Skip to main content

Penn College issues list of Spring 2021 graduates

The list of graduates for the Spring 2021 semester at Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2021 dean’s list

Justin Abbale, Northport, N.Y., Certificate, Collision Repair Technician
Kristina Absalon, Succasunna, N.J., Associate of Applied Science, Health Information Technology
Steven Alex Adams, Watsontown, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Madison L. Alcorn, Warren, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alissa Catherine Aldinger, Montoursville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Michael J. Alexander II, Washington Crossing, Bachelor of Science, Construction Management
Dustin D. Aliffi, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Lauren Nicole Allison, Elizabethtown, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Sajjad R. Alsaffar, Al Qatif, Saudi Arabia, Associate of Applied Science, Business Management
Mark Edward Altmyer, Gibsonia, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Hunter S. Amrhein, Lewistown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
David A. Andersen, Montoursville, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Hunter J. Andrus, Mill Hall, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Ethan Lewis Arnett, Hanover, Md., Bachelor of Science, Construction Management
Derek P. August, Reynoldsville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Austin Lee Ayres, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors

Brody Scott Baker, Lock Haven, Bachelor of Science, Health Science, Magna Cum Laude
Dylan R. Baley, Corning, N.Y., Bachelor of Science, Industrial Design, Summa Cum Laude
Alexander Joseph Ballek, Bethlehem, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Jacob A. Bamonte, Milton, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Summa Cum Laude
Paige H. Barner, Lock Haven, Associate of Applied Science, Accounting
Austin James Barnes, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, Honors
James T. Barrett III, Havertown, Bachelor of Science, Construction Management
Rodrigo Barrios-Piedra, Avondale, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Skylar L. Bartholomew, Kempton, Bachelor of Science, Applied Human Services
Megan Lynn Bartlett, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Rebecca P. Bartlett, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Cum Laude
Tyler A. Bartlett, Williamsport, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Summa Cum Laude
Kohltin C. Bartlow, Montgomery, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Henry Barusevicius III, Media, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Carmen Marie Bates, Mainesburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Zachary G. Bazydola, Belmont, Mass., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Justin D. Beaudoin, Le Raysville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Connor J. Beaver, Middleburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Morgan L. Bechdel, Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Hailey Ann Beck, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Ryan Daniel Beck, Port Matilda, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Janelle R. Becker, Palmyra, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Alisa Begic, Watsontown, Associate of Applied Science, Architecture
Jacob Harrison Bell, Eldred, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Sarah Claire Bennett, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Cody Charles Bentzel, Seven Valleys, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
Kimberly Rae Bergenstock, New Columbia, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Anthony James Bernardine, Malvern, Certificate, Welding
John Hunter Bernbaum, Waynesboro, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
John Hunter Bernbaum, Waynesboro, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Maria Esther Berrios, Bethlehem, Bachelor of Science, Applied Management
Nicholas Bianchi, Archbald, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Robert Michael Bieber, McEwensville, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Chad Russell Biichle, Watsontown, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Montana Leigh Bilbay, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Seth E. Bilbie, Shrewsbury, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Kyle L. Billett, Julian, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Zachary D. Bitler, Muncy, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Highest Honors
Michaela N. Blankenbiller, Bernville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Noah B. Bloom, Catawissa, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Corrina C. Blose, Coplay, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Evan M. Bobby, Hastings, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Mason Edward Bock, Morrisdale, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Christian Alexander Bodder, Perkasie, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Josef R. Bodwalk, Berwick, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Andrew W. Boehm, Hammonton, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Marcus A. Bogden, Montgomery, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jack Christopher Bomboy, Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Christopher E. Boonie, Middleburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Nelya Y. Borisov, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Gloria Boronow, Denver, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Ryan M. Bossert, Howard, Associate of Applied Science, Welding Technology
Mojave K. Bovard, Muncy, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jacob Tod Bowers, Shippensburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jesse R. Bowersox, Muncy, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Peyton C. Boxley, Montpelier, Va., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Justin T. Brace, Jermyn, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Shannen Brady, Sweet Valley, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
William Cody Brakeall, Manns Choice, Associate of Applied Science, Welding Technology
Luke Samuel Mika Brambley, Breezewood, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
Alexander J. Brand, Corning, N.Y., Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Amanda Marie Brandt, Etters, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Bryan J. Brea, Hazleton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Zachary R. Brennan, South Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Harris M. Brewer, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management, Highest Honors
Harris M. Brewer, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Kevin William Brewer, Newtown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Charles E. Bricker, Southampton, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Charles E. Bricker, Southampton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Kenneth P. Britcher III, Middletown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Mychaela P. Britt-Wileman, Lewistown, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Amanda M. Brodecki, Philadelphia, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Paul J. Bromm, Forest Grove, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ryan M. Brouse, Danville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Douglas M. Brown, Easton, Certificate, CNC Machinist
Shawn D. Brown, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Colin Browne, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice, Honors
Garrett Wayne Brugh, Eldred, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Samuel Robert Bubb, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Kanen D. Bucher, Northumberland, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Kaitlyn Savannah Buck, New Columbia, Bachelor of Science, Nursing
Samuel Robert Buck, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Samuel Robert Buck, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Zachary Harold Buckley, Cropseyville, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Ismeta Budic, Sunbury, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Zakari D. Burke, Transfer, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Logan Joseph Burkett, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Sean Alexander Bush, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Brian J. Bustard, Alva, Fla., Bachelor of Science, Industrial Design, Magna Cum Laude

