Skip to main content

Penn College’s Fall 2021 graduates announced

The list of graduates for the Fall 2021 semester at Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [V] [W] [Y] [Z]

Fall 2021 Dean’s List

Fayi Majed Alkhamsi, Riyadh, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Applied Management
Fayi Majed Alkhamsi, Riyadh, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Walid A. Almohna, Jubail Industrial City, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kyle Paul Amon, Lafayette Hill, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Christopher M. Ansbach, Ashland, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Summa Cum Laude
Christopher M. Ansbach, Ashland, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Garrett Jaymes Anselmo, Sunbury, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Taylor P. Anthony, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Taylor P. Anthony, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Emily Grace Arbogast, Montoursville, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
David B. Arias, Long Pond, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Alyssa Jo Auman, Sunbury, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude

MacKenzie Rose Baeszler, Sea Girt, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Erin Faith Bajek, Bartonsville, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Erin Faith Bajek, Bartonsville, Bachelor of Science, Applied Management
Hayden C. Baker, Watsontown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Miranda Lexus Ballock, Julian, Associate of Applied Science, Nursing
Tyler John Bandle, Slatington, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Karen M. Barchak, Scranton, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Abigail C. Bartkowski, Lock Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Abigail C. Bartkowski, Lock Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Honors
Hayley E. Bauer, Mill Hall, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Kaleigh M. Bays, New Providence, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Katherine E. Beers, Wyalusing, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors
Carinne J. Beiter, Williamsport, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Melissa Belardinelli, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Serena Vivian Bergeron, Lansdale, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Annabelle Jean Bergey, Jacksonville, N.C., Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice, Honors
Scott A. Bierly, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Magna Cum Laude
Gretchen Lynn Bigger, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Breanna Nicole Bodrorf, Yeagertown, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Tara Nicole Bomberger, Reading, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Blake Austin Bomboy, Watsontown, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Kyle J. Bonham, Honesdale, Associate of Applied Science, Welding Technology
Renald Bosquet, Lancaster, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Kristy Lynn Bower, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Kevin S. Boyle, New Freedom, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Jared Q. Bressler, Spring Mills, Associate of Applied Science, Individual Studies
Kyle L. Bromwell, Cambridge Md., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Jessica J. Brooks, Cogan Station, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Mariah Lea Brouse, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Nursing
Evan W. Brown, Canton, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Michael R. Brown, Downingtown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Abegail C. Bruni, Howard, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Logan Boyce Bungard, South Williamsport, Bachelor of Science, Nursing

Benjamin Daniel Cahill, Marysville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Michael J. Cardamone, Ambler, Associate of Applied Science, Welding Technology
Michael J. Cardamone, Ambler, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kyle D. Carter, Levittown, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Kyle D. Carter, Levittown, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Mark J. Carter, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Mark J. Carter, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Wyatt Atlas Cashman, Hughesville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Amanda Lynn Chandler, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, Honors
Dustin Timothy Clark, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Axel David Cluck, Orrtanna, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Christopher Vicente Constantino, West Chester, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Joshua M. Cooper, Pottsville, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Jace A Crowl, Landenberg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Jace A Crowl, Landenberg, Bachelor of Science, Applied Management
Sean C. Cunningham, State College, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Andrew R. Dehart, Weikert, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Tyler J. Delozier, Altoona, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Brian K. Demarest Jr., Sussex, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Cinnamon Aurora Digan, Mifflinburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Katalynn Marie Dildine, Millville, Bachelor of Science, Applied Management
Matthew R. Dippold, St. Marys, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Matthew R. Dippold, St. Marys, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Matthew R. Dippold, St. Marys, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Adam H. Ditzler, Harleysville, Certificate, Diesel Technician
Alicia Dobbs, Hughesville, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Ashley E. Donat, Lenhartsville, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Jeremy Martin Dorward, Muncy, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Jeremy Martin Dorward, Muncy, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Jeremy Rowland Draper-Bell, Bath, N.Y., Bachelor of Science, Industrial Design
Sasha N. Dressler, Mifflintown, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice, Honors
Kaitlyn N. Dunn, Liberty, Associate of Applied Science, Nursing

Dylan J. Earnst, State College, Associate of Applied Science, Electrical Technology
David Fitzgerald Eaton, Harrisburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Joshua R. Eck, Boyertown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Braeden L. Eckard, Danville, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Caitlin Nicole Elsasser, Mifflintown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Cum Laude
Caroline Mae Engel, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Madalyn Q. Engle, Linden, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Carson Steward Engler, Pen Argyl, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Torrence W. Englert Jr., Avis, Associate of Applied Science, Nursing
Sean M. Evans, Pekin, Ill., Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Timothy D. Evans II, Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors

Mason W. Farnell, Albrightsville, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Chase Brian Faulstick, Palmerton, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, Highest Honors
Danielle M. Fernandez, Orangeburg, N.Y., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Nathan D. Filion, West Chester, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, Honors
David B. Fischetti, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology
David B. Fischetti, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Seth Allen Fisher, Bernville, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Magna Cum Laude
Lyndsey Joy Force, Bellefonte, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Ricky Jay Frankhouser, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Monique Noelle Freer-Blachek, Williamsport, Bachelor of Science, Health Science, Magna Cum Laude
Chase T. Fritz, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Connor S. Fuenty, Hughesville, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology

Russel C. Gait, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Kelly A. Gartner, Williamsport, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Zachary I. Gensemer, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology
David T. George, Mar Lin, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Dorothy Gerring, Montoursville, Certificate, Applied Innovation Leadership, Distinction
Dylan R. Gettys, Etters, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dylan R. Gettys, Etters, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Madison L. Gift, Waynesboro, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors
Cydney Lee Ginter, Tyrone, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice, Cum Laude
Noah J. Gold, Elmira, N.Y., Certificate, Diesel Technician
Taylor C. Gonzales, Lititz, Bachelor of Science, Nursing
Samuel W. Gregory, St. Marys, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Brooke M. Greiner, Milton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Lexie Christine Grubbs, Sheffield, Associate of Applied Science, Nursing
Caleigh Marie Guenot, Karthaus, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude

Samantha Ashley Haak, Lebanon, Bachelor of Science, Nursing
Dottie Jo Habovick, Bellefonte, Associate of Applied Science, Individual Studies
McKenzie L. Hackenberg, Danville, Bachelor of Science, Nursing
Mackenzie K. Hagerty, Bartonsville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Stephanie C. Hamme, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Nicholas J. Hammer, Lock Haven, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Corbyn Alan Haney, Portage, Certificate, CNC Machinist
Noah Elijah Haney, Pageland, S.C., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Noah Elijah Haney, Pageland, S.C., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Adrienne M. Hannan, Ashburn, Va., Bachelor of Science, Health Information Management
Jacob F. Harris, Blossburg, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Sean M. Harrison, Quakertown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Angela G. Harvey, Mifflinburg, Bachelor of Science, Nursing
Caroline N. Hawkins, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Kierstan M. Heizman, Lititz, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Highest Honors
Samantha Renee Held, Winfield, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Samantha Renee Held, Winfield, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Honors
Laney Elizabeth Heller, Cogan Station, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Jamie Lynne Herlocher, Avis, Associate of Applied Science, Nursing
Leah Marie Hesidence, Erie, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Payge C. Hess, Bedford, Associate of Applied Science, Human Services
Taylor M. Heverling, Reading, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Tanya Renee Hicks, Copperas Cove, Texas, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Ambrose Preston Hill, Shamokin, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Jennifer Rose Hill, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Ryan James Hill, Williamsport, Bachelor of Science, Entrepreneurial Innovation
Derek J. Hofmann, Marion, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Richard James Holz, Montoursville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Brady Preston Hopkins, Rome, Associate of Applied Science, Welding Technology
Elizabeth S. Hummel, Trevorton, Associate of Applied Science, Nursing
Austin T. Hunt, Muncy, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Palin J. Hurst, Gardners, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, Honors
Caleb Burton Hutley, Currituck, N.C., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Caleb Burton Hutley, Currituck, N.C., Certificate, Welding

Mariah Alexis Ireland, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing

Daniel L. Jackson, Phoenixville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Daniel L. Jackson, Phoenixville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Danielle Marie Johnson, Garnet Valley, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Erika Isabell Johnston, Troy, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Morgan Leigh Jones, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing

Jacob Christian Kallenborn, Port Allegany, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Caitlin Leigh Karolyi, Hughesville, Bachelor of Science, Emergency Management and Homeland Security, Cum Laude
Zachary E. Karpovich, Ringtown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Blair L. Keister, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Evan Joseph Kelbaugh, Langhorne, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Kylee Elizabeth Kelley, Mill Hall, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
John M. Kennedy, West Milton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Charles J. Kern, Orwigsburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Charles J. Kern, Orwigsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Darrien Lynn Kerr, Altoona, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
James Calvin Keyser II, Dillsburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Brittany Lynne Kibler, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Carly Jane Kissinger, Pottsville, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Matthew S. Klees, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
William C. Kohen, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Connor S. Komancheck, Stevens, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Annie Marie Kost, Philipsburg, Bachelor of Science, Nursing
Kalie Ann Kostelnik, Harrisburg, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Tyler J. Kroposki, Westtown, N.Y., Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Victoria Krueger, Staten Island, N.Y., Bachelor of Science, Dental Hygiene
Ryan A. Kunst, Montgomery, Bachelor of Science, Industrial Design
Robin Lynne Kurtz, Winfield, Associate of Applied Science, Nursing

Sean Thomas Lamont, Felton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Malcolm Keith Lampkin, Horsham, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Miles Kenneth Lampkin, Horsham, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Benjamin L. Larson, Allentown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences – Gaming and Simulation
Tyler Wayne Lauver, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Mike Lawson Jr., Millville, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Aurora Mercedes LeBlanc, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Keegan C. Leahy, Montoursville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Darren J. Leh, Fleetwood, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Dominic J. Lepri, Monroe Township, N.J., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Dominic J. Lepri, Monroe Township, N.J., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Morgan Elizabeth Lingle, Elizabethtown, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Brayden M. Lippert, Carlisle, Associate of Applied Science, Business Management
Brayden M. Lippert, Carlisle, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Gabriella Locricchio, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Jack T. Logan, West Milford, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Anthony Charles Freeman Lowe, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Juliana Natalie Lucero, Upper Darby, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Josiah David Maenza, Sayre, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Josiah David Maenza, Sayre, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
James J. Marino, Coatesville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Emalie Marie Marnati, Canton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Daniel J. Martens, Pottstown, Bachelor of Science, Nursing
Sabrina Jean Martin, Chambersburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Walter Martinez Jr., Philadelphia, Bachelor of Science, Applied Management
Yoselyn Mateo, Butler, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene
Byron S. Matthews, Canton, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Summa Cum Laude
Ashley M. Mayhew, Clearfield, Bachelor of Science, Health Information Management
Lakin Aubrey McCall, Windber, Associate of Applied Science, Nursing
Marcus Nelson McFall, Boalsburg, Bachelor of Science, Industrial Design
Nicholas Walter McFarland, Everett, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Francis M. McMahon, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Alison Julia McNett, Canton, Associate of Applied Science, Nursing
Zane Rush McNitt, Lewistown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Nolan A. McCadden, Easton, Associate of Applied Science, Welding Technology
Scott Frederick Medendorp Jr., Essington, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
Scott Frederick Medendorp Jr., Essington, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Nathan Lee Miller, Saltsburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jordyn T. Mitchell, Lititz, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Veronica Mae Moon, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Ryan A. Moore, Mill Hall, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude
Michael Miles Mull, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Axel A. Murillo, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Bailee C. Nauyalis, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Emeka Michael Nwokeji, Harrisburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Jorge M. O’Hanlon, Warrington, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Corey S. O’Loughlin, Bethlehem, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Michael Bjorn Ord, Landisville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Juvy Ann Orillaza, Carlisle, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors

Benjamin G. Pace, Murrysville, Bachelor of Science, Industrial Design, Summa Cum Laude
Karen I. Palko, Northumberland, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Patricia Parker, Kulpmont, Associate of Applied Science, Nursing
Dhwani Jayeshkumar Patel, Williamsport, Bachelor of Science, Health Science
Shiv Jayeshkumar Patel, Union, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Jesse Brian Paugh, Sterling, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology
William Pedley, Broomall, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Jennifer B. Petrask, Elizabethtown, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Heather L. Pfirman, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Jordan M. Pizzuto, Milton, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Isaiah R. Plefka, Doylestown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jerry E. Plummer II, McClure, Associate of Applied Science, Electrical Technology
William Vance Powers, Beech Creek, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors

Griffen Henry McCloud Radabaugh, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Izabel Paige Ramer, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Nicole Ramos, York, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Tiana M. Rawls-White, Northumberland, Bachelor of Science, Applied Management
Veronica June Rayer, Woodlyn, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Logan J. Readinger, Oley, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Cum Laude
Nicholas Allen Reiner, Halifax, Associate of Applied Science, Welding Technology
Alyssa Grace Remigio, Watsontown, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Theodore M. Reynolds, Trout Run, Associate of Applied Science, Welding Technology
Amanda Nicole Ridgely, Centreville, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Caitlyn Marie Rishel, Lock Haven, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Keegan P. Risley, Cameron Mills, N.Y., Associate of Applied Science, Electrical Construction
Abigail Justine Ritchey, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Abigail Justine Ritchey, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Honors
Brooke Danielle Ritschel, Sunbury, Bachelor of Science, Physician Assistant, Cum Laude
Dennis P. Robinson Jr., Tunkhannock, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Rebeccah M. Rockett, Hawley, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Luis Rafael Rodriguez, Bronx, N.Y., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Brady David Carl Romano, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Brianna Marie Roper, Williamsport, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
McKenna Kristine Rosensteel, Dillsburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Alec S. Rothrock, Montoursville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nathan M. Rudolph, Altoona, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nathan M. Rudolph, Altoona, Certificate, Plumbing

Benjamin C. Sagnella, Knoxville, Tenn., Associate of Applied Science, Welding Technology
Casey Lynn Salinas, Wilkes-Barre, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Jordan L. Sanchez, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Miguel Angel Santos, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Thomas Lincoln Schafer, Williamsport, Bachelor of Science, Physician Assistant
Bria Olga Schneider, York, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Maya Rain Schuler, Linden, Associate of Applied Science, Nursing
Allison Lynne Schweikart, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing
Parker J. Scott, Lewisburg, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Amy Beth Secules, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Debra Lee Shadduck, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Madison M. Shaffer, Trout Run, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Chenelle L. Shaner, Unityville, Associate of Applied Science, Business Management
Micah L. Shaw, Muncy, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Dalton I. Shearer, New Columbia, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Shannon R. Shelly, Schnecksville, Bachelor of Science, Nursing
Nicole Leanna Sherman, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Alina P. Shmakova, Pennsylvania Furnace, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Matthew D. Shoemaker, Lock Haven, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Sarah Elizabeth Shoop, Lock Haven, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Magna Cum Laude
Greg W. Shultz, Staunton, Va., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Tunesha A. Smith, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Nicole Michele Smulligan, Shenandoah, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Abigail Elli Sneeringer, Hanover, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Ashley E. J. Snyder, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Dylan L. Snyder, Northumberland, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Gram Phillip Spina, Floral Park, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Jack Edward Stahley, Allentown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Colyn Stangl-Meddaugh, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Bridget M. Stem, Bellefonte, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jared John Stiefel, Norristown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jared John Stiefel, Norristown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Kent D. Stimely, Sunbury, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Elissa Marie Stine, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Nicholas P. Sundman, Kulpmont, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Larissa Danielle Suter, Ruffs Dale, Bachelor of Science, Nursing
Jared A. Swedar, Wind Gap, Associate of Applied Science, Electrical Construction

Austin M. Tiesi, Cherry Tree, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Austin M. Tiesi, Cherry Tree, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Ariel Evelyn Torstrup, Freeland, Bachelor of Science, Nursing
Vincent Alexander Travascio, Wildwood, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Ronald Vito Treser, Trafford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Bryce A. Trone, Hanover, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Jennifer Nicole Troutman, Altoona, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Maxim Tsoy, Lansdale, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Cum Laude
Nicole Turcic, Easton, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Jacob James Turnitza, Pottsville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration

Alexander van Veldhuisen, Whitehouse Station, N.J., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Hugh M. Vastine, Danville, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Skyler Pauline Vega, South Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

BradleeAnn Kathy Wagner, Burnham, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Gwendolyn Marie Wagner, Cressona, Associate of Applied Science, Automotive Service Sales and Marketing
John Robert Wainwright, Trenton, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
John Robert Wainwright, Trenton, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
John Robert Wainwright, Trenton, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Brianna R. Walters, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Carissa Raylyn Watson, Beech Creek, Associate of Applied Science, Nursing
Quinn Garrison Wecker, Monroeton, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Andrew J. Wiles, Glenville, Associate of Applied Science, Individual Studies
Ian W. Winslow, Blanchard, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis, Honors
Kai Tobias Wolfe, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences – Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Victoria Paige Wolfe, Dalmatia, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Dayme N. Wolfrom, Canton, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Finley M. Wright, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Evan Patrick Wrisley, East Smithfield, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors

Andrew E. Young, Hollidaysburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Jacob Gordon Young, Emmaus, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Tiffany Marie Yuskoski, Mount Carmel, Bachelor of Science, Dental Hygiene

Justina Yana Zaborskiy, Quarryville, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Alane D. Zellars, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Savannah Jane Zimmerman, Dallas, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joseph M. Zurybida, Willow Grove, Associate of Applied Science, Building Construction Technology

Subscribe to PCToday Daily Email