Penn College’s Spring 2017 Graduates Listed

The list of Spring 2017 graduates from Pennsylvania College of Technology has been released by the Registrar’s Office.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2017 dean’s list

Thomas P. Abernatha, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
John Accordino
, State College, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Aaron R. Ackley
, Danville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Honors
Alyssa A. Ackley
, Danville, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, High Honors
Brok M. Aderhold
, Cogan Station, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
James N. Ahern
, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Nicholas R. Aiello
, Greensburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Ali Habib A. Aldaif
, Williamsport, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology, Magna Cum Laude
Ahmed S. Alharbi
, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Omar A. Aljallal
, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Adnan K. Aljumah
, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Abdulaziz S. Alomani
, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Emad A. Alsubaihi
, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Zachary R. Althouse
, Womelsdorf, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Eric K. Anderson
, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Alexander J. Antosca
, Salem, N.H., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Stanley A. Antosh
, Royersford, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Jacob B. Arnold
, Sunbury, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Katelyn I. Arthur
, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Brandon William Ashford
, Dover, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Clarissa N. Axe
, Red Lion, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Mikhail Y. Babakov, New Columbia, Bachelor of Science, Nursing
Alyssa L. Bachman
, Lehighton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Courtland R. Baier
, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Phillip K. Bain
, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Ciarra M. Bainbridge
, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Thomas D. Baires
, Oxford, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Jonathan A. Baker
, Reynoldsville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Shawn Baker
, Winfield, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Thomas A. Baker
, Greentown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Jodie D. Baney
, Avis, Associate of Applied Science, Nursing
Corey M. Bangs
, Southampton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Corey M. Bangs
, Southampton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
William M. Barbosa
, Danville, Bachelor of Science, Graphic Design
Jacob E. Barchik
, Huntington Mills, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Ryan D. Barlett
, Butler, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Spenser D. Baron
, State College, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Nicole M. Basiago
, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Jonathan A. Bathgate
, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Riley J. Bathurst
, Linden, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Jonathan L. Batts
, New Oxford, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Lauren M. Bauer
, Dallastown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Andrew P. Baumann
, Camp Hill, Bachelor of Science, Construction Management
Logan J. Baxter
, Laurel, Del., Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Alyssa M. Beagle
, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Nathan M. Beagle
, Catawissa, Associate of Applied Science, Nursing
Jonathan D. Bean
, Burnham, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Matthew R. Bean
, McElhattan, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Highest Honors
Chester M. Beaver
, Muncy, Certificate, Applied Innovation Leadership, Distinction
William F. Bechtold
, Donegal, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Alec K. Becker
, Port Matilda, Bachelor of Science, Applied Management
Joshua T. Beers
, Liverpool, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Joshua T. Beers
, Liverpool, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Bryan M. Behm
, Fleetwood, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Timothy P. Beiler, Williamsport, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Tyler D. Bell
, Williamsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Joshua L. Belvin
, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Nicholas D. Benfer
, Trenton, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ainsley R. Bennett
, Montoursville, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Jeffrey L. Bennett Jr.
, Clifton Park, N.Y., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Mitchell J. Berninger
, Williamsport, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Alyssa R. Bickel
, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Cobi D. Biddinger
, Sunbury, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Matthew P. Bikle
, Bechtelsville, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Cory W. Biltz
, Brighton, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Douglas H. Binnie
, Charlton, Mass., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jamie L. Blackson
, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Christopher P. Blackwell
, Trout Run, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Morgan E. Blackwell, Beech Creek, Bachelor of Science, Accounting
Daniel Eberlin Blain, Talmage, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jed M. Blankenhorn
, Pine Grove, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Shawn E. Blochberger
, Brookville, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Kevin D. Bloom
, Williamsport, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Zachery V. Bobb
, Dornsife, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Alivia L. Bollock
, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
David A. Bolner
, Glen Mills, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Matthew W. Bonenberger
, Harleysville, Bachelor of Science, Construction Management
Logan H. Booth
, New Kensington, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Angel M. Bordner
, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing
Ruslan Borisik
, Denver, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Logan A. Bower
, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Colleen E. Bowes
, Wayne, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Kristen E. Bowes
, Wayne, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Daren T. Bowser
, Greencastle, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Charles R. Boyer
, Sweet Valley, Associate of Applied Science, Welding Technology
Seth R. Boyer
, Pittston, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Scott A. Bracken
, Johnstown, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology
Andrew J. Brady
, White Deer, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Andrew J. Brady
, White Deer, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Dalton W. Brant
, Hughesville, Certificate, Welding
Elliot R. Brau
, Coatesville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Alexandra N. Brennan
, St. Clair, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Kayla M. Brensinger
, Altoona, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Tyler M. Breon
, Millheim, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Zachary Britner
, Carmichaels, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Highest Honors
Jason A. Britton
, Linden, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
James M. Brophy
, Minersville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Shelley A. Brosius
, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Sarah A. Brunski
, Mount Holly Springs, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
William Bryson
, Easton, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Patrick A. Buckley
, Port Matilda, Associate of Applied Science, Nursing
Craig J. Buick
, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Honors
Geoffrey R. Buickus
, Towanda, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Chelsea M. Burger
, Millersburg, Bachelor of Science, Nursing
Gary F. Burger
, Horsham, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Robert A. Burger
, Millersburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Kevin T. Burkholder
, Richfield, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
James J. Burnett
, Conshohocken, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Kacie L. Burns
, Bellefonte, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Samuel J. Burns
, Erie, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Dominic J. Butti
, Branchville, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Honors
Brian D. Buxton
, Bayport, N.Y., Bachelor of Science, Applied Management
Jordan Z. Buzzard
, Gordonville, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors

Austin J. Cairns, Titusville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Crystal A. Calaman, Dushore, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Giovanni A. Calle, Shohola, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Samantha R. Callender, Baldwin, N.Y., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Cory M. Callihan, East Brady, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Alexandre E. Campbell, Dillsburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Michael A. Campbell, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Mark L. Cantafio, Pittston, Associate of Applied Science, Welding Technology
Daniel L. Canty, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Dominick V. Carado, Millersburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Rebekah L. Caretti, Weedville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Rebecca J. Carothers, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Allison N. Carr, Oxford, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Madison L. Carts, State College, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Nicholas M. Caruso, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development and Information Management, Summa Cum Laude
Julius J. Casari IV, Lehighton, Bachelor of Science, Graphic Design
William R. Cassady IV, Levittown, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Joseph M. Cassidy, Linden, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Joseph M. Cassidy, Linden, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Brandy N. Castro, McElhattan, Associate of Applied Science, Nursing
Adam T. Check, Great Falls, Va., Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Bailey F. Chrisman, Hatboro, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Sean P. Christy, Coatesville, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Bryan J. Chyko, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Matthew R. Cilladi, New Holland, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
James G. Clabaugh, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Corey J. Clark, Wildwood, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Grace F. Clark, Scranton, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Jennifer A. Clark, Wellsboro, Associate of Applied Science, Nursing
Breanna N. Cline, Reedsville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Ellenee J. Clymer-Barrett, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Agnes M. Cochran, Westfield, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Sally A. Combs, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Human Services, High Honors
Sally A. Combs, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude
Ryan W. Conklin, Beech Creek, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Ryan W. Conklin, Beech Creek, Bachelor of Science, Software Development and Information Management, Magna Cum Laude
Stephen R. Conklin, West Grove, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Stephen R. Conklin, West Grove, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
David P. Connell, Troy, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Gibreel B. Conteh, Philadelphia, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jacob K. Cook, Towanda, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jacob K. Cook, Towanda, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Marshall I. Cook, Muncy Valley, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Seth E. Cook, Mountville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Brynten G. Coons, Doylesburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Colton L. Copenhaver, McClure, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Benjamin P. Coppola, Danville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Benjamin P. Coppola, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Jordan C. Corman, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Human Services
William J. Cox Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Seamus P. Coyle, Hatboro, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Jacob A. Cram, Lewistown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Rebecca A. Creasy, Glen Gardner, N.J., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Calvin R. Creighton, Hatboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Lauren J. Crouse, Turbotville, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Aaron B. Cusatis, Collegeville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology

Stacie L. Dabney, Montoursville, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Douglas W. Dabroski, Sayre, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Eric J. Daniels, Beach Lake, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Nicholas A. Daniels, Levittown, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Patrick G. Daniels, Iselin, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Robert J. Daniels, Plumsteadville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ariana N. Daub, New Columbia, Associate of Applied Science, Architectural Technology
James P. Davidson, Shenandoah, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Andrew J. Davies, Lititz, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Andrew J. Davies, Lititz, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Darrell E. Davis, Ambler, Associate of Applied Science, Welding Technology
Robert J. Davis, Hatboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Robert J. Davis, Hatboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Jamison P. Deal, Seneca Falls, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Semeon R. DeBarros, Rosedale, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Kelsey L. Deegan, Newtown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Dalton G. Deimler, Middletown, Bachelor of Science, Construction Management
Nathan T. Deitrich, Elizabethville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Taylor R. Delmonico, Flemington, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Nathan W. Demangone, Reading, Bachelor of Science, Construction Management
Tricia Deochan, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Lindsay R. Derrick, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Dhaval D. Desai, Spring City, Bachelor of Science, Software Development and Information Management, Cum Laude
Kristin Desmond, Saddle Brook, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Morgan L. Dettinger, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Brian T. Devine, Harveys Lake, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brittney L. DeWalt, Allenwood, Associate of Applied Science, Nursing
Danielle Dewar, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Zachary T. DiAntonio, Easton, Bachelor of Science, Graphic Design
Nathan Diaz, Reading, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Clinton F. Dibble, Smethport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Vanessa M. Dick, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jett C. Dickey, Mill Hall, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Tracy J. Dickey, Mill Hall, Associate of Applied Science, Nursing
Nicholas A. DiDomenico, New Milford, Conn., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Elias W. Diehl, Newville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kayla M. Diehl, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Eric L. Dietz, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jacob M. Diorio, Carlisle, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Maria DiPipi, Old Forge, Bachelor of Science, Nursing
Dante E. DiSantis, Downingtown, Bachelor of Science, Construction Management
Leah T. Dittmar, Muncy, Associate of Applied Science, Human Services
Ian M. Dorman, Mill Hall, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Ian M. Dorman, Mill Hall, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Ian M. Dorman, Mill Hall, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Meagan L. Dosch, Aspers, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Jonathan M. Dracoules, Columbia, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Timothy E. Duclos, State College, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Colby A. Dull, Westminster, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Marisa J. Dunn, Mount Pleasant Mills, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Natasha M. Dunn, Mount Pleasant Mills, Associate of Applied Science, Human Services
Kensey A. Durst, Mount Pleasant, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude

Ryan K. Ebbitt, Greencastle, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Andrea J. Eckard
, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Zachary E. Edwards
, Kutztown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Maria T. Eisenhart
, Pottsville, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Kaitlyn J. Eline
, Reading, Bachelor of Science, Nursing
Katie L. Engel
, Woodbridge, Va., Bachelor of Science, Health Information Management
Kylie M. Engel
, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Dayne W. Engler
, Allentown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Noah L. English
, Danville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Thomas M. Ersing
, Sicklerville, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
Danielle E. Everett
, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences – Gaming and Simulation, Summa Cum Laude
Tod A. Everts
, Troy, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Patrick R. Ezzyk
, Berwick, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors

Kyle P. Fails, Hummelstown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Justin M. Fairchild, Kutztown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Roberto M. Falk, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Christopher M. Fares, York, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Cassondra L. Farmer, Towanda, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Jared A. Fasshauer, Beach Lake, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Grant M. Fausey, Lock Haven, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Joseph L. Fausey, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Victoria A. Feathers, Lewistown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Sarah G. Fegley, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Stephanie Feldser, Muncy, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Katelyn R. Felix, Port Trevorton, Bachelor of Science, Nursing
Alexander M. Fellmeth, North Wales, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Tanner B. Fennell, Hawley, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Ronald A. Ferreri, Waldwick, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Eri A. Fester, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Nicholas S. Fester, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Nicholas S. Fester, Bloomsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Matthew J. Fetterman, New Columbia, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Jacob M. Fetzer, Liberty, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Joshua T. Fickel, Camp Hill, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Sarah B. Fiedler, Lock Haven, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Alyssa L. Fink, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Alyssa L. Fink, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Hailey E. Fink, Latrobe, Associate of Applied Science, Forest Technology
Isaac S. Finney, Houtzdale, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Honors
Andrew E. Fish, Elkland, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Adam E. Fisler, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Amber R. Fleming, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Jeremiah D. Focht, Tyrone, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Jeremiah D. Focht, Tyrone, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Matthew R. Folk, Howard, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Highest Honors
Ashley B. Foose, Newport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
George S. Fossetta, Howell, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Morgan E. Foust, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Kyle H. Fox, Fleetwood, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Logan W. Fox, Blandon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Zachary P. Fran, Holmdel, N.J., Certificate, Electrical Occupations
Dominic A. Franchi, Springfield, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Ashton J. Francis, Allenwood, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Jordan D. Frank, Barto, Associate of Applied Science, Forest Technology
Kirsten A. Frank, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Daniel C. Frankenfield, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Scott E. Frantz, Hughesville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Patrick C. Frazier, Nazareth, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Jay S. Frazzano, Lake Hopatcong, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Jacob A. Frederick, Reading, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Stacey L. French, Montoursville, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Brittany A. Frey, North Pole, Alaska, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Brian R. Friedrich, East Northport, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Tyler M. Frontz, Allenwood, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Clark W. Fuller, Springville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Hunter A. Fuoti, Blandon, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology

Tyler B. Gallmann, Harrisburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Joseph R. Gardner, Muncy, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Rebecca M. Gardner, New Milford, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Kyle C. Garman, Denver, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Luke A. Garrett, Cary, N.C., Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Colton M. Gaw, Herndon, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Chandler P. Gebauer, Sussex, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Anthony M. Gedz, Warren, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Christopher A. Gehman, Mill Hall, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, Highest Honors
Eric F. Geier, Sewickley, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Charlie A. Geisel, Adah, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Laurie E. Gettis, Manheim, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Victoria E. Giandalia, Wrightsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Nicholas D. Gieger, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nicholas D. Gieger, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Nicholas D. Gieger, Dingmans Ferry, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
William T. Gill, Shamokin Dam, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Wesley G. Ginnick, Altoona, Bachelor of Science, Construction Management
Brandon R. Ginter, Abbottstown, Bachelor of Science, Construction Management
Alexander J. Goga, Irwin, Bachelor of Science, Construction Management
Cesar T. Gonzalez, Woodbridge, Va., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Trent E. Goodhart, Shippensburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Brandon T. Graby, Fredericksburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Patrick K. Gregory, Berwick, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Honors
Ashley E. Grieco, Montoursville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Tiffany E. Griffie, Newville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Alexander W. Griffith, Imler, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Cody H. Grimes, Boalsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Cody H. Grimes, Boalsburg, Certificate, Electrical Occupations, Distinction
Kayla A. Gross, Danville, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Jacob B. Guiher, Reynoldsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jacob B. Guiher, Reynoldsville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis

Donna J. Hackenberg, New Columbia, Associate of Applied Science, Individual Studies
Adam L. Hackenberger, McAlisterville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Cody S. Hackenberry, Lewistown, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Reed M. Hacker, Collegeville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Katlyn J. Hackling, Wilmington, Del., Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Katlyn J. Hackling, Wilmington, Del., Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Katlyn J. Hackling, Wilmington, Del., Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Summa Cum Laude
Christianna C. Hager, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Andrew T. Haines, Media, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Charles J. Haines, Lock Haven, Bachelor of Science, Software Development and Information Management
Abbygail G. Halderman, Shamokin, Associate of Applied Science, Nursing
James S. Hall Jr., Bellefonte, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Cortney C. Hanks, Chambersburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Lauren E. Hapeman, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Noah D. Haring, Hanover, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Natasha T. Harkey, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Connor J. Harper, Tyrone, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brandon C. Harris, Lansdowne, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Rachel M. Harshbarger, Altoona, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jared M. Hart, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Tyler J. Hartmann, Kutztown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Taylor M. Harvey, Millmont, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jeffrey R. Hasiak, Scotch Plains, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Chad W. Hawkins, Harrisburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Carolyn M. Hay, State College, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Tahlor L. Heath, Wysox, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Margaret K. Heddings, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Kevin G. Heider, Dover, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Erin N. Heintzelman, Danville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Grant C. Heishman, Carlisle, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Cy C. Heller, Milton, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Eugenia Hendrickson, Danville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Eamon M. Henry, Flourtown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Christopher J. Herman, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Management
Gabriela W. Hernandez, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Katelyn M. Herritt, Lock Haven, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ty J. Hewett, York, Associate of Applied Science, Welding Technology
Travis Vincent Hickey, Bedford, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Thomas B. Hicklin, Muncy, Associate of Applied Science, Forest Technology
Evelyn E. Hill, Muncy, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Kayce R. Hill, New Columbia, Associate of Applied Science, Nursing
Garrett Hillenbrand, Whitehall, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Matthew L. Hilliard, Clymer, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Dean B. Hindes, Neptune, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Patricia A. Hintz, Muncy, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Lukas A. Hite, Canton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Seth T. Hixson, Mifflinburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Austin L. Hockenbrock, McClure, Associate of Applied Science, Forest Technology
Kelsi R. Hoffman, Mount Holly Springs, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Adam C. Hoffman, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Calvin D. Hoffman, Milton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Mitchell T. Hoffman, Northumberland, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Brett T. Hoke, Trout Run, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brett T. Hoke, Trout Run, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Darryl W. Holdren Jr., Troy, Certificate, Residential Builder, Distinction
Calvin Leroy Holland Jr., Huntingtown, Md., Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Nicholas W. Holland, Pasadena, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Garrett T. Hollenbach, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Patrick A. Holtry, Newburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Dustin L. Hopkins, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Zachary R. Hopple, Boyertown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
William I. Horn III, Pottsville, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Jason R. Horton, Coopersburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Jason R. Horton, Coopersburg, Bachelor of Science, Software Development and Information Management, Cum Laude
Matthew C. Hosterman, Spring Mills, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Dustin M. Houck, Petersburg, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Dustin M. Houck, Petersburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Devan M. Hower, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Christian S. Hugar, Hughesville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Joshua A. Hunt, Milford, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Trevor D. Hunt, West Decatur, Certificate, Diesel Technician
Sean M. Hunter, Livingston, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Ryan J. Huss, Chester Springs, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude

Joseph J. Ide, Pittston, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Christina R. Inman, Sugar Grove, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Ashley N. Irish, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude

Robert G. Jackson III, Butler, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Nathan L. Jacoby, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Randall C. Janowitz, Westminster, Md., Associate of Applied Science, Hospitality Management, Honors
Randall C. Janowitz, Westminster, Md., Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Lukas E. Jensen, Etters, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Erika L. Johnson, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Joseph M. Johnson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Highest Honors
Makayla M. Johnson, New Oxford, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Riley E. Johnson, Towanda, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Amber L. Johnston, Lock Haven, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Emily T. Johnston, Harleysville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Toriann M. Jolin, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Daniel F. Jones, Red Lion, Associate of Applied Science, Individual Studies

Andrew T. Kappelmeier, Landenberg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Highest Honors
Thomas F. Kearney V, Morrisville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Connor P. Keath, Lebanon, Associate of Applied Science, Exercise Science
Katelyn A. Keefer, Northumberland, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Ryan A. Keiser, Milton, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Ryan A. Keiser, Milton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Liam W. Kelley, Hershey, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration, Cum Laude
Sean P. Kelly, York, Bachelor of Science, Technology Management
Emma E. Kelsey, Warriors Mark, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jonathan Kenol, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Lana A. Kephart, Mill Hall, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Alexis L. Kepley, Reading, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Kyle E. Kern, Honey Brook, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Ryan P. Kerstetter, Richfield, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Morgan N. Keyser, Dillsburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Alyssa A. Kiess, Cogan Station, Bachelor of Science, Graphic Design
Ryan L. Kimble, Bellefonte, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Anthony J. King, Kingston, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology
Kelsey M. Kio, Port Allegany, Associate of Applied Science, Nursing
Lindsey C. Klein, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Ashley R. Klenchik, Hallstead, Associate of Applied Science, Human Services
Andrew K. Klepper, Montoursville, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Carson J. Klikus, Beach Lake, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Michael H. Kline, Lewistown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Shane P. Kline, Benton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Austin N. Klingelhofer, Hampstead, Md., Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jamee L. Klotz, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Zachary A. Knable, Mount Union, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Howard L. Knapp V, Titusville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Howard L. Knapp V, Titusville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Louis Knapp, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Shannon R. Knarr, Trevorton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Adam T. Knoebel, Montoursville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Zachary A. Knol, Annville, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Ryan M. Kobela, Mountain Top, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Shane Michael Kocher, Kingston, Bachelor of Science, HVAC Design Technology
Nicholas A. Kokinda, Drums, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Kaylie N. Kopyscianski, Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
John S. Krause, Lebanon, Bachelor of Science, Graphic Design
Timothy L. Kuntz, Wyalusing, Bachelor of Science, Applied Management
Nicole A. Kunze, Montoursville, Bachelor of Science, Graphic Design
Blaze P. Kuppelwiser, St. Marys, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Bryce L. Kuszmaul, Warren, Ohio, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Bryce L. Kuszmaul, Warren, Ohio, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology

Lindsay A. Lane, McKean, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Emily J. Langendoerfer, Honesdale, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Seth C. Langford, Allison Park, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Justin W. Lassik, Garnet Valley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Beau M. Lazzo, Valencia, Bachelor of Science, Construction Management
Angela R. Lee, Roaring Branch, Bachelor of Science, Nursing
Nathan A. Lehman, Williamsport, Bachelor of Science, Health Information Management
Troy T. Leid, New Holland, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Jody D. Lengel, Dalton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Emily V. Lenhart, Slatington, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Cum Laude
Benjamin J. Leskovansky, Snow Shoe, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Alex LeVan, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Alex LeVan, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Caitlyn M. Levi, McElhattan, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Daniel S. Lewis, Trenton, N.J., Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Paul D. Licht, Englishtown, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jason T. Lightner, Middleburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Loralee E. Lindemuth, Tidioute, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Tess E. Linton, Centre Hall, Bachelor of Science, Nursing
Brianna M. Loew, Tuscarora, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Andrew M. Long, Centre Hall, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Raymond L. Long, Forest City, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Raymond L. Long, Forest City, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Devin R. Loose, Lebanon, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Courtney Lose, Bellefonte, Bachelor of Science, Graphic Design
Brian G. Losell, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Raymond M. Loveland, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Celena R. Lowmaster, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing
Acacia M. Lucas, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Zachary L. Lundberg, Warren, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Joshua D. Lyman, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting
Joshua D. Lyman, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Kelsey A. Lynch, Montgomery, Bachelor of Science, Applied Human Services

Michael P. Maher, Langhorne, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ashley G. Maietta, Key West, Fla., Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jessica L. Maines, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Carlos J. Maldonado, State College, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Nicolai C. Mancinelli, Newark, Del., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joshua D. Mantz, Howard, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Jenna M. Marconi, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Noe Marquez Beltran, West Grove, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology
Alexander M. Martenas, Millville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kyle Martin, Ridgewood, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Caleb J. Martin, Beech Creek, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Alexander T. Martin, Lancaster, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Nathan A. Mashack, Bloomsburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Evan A. Mashack, Quakake, Bachelor of Science, Software Development and Information Management
Christopher M. Mason Jr., Chalfont, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Christopher M. Mason Jr., Chalfont, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Hunter M. Masser, Herndon, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Kellan J. Masser, Klingerstown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Tayler D. Mathias, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Adrian I. Matthews, Freehold, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Rheannon M. Mattiuz, Dysart, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Andrew L. Mattocks, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Steven A. Matuska, Scranton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Dexter R. Maurer, Palmyra, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Dexter R. Maurer, Palmyra, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Brooke N. Maurice, Boiling Springs, Bachelor of Science, Nursing
Shawn A. Mayberry, Clarksburg, Md., Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
Mitchell A. Mayfield, Collegeville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Krista M. Mazurak, Hastings, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Troy B. McBride, Christiana, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Colton R. McClarin, Orrtanna, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Lindsay M. McCloskey, Howard, Bachelor of Science, Nursing
Kieran S. McDonald, Benton, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Jared T. McFarland, Collegeville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Liam R. McGarvey, Cogan Station, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Felicia E. Mcgaughey, Canton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Ethan T. McGill, Beech Creek, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Danielle M. McGuire, Quakertown, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Patrick M. McIntosh, Pocono Manor, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Daniel R. McKay, Havertown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Daniel R. McKay, Havertown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Eric T. McMahon, Oil City, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Eric T. McMahon, Oil City, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Michael B. McMullen, Altoona, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Colin D. McOdrum, Glenmoore, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Derek McPherson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Grayson P. Mease, Bellefonte, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Benjamin J. Mercadante, Reading, Bachelor of Science, Construction Management
Zachary Adam Meredick, Danville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Elaina M. Mesenburg, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Joshua D. Metzger, Pottstown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Kaden A. Metzger, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Dominic T. Mezzetti, Southampton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Emily M. Michaud, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
Stephanie J. Michaud, Auburn, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Dylan R. Michna, Aaronsburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Nickolas J. Mihela, Pinckney, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jerett L. Miley, Chambersburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Adam M. Miller, Lewisburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, Highest Honors
Brian K. Miller, Loganton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Corey J. Miller, Cogan Station, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Cory Miller, York, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Garret A. Miller, Latrobe, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Justin E. Miller, Dover, Bachelor of Science, Technology Management
Luke A. Miller, Montgomery, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
MacKenzie B. Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Michael B. Miller, Fairmount City, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Noah Miller, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
William N. Miller, Hallstead, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
William N. Miller, Hallstead, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Ryan R. Minnick, Drums, Bachelor of Science, Nursing
Thomas M. Mirarchi, Glen Mills, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Christian J. Mitchell, Marcus Hook, Associate of Applied Science, Exercise Science, Highest Honors
Peter R. Mitchell, Lebanon, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Kristieann M. Molitor, Hillsgrove, Associate of Applied Science, Nursing
Sarah A. Mongiello, Canadensis, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Logan C. Monta, New Alexandria, Associate of Applied Science, Exercise Science
Gregory A. Moore Jr., Pylesville, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Gregory A. Moore Jr., Pylesville, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Yvette B. Moore, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Alyssa J. Morales, Reading, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Patrick P. Morgan, Lancaster, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Christian J. Moses, Port Allegany, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kolyn M. Mott, Towanda, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Aaron J. Mowrey, Titusville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Samantha J. Mowrey, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Christopher F. Murphy, Pottsville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
James M. Murphy, Staten Island, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Patrick M. Murphy, Royersford, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Highest Honors
Peter-John F. Murphy, Bethlehem, Bachelor of Science, Construction Management
John P. Murray, Dallas, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, High Honors
Patrick M. Murray, Hatfield, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Zachary M. Murzynski, Erie, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Trista B. Musser, Selinsgrove, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Cole F. Myers, Wilcox, Associate of Applied Science, Electrical Technology

Tiana Nancarvis, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Seth E. Nash, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Matthew C. Nasuti, Pottstown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Eric J. Naugle, Davidsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Eric J. Naugle, Davidsville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Andrea L. Neff, Trout Run, Bachelor of Science, Graphic Design
Kelsey Q. Neff, Lock Haven, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Joseph William Niklaus, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Christopher A. Niski, Shelton, Connecticut, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Mitchell S. North, Denver, Associate of Applied Science, Welding Technology
Andrew S. Norton, Lancaster, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Drew A. Nyman, Lock Haven, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude

Nicholas A. Oakes, Northumberland, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Dustin J. Onofre, Sayre, Associate of Applied Science, Surveying Technology
William J. Osmun, Bloomsbury, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Ryan A. Oswald, Tremont, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Melanie A. Ovelman, Millville, Associate of Applied Science, Nursing
Garrit S. Oxley, Bradford, Associate of Applied Science, Electrical Technology

Troy A. Padasak, Johnsonburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Michael Palmer, Doylestown, Bachelor of Science, Construction Management
Stephanie R. Passanante, Fountainville, Bachelor of Science, Nursing
Erika L. Patrick, Munson, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Samuel G. Patrick, Meredith, N.H., Bachelor of Science, Technology Management
Daniel A. Paul, Sarver, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Susan L. Pautz, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing
Paige E. Pearson, Williamsburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Nicholas R. Pelenskij, Cedar Grove, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Alexander E. Penn, Wellsboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Raymond M. Pennachio, Dalton, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Elizabeth A. Pennington, Morrisdale, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Daniel J. Peppernick, Spring Run, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Ryen M. Persun, Linden, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Kevin J. Peterman, Muncy, Associate of Applied Science, Business Management
Mason S. Peters, Millville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Mason S. Peters, Millville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Paul W. Peters, Blandon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Paul W. Peters, Blandon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Stephen B. Peters, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Summa Cum Laude
Briana V. Picciurro, Middleburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Cody D. Pickett, Wyalusing, Associate of Applied Science, Forest Technology
Daniel W. Pierson, Sheffield, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Chloe E. Pohlman, Gardners, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jordan J. Pollera, Flemington, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Justin M. Pongrazzi, Hillsborough, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brandon L. Portal, Berlin, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Taylor D. Porter, Milton, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Zachary C. Porter, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, High Honors
Kyle T. Potts, Colver, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Nicholas G. Poulton, Terryville, Conn., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
John B. Preine, Philadelphia, Associate of Applied Science, Welding Technology
James P. Preston Jr., Williamsport, Certificate, Electrical Occupations
Joseph D. Pritchett, Alexandria, Va., Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Nicholas R. Prough, Mount Union, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Stephanie M. Puckly, Spartansburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Candace T. Purdell, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Katherine E. Purnell, Bellefonte, Bachelor of Science, Graphic Design

Neil M. Querry, Dover, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Zachary B. Raffa, Pottsville, Bachelor of Science, Software Development and Information Management, Summa Cum Laude
Jeremy D. Rall, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Vidur M. Ramlall, Dushore, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Darius M. Ramos, Lebanon, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Carlos A. Ramos-Sonera, Highland Mills, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Taylor R. Rank-Delaney, Schwenksville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Paul A. Rathbun, Shinglehouse, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Cooper R. Raub, Emmaus, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Nicholas J. Rausch, Shoemakersville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Isaac A. Reber, Selinsgrove, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Mathew A. Rebmann, Morrisdale, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Brooke S. Reed, Mohrsville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Heather N. Reed, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Morgan M. Reibsome, Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ethan Z. Reider, Fleetwood, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Michael T. Reif, Felton, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Garth J. Reish, Millheim, Certificate, Plumbing, Distinction
Benjamin T. Reisinger, Carlisle, Associate of Applied Science, Forest Technology
Travis J. Ressler, State College, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Zachary Rhoton, Hallsville, Texas, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Laura D. Rice, Sunbury, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, High Honors
Zachary A. Richard, Reading, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Kyle J. Ridner, Bushkill, Bachelor of Science, Construction Management
Jacob R. Rigg, Bellefonte, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Justin M. Rinehimer, Mountain Top, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Benjamin M. Ripka, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Benjamin M. Ripka, State College, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Casey T. Rishel, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Forest Technology
Matthew W. Rissmiller, Hummelstown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Emily M. Ritt, Medford, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
George O. Ritter, Danville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nicholas C. Rizzuto, York, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Thomas J. Roberts, Wilcox, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Austin D. Robertson, Harrisburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Ashton N. Rockwell, Greencastle, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Michael C. Rodarmel, Shamokin, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Carlos Rojas, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
McKenzie B. Romano, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Cole D. Romanoski, Hummelstown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Spencer D. Roof, Wysox, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Spencer D. Roof, Wysox, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Megan O. Roop, Danville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Ashley M. Rorie, Leesburg, Va., Bachelor of Science, Graphic Design
Preston T. Rose, Berryville, Va., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Alicia N. Ross, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Thomas G. Ross, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Tyler M. Rothrock, Morrisdale, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Stephen M. Rouille, Van Etten, N.Y., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Tasha M. Roupp, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kirsta J. Ruble, Mifflintown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Victor N. Rupert, Mifflintown, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Andrew R. Rupp, Dayton, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude

Michael J. Saalfrank, Perkasie, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Michael J. Saalfrank, Perkasie, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Jesse T. Sabol, Lehighton, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Hamza Saleem, Valley Stream, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Azeez O. Salu, Huntingdon, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Tyler D. Samtak, Clifton, N.J., Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Eric M. Santiago, Vineland, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Katherine Santoianni, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Richard P. Scanlon, Beaver Falls, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Matthew D. Schaeffer, Oley, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Trevor A. Schaeffer, Pennsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
Timothy J. Schafer Jr., Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jaccen E. Schairer, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Cody A. Schamberg, Montoursville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Andrew M. Scheitle, Chambersburg, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Nathan J. Schell, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Christopher G. Schmid, Dallas, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Steven A. Schmouder, Liberty, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Chad R. Schneider, Lancaster, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ian J. Schoenleber, Huntingdon Valley, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Ryan S. Schrimp, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Bryan J. Schumacher, Bethlehem, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ryan E. Schwab, Titusville, Bachelor of Science, Accounting
Matthew J. Schwartz, Pen Argyl, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Colton D. Seagrist, New Columbia, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Nicholas T. Sebasovich, Sunbury, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Tyler R. Secules, Towanda, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology
Joshua D. Seely, Northumberland, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Alanna M. Seibert, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Evan T. Seipp, Levittown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
George W. Settle III, Dillsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Cole R. Shaffer, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Construction Management
Andrew M. Shane, Boyertown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Walter P. Sheehan Jr., Douglassville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Weston J. Sheehan, Renovo, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Shawn L. Sheeley Jr., Kersey, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Matthew B. Shetler, Hughesville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Travis M. Shetterly, Bloomsburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
C J A. Shimsky, Minersville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology
Danielle J. Shindledecker, Fairfield, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Magna Cum Laude
Matthew I. Sholley, Palmyra, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Lloyd A. Shope, Blanchard, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Elijah D. Shover, Altoona, Associate of Applied Science, Forest Technology
Steven C. Shuck, Montgomery, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Emylee R. Shultz, Muncy, Associate of Applied Science, Exercise Science, Honors
Sean M. Siffrinn, Bradford, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
John A. Siha, Jersey City, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jesse A. Silverberg, Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management
Breanna G. Singer, Bellefonte, Bachelor of Science, Construction Management
Haley J. Singer, Bellefonte, Bachelor of Science, Graphic Design
Kile R. Sinsabaugh, Picture Rocks, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Kile R. Sinsabaugh, Picture Rocks, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Robert L. Sloss, Stroudsburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Austin C. Slother, Philipsburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Sierra M. Smeltzer, Coal Township, Bachelor of Science, Nursing
Aaron C. Smith, Ulster, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Adam L. Smith, Altoona, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brittany J. Smith, Williamsport, Bachelor of Science, Health Information Management
Dylan P. Smith, St. Marys, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Justin E. Smith, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Morgan Smith, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
Tasha L. Smith, Emporium, Associate of Applied Science, Nursing
Kyle T. Smithmyer, Huntingdon, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Adam Smyser, Hershey, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Phillip N. Snell, Chemung, N.Y., Bachelor of Science, Nursing
Chad M. Snyder, Drums, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Cory J. Snyder, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Lori A. Snyder, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Brandon M. Socha, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Andrew K. Soeller, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Mark G. Solanick, Freeland, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Andrea L. Solenberger, Harrisburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Donald S. Sommerfeld, Cogan Station, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Keegan D. Sonney, Erie, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Benjamin A. Sosa, Williamsport, Associate of Applied Science, Exercise Science, High Honors
Paige N. Spicher, Belleville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joseph O. Spickler, McVeytown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Erin A. Spohn, Ephrata, Bachelor of Science, Health Information Management, Cum Laude
Ian C. Squier-Nauman, Warriors Mark, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ian C. Squier-Nauman, Warriors Mark, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jessica L. Srock, Tyrone, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Melissa K. Stabley, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Nathaniel T. Stahl, Minersville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Theodore P. Stake III, Montoursville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Tessa M. Stambaugh, Hanover, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Jeffrey A. Stanley, Stewartstown, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Thomas V. Stark, Cranford, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Jamie L. Steer, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Gabriel M. Stein, Meadville, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Molly E. Stein, Pottsville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Kaitlyn R. Stewart, Terre Hill, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Alysha M. Stoker, Berwick, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Josiah D. Stoltzfus, Morgantown, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Victoria L. Stonebraker, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Magna Cum Laude
Tanner A. Stott, Morgantown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Drew M. Streit, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Robert J. Strous, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Alfred J. Sturm, Great Meadows, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
David P. Suchoza, Reading, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
James S. Suessenbach, New Albany, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, Highest Honors
Kayla C. Summerson, Emporium, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Todd R. Surkovich, State College, Bachelor of Science, Graphic Design
Nicolas L. Sutcliffe, Easton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Dylan L. Swank, Elysburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Althea G. Swartz, Mifflin, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kristin E. Swartz, Middletown, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Sarah E. Swope, Milton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
James C. Synol, Bloomingdale, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude

Morgan J. Tannery, Millersburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Jackson H. Tate, Howard, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jackson Daniel Taylor, Florham, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Magna Cum Laude
Joseph M. Taylor, Hanover, Associate of Applied Science, Welding Technology
Colten R. Temple, Catawissa, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Nicole E. Temple, Muncy, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander J. Templeman, Tioga, Certificate, Electrical Occupations
Brittany R. Terpstra, Jim Thorpe, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Magna Cum Laude
Rose M. Terry, Williamsport, Certificate, Health Information Coding Specialist
Anteneh N. Tesfaye, Allentown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Chandler A. Thompson, Mill Hall, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Timothy R. Thompson, Stephens City, Va., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Bradley F. Tintle, Easton, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jenna N. Tippy, Langhorne, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Zachary R. Tocyloski, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Elijah G. Trawick, Sugar Grove, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Kara M. Treser, Trafford, Bachelor of Science, Nursing
Austin W. Tressler, Huntingdon, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Zoey R. Tressler, Bellefonte, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Betsy A. Trueman, Trout Run, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Seth R. Trump, Spring Grove, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Devyn T. Tucker, Army Post Office/Armed Forces Europe, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Amy L. Turner, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Patrick H. Turner, Cortland, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Thomas P. Tyler, Vienna, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology

Steven M. Umstead, Tyrone, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Philip M. Valenti, Lebanon, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Peter W. Van Hemert, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Software Development and Information Management
Kimberly Vanemon, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Alec D. Vaughan, Union, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Levi J. Veneziano, Bellefonte, Associate of Applied Science, Exercise Science, Highest Honors
Kim A. Venti, Muncy, Certificate, Applied Innovation Leadership, Distinction
Nicholas J. Vetock, Shippensburg, Bachelor of Science, Graphic Design
Joshua K. Vilcko, Drums, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Joshua K. Vilcko, Drums, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
James Visalli, Reading, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Robert S. Voroscak, Croydon, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jakob N. Vozniak, Snow Shoe, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

James T. Wade, Lafayette Hill, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jason C. Wade, Port Carbon, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Scott J. Wagner, Westwood, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jackson S. Walker, Lancaster, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Caleb D. Wallingford, Spring Mills, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Mason D. Walters, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Eric M. Wanczak, Chambersburg, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Zachary D. Warren, Hummelstown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Andrew J. Wassall, Lancaster, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Katelynn M. Watson, Milton, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Abigail S. Way, Montoursville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Derick L. Weaver, Narvon, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Highest Honors
Kristin A. Weaver, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing
James R. Weishaupt, Williamsport, Certificate, Plumbing, Distinction
Blake A. Weiss, Red Hill, Bachelor of Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Design Technology
Connor L. Wellman, Broomall, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Quinn P. Werley, Douglassville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Katelyn A. Wertz, Bernville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Melissa S. Westerfer, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Magna Cum Laude
Brandon B. Whitcombe, Bear, Del., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Arielle E. White, Chambersburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Dallan S. White, Hughesville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Eliza R. Whyman, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Jamie L. Widell, Hughesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Alexander W. Wierman, Oreland, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Corey P. Wiles, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Jesse M. Williams, Danville, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Kyle R. Williams, St. Marys, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Kelsey A. Williard, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Kayla D. Wilson, Meadville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Cody S. Wilt, Altoona, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Arkinknight S. Winfree, Ann Arbor, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Alec J. Winkelblech, Mill Hall, Associate of Applied Science, Nursing
Maddy D. Winner, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Samantha C. Winter, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Aaron J. Wise, Montgomery, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Christopher A. Wittenberg, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Aaron N. Wolensky, Grantville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Joshua A. Wolf, Gardners, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nathan J. Wolfe, Glen Lyon, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Scott C. Wolfgang, Joliett, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Garrett L. Wolfinger, Phillipsburg, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jacob R. Wombacker, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Benjamin A. Wood, Boyertown, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Robert E. Wood, Manahawkin, N.J., Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Summa Cum Laude
Evan M. Woods, Clymer, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation and Air Conditioning Technology, High Honors
Patrick R. Woods, Albright, W.Va., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Shawn P. Woods, Chalfont, Bachelor of Science, Technology Management

Deanna M. Yerger, Hughesville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Trevor L. Yinger, York Springs, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Brianna M. Young, Fayetteville, N.C., Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Brianna M. Young, Fayetteville, N.C., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
David P. Young, Spring Mills, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kaitlyn M. Young, Harrisonburg, Va., Associate of Applied Science, Health Information Technology

Michael E. Zalatan, Center Valley, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Jennie E. Zarcufsky, Ringtown, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Jonathan L. Zechman, Lebanon, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Nicholas J. Zernhelt, Coopersburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Justin C. Zetwick, Rixford, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Kaleb Z. Zilske, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Adelyn A. Zimmerman, Orwigsburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Zachary R. Zinn, Clearville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Sarah J. Zuhlke, State College, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors

Comments – One Comment

Congrats to everyone who made it through!

Posted by Christopher King at May 24, 2017 at 12:59 am

Pennsylvania College of Technology is a special mission affiliate of The Pennsylvania State University