Nicholas Brian Cain, Norristown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Clair Elizabeth Camp, South Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Jacob Bernard Campbell, Scranton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Daniel Christopher Carlson, Linesville, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Daniel Christopher Carlson, Linesville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Jeremy DeWitt Carlson, Russell, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Jeremy DeWitt Carlson, Russell, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Corey J. Carr, Draper, Va., Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Deven William Carson, State College, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Deven William Carson, State College, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Alexander S. Cassada, Chambersburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Kurt S. Catherman, Trout Run, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jessica L. Cavanaugh, Lewistown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jessica L. Cavanaugh, Lewistown, Bachelor of Science, Health Information Management
Sabatino D. Cerroni, Ridgway, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Louis Thomas Cesarone, Lancaster, Associate of Applied Science, Welding Technology
Gannon W. Chapman, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Drew W. Chesney, Lewistown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Jeffrey Jacob Chiodo, Weedville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kayla Lynn Christopher, Northampton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Patrick W. Chuha, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Gage Z. Civils, Altoona, Certificate, Automotive Service Technician
Madison P. Clark, Ralston, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Madison Rose Clary, Montoursville, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice, High Honors
Lawrence E. Clayton Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, High Honors
Austin W. Clement, Harrisburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, Honors
Keith B. Cole, Coudersport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Cody M. Coleman, Lock Haven, Associate of Applied Science, Forest Technology
Lady Ann Colon Morales, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Myles David Columbine, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Cirstynn Comly, Howard, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Max Allen Conrad, Hagerstown, Md., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Laura A. Cook, Wellsboro, Associate of Applied Science, Nursing
Mason A. Cook, Corning, N.Y., Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Mason A. Cook, Corning, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology
Cameron K. Cooper, Bloomsburg, Bachelor of Science, Graphic Design
Melissa Lynn Cooper, Nanticoke, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Garrett D. Corso, Caldwell, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jacob D. Corson, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Nicolo Mariano Cottone, Hazleton, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Samuel Dennis Walter Cox, Conestoga, Associate of Applied Science, Forest Technology
Zachary A. Crise, Mount Holly Springs, Bachelor of Science, Game and Simulation Programming, Summa Cum Laude
Zachary A. Crise, Mount Holly Springs, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Summa Cum Laude
Joshua D. Croson, Seven Valleys, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Cameron Mitchell Crossley, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, High Honors
Angel D. Cruz, Allentown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Shawna-Sue Danielle Crytser, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Cole Alan Culver, Titusville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
Thomas M. Czaus II, Wyomissing, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation

Joseph Andrew D’Antonio Jr., Lincoln University, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Justin R. Dahlberg, Manahawkin, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Eric James Dahlmann, Shamokin Dam, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Eric James Dahlmann, Shamokin Dam, Associate of Applied Science, Welding Technology
Evan C. Dangle, Cogan Station, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Kyle Daniels, Iselin, N.J., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Michael Charles Danto III, Belle Vernon, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Pavel Dariychuk, Leola, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Matheu A. Davenport, Lewisburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Rebecca A. Davies, Township of Washington, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Nicholas G. DeFrank, Towaco, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Sarah DeLaurentis, Drums, Associate of Arts, Studio Arts
Sarah DeLaurentis, Drums, Bachelor of Science, Graphic Design
Devin C. DeRosa, Westfield, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Carley A. DeVore, Hughesville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Brinley Jane Decker, Spring Mills, Bachelor of Science, Nursing
Jack H. Deeves, Plymouth Meeting, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Colin David Delestienne, Atglen, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Joshua Noah Dellinger, Carlisle, Associate of Applied Science, Forest Technology
Taylor Jordan Delosier, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Kayla Ann Delp, Dover, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Timothy K. Dengle, Moorestown, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Tayla Elizabeth Derr, Selinsgrove, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Megan Elizabeth Desmond, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Benjamin D. Dhawan, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Matthew T. Dilauro, Collegeville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Hannah M. Dibble, Gillett, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Brady M. Dickey, Mill Hall, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Joseph R. Dietz, Bethel Park, Bachelor of Science, Construction Management
Candra Leah Diggs, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies
Michael A. Dillalogue, Northern Cambria, Certificate, Aviation Maintenance Technician
Forrest Wright Diltz, Benton, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
James M. Disher Jr., Montoursville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Curtis Scott Dixon, Lincoln University, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
John J. Doherty, Lebanon, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Devon Dolley, Linden, Bachelor of Science, Applied Human Services, Magna Cum Laude
Katherine A. Downes, Fleetwood, Bachelor of Science, Graphic Design
Darren Lee Dreas, Macungie, Bachelor of Science, Construction Management
Alexandria Drew, Wellsboro, Bachelor of Science, Accounting
Alexandria Drew, Wellsboro, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Connor D. Dries, Macungie, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Abigail E. DuVall, Centre Hall, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Robert Michael DuBois, Wallingford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Roger Kenneth Dunham Jr., Sheffield, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Bryssa A. Dunkleberger, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Kaylin Maria Dunmire, York Haven, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Katelynn Elizabeth Dutton, Avis, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Zane Gamble Dutton, Blanchard, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
Brandon C. Dyer, Trout Run, Certificate, Plumbing

Morgan Kay Ebersole, Martinsburg, Bachelor of Science, Graphic Design
Dillan Eric Eck, Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, Honors
Cassandra Emily Edwards, Ladson, S.C., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Collin Jeremy Egelhoff, Coburn, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Collin Jeremy Egelhoff, Coburn, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
John Henry Ekstrand, Altoona, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kyle Orion Elliott, Mansfield, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Caleb Ely, Springville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Carlee Marie Embody, Mohnton, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Shayna B. Emel, Mill Hall, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Michael C. Engel, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Evan Francis Engelhard, Newark Valley, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Amy Kimberly Esposito, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Mary-Grace Estrella, South Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew G. Evanchick, West Milford, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis

Makeela Ashton Fabrizio, Brackney, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Makeela Ashton Fabrizio, Brackney, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Kyle Paul Fails, Hummelstown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Emily R. Fallen, Blue Bell, Bachelor of Science, Applied Management
Joseph Fatzinger III, Topton, Certificate, Diesel Technician
Kathryn M. Faust, Shamokin, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
David W. Feldman, Westminster, Md., Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Patrick C. Ferguson, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
Olivia Ferki, Richboro, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Coleton C. Filson, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Eli W. Fishel, Cogan Station, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Zachery Fisher, Lebanon, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Stephanie Ann Flick, Wind Gap, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Alexander Michael Fox, Crowley, Texas, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Joshua Todd Fox, Harrisburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Karla Carissa Cruz Frank, Selinsgrove, Bachelor of Science, Health Science
Margaret Susan Franson, Bellefonte, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jill C. Fremberg, Pennsylvania Furnace, Associate of Applied Science, Nursing
Emma Marie Frey, Liberty, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Matthew J. Frey, Blandon, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Josiah David Friesen, Sellersville, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
Katelyn Marie Frock, Littlestown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Edward K. Fruehsamer, Effort, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Logan Scott Fryer, Mill Hall, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Amber Nicole Fultz, McClure, Associate of Applied Science, Early Childhood Education

Ashly Marie Gagliardi, Belle Vernon, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Diana Marie Gaglione, Scranton, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Brendon Charles Gallagher, Easton, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Matthew D. Gallagher, West Chester, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Luis Miguel Garbanzos, Harrisburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, High Honors
Michael Alexander Garcia, Manasquan, N.J., Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Joshua Lee Garman, Middleburg, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Matthew Garnhart, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Thomas I. Gartside IV, Ridley Park, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Kylee Lahela Gaspar, Fallentimber, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Declan Wallace Gatchell, Manchester, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Robert M. Gauger, Boyertown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Cameron Mitchell Gaw, Herndon, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Tyler C. Geer, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Tyler C. Geer, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Tyler J. Gehr, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Tyler M. Gehringer, Oley, Associate of Applied Science, Electrical Technology
George Charles Gerba II, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kayla Ann Gerhart, East Earl, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Chad J. Gerrie, Sabillasville, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Adeline Grace Gesford, Hummelstown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kevin Aloysius Getts, Williamsport, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Daniel Vincent Gianelle, Salisbury, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
David Weber Gianitsos, Plymouth Meeting, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Hanna Mae Gibson, Allison Park, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Summa Cum Laude
Michael Andrew Gideon, Coatesville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Joshua Michael Gilette, Norristown, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Joshua Michael Gilette, Norristown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Perry Edward Gillespie, Altoona, Associate of Applied Science, Welding Technology
Tyler David Giroskey, Punxsutawney, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Tyann D. Giuffrida, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kellen Duncan Glenny, Petersburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Andrew Michael Gobbi, Fairfax, Va., Associate of Applied Science, Welding Technology
Andrew Michael Gobbi, Fairfax, Va., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Sean M. Godfrey, Oxford, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Erin K. Gohn, Spring Grove, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joseph Peter Gonya, Sunbury, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Kaitlyn Rylee Stewart Goodreau, Port Allegany, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Chase K. Goodwin, Mifflintown, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Ryan Joseph Graves, Shinglehouse, Associate of Applied Science, Forest Technology
Paulina N. Greenland, State College, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Cory Kevin Grim, East Berlin, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Noah William Grim, Coatesville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
John J. Grochowski, Saylorsburg, Bachelor of Science, Graphic Design
Christopher M. Groft, Lincoln University, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Lauren Elizabeth Groody, Lititz, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jeremy Russell Grosch, Ambler, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Derek Michael Grose, Watsontown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
David Henry Guarriello, Bethlehem, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, High Honors
David Henry Guarriello, Bethlehem, Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
Hunter Scott Guyer, Fayetteville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Kyle Ray Guyer, New Enterprise, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Brian T. Gyampoh, Middletown, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology

Bradley M. Haines, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Bradley M. Haines, Mifflinburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Reece S. Haines-Moyer, Beech Creek, Associate of Applied Science, Forest Technology
Michael A. Haldeman, Frederick, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Stephanie Hallock, Cuddebackville, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
John W. Hammeke, Jenkintown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Mathew T. Hammond, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Curtis Everitt Hannon, Wapwallopen, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kyle Thomas Hansen, Waldwick, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
Harrison M. Hanyon, Brodheadsvlle, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joshua David Harbonic, Bernville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Alexis Jordana Harder, Forksville, Bachelor of Science, Nursing
Dominque Nicole Hardy, Muncy, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Crystal Lynn Harker, Beaver Falls, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Hallie S. Harriman, Mifflinburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Bradley J. Harter, Lewisburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Caitlin E. Hartley, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Alexus Rose Hartman, Lewistown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Highest Honors
Zackary David Hartshorne, Allentown, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Candence M. Harvey, Cogan Station, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Ryan J. Harvey, Nesconset, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Chase M. Hassinger, Lewistown, Bachelor of Science, Accounting
Samantha R. Hassinger, Bloomsburg, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Samantha R. Hassinger, Bloomsburg, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Christos H. Hatziyannakis, Newburgh, N.Y., Certificate, Automotive Service Technician
Raymond W. Hauck Jr., Allenwood, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Nicholas Edward Havard, Laceyville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Summa Cum Laude
Alex R. Hawk, Lehighton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kortney Joann Heim, Pitman, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration, Cum Laude
James E. Heinbach, Selinsgrove, Bachelor of Science, Accounting
Barret J.E. Heinrich, Muncy Valley, Certificate, Welding, Distinction
Dakota M. Heinrich, Sweet Valley, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Adam M. Heintzelman, Mercersburg, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Adam M. Heintzelman, Mercersburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Deanna M. Helverson, Southampton, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Seth G. Hendershot, Dunkirk, Md., Bachelor of Science, Construction Management
Truman Henne, Fredericksburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Truman Henne, Fredericksburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Nicholas William Henning, Bellefonte, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice, Honors
Ryan W. Henning, Lebanon, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Alexa Courtney Henry, Conshohocken, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Quinn T. Henry, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Thomas M. Herr, Hummelstown, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Emily C. Hershey, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alex Christopher Hetrick, Hanover, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Rochelle Abbey Hetrick, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing
Joy A. Hicks, Hughesville, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Madison Ann Hicks, Everett, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Kacie Leeann Hildebrand, Wrightsville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jason Patrick Hill, Allenwood, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Jason Patrick Hill, Allenwood, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Marilyn T. Hiller, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Highest Honors
Terrance C. Hillman, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Magna Cum Laude
Matthew A. Hillyer, Dover, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Christiana Rose Hlywiak, State College, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Allison M. Hoch, Oley, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Makenna Ashlyn Hoffman, Shinglehouse, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Morgan B. Hoffman, Martinsburg, W.Va., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Kristina M. Holland, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Katie M. Holzapfel, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Peyton E. Homan, Spring Mills, Associate of Applied Science, Nursing
Nicholas Aaron Honer, Hatboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Chelsey Jane Horner, Trout Run, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
John Michael Howell, New Hope, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Zachary J. Howell, Austin, Texas, Associate of Applied Science, Individual Studies
William R. Hoyes, Danville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Bryce A. Hrivnak, Cranberry Township, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Alejandro Franco Huaman, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Jerry John Hudak, Archbald, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Erik C. Huey, Phillipsburg, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Max Mabin Hughes, Etters, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Tyler Alexander Hughes, New Ringgold, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Nathan R. Hugo, Ligonier, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Anna Marie Hummel, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Taylor J. Hurst, Etters, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Taylor J. Hurst, Etters, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Brianna Rose Hurta, Edinboro, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Adam Zachary Hutchinson, Greensburg, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Caleb Burton Hutley, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology

Taylor Renee Iddings, Stillwater, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Highest Honors
Kevin M. Ireland, Weedville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Joshua Matthew Ishler, Morrisdale, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
Joshua Matthew Ishler, Morrisdale, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors

David Holden Jamison, Chambersburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Amber Justine Janelli, Lititz, Bachelor of Science, Health Information Management
John Jarog, Kresgeville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Kienehn L. Jemison, Conshohocken, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Randi E. Jennings, Canton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Morgan D. Jesseph, Wellsboro, Associate of Applied Science, Nursing
Isaac Johnson, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Kayley Johnson, Williamsport, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Matthew G. Johnson, Newburgh, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jarred Jones, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Management
Liam Wynn Jones, Reading, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Toya Joe Jones, Punxsutawney, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Hunter K. Jordan, Middleburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Hunter K. Jordan, Middleburg, Bachelor of Science, Applied Management

Susan Eileen Kale, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Chad Matthew Karper, Hummelstown, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Chet William Karpyn, Germansville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Summa Cum Laude
James Russell Kasopsky, Norristown, Bachelor of Science, Construction Management
Mercedees A. Keller, Milton, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Erick Virgil Kennedy, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Erick Virgil Kennedy, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Zachary S. Kennedy-Noce, Washington, D.C., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Nicholas R. Kerr, Nicktown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Riley Thomas Kerr, Murrysville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Abbigail Elizabeth Kerstetter, Doylesburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ethan William Ketterman, Biglerville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nichalus Kibler, New Columbia, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Hamin Kim, Gaithersburg, Md., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Lindsey A. King, Hanover, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Lindsey A. King, Hanover, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Madison L. Kistler, Kutztown, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Brittan Coy Kittle, Muncy, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Olivia Kleman, Shamokin, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Magna Cum Laude
Dentin R. Kline, Winfield, Bachelor of Science, Health Science, Cum Laude
Nicholas J. Kliniewski, Southampton, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Madison Elizabeth Klock, Elysburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kirstin M. Klopp, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Brandon J. Knauff, Ellicott City, Md., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Brandon J. Knauff, Ellicott City, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Zachary Knies, Reading, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support
Tyler M. Knupp, Franklin, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Austin James Kohl, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Joseph Michael Kopec, Glenmoore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joseph Michael Kopec, Glenmoore, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Ryan James Korutz, Breinigsville, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Ryan James Korutz, Breinigsville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Magna Cum Laude
Charles Robert Kostecki, Center Valley, Associate of Applied Science, Forest Technology
Dana Leigh Kraft, Royersford, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Maria A. Krammes, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Samuel D. Kravitsky, Dallas, Associate of Applied Science, Welding Technology
Casey Lynn Kraxberger, South Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Abha A. Kulkarni, Schenectady, N.Y., Bachelor of Science, Health Science, Magna Cum Laude
Colin P. Kuz, Downingtown, Associate of Applied Science, Diesel Technology

Shaun M. Lafferty, North East, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Taylor Ann Lair, Bellefonte, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alexander J. Langeveld, Belmar, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Alexander J. Langeveld, Belmar, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Haleigh N. Larson, Smethport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Alyssa Megan Lash, Leesport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joseph Rolland Laubach, Benton, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Lisa Sue Laubscher, Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Shelby N. Laudenslager, Lewisburg, Bachelor of Science, Applied Human Services
Barbara Jean LeGeyt, Barkhamsted, Conn., Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Barbara Jean LeGeyt, Barkhamsted, Conn., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Keegan C. Leahy, Montoursville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Jaclyn M. Leeper, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Matthew Todd Leiby, Danville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Heather Marie Leigey, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Adam G. Lembaris, Horseheads, N.Y., Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Stephen Deiling Lepore, Palmyra, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Christine Alexis Limbert, Curwensville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Natalie K. Lincalis, Muncy, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Angela M. Linde, Harrisburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Angela M. Linde, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Management
Caleb Jarrett Lines, Towanda, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Clayton G. Link, Gallitzin, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Brian D. Lock Jr., Glenolden, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jessa Ruby London, Wexford, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Brittaney E. Loner, Avis, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Samuel W. Long, Cowansville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Stephen James Long, King of Prussia, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Tyler Joseph Lopatofsky, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Bryana Danielle Loss, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
Paul Joseph Ludwig, Nicktown, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
Meghan Elizabeth Lundy, Strasburg, Bachelor of Science, Nursing
Morgan Elizabeth Lynn, Schwenksville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Kyle Patrick Lyons, Doylestown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Connor Hall MacDonald, Denver, Colo., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Joshua P. Maceno, Tyrone, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
Karl William Machamer, Lebanon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Ethan Sage Mack, Kingsley, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Keegan B. F. Mack, Kingsley, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Heather L. Macpherson, Basom, N.Y., Bachelor of Science, Graphic Design
Lucas William Madison, Danville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Anthony Michael Maguschak, Weatherly, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Caitlin Renee Malencore, Stillwater, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Joseph Matthew Manculich, Parker, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Kimberly Paige Manganella, Dallas, Associate of Applied Science, Nursing
Tyler John Mankey, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
William E. Marconi, Chadds Ford, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nick J. Marouchoc, Hellertown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Mariah N. Marshall, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Devin P. Marty, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies, High Honors
Blake Jordan Martz, Hyndman, Associate of Applied Science, Welding Technology
Logan Solomon Martz, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
William J. Marzeski Jr., Elysburg, Bachelor of Science, Construction Management
Jake T. Mashack, Bloomsburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Jessica M. Mason, Lock Haven, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Griffin Edward Masse, Township of Washington, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Griffin Edward Masse, Township of Washington, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Amber Lee Masteller, Troy, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Sara Mastracco, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kaylee N. Masullo, Bellefonte, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Zachary S. Matsko, Bellefonte, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Andrew John Mattiola, Royersford, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jason A. Mattis, Rector, Bachelor of Science, Graphic Design
Brent S. Maurer, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Kathleen R. Maynard-Campbell, Gillett, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Hayden Grier McAllister, Elizabethville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Hayden Grier McAllister, Elizabethville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Lacie Rose McCabe, Lehighton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
John Hunter McCarthy, Montoursville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jaymz Michael McClelland, Bellefonte, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Tanner David McCool, Millheim, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Corry J. McCoy, Pittsfield, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Jared J. McCune, Mountain Top, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Shane V. McDonnell, Dresher, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Macayla L. McFadden, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Nicholas Walter McFarland, Everett, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brandon T. McGee, Punxsutawney, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Aaron T. McGinley, Williamsport, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Connell Brendan McGinley, Glenmoore, Associate of Applied Science, Electrical Technology
John Edward McGuire, Northvale, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Ethan M. McKenzie, Muncy, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Matthew Joseph McLean, North Wales, Associate of Applied Science, Welding Technology
Matthew Joseph McLean, North Wales, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Andrew Michael McMullen, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Floyd Bruce McRoy IV, Hunlock Creek, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Duncan Connor McSain, Warminster, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Hunter S. Mead, Hawley, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Macen Lee Meanix, Parkesburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Megan M. Mecouch, Peach Bottom, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Terrance Meehan, Harveys Lake, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Shawn Thomas Meeker, Royersford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Mohammad Aoun Mehdi, Laurel, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Levi Dallas Mellott, Big Cove Tannery, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Levi Dallas Mellott, Big Cove Tannery, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Hailee B. Mercy, Felton, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Dante C. Merola, Mahopac, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Hassib Mian, Montoursville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Benjamin Aaron Middleton, Oil City, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Brianna E. Milden, Nazareth, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Drew Patrick Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Drew Patrick Miller, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Eliot Aaron Miller, Halifax, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, Honors
Heather Christine Miller, South Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Ian M. Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Landon Miller, Loganton, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Landon Miller, Loganton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Laura Jean Miller, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
Regan E. Miller, Wyalusing, Associate of Applied Science, Nursing
Samantha R. Miller, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Tyler Walter Miller, Montgomery, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Lydia Michelle Minium, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Kurtis N. Monahan, Milton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Lisa L. Mook, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing
Connor Logan Moon, Somerset, Certificate, Diesel Technician, Distinction
Chase Moore, James City, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Katerina K. Moore, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Lucas M. Moore, Warren, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, Honors
Austin Malik Moore, Ashton, Md., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Janeen A. Morgan, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Nathanael T. Morgan, Shirleysburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Nathanael T. Morgan, Shirleysburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Joseph Matthew Morrin, Morrisville, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Anthony J. Mucciolo, Williamsport, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Anthony J. Mucciolo, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
William F. Mueller, State College, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Tauheedah Muhammad, Newark, Del., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Olivia Murgo, Hazlet, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene
Scott M. Murray, Phoenixville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
Alaina M. Murren, Aspers, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Brandon W. Muse, Bellefonte, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Brendan D. Mutchler, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude

Alexander Victor Naeve, Dedham, Mass., Associate of Applied Science, Welding Technology
Alexander Victor Naeve, Dedham, Mass., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Michael R. Naugler, Sykesville, Md., Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Long H. Nguyen, Hughesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Vi Nha Nguyen, Lancaster, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Highest Honors
Conner James Nickerson, Bethlehem, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Erin R. Niedzwiecki, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Lukas Conrad Nittinger, Reading, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Craig Nodine Jr., West Creek, N.J., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Cameron Joseph Noll, Tyrone, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Nicholas A. Noll, Lock Haven, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Cole Norris, Murrysville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Mpho Matsebe Notoane, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Cody Novobilski, Honesdale, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Summa Cum Laude
Szymon Nowak, Schnecksville, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Liam Shamus Nuneviller, Newtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Emeka Michael Nwokeji, Harrisburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Joseph Michael Nyahay, King of Prussia, Bachelor of Science, Applied Technology Studies

Lukas Z. O’Connor, Wyalusing, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Matthew J. Orlando, Leonia, N.J., Associate of Applied Science, Welding Technology
Matthew J. Orlando, Leonia, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Reece W. Orloski, Butler, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Michael P. Osborne Jr., Henryville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation, Summa Cum Laude
Krista M. Oscapinski, East Greenville, Bachelor of Science, Applied Human Services
Kevin C. Osczepinski, Matamoras, Bachelor of Science, Graphic Design
Donavin Jay Oswalt, Grassflat, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Michael Richard Ouellette, Ridgway, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors

Alexis Rose Pallen, Green Bay, Wis., Bachelor of Science, Applied Health Studies
David Richard Pardoe, Dushore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Andrew S. Parker, Hightstown, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Dhyey R. Patel, Palmyra, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Dhyey R. Patel, Palmyra, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Brittany L. Patterson, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Isaiah Douglas Paul, Berlin, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Dawson F. Paulo, Tamaqua, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kolton Stewart Peck-Neff, Howard, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Connor Peechatka, Saylorsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Jason J. Penton, Littlestown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Joelle E. Perelli, Whitehall, Associate of Applied Science, Welding Technology
Christian J. Perna, Frenchtown, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nicholas A. Perrine, Wind Gap, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Austin E. Perry, Wysox, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Annie Joelle Peters, Tyrone, Associate of Applied Science, Business Management
Danielle Marie Peters, Tyrone, Associate of Applied Science, Business Management
Jacob D. Peters, State College, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Jacob D. Peters, State College, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Mason Douglas Peters, Shickshinny, Bachelor of Science, Applied Management
Timothy Charles Pfirman, Milton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Andrea M. Phillips, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, High Honors
Chad Michael Phillips, Dallas, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Zachary Phillips, Louisville, Ky., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Zachary Phillips, Louisville, Ky., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Paige D. Picola, Williamstown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Nicholas J. Pisano, Lancaster, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Sara L. Plankenhorn, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Sara L. Plankenhorn, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Anna Plokhova, State College, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Candice L. Poff, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Kole J. Pokrivsak, Nazareth, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Levi E. Pomeroy, Dillsburg, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Summa Cum Laude
Matthew R. Pondel, Erie, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Samson D. Poniatowski, Hanover, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Richard K. Powell Jr., Rome, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Alyssa Michelle Prebich, East Berlin, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joshua Thomas Prezkop, Nanticoke, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Hunter D. Price, Martinsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Alexander J. Proietto, West Grove, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Thomas Rudolf Proske, Montrose, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Oksana M. Punako, Lewisburg, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Kyle L. Pusey, West Grove, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Lia Varricchione Racette, Centre Hall, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Summa Cum Laude
Tiffany L. Ram, Pennsburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Kaycee L. Rambo, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing
Dario Vincent Raysor, Mohnton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Dario Vincent Raysor, Mohnton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Kobe Reed, New Ringgold, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Nathaniel S. Reed, Dillsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Benjamin Reid, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Logan A. Reidy, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services, High Honors
Logan A. Reidy, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude
Tyler N. Reidy, Montoursville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Donald John Reisch, Lititz, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Daniel A. Rex, Norristown, Bachelor of Science, Construction Management
Austin R. Reynolds, Enola, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ethan S. Rhodes-O’Brien, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Highest Honors
Ethan S. Rhodes-O’Brien, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Zachary Stephen Rich, Middletown, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Desirae Nicole Richards, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Highest Honors
Margaret Frances Rintelman, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Collin Richard Roach, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Kyle Austin Robb, Denver, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jordan E. Rockey, Bellefonte, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alexander Paul Rodriguez, Huntingtown, Md., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Alexander J. Roller, Lock Haven, Bachelor of Science, Automotive Technology Management: Collision Repair Concentration
Connor M. Roose, Everett, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Joshua E. Rosenberger, Waynesboro, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Summa Cum Laude
Ari J. Rosenblum, Slingerlands, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Ari J. Rosenblum, Slingerlands, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Parker John Rost, Mohrsville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Parker John Rost, Mohrsville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Robert Joseph Rouleau, Mohnton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Kenneth Lee Rounds III, Stafford, Va., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Brian M. Roupp, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Tara Phelan Roupp, Lewisburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
William Joseph Rudick, New Milford, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Joseph Carl Rue, Downingtown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Devin Alexander Rumbarger, Leeper, Bachelor of Science, Graphic Design
Hunter Lee Rumburg, Red Lion, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Hunter Lee Rumburg, Red Lion, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
Brittney Jo Runner, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Jesse Dean Rush, Port Allegany, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Jesse Dean Rush, Port Allegany, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jesse Dean Rush, Port Allegany, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Brian C. Russell, Philadelphia, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Kristen L. Russell, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Andrew D. Rute, Mifflinburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Carissa Nicole Rutledge, Milanville, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Chris Sabatini, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Emily S. Sabo, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
William James Salvanish, Julian, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Matthew T. Salvent, East Brunswick, N.J., Bachelor of Science, Nursing
George J. Santiago, Middlesex, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Nathan B. Sauers, Winfield, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Brittany M. Savage, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting
Jake Saxe, Laporte, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Michael V. Saylor, Gettysburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
David J. Scagliotta, Bridgewater, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Timothy Jerome Schafer Jr., Lancaster, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Ethan Michael Schantz, Dayton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Jessica Lynne Schatz, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Abigail R. Schaub, Langhorne, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Abigail R. Schaub, Langhorne, Bachelor of Science, Applied Management
Beatrice P. Schellhase, Chambersburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jakob B. Schmalhofer, Montoursville, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Rebecca Bernadette Schmidt, Elysburg, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant, Honors
Natalie Jane Schrader, Yardley, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Zachary Charles Schulze, Leesport, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Zachary N. Schute, Chalfont, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Rebecca June Schweikart, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Christopher Michael Schweikert, Jamison, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Christopher Michael Schweikert, Jamison, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Cody J. Schwoyer, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
Jessica Mae Schwoyer, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Alexis M. Scotti, Old Forge, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Chad Michael Seibert, Carlisle, Associate of Applied Science, Forest Technology
Tyler M. Seifert, Wind Gap, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Evan J. Seiz, Reading, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Madilyn Grace Serenko, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Taylor Holley Shaak, Seltzer, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Emily L. Shade, Blanchard, Bachelor of Science, Nursing
John Jacob Shadle, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Summa Cum Laude
Tanner J. Shadle, Montgomery, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Dakota Michael Shaffer, Williamsport, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Magna Cum Laude
Evan M. Shandis, Orwigsburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Blake Reilly Shaw, Duncansville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Devin T. Shay, Lebanon, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Ryan M. Sheaffer, Halifax, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Jordan R. Shiffler, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
James Robert Shipman, Williamsport, Certificate, Welding
Cassie Noel Shook, Westport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Summer Lynn Showers, Aspers, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Matthew T. Shrout, Petersburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Matthew T. Shrout, Petersburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Ashley M. Shumaker, Newville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Gabrielle N. Shuman, Muncy, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jarred Lee Shuman, Linden, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Madison N. Shurock, Kulpmont, Bachelor of Science, Nursing
Tessa S. Shutt, Tremont, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Noah E. Siegle, Milesburg, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Jacob Raymond Silvis, Kane, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Carter J. Simcox, Lock Haven, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Highest Honors
Taylor Ryan Sist, Williamsport, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Jake G. Skarbek, Punxsutawney, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Matthew B. Slivka, Levittown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Harlie Smale V, Dublin, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Jared William Smiles, Spring Mills, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
Jared William Smiles, Spring Mills, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Avery Robert Smith, Warren, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Cody D. Smith, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Colby P. Smith, Biglerville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Dominick Michael Smith, Malvern, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Dugan Brown Smith, Natrona Heights, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Dugan Brown Smith, Natrona Heights, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Dugan Brown Smith, Natrona Heights, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Dylan Ryan Smith, Hughesville, Bachelor of Science, Applied Human Services
Evan J. Smith, State College, Bachelor of Science, Construction Management
Evan Matthew Smith, Lewisburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Kaylee Ann Smith, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Sean Patrick Smith, Moscow, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Bridgette René Snyder, Muncy, Associate of Applied Science, Individual Studies, Honors
Grace Marie Snyder, Lebanon, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Nicholas M. Snyder, Sunbury, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Thomas Leroy Snyder, Weedville, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Highest Honors
Lucas William Soter, Emmitsburg, Md., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Ryan Leigh Spallone, Chester Springs, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Eton Mason Spancake, McAlisterville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Dylan T. Spanier, Lewisberry, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Zachary W. Spearly, Bellefonte, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Shaquia D. Spence, Harrisburg, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Eric M. Spencer, Clarks Summit, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Kelsey R. Spicher, Belleville, Associate of Applied Science, Physical Therapist Assistant
Evan James Spickard, Danville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Kase M. Spielvogle, Loretto, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Tiffany Ann Spiroff-Walstrom, Drifting, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Suzanne E. Spivey, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew Noah Spory, Scranton, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Dalton W. Spotts, Trout Run, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Dalton W. Spotts, Trout Run, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Summa Cum Laude
Joseph E. Stabryla, Dushore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Emily Elizabeth Staman, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing
Edward Todd Stevenosky, Pottsville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Eric A. Stone, Reading, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Eric J. Stone, Troy, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brandon M. Storms, Marlton, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Jacob R. Stouffer, Chambersburg, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Keigan Stover, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Hayden A. Straub, Lewisburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Hannah Marie Strosser, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude
Jaret A. Stroup, Unityville, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Highest Honors
Lillian M. Stutzman, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Joseph C. Suto, Shippensburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Kassidy A. Svenson, Auburn, Bachelor of Science, Applied Human Services
Matthew R. Swartz, West Hartford, Conn., Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Jesse Wade Swartzlander, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Brian Sweetra, Danville, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science
Benjamin S. Sweigard, Shrewsbury, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Amanda D. Swink, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors

Nicholas David Tartaglia, Doylestown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Ashley Jean-Ann Tate, Lewisburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Cassandra L. Taylor, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Katlyn F. Taylor, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
Brandon Michael Tewell, Sugar Run, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nina Lynne Melendez-Thomas, Landing, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Brandon Paul Thompson, Waldorf, Md., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Brandon Paul Thompson, Waldorf, Md., Certificate, Aviation Maintenance Technician
Brendan B. Thompson, Womelsdorf, Bachelor of Science, Construction Management
Jesse Lee Thompson, Morrisdale, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Magna Cum Laude
Blake Daniel Thrush, Shippensburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Blake Daniel Thrush, Shippensburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Megan Timinski, Pittston, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Trang Thu Tran, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Seamus Travers, Malvern, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Katelin Marie Tressler, Beech Creek, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Theodore A. Tripp III, Wapwallopen, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Spencer James Trostle, Hughesville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, High Honors
Sidney C. Trunzo, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Vasilios Stamatis Tsamoutalidis, Bethlehem, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Aidan J. Turner, Fogelsville, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Jacob James Turnitza, Pottsville, Associate of Applied Science, Business Management

Jennifer Lea Ulmer, Millville, Associate of Applied Science, Brewing and Fermentation Science, High Honors
Kelly N. Ulrich, Cleona, Associate of Applied Science, Individual Studies
Luis Felipe Urena, Hazleton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Luis Felipe Urena, Hazleton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Jordan Charles Utter, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support

Derek Alexander van Veldhuisen, Whitehouse Station, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Valerie Vance, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Skyler Pauline Vega, South Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jacob S. Virden, Whiteford, Md., Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Levi Christopher Virgili, Monongahela, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Harrison Zane Volyn, Long Valley, N.J., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Harrison Zane Volyn, Long Valley, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Harrison Zane Volyn, Long Valley, N.J., Certificate, CNC Machinist
Cody Wayne Vozniak, Snow Shoe, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology

Ethan Quinn Wagner, Paxtonville, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Craig Michael Wahy Jr., Scott Township, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Daisy Mae Walker, Middletown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration, Cum Laude
Jacob B. Wallbillich, Nazareth, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Claudia M. Walling, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Rose M. Warner, Lawton, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Mary Catherine Watts, Quakertown, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Keith B. Way, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Benjamin James Weaver, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Bernice Catherine Weaver, Newville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Jacob Brian Weaver, Lebanon, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis
Rebecca D. Weaver, Mohnton, Bachelor of Science, Nursing
Michael T. Weber, Millersville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Timothy W. Wegman, Williamsport, Bachelor of Science, Industrial Design
Kale R. Weidner, Gillett, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Hunter Warren Welch, Lock Haven, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Kenneth Earl Welker Jr., Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Tasia A. Werkmeister, Altoona, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Benjamin L. Wertz, New Bloomfield, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Danielle Renee Wesneski, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Dillon R. West, Bethlehem, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Jacob M. Wheeland, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Elazarus R. Wheland, Centre Hall, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Alec Jonathan White, Lititz, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Daniel W. White, Loganton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Kevin Scott White, Jersey Shore, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Luke Thomas Whitenight, Berwick, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Jakob L. Wicker, York Springs, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Courtney May Wilcox, Troy, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Takia T. Wilhour, Sunbury, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Highest Honors
Bailey J. Wilk, Allenwood, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Zachary N. Wilkinson, North Wales, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Maxwell T. Williams, Lumberton, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Samantha N. Wilt, Levittown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nay Win, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Nay Win, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Andrew J. Windland, Southampton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Max R. Winkler, Leonia, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Cody J. Winner, Milton, Associate of Applied Science, Forest Technology
Morgan Marie Winwood, West Newton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Andrea E. Wirtner, Tyrone, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Steven B. Woelkers, Pennsburg, Certificate, Plumbing
Brady Todd Wolfe, Myersville, Md., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Victoria Paige Wolfe, Dalmatia, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Raymond W. Wolff, Lebanon, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Michael J. Wollyung, Minersville, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
Alexandria C. Wood, Easton, Bachelor of Science, Graphic Design
Michael A. Wood, Cochranville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Joseph Anthony Worth Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Seth J. Wright, Hanover, Associate of Applied Science, Forest Technology
Gavin Patrick Wrynn, Weston, Conn., Bachelor of Science, Automotive Technology Management

Camryn Brooke Yaggie, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ashley Lynn Yancey, Abington, Bachelor of Science, Applied Management
Jessica Lauren Yannes, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Human Services
Adam Christopher Yannuzzi, Easton, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Sean C. Yearick, Lock Haven, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Tim C. Yesalavage, Hightstown, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Lex Ryan Yocum, Watsontown, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Ian Michael Yon, Altoona, Associate of Applied Science, Welding Technology
Collin B. York, Shamokin, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Zachary T. Young, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Information Technology: Network and User Support, Honors
Zachary T. Young, Jersey Shore, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Hunter Bradley Younkin, Friedens, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors

Jacob H. Zeager, Watsontown, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Jonathan E. Zeigler, Shamokin, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Alexia O. Zelenevskaya, Ephrata, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Charles Edward Zielkowski, Saylorsburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Kyle J. Zimmerman, Lewistown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Valeriya A. Zobina, Falls Church, Va., Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Steven Robert Zuest-Berry, Township of Washington, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Steven K. Zuziak, Ephrata, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis