Skip to main content

Roster of Fall ’22 grads released at Penn College

The list of graduates for the Fall 2022 semester at Pennsylvania College of Technology has been issued.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [V] [W] [Y]

Fall 2022 dean’s list

Reese M. Abbe, Newtown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management: Automotive Technology Concentration
Nadia Abdali, Hanover, Bachelor of Science, Pre-Dental Hygiene-B.S.
Sarah L. Acel, Franklin, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Brian J. Adams, Southampton, Bachelor of Science, Construction Management
Lauren Adams, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Pre-Nursing
Marley A. Adams, Genesee, Associate of Applied Science, Business Management
Alyssa E. Adkins, Pittston, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Theo C. Aiello, Ridgway, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Morgan Aikey, Danville, Associate of Applied Science, Pre-Nursing
Zachary T. Alcaraz, West Chester, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Dustin D. Aliffi, Jersey Shore, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology
Grace N. Allen, South Williamsport, Associate of Applied Science, Pre-Physical Therapist Assistant
John S. Allen, Corsica, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Lucas L. Allen, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Management
Dominic J. Alleva, Downingtown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Aaron A. Almony, Bel Air, Md., Bachelor of Science, Construction Management
Alan Alvarez-Chavez, Spring Grove, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Clayton W. Amey, Birdsboro, Bachelor of Science, Automotive Technology Management: Automotive Technology Concentration
Colton F. Ammerman, Dushore, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
David Andersen, Montoursville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Aubrey H. Anderson, Coudersport, Associate of Arts, General Studies
Brian M. Anderson, Lewisburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Jacob P. Anderson, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Lauren A. Anderson, Muncy, Associate of Applied Science, Pre-Radiography
Zak W. Anderson, Sunbury, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Bryce M. Andrews, Dillsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ellie D. Androvette, Williamsport, Bachelor of Science, Pre-Nursing Bachelor of Science in Nursing
Trinity M. Andrus, Lock Haven, Associate of Applied Science, Radiography
Mason Anthony, Bethlehem, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
Bud L. Anthony Jr., Montoursville, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming
Tabitha Arbogast-Finzel, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Daniel P. Ardrey, Altoona, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nicko Arellano Jr., Forked River, N.J., Bachelor of Science, Software Development & Information Management
David B. Arias, Long Pond, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Riley E. Armstrong, Westborough, Mass., Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Alexis M. Auman, Sunbury, Associate of Applied Science, Radiography
Lily A. Avans, Coal Township, Bachelor of Science, Accounting
Kristin M. Avery, Falls Creek, Associate of Applied Science, Pre-Surgical Technology

Kennedie Lynn Bahr, Hillsgrove, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
Madelyn C. Bain, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management
Logan A. Balouris, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Amanda N. Baney, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Austin James Barnes, South Williamsport, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Cum Laude
Nevin James Baskin, Drums, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kristen A. Bastion, Granville Summit, Associate of Applied Science, Allied Health, Highest Honors
Jacob Craig Beatty, Grove City, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Jacob Craig Beatty, Grove City, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Paige R. Benner, Lewistown, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Lance P. Bierly, Centre Hall, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Justin Patrick Binkley, West Grove, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Corrina C. Blose, Coplay, Bachelor of Science, Applied Management
Alexis R. Bower, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Nikki M. Boyd, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Zoie Briane Boyer, Watsontown, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kyle M. Brandt, Lancaster, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Nathaniel Jacob Brown, Altoona, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Colin Browne Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
Anthony J. Bryant-Zucal, Emporium, Associate of Applied Science, Forest Technology
Abigail Y. Buchner, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Hannah Nicole Burnett, Middlebury Center, Bachelor of Science, Health Science, Magna Cum Laude
Kylee Danielle Butz, Lawrenceville, Bachelor of Science, Nursing

Sandra R. Calaman, Dushore, Associate of Applied Science, Business Management
Hunter L. Cameron, Danville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Claire Elizabeth Camp, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration, Magna Cum Laude
Jacob Bernard Campbell, Scranton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Magna Cum Laude
John Carpenter Jr., Linden, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Nathan Carsley, Elverson, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Manling Chan, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Madison Rose Clary, Montoursville, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Magna Cum Laude
David M. Collazo, Monroe, N.J., Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, High Honors
Amanda Jade Confer, Milroy, Bachelor of Science, Nursing
James C. Conway, Derwood, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Nathan E. Corum, Manchester, Mich., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Shane P. Cronin, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Meghan Leigh Crosby, Lykens, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Joshua D. Croson, Seven Valleys, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Mateo Cruz, Robbinsville, N.J., Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
Emily Kay Cummins, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors

Justin Ryan Dahlberg, Manahawkin, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Matthew John Daniskas, Phillipsburg, N.J., Associate of Applied Science, Welding Technology
Ross A. DeLauro, Mansfield, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Devin R. Deihl, Alexandria, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, High Honors
Michael David DeLong, Newtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael David DeLong, Newtown, Certificate, Plumbing
Nickolas W. Deter, Johnstown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
James C. Dincher, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Veronica E. Ditzler, Fredericksburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Zackary Austin Divers, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies
Jennifer C. Dockery, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Ridge T. Donlin, Zion Grove, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Shaqira Sharae Rebecca Drummond, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration

Macy Renee Eamigh, Woodland, Associate of Applied Science, Nursing
Tanner J. Ebright, Middleburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jason Kent Eichensehr, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Howard J. Engel, South Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology
Camden J. Esposito, Ballston Spa, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Trudy M. Estep, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing
Patrick Collin Evanko, Columbus, N.J., Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Preston James Evey, Lamar, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors

Sierra Elizabeth Fay, Muncy, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice, High Honors
Jacob Daniel Fedinez, Trout Run, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Mackenzie N. Feese, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nathaniel J. Feild, Alexandria, Va., Associate of Applied Science, Welding Technology
Nathaniel J. Feild, Alexandria, Va., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Ashlee C. Felix-Taveras, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Dakota Joe Fisher, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Jacob D. Flango, Hatfield, Associate of Applied Science, Individual Studies
Tabitha Grace Flory, Newmanstown, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Victoria Renee Floyd, Baltimore, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Marshall Wade Fowler, Sellersville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Abram P. Fox, Chambersburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Abram P. Fox, Chambersburg, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Emery Fox, Williamsport, Combined Bachelor/Master of Science, Physician Assistant Studies, Cum Laude
Gunner C. Fravel, Bellefonte, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Emilee A. Frazier, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Travis Fulcher, Hazleton, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Dean R. Fulton, Palmyra, Associate of Applied Science, Business Management

Kyler D. Gabel, Danville, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Rose Victoria Gatchell, Manchester, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, Honors
Joseph M. Getgen, State College, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Timothy J. Gilbert, Blairsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Lindsay Nichole Gilman, Middletown, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Tyler James Girven, Muncy, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Travis James Rick Gleason, Coudersport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Andrew C. Grabowski, Shavertown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Tyler Thomas Graham, Hawley, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Skyler R. Graver, Palmerton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Nicholas S. Greco, Aston, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nicholas S. Greco, Aston, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Caroline Nicole Green, Picture Rocks, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Cheyenne Naomi Greene, Jersey Shore, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Jo Ellen Gregory, Trout Run, Bachelor of Science, Health Information Management
Lauren Elizabeth Groody, Lititz, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Eric Micheal Grose, Huntingdon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Abigail Grove, Spring Mills, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Brock E. Guffy, Milton, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology, Honors
Franchesca R. Guisewhite, Muncy, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology

Logan Mitchell Haga, Chambersburg, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Logan Mitchell Haga, Chambersburg, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Nathaniel Sean Hall, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Nathaniel Sean Hall, Williamsport, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Kristin Lynn Harer, Montgomery, Bachelor of Science, Nursing
Sean M. Harrison, Perkasie, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Magna Cum Laude
Caroline N. Hawkins, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Daniele A. Hebert, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Boyd Charles Heckman, Duncannon, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
David Helfrich, Wellsboro, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Cum Laude
Rebecca Lynn Helminiak, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Quinn T. Henry, Jersey Shore, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Cum Laude
Payge C. Hess, Bedford, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Rebecca Erin High, Willow Street, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
George Hill, Paxinos, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Ryan James Hoffman, Watsontown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nathan Steven Hollowell, Smethport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Samuel Kristjan Holt, Sugar Grove, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Bailey C. Hoover, Altoona, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Emily E. Hovies, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Karis A. Hudson, Ambler, Associate of Applied Science, Welding Technology
Chase Russell Hughes, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management

Maci Nicole Ilgen, Spring Mills, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Isabelle R. Jean, Rochester, N.Y., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Jensen Rae Jean, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Colin J. Jens, Kearneysville, W.Va., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration

Peter Hennessy Kane, Annandale, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Joshua L. Karner, Butler, Associate of Applied Science, Welding Technology
Reese A. Kauffman, York Haven, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Daniel A. Kehr, Sugar Grove, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Allyson J. Kibler, New Columbia, Bachelor of Science, Nursing
Dalton James Kintzel, Pine Grove, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Connor C. Kleckner, Brooklyn, N.Y., Certificate, Welding
Samantha M. Kleman, Shamokin, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Magna Cum Laude
Leah E. Kline, Middleburg, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Alexander James Kloss, Stroudsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Dillon J. Kocher, Pennsylvania Furnace, Bachelor of Science, Emergency Management & Homeland Security
Eric L. Kriner, Pottsville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Allie Jane Kvarta, Waymart, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude

Joseph R. LaCerra, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ian James Lacon, Pottstown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ian James Lacon, Pottstown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Shelby Renee Lanyon, Quakertown, Associate of Applied Science, Allied Health
Aaron D. Larson, Erie, Associate of Applied Science, Forest Technology
Keegan C. Leahy, Montoursville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Heather M. Lee, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Nursing
Zachary A. Lehman, Valencia, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Haleigh Ellen Leighow, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
Hunter E. Lentz, Elizabethville, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Nickolas Gregory Leonard, Carmel, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Michael J. Link, Lititz, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Meghan Lose, Mill Hall, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Teagan MacKay Low, Richmond, Vt., Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors

Deanna M. Mancuso, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
Rebekah Elizabeth Mang, New Holland, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Damen Marlin, Perkasie, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Natasha Marie Martin, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Kade A. Matter, Elizabethville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Joseph Christopher Mauchline, Honey Brook, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Joseph Christopher Mauchline, Honey Brook, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Austin L. Maurer, Waynesboro, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kia D. Maynard, Gillett, Bachelor of Science, Health Science
Madison Tyler McClelland, Columbia Cross Roads, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Nolan A. McCadden, Easton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Sherly Fernanda Mendez, Tobyhanna, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Sherly Fernanda Mendez, Tobyhanna, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Jared David Meredick, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Cheyenne A. Miller, Bellefonte, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Makayla Aaron Miller, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Olivia Louise Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
Olivia Louise Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Brandon Marcel Morgan, Duncansville, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Kristen M. Mouissi, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Amy L. Murray, Muncy, Associate of Applied Science, Accounting

Haley Lynn Navarro, Yardley, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Timothy W. Nearhood, Robertsdale, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Samuel T. Nebraska, Middlebury, Vt., Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Christopher D. Nipple, Thompsontown, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
Joshua E. Norris, Gratz, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice

Max James Ozaluk, Folsom, Bachelor of Science, Automotive Technology Management

Thomas J. Panyik, Columbia, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Shiv Jayeshkumar Patel, Union, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Julie Ann Patton, Shavertown, Bachelor of Science, Nursing
Jamie Laraine Paugh, Danville, Associate of Applied Science, Nursing, Highest Honors
Elijah B. Peltz, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Matthew Micheal Perry, Shippensburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Alex Michael Peters, Lewistown, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Highest Honors
Nicholas J. Pisano, Lancaster, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Magna Cum Laude
Justin Timothy Porter, Fairless Hills, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Lacey C. Potter, Philipsburg, Bachelor of Science, Business Administration, Cum Laude
Ryan M. Pressman, Chalfont, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Ryan D. Pringle, Glasgow, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Adam Tyler Prugh, Schnecksville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jacob Micheal Pusateri, Port Matilda, Associate of Applied Science, Architectural Technology

Lanessa Annmarie Rager, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
Cameron Tyler Ramsey, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Thomas Elting Raquet, Mount Kisco, N.Y., Bachelor of Science, Applied Management
Connor James Raudenbush, Fleetwood, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Trevor J. Ravel, Reading, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Chloe Marie Reichart, McSherrystown, Associate of Applied Science, Nursing
Janell M. Remensnyder, Alexandria, Associate of Applied Science, Nursing
Craig A. Repetski Jr., Tobyhanna, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology, Cum Laude
Krystle J. Richardson, Linden, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice, With Honors
Felicia E. Rindos, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Caitlyn Marie Rishel, Lock Haven, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Pierre J. Rivera, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Electronics & Computer Engineering Emphasis
Carla Siobhan Roach, Aspinwall, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Daniel R. Rodgers, Gilbertsville, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Emily Marie Roman, Chambersburg, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Gabriel M. Round, Butler, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Beth Ann Roup, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management
Damein J. Roupp, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Kyle J. Runyon, Fayetteville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Nina Marie Rupert, Muncy, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Elijah R. Rush, Elysburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology

Mongkon Saisangkathitichat, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Devin W. Saul, Auburn, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Shane Joseph Conner Scanlan, Beech Creek, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Alyssa L. Schell, Montgomery, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Colin P. Schneeberger, Fairfax, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jason C. Schoene, Dover, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Rodney John Seaman II, Norristown, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Tad B. Shepherd, Greencastle, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology
Rebecca L. Shingara, Paxinos, Associate of Applied Science, Nursing
Tristan J. Shirk, Montoursville, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Maddison S. Shoemaker, Lewistown, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Ryan Taylor Shoesmith, Landisville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Matthew Siluk, Orwigsburg, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Nova L. Simcox, Mill Hall, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Andrew Douglas Simon, Lynchburg, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Palmer W. Simpson III, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Kiran Sapna Singh, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Brad K. Sinsabaugh, Picture Rocks, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Madison Smeal, Morrisdale, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration
Logan S. Smeltz, Tower City, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology
Moira Agnes Smith, Aaronsburg, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Sebastian Eugene Smith, Wellsboro, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Abigail Elli Sneeringer, Hanover, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Nicholas Michael Snow, York, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Andrew R. Spangenberg, Millville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Andrew R. Spangenberg, Millville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Zachary W. Spearly, Bellefonte, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Magna Cum Laude
Sara Diane Stafford, West Chester, Bachelor of Science, Applied Management
Pacey A. Steigerwalt, Tamaqua, Associate of Applied Science, Welding Technology
Caleb Jeffrey Stemler, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Scott R. Stout, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Curtis P. Stover, Beech Creek, Associate of Applied Science, Welding Technology
Luciano Stranko, McAdoo, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Hayden A. Straub, Lewisburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Tiernan J. Straub, Sunbury, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
Michael David Strohm, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jesse Allen Stump, Danville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Lindsey Michelle Susko, Johnstown, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude

Cassidy Shay Thomas, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Morgan Kay Thomas, South Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Rose Y.P. Thomas, Port Allegany, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Justin James Thomma, Bethlehem, Bachelor of Science, Industrial Design, Summa Cum Laude
Brent H. Thomson, Wernersville, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Brent H. Thomson, Wernersville, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Noah R. Tovar, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Alexander Trzecki, Galeton, Bachelor of Science, Accounting
Ryan Hisashi Tucker, Pittsburgh, Bachelor of Science, Accounting
Cameron J. Tupper, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Allyson Marie Turner, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Jordan A. Tyson, Mifflinburg, Bachelor of Science, Accounting

Angelo L. Varcadipane, Boonton, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Daniel N. Vasko Jr., Boyertown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Jean-Paul K. Vincent, Sanford, Maine, Associate of Applied Science, Automotive Technology

BradleeAnn K. Wagner, Burnham, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Ethan R. Wagner, Minersville, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Sara Nicole Walker, Cape Coral, Fla., Bachelor of Science, Dental Hygiene
Tyler J. Walling, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
Tyler J. Walling, Williamsport, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Summa Cum Laude
Paul Wardach Jr., Clarks Summit, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, High Honors
Luke Aaron Warnecke, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Karlie Grace Wasson, Centre Hall, Associate of Applied Science, Allied Health
Benjamin James Weaver, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Michael Joseph Weber Jr., Watsontown, Bachelor of Science, Nursing
Seth J. Welshans, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Joseph R. Wentzler, Montoursville, Bachelor of Science, Accounting
Amy Jo Westley, Lewisburg, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Hannah G. Wheeler, Gardners, Associate of Applied Science, Business Management
Seth Allen Wilkerson, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice, Honors
Jasmine T. Wright, South Williamsport, Associate of Applied Science, Allied Health

Joshua Bernard Yasulitis, Williamsport, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jack C. Yengo, Hummelstown, Associate of Applied Science, Welding Technology

Subscribe to PCToday Daily Email.