher M. Lafey, Weatherly, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Michael J. Lamlin, Philadelphia, Certificate, Electrical Occupations
Madelyn M. Lanoue, Dallastown, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Nicole E. Lapinski, Bloomsburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Mark A. Lapszynski, Kennett Square, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Kathreen Dale Larsen, Clinton Corners, N.Y., Certificate, Aviation Maintenance Technician
Eric C. Lauman, Reading, Bachelor of Science, Technology Management
Jonathan M. Lawler, Conyngham, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Jonathan M. Lawler, Conyngham, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Darren J. Layre, Hatboro, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Darren J. Layre, Hatboro, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Michael W. Lee, Merion Station, Associate of Applied Science, Welding Technology
Austin C. Leftwich, Shickshinny, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Nathan A. Lehman, South Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Megan M. Leidy, Lemasters, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Kayla M. Leininger, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, Highest Honors
Benjamin J. Leskovansky, Bellefonte, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
Cody A. Leutner, Lititz, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Anthony P. LeVan Jr., Herndon, Bachelor of Science, Graphic Design
Michael J. Leventhal, Harrisburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Hallie J. Liberti, Linden, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Adam J. Liepinis, New Milford, Associate of Applied Science, Welding Technology
Scott J. Lignore, Jim Thorpe, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jacob Andrew Lindsey, Woolrich, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Nathan H. Lish, Gibsonia, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Katherine E. Lisi, Montoursville, Bachelor of Science, Health Information Management, Cum Laude
Ryan J. Litzinger, Patton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Brion T. Livermore, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Nicole C. Lo Furno, Glen Mills, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Brandon L. Lonaberger, Narvon, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Jessica A. Long, Shoemakersville, Bachelor of Science, Health Information Management, Summa Cum Laude
Devin R. Loose, Lebanon, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Giordana C. Lozier, Vestal, N.Y., Associate of Applied Science, Nursing
Louis D. Ludwig, Trout Run, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Herbert E. Lunt Jr., Cogan Station, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Herbert E. Lunt Jr., Cogan Station, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Courtney A. Lupole, Kane, Associate of Applied Science, Business Management
Charles J. Lutz, Reading, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Emily K. Lutz, Wading River, N.Y., Associate of Applied Science, Hospitality Management, High Honors
Tyler S. Lytwyn, Easton, Bachelor of Science, Construction Management

Autumn E. MacInnis, Trout Run, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Austin R. MacMorris, Hackettstown, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Colby D. Macomber, Bishopville, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Allen J. Mahaney, New Oxford, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Eric J. Mahon, Stanhope, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Alicia A. Maines, Philipsburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Duncan T. Maitland, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Andrew S. Manley, Cogan Station, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Summa Cum Laude
Andrew S. Manley, Cogan Station, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Christopher J. Manning, Yorktown Heights, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ashley L. Marino, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Nursing
Donna J. Markley, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Jennifer N. Markozanis, Effort, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Tyler N. Marold, Beach Lake, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Aaron J. Marsh, Centerville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
John P. Marshalek, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
David R. Martin, Lock Haven, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Kimberly R. Martinez, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Angie M. Martinozzi, Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management
Michael P. Masden, Cogan Station, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Garrett J. Maslonik, Patton, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
DaQuann Mason, Reading, Associate of Applied Science, Business Management
Alyson L. Masser, Montgomery, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Casey L. Masser, Klingerstown, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Ryan L. Matthews, Canton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Tyler R. Mausteller, South Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Zachary A. Mausteller, Danville, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Daron E. May, Mill Run, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Danica C. Mazzotta, Tyrone, Bachelor of Science, Technology Management
Megan N. McAllister, Montgomery, Bachelor of Science, Nursing
Evan W. McCann, Mount Joy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Sean P. McChesney, Wattsburg, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Erick S. McClellan, Warren, Associate of Applied Science, Forest Technology
Amber L. McClure, Millerstown, Associate of Applied Science, Human Services
Liam S. McClurg, Tunkhannock, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Richard A. McConnell, Matthews, N.C., Associate of Applied Science, Welding Technology
Richard A. McConnell, Matthews, N.C., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Branda L. McCowan, Hughesville, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Cody J. McCoy, Carlisle, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Phillip E. McCoy, Linden, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Zach D. McCurdy, Horsham, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Tyler T. McDonald, Noxen, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jordan S. McGowan, Carlisle, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brittney D. McHugh, Frederick, Md., Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Cody A. McKillips, Morgantown, Bachelor of Science, Accounting
Katelyn M. McNaughton, Malvern, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Macklin T. McQuade, Princeton Junction, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Meghan M. McQuillen, Montoursville, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Allan M. Meck, South Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
David J. Mecone, Montoursville, Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Shawna R. Meighan, Berwick, Bachelor of Science, Nursing
Reighanna A. Mellott, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Paige T. Messinger, East Berlin, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Shelby K. Metcalf, Benton, Associate of Applied Science, Forest Technology
Mitchell R. Meyer, Weedville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Rebecca L. Meyer, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
John A. Meyers, Johnstown, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
John A. Meyers, Johnstown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Elijah J. Miklos, Burnham, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Alisha M. Miley, State College, Bachelor of Science, Technology Management
Alexander R. Miller, Dover, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Chad M. Miller, Thompsontown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Chelsea E. Miller, Chambersburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Cory Miller, York, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Highest Honors
Joseph D. Miller, Bellefonte, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Ryan P. Miller, Montoursville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Scott S. Miller, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Austin J. Mills, Johnstown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Katherine E. Mingle, Watsontown, Associate of Applied Science, Human Services
Katherine E. Mingle, Watsontown, Bachelor of Science, Applied Human Services
Benjamin R. Mix, Williamsport, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Morgan E. Moberg, Huntingdon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jonathan H. Mongillo, Bradford, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Mason R. Montgomery, Oneonta, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Michael Montoya, Randolph, N.J., Associate of Applied Science, Welding Technology
Rory J. Moon, Knoxville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Anthony M. Moore, Willow Grove, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Shelby A. Mordan, Danville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Sharon L. Morris, Liberty, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Benjamin M. Morrison, Butler, Bachelor of Science, Construction Management
Brooklynne A. Morse, Painted Post, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
David M. Mossop, Newark, Del., Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Nicholas A. Muoio, Morristown, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Dylan N. Murray, Jersey Shore, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Dylan N. Murray, Jersey Shore, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Lewis C. Muya, Allentown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Mitchell E. Myers, Red Lion, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology

Falin B. Nat, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Jordyn A. Nehmsmann, Spring Grove, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Jonathan E. Netter, Newtown Square, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brittany L. Neugard, Klingerstown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Pamela A. Niemczyk, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Christopher A. Niski, Shelton, Connecticut, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Erica R. Nolan, State College, Bachelor of Science, Nursing
Matthew W. Nolan, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Lauryn D. Noll, New Cumberland, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Tanner J. Noll, Tyrone, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Lauren M. Nywening, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art

Jasper W. Ocker III, Burnham, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Daniel R. Ofak, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Summa Cum Laude
Teague W. Ohl, Cogan Station, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brittany L. Ohnmeiss, Muncy, Bachelor of Science, Applied Human Services
Andrew D. Olsen, Birdsboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Dylan E. Orris, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Justin C. Osmolinski, Harrisburg, Bachelor of Science, Construction Management
Amanda J. Otto, South Williamsport, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist, Highest Honors
Hunter T. Owens, Frenchville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors

Andrew J. Pace, Watsontown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Branden C. Palmer, Burdett, N.Y., Associate of Applied Science, Forest Technology
Jedediah T. Pancoast, New Bethlehem, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Bradley J. Parker, Fairview, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Caleb J. Parrish, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Matthew P. Pascoe, Weatherly, Bachelor of Science, Construction Management
Viren R. Patel, Wellsboro, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Joseph T. Pecsi, Pittsgrove, N.J., Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Melvin Perez, Lake Hamilton, Fla, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Isan J. Perkins, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Michael R. Perkins, Clinton, N.J., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Magna Cum Laude
Michelle C. Perkins, Denver, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Haley N. Perry, East Earl, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joanna M. Pesch, Canadensis, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Matthew K. Peterman, Barto, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Nicolette M. Petragnani, Toughkenamon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ben Phillippi, Rockwood, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Garett T. Picken, Weatogue, Conn., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Daniel W. Platt, Harmony, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jose Polo Jr., Monroe Township, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jose Polo Jr., Monroe Township, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Justin J. Popa, Mason, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Neal C. Popa, Mason, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Meriah B. Port, Bellefonte, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Danilo S. Portugal, Medway, Mass., Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Richard J. Pratt, Renovo, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Aaron J. Prince, Geigertown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Christopher F. Proctor, Jamestown, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Mikus A. Putenis, Madison, N.J., Bachelor of Science, Web and Interactive Media

Amanda L. Quinn, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration

Jessica L. Ramsey, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Summa Cum Laude
Chelsey L. Ray, Austin, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies, Magna Cum Laude
Scott W. Reamsnyder, Linden, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Byron B. Reber, Stevens, Bachelor of Science, Construction Management
Emilie L. Reed, Coopersburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Adam J. Reger, Harrison City, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Michael G. Reginella, Elizabethtown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Dalton A. Reiman, Montoursville, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Cody H. Renninger, Milton, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Bethany M. Reppert, Minersville, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude
Anna M. Reynolds, Bellefonte, Bachelor of Science, Health Information Management
Daniel Reynolds, Piermont, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jesse R. Rhodes, McVeytown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Jose C. Ribera-Romero, Milton, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Anthony Ricci, Lansdale, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Laura D. Rice, Sunbury, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Bradley T. Richards, Middletown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Benjamin C. Richardson, Shippensburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Tyrel A. Richlin, Dushore, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ty C. Richline, Oxford, N.J., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Eric D. Rickabaugh, Port Matilda, Bachelor of Science, Construction Management
Kenneth A. Riggle, Blanchard, Associate of Applied Science, Forest Technology
Nicholas J. Rinehimer, Mountain Top, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Logan J. Rini, Camp Hill, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Rebecca L. Rizzo, Palmyra, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Lance R. Roan, Linden, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Kenneth R. Robbins, Jersey Shore, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors
Marlee D. Roberts, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Quinn M. Roberts, Berwick, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Scott M. Robertson, Oley, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Bryan T. Robinson, Gilbertsville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Daniel S. Robinson, Teaneck, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kira L. Rockey, Lock Haven, Associate of Applied Science, Nursing
Karla M. Rodriguez, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
John L. Rodriguez-Mckeon, Stroudsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration
Adele E. Roeder, Newport, Bachelor of Science, Business Administration: Human Resource Management Concentration
Alex J. Roese, Audubon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Michael D. Rohland, Carlisle, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Carlos Rojas, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Cory M. Roth, Ephrata, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Wayne P. Roush, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Judith A. Rowe, Muncy, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Timothy S. Rowlands, Macungie, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Robert J. Rowse Jr., Milton, Bachelor of Science, Nursing
Chad L. Royer, Ephrata, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Derek N. Rubendall, Douglassville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Jessica L. Rubendall, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
Christopher D. Rubino, Oxford, Conn., Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Benjamin D. Rubinstein, Nanticoke, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Cum Laude
Seth A. Ruch, Linden, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Joseph P. Rumsey, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Stacie L. Runscavage, Shavertown, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Faith N. Russell, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration, Cum Laude
Jeremy B. Russell, Millerstown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Timothy J. Ryall, Greensburg, Bachelor of Science, Construction Management

Matthew M. Sabol II, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Nicholas R. Sabuacak, Nicholson, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Nicole M. Sailor, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Aleseaia M. Sanders, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Nathaniel K. Sanders, St. Thomas, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Karen P. Sangl, South Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Nathan J. Sauder, Denver, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Tyler E. Saylor, Tunkhannock, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Samuel Scheide, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Christopher M. Scheller, Sykesville, Md., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Curtis E. Schmelzle, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Christopher G. Schmid, Dallas, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Emily M. Schmidt, Muncy, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Ashley M. Schrecongost, Hughesville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Alec M. Schreppel, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
James H. Schwemmer, Dallas, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Roman J. Scicchitano, Shamokin, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Max K. Sciullo, Latrobe, Bachelor of Science, Construction Management
Nathan S. Scott, Canton, Conn., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nathan S. Scott, Canton, Conn., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Robert H. Scott IV, Southgate, Michigan, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
James M. Scully III, Middletown, Del., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
James M. Scully III, Middletown, Del., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Michael J. Scully, Middletown, Del., Bachelor of Science, Construction Management
Jeffrey C. Sebasovich, Sunbury, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Mitchell J. Sechrist, Howard, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Jonathan A. Serafine, Chicora, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Jonathan A. Serafine, Chicora, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Barrett G. Shaffer, Mount Pleasant Mills, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Dayna L. Shaffer, DuBois, Associate of Applied Science, Nursing
Nathan J. Shaffer, Altoona, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Claire Y. Shannon, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, High Honors
Clay T. Shannon, Cogan Station, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Deanna R. Shannon, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, High Honors
Benjamin Shearer, East Berlin, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Jeremy R. Sheets, Hughesville, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Cody R. Shenk, Manheim, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Kamaray C. Shenk, Dushore, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal
Blake J. Shields, Elmira, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kyle J. Shirk, Lebanon, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Andrew A. Shockey, Middleburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Tyler J. Shultz, New Oxford, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Katelyn N. Sides, Lebanon, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Robert T. Siebert, Forkston Township, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Philip A. Siekmann, Washington Crossing, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
James P. Simasek, Landenberg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Herb C. Simmons, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Andrew J. Simms, Hillsgrove, Bachelor of Science, Construction Management
Taylor Smacchi, Spring Brook Township, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Laurie Ann Smead, Muncy, Bachelor of Science, Nursing
Aaron C. Smith, Ulster, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Adelyn L. Smith, Linden, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander R. Smith, Danville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Andrew M. Smith, Irwin, Bachelor of Science, Construction Management
Brandon M. Smith, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Drew T. Smith, New Albany, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Ian M. Smith, Harrisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Kyle P. Smith, Cresson, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Michael W. Smith, Mifflinburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration
Nicole L. Smith, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Nicole L. Smith, Williamsport, Certificate, Health Information Coding Specialist, Distinction
Sheldon N. Smith, Harleysville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Highest Honors
Taylor Joseph Smith, Wyalusing, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Tristan K. Smith, Southampton, Bermuda, Associate of Applied Science, Welding Technology
Angela R. Snyder, Jersey Shore, Bachelor of Science, Technology Management
Erica N. Snyder, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Alec W. Sokso, Morgantown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Anthony M. Sorrentino, Monroe Township, N.J., Certificate, Plumbing
Natalie L. Sox-Handley, Mill Hall, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Tyler S. Spangenburg, Lititz, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Michael L. Spear, Erie, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Jordan F. Specht, Leck Kill, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jordan F. Specht, Leck Kill, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Nafice E. Spence, Cheltenham, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Brian A. Spencer, Watsontown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ian C. Squier-Nauman, Warriors Mark, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Molly E. Stanish, Chambersburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Elyssa N. Stanton, Honesdale, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist, Honors
Michael J. Starrs, Media, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Amanda M. Steigerwalt, Orangeville, Bachelor of Science, Graphic Design
Christopher J. Steinbacher, South Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Jesse D. Steinbacher, Muncy, Bachelor of Science, Accounting
Adam C. Stellfox, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Patrick O. Stephens, White Mills, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Justin M. Stevens, Valencia, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
George J. Sticca, Farmington, Conn., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Elaina G. Stone, Williamsport, Associate of Arts, General Studies
Gregory W. Stopper, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kevin M. Stopper, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Martin E. Stoyanov, Astoria, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Shane B. Straitman, Westminster, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Matthew S. Streeter, Westfield, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Garrett M. Strickler, Leesport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Allison R. Stroup, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Nathan D. Strouse, Spring Mills, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Adam C. Strouse, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Colin M. Strumsky, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Alicia M. Stryker, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Geri L. Stryker, Liberty, Associate of Applied Science, Human Services
Devan R. Stuart, Cogan Station, Bachelor of Science, Technology Management
Tyler M. Stugart, Pennsdale, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Caitlin Stump, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Holli E. Styer, Denver, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Daniel A. Sugrue, Washington, D.C., Bachelor of Science, Technology Management
Jared B. Summers, Muncy, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Kyle A. Sunseri, Athens, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Kyle A. Sunseri, Athens, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kaitlyn E. Swales, The Woodlands, Texas, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Samuel L. Swavely, Pottstown, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Jeffrey A. Swigart, Bethlehem, Associate of Applied Science, Forest Technology
John W. Swink III, Winfield, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Andrew B. Switch, Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Brandon P. Swope, Harleysville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
James C. Synol, Bloomingdale, N.J., Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies

Alper B. Tan, Jackson Heights, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Joseph A. Tavani III, Hughesville, Bachelor of Science, Technology Management
Sarah A. Taylor, Beech Creek, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Derek E. Teay, Northampton, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Corey E. Teeple, Lake Ariel, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Aaron J. Tenaglia, Halifax, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Jerrett S. Thomas, Montoursville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Sara L. Thomas, Lock Haven, Associate of Applied Science, Health Information Technology
William P. Thomas, Reading, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration, Cum Laude
Nicolle K. Thompson, Lancaster, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Rebecca F. Thompson, Littlestown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Michael P. Tlusty, Lewisburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Ashley A. Totten, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Joseph P. Travagline, Baltimore, Md., Bachelor of Science, Health Information Management
Brett A. Trimble II, Trout Run, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ryan N. Troiano, Lake Ariel, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Howard W. Troup, Muncy, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Lyle C. Troutman, Klingerstown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Christine M. True, Williamsport, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies, Summa Cum Laude
Jacob R. Tuck, Hollsopple, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Evan M. Tumelty, Limerick, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Kirkland M. Turner, Fleetwood, Associate of Applied Science, Electrical Technology

Bradley R. Ulsh, Pine Grove, Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Cameron K. Upton, Stewartstown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Britney L. Uroskie, Pottsville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Gianfranco Valdez, Lebanon, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal
Daniel John Valenti, West Pittston, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Garrett B. Valentine, York, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jacob D. Valva, Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Keith D. Vandegrift, Quakertown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology Management
Danielle M. Vanderhoof, Verona, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Matthew C. VanHoutte, Gettysburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brian M. Vant Hoogt, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kristina N. Varner, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Jonathon D. Vecchiarelli, Denver, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Justin R. Vent, Drexel Hill, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Matthew R. Vent, Drexel Hill, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Kimberly A. Venti, Muncy, Bachelor of Science, Technology Management
Marie E. Viani, Wellsville, Associate of Applied Science, Physical Fitness Specialist
Sheri L. Voelker, Shoemakersville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Angela L. Walters, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Tommy R. Walton, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Chelsea B. Wanner, New Holland, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Michael D. Watkins, Lancaster, Bachelor of Science, Technology Management
Megan N. Watson, Randolph, N.J., Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Casey L. Weaver, Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Kevin Allen Weigle, Valencia, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology
Zachary A. Weil, Kutztown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Zachary A. Weil, Kutztown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration
Janelle L. Welch, Centre Hall, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Breanne L. Wentzel, Hughesville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Tucker S. Westphal, Lancaster, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Tristan P. Wheatley, Titusville, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Megan N. Wheeler, Millerton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Dallan S. White, Hughesville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Devin A. Whiteman, St. Marys, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Megan N. Whiteman, South Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Jamie L. Widell, Hughesville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Mark J. Wiest, Montgomery, Associate of Applied Science, Forest Technology
McKayla L. Wigoda, St. Clair, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kyle J. Williams, Oley, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Matthew T. Williams, Bloomsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Savannah D. Williams, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Case W. Williamson, Middleburg, Bachelor of Science, Technology Management
Diego H. Wilson, Philadelphia, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Douglas S. Wilson, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Christopher T. Wimbrough, Mansfield, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Mark D. Winder, Muncy, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Adam H. Wise, Red Lion, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Catherine G. Wise, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Erin T. Wise, Lancaster, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Aimee S. Witmer, Middleburg, Bachelor of Science, Applied Human Services
Annie M. Wolf, Montoursville, Associate of Applied Science, Human Services
Jonathan A. Wolf, Middletown, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Andrew D. Wolfe, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Cody W. Wolfe, Tioga, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Karey E. Wolfe, Milton, Bachelor of Science, Health Information Management
Mel P. Wolfe, Parsippany, N.J., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Cody J. Wood, Berwick, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Autumn L. Woodcock, Pittsburgh, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Lucas A. Woods, Freeport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Aaron J. Workman, Laurel, Md., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Stephen B. Wozniak, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Stephen B. Wozniak, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Stephen B. Wozniak, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude
Stephen B. Wozniak, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Summa Cum Laude
John D. Wuest, Severna Park, Md., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
John D. Wuest, Severna Park, Md., Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Nicholas K. Wummer Jr., Temple, Associate of Applied Science, Welding Technology
Seth J. Wyncoll, Kempton, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis

Stephanie J. Yeager, Mount Carmel, Bachelor of Science, Applied Health Studies
William C. Yeamans, Shelocta, Certificate, Electrical Occupations, Distinction
Corey L. Yocum, Mifflinville, Certificate, Collision Repair Technician, Distinction
Jakob B. Yoder, Rock Hall, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Cody M. Yonkin, South Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, Honors
Dominic D. York, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Summa Cum Laude
Jason N. Yorston, Hellertown, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Joshua D. Young, Catawissa, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Nicholas J. Young, Princeton Junction, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Rebecca A. Young, Cogan Station, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration

Victoria L. Zablocky, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Victoria L. Zablocky, Jersey Shore, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Chelsea A. Zakeosian, Lenhartsville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Chelsea R. Zechman, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Shane S. Zeigler, Horsham, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Shayna L. Zerby, Lock Haven, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Michael A. Ziegler, Hummelstown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Andrew J. Zimmer, Hummelstown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Zachary J. Zimmerman, Etters, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
William M. Zitzman, Little Silver, N.J., Certificate, Electrical Occupations
Trent R. Zook, Allensville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology