Skip to main content

Registrar shares lineup of December grads

The list of graduates for the Fall 2020 semester at Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [V] [W] [Y] [Z]

Fall 2020 dean’s list

Zouina Ammarkhodja, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management
Casey Lauren Aunkst, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude

Aubrey Caleb Bach, Sherrills Ford, N.C., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
William Thoburn Bailey Jr., Hiller, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Khalil M. Baines, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Felicia Catherine Baker, South Williamsport, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, High Honors
Kyrstyn-lee Baker, Benton, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors
James A. Barker, Easton, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Corrine T. Bartlett, Montgomery, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Robert Brenden Becker, Reading, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kelly A. Beers, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Kerelos M. Bekhit, York, Certificate, Aviation Maintenance Technician
Tyler M. Benson, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Rachael Elizabeth Berg, Newark, Del., Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Rachael Elizabeth Berg, Newark, Del., Bachelor of Science, Applied Management
Wayne O. Berkheimer, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Mena Adel Beshay, Bayonne, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Ross B. Betts, Warren, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
David Ross Bidelspach, Mifflinburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ahmed Nassr Binmahfooz, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Meghan E. Bird, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Jahmel J. Blunt, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Cormac Mitchell Bower, Carlisle, Associate of Applied Science, Welding Technology
Aaron J. Bowers, Williamsport, Associate of Arts, General Studies
Rachel M. Musser-Boyer, Selinsgrove, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Bryan J. Brea, Hazleton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Morgan Jade Brooks, Bellefonte, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Tomas Nathanael Brooks, West Chester, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Tiffany Lynn Brown, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Tiffany Lynn Brown, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Ira James Brown IV, Spring Mills, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Nathaniel R. Bruce, Philadelphia, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Corey E. Burkhart, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Brenden Mark Burrows, Birdsboro, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Travis Lee Butcher, Canton, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, High Honors

Dylan James Cafone, Collegeville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Sayer M. Campbell
, Norristown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Desmond Patrick Cannon, Wilkes-Barre, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Mackenzie Leigh Carey, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Douglass J. Carpenter, Highspire, Associate of Applied Science, Welding Technology
Colin M. Carr, Denver, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Tamaka F. Carter, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Raymond P. Centanni, Centre Hall, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Steven W. Chapman, Boalsburg, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Jacob Tyler Cianci, Scranton, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Tayla Marie Clark, Westfield, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Cameron L. Cohick, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Tyler S. Colangelo, New Castle, Del., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Hayden Richard Cole, Bolivar, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jessica Mary Colna, Mifflinburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Emily K. Conklin, Port Allegany, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Breanna Connell, Easton, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Taylor Ann Connor, West Chester, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Magna Cum Laude
Caden C. Cooke, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Elizabeth Csikos, Stroudsburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene

Christopher D. D’Oro, Moscow, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brandon Michael Daldo, Allenwood, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Brandon Michael Daldo, Allenwood, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Andrew L. Danga-Storm, Bethlehem, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
McKaila Faye Daniels, Roulette, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Terrell Levon Davis, Philadelphia, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Terrence Lamar Davis, Philadelphia, Associate of Applied Science, Individual Studies
Rick Alan Davis Jr., Reading, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Andrea Leigh DeSera, Westfield, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Weena J. Degan, Turbotville, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Megan S. Deitrich, Bellefonte, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, Honors
Lori Beth Dietz, Pen Argyl, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Christopher Hunter Donmoyer, Pine Grove, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Hunter C. Dubbs, Bendersville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Megan Lee Dugan, Linden, Associate of Applied Science, Forest Technology
Clayton Robert Duncan, York Haven, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Clayton Robert Duncan, York Haven, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Andrew T. Dunkle, Danville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Lindsay E. Dunkle, New Columbia, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, Highest Honors
Hailey R. Dunn, York Haven, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Leanna J. Durika, Blairsville, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude

Seifeldien A. Elerman, Dover, Bachelor of Science, Graphic Design
Aaron Joel English, Bigler, Bachelor of Science, Software Development & Information Management

Emily Kathleen Fessler, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Emily Kathleen Fessler, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude
Chelsea Elizabeth Filippelli, East Greenville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Hunter J. Finnegan, New Enterprise, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors
Megan P. Fitzsimmons, Portville, N.Y., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Logan M. Flook, Canton, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Jackson A. Forman, Middletown, Del., Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Robert M. Frankenheimer, Malvern, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Brandon K. Frankhouser, Reedsville, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Jerome Julius Frazier, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice

Abdelrahman Y. Gadalla, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Ewa Galus, Breinigsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Isaac X. Garcia, Pleasant Mount, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Isaac X. Garcia, Pleasant Mount, Bachelor of Science, Health Information Management
Rachel Karyl Garner, Lock Haven, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Justin M. Garofalo, Stockholm, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Justin R. Geary, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Robert Warren Geary III, Williamsport, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Christopher A. Gehman, Mill Hall, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Alex Giffin, Chambersburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Marlene E. Goodbrod, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Vance William Gradwell, Bernville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Autumn M. Greenaway, South Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Autumn M. Greenaway, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Katelyn N. Greene, Manheim, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Donald J. Greenland, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Donald J. Greenland, Dingmans Ferry, Bachelor of Science, Applied Management
Mikayla Brianne Griner, Watsontown, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant

Donald Michael Habovick III, Bellefonte, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
James Robert Hackinson, Hickory, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration
Kevin David Hall, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Audra Beth Harris, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Tiara S. Hay, Harrisburg, Bachelor of Science, Nursing
Arikka Virginia Heater, Elmira, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Arikka Virginia Heater, Elmira, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Grace Catherine Heaton, Jefferson, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Kassie K. Heeman, State College, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Kayla Leigh Hoffer, Hummelstown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Trent C. Holben, Brookville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Jason R. Hollenbach, Reading, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Austin M. Holz, Chicora, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ashley Elaine Hornberger, Montoursville, Bachelor of Science, Health Information Management
Monica Hostetter, Hummelstown, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Nodin M. Houseal, Pottstown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Valerie A. Huck, Wellsboro, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude

Benjamin M. Incantalupo, Flemington, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Benjamin M. Incantalupo, Flemington, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors

Isaac L. Jackson, Union, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Isabelle R. Jean, Marietta, Ga., Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Alain Omar Johnson, Greenwood Village, Colo., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Matthew E. Johnson Jr., Curwensville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Emily J.E. Jones, Avis, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Autumnn Rose Jordan, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services

Isata Zainab Kanu, Yeadon, Associate of Applied Science, Human Services
Isata Zainab Kanu, Yeadon, Bachelor of Science, Applied Human Services
Chris J. Kavcic, Hollywood, Fla., Associate of Applied Science, Forest Technology
Colton Douglas Kelly, Beech Creek, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Colton Douglas Kelly, Beech Creek, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Stacey L. Kenny, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Zachery Taylor Kephart, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kayla Kern, Cogan Station, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Abbigail Elizabeth Kerstetter, Doylesburg, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Serena L. Kichline, New Tripoli, Bachelor of Science, Health Information Management, Magna Cum Laude
Cortney Lynn Killinger, Lock Haven, Bachelor of Science, Nursing
Hamin Kim, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Zachary Matthew King, Marion Center, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Richard M. King, Quarryville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Miranda J. Kline, York, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Carl Daniel Klingbeil, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Angela Helen Koval, Schnecksville, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Sean Thomas Lamont, Felton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Traci L. Larose-Lownes, South Williamsport, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Hunter David Latranyi, Danville, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Hunter David Latranyi, Danville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Joseph A. Leaman, York, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Stephen Ka-Hun Lee, Bethlehem, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Luke T. Leffler, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Monica A. Lempert, Brooklyn, N.Y., Bachelor of Science, Applied Management
Jacquelyn G. Lenhardt, Conneautville, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Kara N. Libby, Lock Haven, Associate of Applied Science, Health Arts: Practical Nursing Emphasis
Richard M. Loomis, Albrightsville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Paul Joseph Ludwig, Nicktown, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Hannah Marie Luhrman, Lewisburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Joseph C. Lusk, Linden, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Connor Eric Lytle, Selinsgrove, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology

Amy Lynn Magee, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Exercise Science Concentration
Eric P. Malcein, Benton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Highest Honors
Kurt Matthew Maly, Effort, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Scott R. Martin, Blue Bell, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Zachary D. Martin, Penns Creek, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Amanda Lee Martz, Allenwood, Bachelor of Science, Applied Management
Alexis Matelevich, Ashland, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Jessica Marie Maulfair, Knoxville, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Cum Laude
Michael E. McAndrew, Benton, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Max J. McCabe, Berwick, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Wesley Scott McCray, Corry, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Jonathan Andrew McFall, Middlebury Center, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Danielle Marie McGuire, Quakertown, Bachelor of Science, Applied Management
Conor D. McLaughlin, Hamilton, Va., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Pavel Vargo McMonigle, Muncy, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Cassandra Rae Mebus, New Milford, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Alexander L. Melnychuk, South Salem, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Aidyn Miller, Landisville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Aidyn Miller, Landisville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Duncan M. Miller, Collegeville, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Magna Cum Laude
Jaclyn S. Mills, Salt Lake City, Utah, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Mallory Kate Mongold, Middletown, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
David C. Munro Jr., Lock Haven, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Erin T. Murdock, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management
Dalton G. Murray, Coatesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Lauren E. Musser, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing

Leah Neidig, Williamsport, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Calum A. Nichols, Coudersport, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Devin M. Nyman, Lock Haven, Bachelor of Science, Engineering Design Technology

Georgia E. O’Conner, Towanda, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Cassidy L. O’Donnell, DuBois, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Travis Ryan O’Leary, Nanticoke, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Danielle Marie Okerlund, Port Allegany, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Richard J. Olson, Curwensville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Zakaria O. Osman, Sciota, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Zakaria O. Osman, Sciota, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology

Brent E. Paucke, Jersey Shore, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Danaca M. Peck, Manheim, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Brett Wayne Pehowic, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, High Honors
Patrick J. Pellegrino, Wilmington, Del., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Adam Jacob Perkins, Pottstown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Austin Wayne Perkins, Hershey, Associate of Applied Science, Welding Technology
Scott Timothy Perry, Wellsboro, Bachelor of Science, Nursing
Christian Hunter Peters, Germansville, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Jamie Tylor Pietsch, Millville, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Andrew Placencia, Reading, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Shane Katrishen Planutis, Hazle Township, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Shane Katrishen Planutis, Hazle Township, Bachelor of Science, Applied Management
Kaeli Anna Plezia, Sellersville, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Katie Rose Polkus, Barto, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Maria M. Polonia, Wellsboro, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Alexis R. Price, Huntingdon, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
John A. Provenza, Marysville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Ryan D. Pyle, Mount Pleasant Mills, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude

Katlyn M. Raker, South Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Concetta K. Ranelli-Lally, Doylestown, Bachelor of Science, Applied Human Services
Thomas E. Raquet, Mount Kisco, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Braden R. Ray, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Alan M. Renninger, Pottsville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nathan G. Repella, Mifflinburg, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Austin R. Reynolds, Enola, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Crystal Justine Rice, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Braden A. Rishcoff, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Ethan Robbins, Kirkwood, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Luis Rafael Rodriguez, Bronx, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kayla Elizabeth Rosbach, Forksville, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Kevin R. Rose, Warminster, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Kate Marie Ruggiero, Easton, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Rachael M. Rutkoski, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors

Edward S. Santaniello, Kane, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Kristian Mae Saunders, Gillett, Bachelor of Science, Applied Management
Alexa D. Scatamacchia, Fleetwood, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Daniel J. Schaefer, Williamsport, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Joseph Alan Schaefer, Jersey Shore, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Aaron C. Schaeffer, York, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Scott T. Schifferli, Williamsport, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Julianne Jordan Schoeppner, Allison Park, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Rebecca L. Schweikert, Minersville, Bachelor of Science, Nursing
Aaron Daniel Seiler, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Zachary D. Seiler, Palmerton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Zachary D. Seiler, Palmerton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Nadine M. Sharr, Danville, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Noah William Shuey, Hershey, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Dennis G. Simmons III, Chesterfield, N.J., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Dennis G. Simmons III, Chesterfield, N.J., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Dennis G. Simmons III, Chesterfield, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Brendan John Skwirut, Aston, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Benjamin Alexander Sosa, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Andrew S. Spicer, Elmira, N.Y., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Raine Spiro, Warrington, Bachelor of Science, Industrial Design, Magna Cum Laude
Cash Michael Sprankle, Tyrone, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Jennifer L. Stage, Lawrenceville, Bachelor of Science, Applied Management
Eric D. Stanton, Feura Bush, N.Y., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Tucker L. Stover, Mill Hall, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Tucker L. Stover, Mill Hall, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Shaylin Autumn Stranges, Telford, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Michael David Strohm, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Brooke Makayla Strubel, Strasburg, Bachelor of Science, Emergency Management and Homeland Security, Magna Cum Laude
Jeremy David Struszczyk, Parsippany, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Rachel Stynes, West Pittston, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Joshua Andrew Sweeney, Muncy, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Highest Honors
Christine R. Szarko, Manheim, Bachelor of Science, Physician Assistant, Cum Laude

Noah E. Taylor, Boyertown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Samuel Raymond Tewksbury, Laceyville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Yelena Tlumach, Lititz, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Hunter Lynn Tompkins, South Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Eleni Torounidis, Bethlehem, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Antonio Frank Tuason, Stamford, Conn., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Antonio Frank Tuason, Stamford, Conn., Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration

Brandy Leigh Vincent, Milton, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Cody Wayne Vozniak, Snow Shoe, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Andrew R. Walker, Watsontown, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Kaylin Jonina Walker, Liberty, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Dakota J. Walls, Selinsgrove, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Joshua Mark Walter, Spotsylvania, Va., Bachelor of Science, Emergency Management and Homeland Security, Summa Cum Laude
Ashley Breanne Watts, Williamsport, Bachelor of Science, Health Information Management
Jonathan Douglas Watts, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Ethan M. Weaber, Hershey, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brittany Marie Weiskopff, Roaring Branch, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Brittany Marie Weiskopff, Roaring Branch, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Elizabeth J. Wellar, Lock Haven, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors
Caleb Ryan Wentzel, Pleasant Prairie, Wis., Associate of Applied Science, Welding Technology, Highest Honors
Michael S. Wert, Danville, Bachelor of Science, Health Information Management
Heath Robert Wertz, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Welding Technology
Rebecca M. Wertz, Milton, Associate of Applied Science, Forest Technology
Shannon Elaine Wescoat, Colorado Springs, Colo., Bachelor of Science, Applied Human Services
Courtney Elizabeth Wilk, Allenwood, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant, High Honors
Darren M. Wojtanik, Newfield, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology
Jeremy M. Wolfgang, Allenwood, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Jade L. Woodhead, Montoursville, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Grace Lousie Wozniak, Benton, Associate of Applied Science, Diesel Technology

April M. Yancey, Williamsport, Associate of Arts, General Studies
Sean C. Yearick, Lock Haven, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Danielle N. Young, Hughesville, Bachelor of Science, Health Information Management

Jeffrey L. Zanolini Jr., Sybertsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Cameron Scott Zettlemoyer, Souderton, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Andrew Zuniga, Fleetwood, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation