Skip to main content
Main Penn College Website

Penn College issues list of spring graduates


The Spring 2019 roster of Pennsylvania College of Technology graduates has been released by the Registrar’s Office.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2019 dean’s list

Erik Stanley Abramczyk, Boyertown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Tyler Michael Adams, Union City, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Nicholas Robert Aiello, Greensburg, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Messiah I. Ajayi Clark, Valley Stream, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Waleed Saad Alamri, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Bryonna Aldubayan, Old Forge, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Timothy James Alexander, Saline, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Zachary Lyle Alexander, Liberty, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Zachary Lyle Alexander, Liberty, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Henri Gabriel Alexandre Jr., Pocono Summit, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Nicholas J. Allison, Milton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Taylor Elizabeth Allison, Allport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Talal Abdulaziz Almohaimeed, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art, High Honors
Talal Abdulaziz Almohaimeed, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Mark John Antosh, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Everett Brown Appleby, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Elisha Rose Arantowicz, Birdsboro, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Konstantinos Argiris, King of Prussia, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Ophelia Genevieve Arnold, New Oxford, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Tyler Matthew Arthur, Fleetwood, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Yousef Ibrahim M. Asiri, Taif, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Madeline Lee Atherton, Shirleysburg, Associate of Applied Science, Nursing
Anthony J. Auman, Weedville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
William N. Auman, Turbotville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
John J. Aumiller, Beavertown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Casey Lauren Aunkst, Montgomery, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nathan Dayton Avery, Benton, Associate of Applied Science, Forest Technology

Gregory D. Babbert, Flemington, N.J., Associate of Applied Science, Architectural Technology
Austin F. Baier, Williamsport, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Allison D. Bailey, West Chester, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Jonathan Paul Bailey, Philadelphia, Associate of Applied Science, Exercise Science
Christopher R. Bain, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Maxwell G. Bair, Centre Hall, Associate of Applied Science, Exercise Science
Maxwell G. Bair, Centre Hall, Bachelor of Science, Applied Management
Thomas D. Baires, Oxford, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Nolan R. Baker, Mansfield, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Rachael Kathryn Baker, Altoona, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander Thomas Baksa, Emmaus, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Michael W. Ballard, Wellsboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Michael W. Ballard, Wellsboro, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Nicole Marie Bamonte, Williamsport, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Jean M. Banks, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Stephen S. Baran, Hazleton, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Michael S. Barker II, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Becky J. Barner, Lock Haven, Associate of Applied Science, Business Management
Destiny Rae Barto, Liberty, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Logan L. Bathurst, Lock Haven, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Kathleen S. Baumer, Lebanon, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Rocco T. Bausinger, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Keenan Bayus, Mayville, N.D., Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Hunter M. Bean, McElhattan, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Ryan D. Beck, Port Matilda, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Janelle R. Becker, Fort Loudon, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Tyler M. Becker, Dover, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Logan Thomas Beidleman, Hampstead, N.C., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Joshua Lee Belvin, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Karen Belvin, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Susan A. Bennett, Wellsboro, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander S. Benscoter, Milton, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Michael Alan Benson, Montoursville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Alec T. Benton, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Nathan Aaron Berg, Bernville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Joel Evan Bergerstock, Liverpool, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Gunard A. Bernhard, Malvern, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kathleen Marie Bertanzetti, Potts Grove, Associate of Applied Science, Nursing
Luke Alexander Bierly, Centre Hall, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Ryan Phillip Biichle, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Matthew Philip Bikle, Jersey Shore, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Jaime Lynn Binkley, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Olivia Grace Birt, Dillsburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Olivia Grace Birt, Dillsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Warren K. Bitterman, Zieglerville, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Matthew Paul Bittner, Red Lion, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Matthew Paul Bittner, Red Lion, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jed M. Blankenhorn, Pine Grove, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Harrison Earl Bloom, Curwensville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Matthew E. Blose, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Matthew Blouch, Myerstown, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Aaron J. Bobber, Elysburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Adam W. Bodamer, Oil City, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
James J. Boettcher, South Plainfield, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Nicholas T. Bonsell, Tyrone, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Aileen Melva Reeve Booth, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Robert Peter Borden, Glastonbury, Conn., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Peter Joseph Border, Reading, Associate of Applied Science, Individual Studies
Gloria Boronow, Denver, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Austin Jarrett Bortel, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Alexis Maurine Botek, Pottsville, Bachelor of Science, Graphic Design
Aaron J. Bowen, Wellsboro, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Patrick McLean Bowes, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Zachery A. Boyer, Middleburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Alex C. Brader, Zionsville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Bryce R. Bradford, Lancaster, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Derek R. Brady, Dushore, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Elias S. Brallier, Hopewell, Bachelor of Science, Construction Management
Judith A. Brandenberger, Roaring Branch, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Levi Frederick Brant, Berlin, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Elliot Ray Brau, Coatesville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Magna Cum Laude
Sydney Elizabeth Brewer, Gettysburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ryan Paul Britton, Ellwood City, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Zane D. Britton, Williamsport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Jason Karl Broadt, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Matthew Kelly Brockman, Piney Slates, Tenn., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Cody Aaron Brown, Le Raysville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Desiree L. Brown, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Evan W. Brown, Canton, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Garrett A. Brown, Pipersville, Bachelor of Science, Residential Construction Management
Garrett A. Brown, Pipersville, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Luke H. Brown, Beaver, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
MaeKayla Leah Ann Brown, Chambersburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Rebecca Jean Brown, Conneaut Lake, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Sarah A. Bryan, Bellefonte, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Andrew James Bucher, Manheim, Bachelor of Science, Applied Management
David L. Buckheit, Mansfield, Associate of Applied Science, Exercise Science, Highest Honors
Matthew Davis Buesgens, Harrisburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Craig James Buick, Perkiomenville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Broderick John Bupivi, Phillipsburg, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Broderick John Bupivi, Phillipsburg, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Thomas G. Burch Jr., Renovo, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Jared Todd Burrey, Lancaster, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Wade Burton, Monroe, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Brody C. Bushnell, Springville, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Rylee Ann Butler, Bellefonte, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude

Jason A. Cafro, Stroudsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Nicholas B. Cain, Norristown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Bridget Marie Callahan, Pottsville, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Bridget Marie Callahan, Pottsville, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Magna Cum Laude
Breanna M. Campbell, Montgomery, Bachelor of Science, Applied Human Services
Maria Capobianco, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew C. Carbone, Glen Rock, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Rachel L. Carlson, Blossburg, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Alexis Naomi Carnevale, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Allison N. Carr, Oxford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Corey J. Carr, Pulaski, Va., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Christopher John Carreiro, Lyndhurst, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Benjamin W. Cartwright, Red Lion, Associate of Applied Science, Diesel Technology
David Michael Carvin Jr., Lumberton, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Natalie Marie Caschera, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Wyatt C. Case, Mansfield, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors
William Robert Cassady IV, Levittown, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Alexandra Marie Cassetta, Hanover, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Michael Cerniglia, Pittsburgh, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Hunter D. Cero, Montoursville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Abigail Eleanor Rose Chapman, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Nursing
Joshua M. Chinchilla, Ambridge, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Bryan J. Chyko, Bloomsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Nicholas J. Chyko, Bloomsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Matthew D. Ciccone, Hawley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Matthew D. Ciccone, Hawley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Anthony Kalman Cina, Montrose, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brandon Michael Ciocco, Elysburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Amy Elizabeth Clark, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Wilmer Isidro Clase, Lancaster, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Trevor Michael Clouser, Millmont, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Andrew Joseph Colyer, Pocono Lake, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Nicholas Michael Comstock, Watsontown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Jacob A. Confer, Spring Mills, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Brad R. Conklin, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Amanda Elaine Connelly, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Christian T. Connolly, Montoursville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Edmund Ray Cooley, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Jacob R. Cornish, Saline, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Riley C. Cotner, Muncy, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Jacob Courtley, Ardara, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Nowell Harry Covington, Benton, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Michael G. Covone, Bellefonte, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Matthew R. Craig, Moscow, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Stephen R. Cramer, Carlisle, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Zachary Thomas Crawford, West Chester, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
John Kristopher Crispin, Titusville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
John Kristopher Crispin, Titusville, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Kelsie L. Cromley, Lewisburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander P. Crone, Bergenfield, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Daniel Tyler Cronin, Westfield, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Daniel Tyler Cronin, Westfield, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Nicholas J. Cronin, Honey Brook, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Bryan M. Crotti, McKeesport, Bachelor of Science, Applied Management
Tanya N. Cunningham, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Casey Alexander Curtin, Berwick, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology

Brian Jacob Daniels, Lake City, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
McKaila F. Daniels, Roulette, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas A. Daniels, Levittown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Zachary John Dann, Bellefonte, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Adam J. Davis, Doylestown, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Garrett D. Davis, Millville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Justin Michael DeGennaro, Altoona, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Steven Casper DeMarco, Jersey Shore, Certificate, Welding
William X. DeMarco, Glen Mills, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jacob William DePaola, Trenton, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Marianne E. DePasqua, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Jordan Richard Dean, Harrisburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Brandon Clayton Decker, Tyrone, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Doylan Joseph Deitrich Jr., Bellefonte, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Samuel J. Demko, Houtzdale, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Timothy K. Dengle, Moorestown, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Michael Charles Dero II, Coatesville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Michael J. Devine, Berwick, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Kody Ray Dibble, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Lee C. Dice, York, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Claude T. Dickinson IV, Owings, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Michaela Rae Diehl, Tyrone, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Samantha Jo Diehl, East Berlin, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Carl L. Dinger, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Trevor L. Dolin, New Bloomfield, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Benjamin E. Doll, Glen Rock, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
John Paul Donovan, Warren, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Sean R. Donovan, Putney, Vt., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Andrea L. Dorman, Selinsgrove, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Ryan Paul Dortone, Doylestown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jeremy Martin Dorward, Muncy, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Christopher A. Dougherty, Muncy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
MacKenzie M. Doyle, Dushore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jessica M. Dreese, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing
Jernae A. Drummond, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Kevin T. Duffy, West Chester, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Joshua A. Duke, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brock A. Dull, Chambersburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Nathan J. Dumm, Hastings, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Timothy J. Dunker, Ho-Ho-Kus, N.J., Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Kristen M. Dunkleberger, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Morgan Elizabeth Durgey, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Business Management
Serecia S. Durson, Beaver Meadows, Bachelor of Science, Nursing
Christopher Allen Dyer, Watsontown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
William E. Dyer, Wallingford, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors

David Davion Edwards, Downingtown, Associate of Applied Science, Exercise Science
Hunter A. Einodshofer, Huntingdon, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Rachel Anna Eirmann, Bellefonte, Associate of Applied Science, Individual Studies
Tylor S. Eltz, Spring Grove, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Julia Mae Ely, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Magna Cum Laude
Carlee Marie Embody, Mohnton, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal, Highest Honors
Carly E. Engel, Austin, Texas, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Jaxson D. Engelman, Muncy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Andrew C. Engle, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Cameran R. L. Erb, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Benjamin H. Ericksen, Norwich, N.Y., Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Cayla Lynsey Erisman, Johnstown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Noah S. Esposito, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Noah S. Esposito, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
James Stephen Essig, Bernville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Brinton Chandlee Evans, West Grove, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Jaclyn Everts, Gillett, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Derrick M. Fake, Harrisburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Daniel Adam Farlling, Carlisle, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Brianna M. Farmer, McKean, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Karen Marie Fay, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Brandon C. Fedoriw, Williamsport, Associate of Applied Science, Exercise Science
James Bradley Feingold, Freehold, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Alexander Michael Fellmeth, North Wales, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Travis A. Fenush, Grassflat, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Glenn D. Ferry, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Breanna M. Fieger, Reading, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Daniel Kenneth Figura, Thompson, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cody Steven Fink, Lenhartsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Mark Allen Fink, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Megan Elizabeth Finnen, Sweet Valley, Associate of Applied Science, Forest Technology
Isaac Sean Finney, Houtzdale, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Sierra Ann Finocchio, Bellefonte, Associate of Applied Science, Nursing
Nathan L. Fisk, Angleton, Texas, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
John D. Fitzpatrick Jr., Clarks Summit, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Megan P. Fitzsimmons, Portville, N.Y., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Trevor S. Fitzwater, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Trevor S. Fitzwater, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Kenley Frantz Fleuridor, Roselle, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Benjamin Brett Flicker, Topton, Associate of Applied Science, Forest Technology
Elliot Nathan Fonder, Pottstown, Bachelor of Science, Construction Management
Nathan Robert Fontaine, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Nathan Robert Fontaine, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Ronald G. Fooks Jr., Philadelphia, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
William Andrew Foote III, Washington Crossing, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Adrienne Marie Foresman, Liberty, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Connor E. Fort, Glenmoore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
George S. Fossetta, Howell, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology
David M. Frampton, Brookville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
David M. Frampton, Brookville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Andrew Francisco, Bronx, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jonathan D. Franz, Media, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Alicia Marie Freed, Freeburg, Associate of Applied Science, Nursing
Phillip Freelove, Shinglehouse, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Matthew Jordan Freeman, Knoxville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Elisha P. Freezer, Montoursville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Bailey L. Frey, Watsontown, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Kachine L. Fry,Butler, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Abigail Noel Fullard, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Mason Resse Fultz, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Michael Paul Fusco, Spring Grove, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Andrew Charles Fustos, Allison Park, Bachelor of Science, Construction Management

David Gadalla, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
James P. Gallagher, Phoenixville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Megan N. Gallagher, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Sean E. Gallagher, Abington, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Giuliano Gardner, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael L. Gardner, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Rachel Karyl Garner, Lock Haven, Associate of Applied Science, Automotive Service Sales and Marketing, High Honors
Rebecca Louise Garner, Millersville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Thomas I. Gartside IV, Ridley Park, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Mariah Hope Garwood, Muncy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Jacob Charles Gates, Milesburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Erica L. Gause, Bloomsburg, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Hailey Alexandra Gearhart, Philipsburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Colden J. Geisewite, Loganton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kayla Ann Gerhart, East Earl, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Coleton C. Gerrity, Towanda, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Alex Harrison Gestl, Palmyra, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Alex Harrison Gestl, Palmyra, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Alex Harrison Gestl, Palmyra, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Andrew J. Gilbert, Morrisville, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Caleb V. Ginder, Lebanon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Clarissa Gingell, Dallas, Associate of Applied Science, Nursing
Libby M. Gingrich, Dillsburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Jacob Anthony Giraffa, Hanover, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Jacob Anthony Giraffa, Hanover, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Tyler David Giroskey, Punxsutawney, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
John James Gisonna, Monroe, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
John Patrick Goetze, Lebanon, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Elizabeth June Gold, Mount Airy, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
John R. Golden, Wading River, N.Y., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
John A. Gondy, Glenmoore, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Christopher Good, State College, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science, Highest Honors
Meghan Melissa Goodell, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Nicole Goodman, Denver, Bachelor of Science, Health Information Management, Cum Laude
Alyssa R. Gosnell, York, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Hunter Eugene Gosnell, Westminster, Md., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Gabriela Joy Grandy, Belleville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Jordan L. Greenland, Aaronsburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Gavin C. Gregory, Bloomingdale, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Winter Gresh, Julian, Associate of Applied Science, Forest Technology
Cory Kevin Grim, East Berlin, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Eric Scott Grist, Elkland, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Ashley Lynn Gronski, Rockville, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
David Thomas Gunther, Danville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Andrea Lin Gurekovich, Port Matilda, Associate of Applied Science, Nursing
Hayley Kerin Guthrie, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Lori Ann Guthrie, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services

Alex J. Hackenberg, Middleburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Reed Matthew Hacker, Royersford, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Nathaniel A. Haefka, Wyalusing, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Timothy Joseph Haefner, Lansdale, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Rachel L. Hafer, Boyertown, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Chad Hajec, Corry, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Jason Barry Haladay, Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management
James S. Hall Jr., Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Management
Jeremy D. Hall, Montgomery, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Rose Marie Hall, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Sean Hamilton, Buffalo, N.Y., Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Ryan J. Hampton, Williamsport, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Bryant H. Hanberry, Pittsburgh, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Lowen D. Hanselman, Manheim, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Noah D. Haring, Hanover, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Jay Michael Harner, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Connor James Harper, Tyrone, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Caleb Matthew Harris, Herndon, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Mya Mae Harris, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Timothy Scott Harris Jr., Liberty, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Hailee Lyn Hartman, Willow Street, Bachelor of Science, Nursing
Bethany Renee Harvey, Trout Run, Associate of Applied Science, Nursing
Jeffrey Ross Hasiak, Scotch Plains, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Ireland Quinn Hastings, Shippensburg, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Olivia G. Hauger, Lewisburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Trevor W. Hause, Middleburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Latisha Nicole Hauser, Trout Run, Bachelor of Science, Nursing
Nicholas Edward Havard, Laceyville, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Olivia Jane Hawbecker, Chambersburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Magna Cum Laude
Christopher L. Haynes, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Jacob S. Healy, Zelienople, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Grace Catherine Heaton, Jefferson, Md., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Calen B. Heeter, Emlenton, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Gretchen Ann Heintzelman, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Grant C. Heishman, Carlisle, Bachelor of Science, Applied Management
Stephen M. Helminiak, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Cassandra Dawn Henderson, Hazel Hurst, Associate of Applied Science, Business Management
Cassandra Dawn Henderson, Hazel Hurst, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Bohen M. Henry, Hustontown, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Bryson Thomas Herb, Lewisberry, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Peter William Herman, Winfield, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Lauren S. Herr, Lititz, Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
Garrett M. Herriman, Turbotville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Austin P. Herring, Canadensis, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
William Aaron Herron, Gillett, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
David Luther Hess III, Duncansville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Joe Hetrick, Painted Post, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Alexa R. Hibbler, Hughesville, Associate of Applied Science, Human Services, High Honors
Daniel S. Hibbs, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Gregory Charles Hidlay, Catawissa, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Daniel W. Hile, Dillsburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Ronald Darus Hodder, Wellsboro, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Brandon A. Hoffman, Cranberry Township, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Colin Hoffman, Middleburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Mallory Ann Hoffman, Pottsville, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Trevor Eugene Hoffman, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
William Joseph Hoffman, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
William Joseph Hoffman, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Andrew W. Hofmann, Cherry Hill, N.J., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Andrew W. Hofmann, Cherry Hill, N.J., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Cole Erik Hofmann, Newtown, Bachelor of Science, Applied Management
Luke Michael Holleran, Kulpmont, Associate of Applied Science, Welding Technology
Lindsay Caroline Holmes, Muncy, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Justina Hommel, Millmont, Associate of Applied Science, Nursing
Jayla R. Hoover, Middleburg, Associate of Applied Science, Nursing
Morgan Jo Hoover, Lewisburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Christopher Aaron Hopkins, New Egypt, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Corey N. Hospes, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Matthew Clayton Hosterman, Spring Mills, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Eli D. Houck, Laceyville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Austin Donald Houser, Doylestown, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Peter Andrew Hoy, Carlisle, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Cory Logan Hoyt, Shickshinny, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Renzo A. Huaman, Dingmans Ferry, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Brent M. Hudicka, Doylestown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Tanner Andrew Huff, Altoona, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Seth D. Hummel, Lebanon, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Alexis L. Hunter, Hughesville, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Christopher Austin Hurtt, Chester Springs, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Cameron James Hutchinson, Greensburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Lori A. Hutchinson, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude

Hunter D. Ilgen, Millheim, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
John Imler Jr., Altoona, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Trevor P. Iocono, Barrington, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation

Tyler Lee Jackson, St. Clair, Certificate, Diesel Technician
Amber Justine Janelli, Denver, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kayla N. Jersild, Red Lion, Associate of Applied Science, Individual Studies
Cheyenne Louise Johnson, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Evan Michael Johnson, Towanda, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Glenn Cody Johnson, Sweet Valley, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Isaac M. Johnson, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Khaleema Lavonne Johnson, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Riley Elizabeth Johnson, Towanda, Bachelor of Science, Health Information Management
Samantha Anne Johnson, Wellsboro, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Samantha Anne Johnson, Wellsboro, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Stephanie Lee Johnson, Waterford, Bachelor of Science, Applied Human Services
Breelyn L. Johnson-Fite, Bogota, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Liam Wynn Jones, Reading, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Austin L. Joraskie, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Chelsea Marie Jubinsky, Union Dale, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Emily Romaine Kahler, Pitman, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Andrew Thomas Kappelmeier, Landenberg, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Alexander S. Karchner, Mill Hall, Associate of Applied Science, Forest Technology
Chet W. Karpyn, Germansville, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Blake Alyssa Karstetter, Loganton, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Susan J. Keeler, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Roger E. Keep, Livonia, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Amy Nicole Kelchner, Berwick, Bachelor of Science, Nursing
Jesse Gabriel Keller, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Casey Patrick Kelly, Nottingham, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Kiernan D. Kennedy, Elkland, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Robert Arthur Kennedy, Wellsboro, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Hannah M. Kepler, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Joseph A. Kern, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Kyle Edward Kern, Honey Brook, Bachelor of Science, Applied Management
Nicholas R. Kerr, Nicktown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Matthew Benjamin Kershes, Quakertown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Emergency Medical Services Concentration
Dillon M. Kerstetter, Middleburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Ryan Paul Kerstetter, Richfield, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Magna Cum Laude
Christina M. Kiessling, Muncy, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Danial J. Kilinski, Montague, Mich., Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Tiffany Ann Kilpatrick, Jersey Shore, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Ryan Lee Kimble, Bellefonte, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Tyler Scott Kinkaid, Marietta, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Mark Randall Kitchen, Danville, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Ryan P. Kite, Brockport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Vanessa Nicole Klees, Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Noah Paul Kline, Myerstown, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Collin Chad Klinger, Dornsife, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Kurtis Joseph Klodnicki, Danville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Kurtis Joseph Klodnicki, Danville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors
Levi Daniel Knouse, Richfield, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Caitlyn Marie Koelsch, Lititz, Associate of Applied Science, Human Services
Eric Christopher Kolakowski, Palmyra, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Eric Christopher Kolakowski, Palmyra, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Blaise Kollar, Alburtis, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Jason Robert Komar, Waymart, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Tanner Lee Kootsares, Pen Argyl, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Jared D. Kosko, DuBois, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Kyle Lawrence Kott, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Bradley M. Kozuch, Lansford, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Dana Leigh Kraft, Royersford, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Taylor Mark Krall, New Columbia, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Hunter L. Krum, Bloomsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Madyson Elizabeth Kuhns, Milroy, Bachelor of Science, Nursing
Bennett R. Kujath, Chalfont, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Bennett R. Kujath, Chalfont, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Ryan Matthew Kurtz, Center Valley, Bachelor of Science, Construction Management
John Michael Kwarta, Blue Bell, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors

Christopher Wells LaForme, Watsontown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Jean Ann Laird, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing
Melody L. Lamey, Woolrich, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Timothy James Lamont, Eldred, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Harold Christian Lampe IV, Phoenixville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Noah A. Landon, Glen Gardner, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Lindsay A. Lane, McKean, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Steven J. Lange Jr., West Grove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Eric J. Langer, New City, N.Y., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Mallory Nicole Lankford, Salisbury, Md., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Shelby N. Laudenslager, Lewisburg, Associate of Applied Science, Human Services
Robert Glen Lauffer, Hurricane, W.Va., Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Colton A. Laughman, New Oxford, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Tyler W. Lauver, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Tanner Joseph LeBlanc, Montgomery, Certificate, Diesel Technician
Casey D. Lebrecht, Honesdale, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Highest Honors
Adriana Suzanne Lee, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Briar Rose Lehman, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Jacob Christian Lehneis, Shrewsbury, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jacob Christian Lehneis, Shrewsbury, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Tanner J. Leichtenberger, Warren, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Taylor Braune Leitzell, Beech Creek, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Samantha K. Lelko, Perkiomenville, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Vincent R. Lencioni, Harrisburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Richard Allen Lennon III, Elverson, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Tyler Thomas Leonard, Vandergrift, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Arik Maliko Leota, Harrisburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Ericka L. Lepley, Lewistown, Associate of Applied Science, Exercise Science
Nolan Scott Lester, Perkiomenville, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Matthew K. Letterhouse, Nesquehoning, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Adam Keith Lewis, Trout Run, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Tristan Reed Link, Orefield, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Austin Sawyer Little, Spring Grove, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Kerry Keaton Loeb, Glen Mills, Certificate, Aviation Maintenance Technician
Andrew M. Long, Centre Hall, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Nicholas S. Long, Richland, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Raymond L. Long, Forest City, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Samuel Wyatt Long, Cowansville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Gabriela A. Lopez, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Matthew R. Loquasto, State College, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration
Matthew R. Loquasto, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Matthew R. Loquasto, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Justine Darwan Lough, Buckhannon, W.Va., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Justine Darwan Lough, Buckhannon, W.Va., Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Quinn S. Luciano, Coatesville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Magna Cum Laude
Paul Joseph Ludwig, Nicktown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Hannah Marie Luhrman, Lewisburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Kristine Marie Luther, Duncansvillen, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Ryan Thomas Lutz, Lewistown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis

Joshua P. Maceno, Tyrone, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Karl W. Machamer, Lebanon, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Keegan B. F. Mack, Kingsley, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Caleb Joel Maenza, Dallas, Texas, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Matthew S. Maillie, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Hannah G. Maize, Riverside, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Brianna Marie Majot, Coudersport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Rachael Ellen Malek, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
James Patrick Mallon, Caldwell, N.J., Certificate, Aviation Maintenance Technician
Stephanie Mangiardi, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Ryan A. Manley, Centre Hall, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Alessio Antonio Mannino, New Hope, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Joshua David Mantz, Howard, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Joshua D. Maring, Brookville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Tyler J. Marks, Beachwood, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration
Anthony B. Markunas IV, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Joshua E. Marr, Shickshinny, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Ean Donald Marshall, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Corey J. Mason, Lake City, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Scott W. Master, Gifford, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Scott W. Master, Gifford, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jacqueline M. Matzinger, Alburtis, Bachelor of Science, Health Information Management
Nicholas L. Maurer III, Warwick, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Korina A. Mazzante, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Troy Benjamin McBride, Christiana, Bachelor of Science, Applied Management
Erin Kelly McCarthy, State College, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Lindsey Brooke McCaulley, Altoona, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Colton H. McClain, Ridgway, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Hannah C. McClain, Ridgway, Associate of Applied Science, Exercise Science
Barbara A. McCormack, Doylestown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Magna Cum Laude
Tiana F. McCormick, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Corry J. McCoy, Pittsfield, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Reagan G. McCoy, Lock Haven, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, Honors
Alexa McDevitt, Bellefonte, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Alexa McDevitt, Bellefonte, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Shanice McDowell, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Liam R. McGarvey, Cogan Station, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Brandi Nicole McGill, Mill Hall, Associate of Applied Science, Nursing
Aaron T. McGinley, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Stephanie Lynn McGinness, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Kevin B. McGinty, Coopersburg, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, Honors
Katelyn McGowan, Birdsboro, Bachelor of Science, Health Information Management
Crystal S. McHenry, Muncy, Bachelor of Science, Nursing
Kelsey Lynn McKenrick, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Catherine Theresa McMahon, Lafayette Hill, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Megan M. Mecouch, Peach Bottom, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alexis J. Medero, Levittown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Marlene Madrid Melendez, Conway, S.C., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
George David Mellon, Conyngham, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Cameron B. Mellott, Big Cove Tannery, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Caitlin Nicole Mendel, Dover, Bachelor of Science, Nursing
Daniel Mendoza, Rhinebeck, N.Y., Bachelor of Science, Graphic Design
Bryce J. Merrill, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Wilson Richard Michael, Hughesville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ashley N. Miller, Lewisburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Brittney L. Miller, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Kristin Joy Miller, Sunbury, Bachelor of Science, Nursing
Samantha R. Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
M. Hope Miller-Cupp, Cogan Station, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Shannon M. Milliken, Bellefonte, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Jurek Wesley Mills, Morgantown, W.Va., Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Logan Daniel Minnich, York, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Michael James Minninger, Spring City, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Thomas Michael Mirarchi, Glen Mills, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Brandon Michael Mizak, Hollsopple, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Brian Samuel Mogel, Boyertown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Laurel Marie Montgomery, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Nicholas C. Moore, Lock Haven, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Yvette Bouvier Moore, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Scott W. Morgan Jr., Hanover, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Marie-Catherine Sesime Morny, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
William A. Morrow, Newville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Kyle J. Mostik, Paxinos, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Garrett E. Mottern, Hughesville, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Luke P. Mulhollen, Glasgow, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Alichia Monique Mullen, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Randy Michael Munn, Upper Black Eddy, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Patrick Michael Murphy, Royersford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Bryan D. Musial, Pembroke, Mass., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Bryan D. Musial, Pembroke, Mass., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Ian R. Myers, Morrisdale, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Ian R. Myers, Morrisdale, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors

Keegan Hawkes Nash, California, Md., Certificate, Aviation Maintenance Technician
Matthew C. Nasuti, Pottstown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Victoria L. Nau, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology, High Honors
Victoria L. Nau, Jersey Shore, Bachelor of Science, Health Information Management, Magna Cum Laude
Zachary Michael Nelsen, Clifton Park, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Noah Wade Newcomb, Wenonah, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Chekota John Newhart, Troy, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Michelle Nguyen, Easton, Associate of Applied Science, Nursing
Jennifer Lynn Nicholson, Lock Haven, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Conner James Nickerson, Bethlehem, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Craig Nodine Jr., West Creek, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Patrick J. Nolan, Enfield, Conn., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Madeline Joy Novack, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Brianna Marie Nussbaum, St. Marys, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude

Cassidy Lynne O’Donnell, DuBois, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Lauren E. O’Donnell, Kennett Square, Bachelor of Science, Applied Management
Renae M. O’Donnell, Flanders, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Ryan Daniel O’Neill, Honesdale, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Scott O’Brien, Downingtown, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Stacie Ormando, Jenkintown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Alisha Aliyah Ortiz, Wappingers Falls, N.Y., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Ronald J. Ostrowski III, Shavertown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Christopher D. Ouweleen, Granville, Ohio, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology

Christopher L. Page, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Louis Glenn Palazzo, West Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Aaron R. Palmer, Hanover, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Nathaniel Carlton Parker, Summerville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Jacob W. Parobek, Seltzer, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Nicholas J. Parravani, Harrison, N.Y., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Nicholas J. Pascual, Doylestown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Timothy O. Passarelli, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Anthony M. Passaro, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Anthony M. Passaro, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Matthew Joseph Paukovits, Northampton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Highest Honors
Matthew Joseph Paukovits, Northampton, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Highest Honors
Matthew Joseph Paukovits, Northampton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Samuel B. Payne, Gladwyne, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Shontay Herlena Payton, Williamsport, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Maryam Pazooki Ghooheh, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Shane M. Pease, Philadelphia, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Shane M. Pease, Philadelphia, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Danaca M. Peck, Manheim, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ryan Scott Pellow, Perkasie, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Ryan Scott Pellow, Perkasie, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Gabriel Joseph Perl, Central City, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
John Christopher Perrone Jr., Levittown, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Zachery T. Persun, Linden, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Andrew William Petschauer, Hawley, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Meghan Rae Pfaff, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
Samuel Joseph Pham, Camp Hill, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Chad Michael Phillips, Dallas, Associate of Applied Science, Welding Technology
John Pickersgill, Troy, Mich., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Highest Honors
John Pickersgill, Troy, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Kevin A. Pierce, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Daniel W. Pierson, Sheffield, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
James J. Pilosky, Kylertown, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Daniel Joseph Pivirotto, State College, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
T. Hunter Plank, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Kaeli Anne Plezia, Sellersville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Frank Michael Polumbo, Pittston, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Danielle Marie Pompili, Renovo, Associate of Applied Science, Nursing
Kerry Shawn Pope Jr., Fredericksburg, Va., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Taylor Derrick Porter, Milton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Brett E. Post, Huntingdon, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Austin N. Potter, Elysburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Austin N. Potter, Elysburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Michael B. Poust, Williamsport, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Michael B. Poust, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Sydney Olivia Powell, Linden, Bachelor of Science, Graphic Design
Anthony B. Prentiss, Rew, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Joseph Nathaniel Prigmore, Virginia Beach, Va., Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Sara E. Prugh, Hermitage, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Justin R. Putnam, Troy, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Wayne Thomas Putnam, Cyclone, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Wayne Thomas Putnam, Cyclone, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Darren W. Pysher, Linden, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies

Robert C. Quinlan, Taylor, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Andrew H. Quinn, Havertown, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security

Dylan J. Rader, Tatamy, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Rachel Ciera Ragan, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Eugene Frederick Ramin III, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Allison H. Ranck, Watsontown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Lake Ethan Randall, Watsontown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Aaron Charles Ransdorf, Renovo, Bachelor of Science, Construction Management
Joshua Preston Rarick, Kutztown, Bachelor of Science, Applied Management
Juliann Marie Reazor, Schuylkill Haven, Bachelor of Science, Construction Management
Ryan R. Reese, Wellsboro, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kevin J. Regan, State College, Associate of Applied Science, Forest Technology
Calvin William Rehmeyer, Manheim, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Joel E. Reichenbach, Dornsife, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Ryan E. Reid, Linden, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Adam E. Reinard, Hughesville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Donald J. Reisch, Lititz, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Kyle Alan Remigio, Willow Street, Bachelor of Science, Applied Management
Alex Joseph Renninger, Boyertown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Heather Marie Resseguie, New Berlin, Associate of Applied Science, Nursing
Kimberly A. Reynolds, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Theodore C. Reynolds III, Muncy, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Morgan Elizabeth Rhine, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Kyle N. Rhoads, Newville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Zachary Alan Richard, Reading, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Jonathan C. Richey, Williamsport, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Christopher J. Richter, Dexter, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Anthony Stewart Riegel, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Summa Cum Laude
Margot S. Rinehart, Downingtown, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Summa Cum Laude
Philip Robert Rioux, Berlin, Conn., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Benjamin Rivera, Mount Holly Springs, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Benjamin Rivera, Mount Holly Springs, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Michayla Jean Roberts, Newville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Melissa Robey, New Bedford, Mass., Bachelor of Science, Applied Human Services
Zachary Thomas Robey, New Bedford, Mass., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Danita Monique Robinson, Turbotville, Bachelor of Science, Nursing
Nathaniel E. Robinson, Hughesville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Anthony A. Rohrbach, Collegeville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kayla M. Roman, Lancaster, Associate of Applied Science, Business Management
Joshua E. Rosenberger, Waynesboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Trevor J. Route, Canton, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Joel Anthony Rowe, Plymouth Meeting, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Ryan N. Rudisill, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Madison O. Russ, Townshend, Vt., Associate of Applied Science, Welding Technology

Norman C. Sabin Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Tyler D. Samtak, Clifton, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Shawn Michael Sanabria, Glastonbury, Conn., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Eric M. Sander, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Devon Michael Sanders, Bloomsburg, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Brandon Samuel Santis, Milford, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
William Nathan Santos, State College, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kristian Mae Saunders, Gillett, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Matthew Dean Schaeffer, Oley, Bachelor of Science, Applied Management
Julia Kay Schafer, Ste. Genevieve, Mo., Bachelor of Science, Applied Human Services
Anthony M. Schauble, Nazareth, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Hannah Michelle Scheimreif, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Hannah Michelle Scheimreif, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Innovation, Magna Cum Laude
Hannah Michelle Scheimreif, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Cole B. Schell, Spring City, Bachelor of Science, Construction Management
Brian J. Schlener Jr., Northampton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Summa Cum Laude
Samuel R. Schock, Enola, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Samuel R. Schock, Enola, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Travis J. Scholtz, New Kensington, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, Honors
Shelby Lynn Schreiber, St. Marys, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Michael R. Schultz, Towanda, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Bryan James Schumacher, Bethlehem, Bachelor of Science, Health Information Management
James T. Schwartz, Mountain Top, Associate of Applied Science, Welding Technology
Cody J. Schwoyer, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Grace Elizabeth Scott, Winfield, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jordan M. Scott, Cogan Station, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Tristan David Scott, Danville, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Ryan E. Scouten, Bushkill, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Joshua D. Sechrist, Lock Haven, Associate of Applied Science, Welding Technology
Staci M. T. Senior, State College, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas Clayton Sepela, Lincoln University, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Michael Thomas Setlock, Downingtown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Michael Thomas Setlock, Downingtown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Bryan M. Shaffer, Lititz, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Erin Nicole Shaffer, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Collin M. Shane, Boyertown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Austen N. Shatzer, Greencastle, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Aaron M. Shea, Altoona, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Cody Jedadiah Shearer, Gettysburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Erika N. Sheckler, Palmerton, Bachelor of Science, Accounting
Nicholas O. Shelak, Catasauqua, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Christopher Shields, Sugarloaf, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Devin J. Shoemaker, Dushore, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Matthew I. Sholley, Palmyra, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Brock M. Shomo, Fallentimber, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Lloyd A. Shope, Blanchard, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Garret Guy Shults, Canton, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Lindsay L. Shultz, Lock Haven, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Zachary D. Shupe, Northampton, Associate of Applied Science, Welding Technology
Emily Michelle Signore, New Albany, Associate of Applied Science, Nursing
Jennifer M. Signore, Forksville, Associate of Applied Science, Nursing
Emily R. Sillaman, Mount Joy, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kyle J. Skoczynski, Hummelstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
B. Cole Slavitt, Livingston, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Evan Michael Slawinowski, Durham, Conn., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Amelia B. Smith, Schwenksville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
Braden N. Smith, Loysville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Brandin M. Smith, Myrtle Beach, S.C., Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Dominick Michael Smith, Malvern, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Eli J. Smith, Warriors Mark, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Eli J. Smith, Warriors Mark, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Gray T. Smith, Blairsville, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jason A. Smith, Mount Carmel, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Kai Allen Smith, Herndon, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Sean Patrick Smith, Moscow, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Shania R. Smith, Montgomery, Associate of Applied Science, Business Management
Tommie L. Smith, Montgomery, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Corey M. Sneeringer, Hanover, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Thomas J. Sneeringer, Hanover, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Chase Lee Snyder, Elizabethville, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Cody Lake Snyder, Elizabethville, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, High Honors
Cody Lake Snyder, Elizabethville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Kaitlin Alexandra Snyder, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Kendra Mae Snyder, Montoursville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Andrea Lauren Solenberger, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Isaac J. Somerville, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Justin R. Souliere, Macungie, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Tammy Lynn Spackman, Mount Joy, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Justin Thomas Sparrow, Poolesville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Justin Thomas Sparrow, Poolesville, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Hannah Louise Spicer, Petersburg, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Jonah A. Spohn, Butler, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Robert M. Spotts, Shamokin, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Robert M. Spotts, Shamokin, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Daniel Scott Sproviero, Washington Township, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brett Donald Stago, Palmyra, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Melissaann H. Stahl, Muncy, Bachelor of Science, Applied Human Services
Troy Alan Stair, Wapwallopen, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Theodore Pershing Stake III, Montoursville, Bachelor of Science, Health Information Management
Anthony Mark Staples Jr., Warminster, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Thomas W. Stear, Norristown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Jeffrey Todd Steen, Coatesville, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Samantha Kate Steiger, Howard, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Gabriel M. Stein, Meadville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Anthony D. Stepp, Muncy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Jacob D. Stern, New City, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Collin Devon Stevanus, Parker, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Shannon Rae Stevens, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Trent J.Stevens, James Creek, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Abigail W. Stever, Perkasie, Associate of Applied Science, Health Information Technology, High Honors
Adam Lewis-Ransom Stickler, Tioga, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Isaac M. Stickler, Hummelstown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
John M. Stiely, Sacramento, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Marcus David Stopper, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Brandon Storms, Marlton, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Thomas Lee Stover, Boalsburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Shaylin Autumn Stranges, Telford, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Matthew Allen Strayer, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Physical Fitness Specialist Concentration
Mason A. Strunk, Denver, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Zachary Michael Stump, Muncy, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brandon E. Suhr, Grantville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Kayla Christine Summerson, Emporium, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Jordan Dean Suter, Lock Haven, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Joseph Scott Swank Jr., Friedens, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Curtis Lee Swartz, Millheim, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Nicholas James Swineford, Mount Pleasant Mills, Associate of Applied Science, Forest Technology
Stephen J. Sylvester, Towaco, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Joseph A. Szarko Jr., Newtown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joseph A. Szarko Jr., Newtown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Jessica Leeann Szejk, Clearfield, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Cody Mason Talanca, Berwick, Bachelor of Science, Construction Management
Chelsea Marie Tatman, Meadville, Associate of Applied Science, Nursing
Brittany S. Taylor, Catawissa, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Bryce K. Taylor, Gouldsboro, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Alayna C. Thomas, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing
Christopher B. Thomas, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Grace Margaret Thompson, Russell, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Isaac M. Thompson, Mount Carmel, Certificate, Diesel Technician
Jodi Lynn Thompson, State College, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Jonathan D. Thompson, Mount Carmel, Certificate, Diesel Technician
Stephen M. Thompson, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Sabrina Susan Toplovich, Spring Creek, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Neil J. Trainor, Farmingdale, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Courtlyn Alexis Trautman, Herndon, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Ethan J. Trautman, Freeburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Madison Paige Trautman, Herndon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Seamus D. Travers, Malvern, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kara Nicole Traynor, Bensalem, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Arlene A. Tressler, Huntingdon, Bachelor of Science, Health Information Management, Summa Cum Laude
Theodore A. Tripp III, Wapwallopen, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Cayman A. Trostle, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Cody A. Tunnicliff, Wyalusing, Associate of Applied Science, Welding Technology
Angel Lynn Turrentine, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Management

Norman A. Ulrich IV, Oley, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Nicholas H. Urso, Lake Ariel, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Karl Richard Utterback, Ridgefield, Conn., Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude

Brianna C. VanLuvanee, Millville, Associate of Applied Science, Nursing
Randy Steven Vance, Greenwood Lake, N.Y., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Randy Steven Vance, Greenwood Lake, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Bradley J. VanDeLinde, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Bradley J. VanDeLinde, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Maverick McKinley Vicars, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Levi Xavier Vogel, Montoursville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation

Tavor T. Wadsworth, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kevin Jonathan Walsh, Mountain Top, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ryan T. Walsh, Doylestown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Ryan T. Walsh, Doylestown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Bradley M. Walter, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Todd Walters, Wellsboro, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Kendall Allan Wanner, Denver, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Highest Honors
Nicole Marion Warwick, Lititz, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Avery Gordon Watkins, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Abigail Samantha Way, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Catherine Eliette Weatherman, Ringtown, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Dianna Renee Weaver, Morris, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Doran Joseph Weaver, Watsontown, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Jonathan D. Weaver, Lewisburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Lori M. Weaver, Newmanstown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Madison Paige Weaver, Belleville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Christina A. Weber, Howell, N.J., Bachelor of Science, Nursing
Levi James Weidner, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Construction Management
Erik Wayne Weigle, Linden, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Andrew Stuart Welsh Jr., Chadds Ford, Bachelor of Science, Construction Management
Shannon Elaine Wescoat, Carlisle, Associate of Applied Science, Human Services
Danielle Renee Wesneski, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Dillon R. West, Bethlehem, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Jacqueline Marie Westervelt, Rutherford, N.J., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Aaron Michael Wheeler, Dushore, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jacob H. Wheeler, Harrisburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Rachel E. White, Doylestown, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Rachel E. White, Doylestown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Richard M. Wierzbicki-McMickle, Port Jervis, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Kyle M. Will, York, Bachelor of Science, Construction Management
Reed C. Willar, Mill Hall, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Benjamin J. Williams, Milton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Jaron A. Williams, Lopez, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Nikolus Edward Williams-Daniels, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Cole S. Willman, Lebanon, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Diana Mae Willman, Dillsburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Colin T. Wilson, Edgewater, Md., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Marissa Kimberley Wilson, Antes Fort, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Joshua D. Wilt, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
Taylor Ann Wilt, Corry, Bachelor of Science, Nursing
Andrew James Wise, Montgomery, Bachelor of Science, Construction Management
Christiaan Wise, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Nicholas L. Witherite, Spring Mills, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Sara A. Witkosky, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Ryan M. Witmer, Willow Street, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Zeph Lee Woelfel, Kersey, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Nicole Marie Woleslagle, Dover, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Jaclyn Nicole Wolf, Gettysburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Alex Ethan Wolfe, Lebanon, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Brandon M. Wolff, Effort, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Michael J. Wollyung, Minersville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Jeffrey William Wood, Green Lane, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Andrew Wayne Woods, York, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Desiree N. Worth, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Joshua Michael Worthing, New Brighton, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Dominick J. Wright, Gillett, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Dominick J. Wright, Gillett, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Winston Morris Wright Jr., Philadelphia, Associate of Applied Science, Building Construction Technology

Kayla Cheyenne Yagel, Hughesville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Daniel James Yeagle, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Brandon J. Yee, Great Meadows, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brandon J. Yee, Great Meadows, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Jessica Lee Yoder, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing
Ryan Zachary Yost, Lock Haven, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology

Edward C. Zawislak III, Waymart, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Jonathan L. Zechman, Lebanon, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Alex Michael Zelger, Red Lion, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Alec J. Zelinsky, Cressona, Certificate, Plumbing
Kory James Zielinski, Honesdale, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Charles Edward Zielkowski, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Hunter M. Zill, Hanover, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Lisa M. Zimmer, Swedesboro, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Stanley J. Zimmerman, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
David M. Zlotnicki II, Oil City, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
David M. Zlotnicki II, Oil City, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Joseph L. Zoda Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Jason M. Zucco, Bellefonte, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Andrew Jeffrey Zwigard, Florham Park, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration

Comments

We’ll never share your email with anyone else.

Penn College welcomes comments that are on topic and civil. Read our full disclaimer.

Related Stories

Luke A. Bierly's design depicts a chair being assembled. Alumni
Suicide awareness campaign features students’ designs
Read more
Chef Charles R. Niedermyer II (seventh from left), instructor of baking and pastry arts and culinary arts at Pennsylvania College of Technology, who taught one of this year’s two-day regional workshops for the Bread Bakers Guild of America, is shown with guild participants; student assistants Claudia M. Walling and Tyler C. Geer (far left), both of Williamsport; and some of the artisan baked goods created in the workshop. Alumni
Faculty member teaches guild workshop on campus
Read more
A student expresses the sunny sentiment of the morning. Alumni
Sun shines its spotlight on summer grads
Read more