Skip to main content
Main Penn College Website

Penn College issues list of Fall 2019 graduates


The list of Pennsylvania College of Technology’s Fall 2019 graduates has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [V] [W] [Y] [Z]

Fall 2019 dean’s list

Joshua Ryan Adams, Watsontown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Dwayne A. Alexander, Nelson, Associate of Applied Science, Accounting, Honors
Barrett P. Allison, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management
Mark Edward Altmyer, Gibsonia, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Kaitlyn Lucille Andersen, Mastic, N.Y., Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Christianna L. Andryski, Harrisburg, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Christianna L. Andryski, Harrisburg, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Matthew T. Angello-Gauthier, Dublin, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Matthew T. Angello-Gauthier, Dublin, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Noah James Ansell, Sachse, Texas, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Ty J. Auman, Northumberland, Associate of Applied Science, Welding Technology
Saeed A. Azh, Williamsport, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology

Adam Badertscher, Endicott, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nathaniel M. Barbolish, Nicholson, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nathaniel M. Barbolish, Nicholson, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Savana Culver Barnes, Boston, Ky., Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Janaya Brionna Bartholomew, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Courtney Elizabeth Bashwinger, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Erin M. Beaver, Winfield, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Austin C. Benham, Camp Hill, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Chance L. Benner, Middleburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Phillip Todd Bergeman, Jersey Shore, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Brian M. Berger, Lititz, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Thomas C. Berkey, Danville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Thomas C. Berkey, Danville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Taylor Marie Bickhart, Middleburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Isaac R. Boatman, Jersey Shore, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Ethan Y. Boedker, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Sarah E. Boehnlein, Lewisburg, Bachelor of Science, Nursing
Haven K. Bontz, Cooperstown, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Troy E. Bower, Williamsport, Associate of Applied Science, Surgical Technology
Cameron James Boyer, Montoursville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Heather N. Brooks, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Taylor D. Brooks, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing
Benjamin Reynolds Browder, State College, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Kendra S. Brown, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration

Caitlin Cameron, South Windsor, Conn., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Maria Cantin, Livonia, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Robert A. Carey, Boyertown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kyle Daniel Carusi, Rebersburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Sara Elizabeth Caswell, Milton, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Emergency Medical Services Concentration
Benjamin Anthony Caun, Brookville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Allison Faith Chapman, Montoursville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Ian Joseph Chilcote, Altoona, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brendon T. Christiansen, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Daniel F. Clark, Royersford, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Courtney Jo Collins, Kersey, Bachelor of Science, Nursing
James T. Contreras, Overland Park, Kan., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Karina Lynn Cooper, Watsontown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Oceana R. Copley, Philadelphia, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Ryan James Coppenhaver, Oviedo, Fla., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Charlotte Ann Corcelius, Richboro, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Leonora Theressa Costello, Richlands, North Carolina, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Cody R. Couch, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Nicolette Bethany Crow, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis

James Patrick Dailey, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Meagan S. Dailey, Dushore, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
James A. Dansereau, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electrical Technology
James A. Dansereau, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Daria Datsenko, Lewisburg, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Caitlin Ashley Dauberman, Muncy, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Conner W. Desforge, Martinsburg, W.Va., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Benjamin D. Dhawan, Royersford, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Brendan Mark DiSunno, East Hampton, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Damian M. Donges, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies
Austin Tanner Dowrick, Olney, Md., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Kathryn A. Dyroff, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing

Benjamin H. Eischeid, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Aniah Tatiana Ellerbee, Tannersville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Madalyn Q. Engle, Linden, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Autumn Ann Farrell, Spring Mills, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Olga Fazlyeva, Sellersville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Joshua Field Feitner, Paxinos, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Matthew Francis Florentine, Hackettstown, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
David James Foreman, Duncansville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Catherine Marie Foust, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Summa Cum Laude
Joshua Todd Fox, Harrisburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Lindsay M. Fox, Williamsport, Associate of Applied Science, Surgical Technology
Cody William Fraker, Carlisle, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Ricky Jay Frankhouser, Williamsport, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Anthony J. Franzosa, Hazleton, Bachelor of Science, Applied Management
Ethan J. Funk, Bloomsburg, Bachelor of Science, Applied Management

Trevor Charles Gagliano, Hughesville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Michael T. Gardner, Elizabethtown, Bachelor of Science, Applied Management
Jordan James Garinger, Sunbury, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Cole A. Gehman, Fleetwood, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Charlie Ann Geisel, Adah, Bachelor of Science, Health Information Management
Joseph T. Genetti, Weatherly, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Dylan L. Getz, Denver, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Cum Laude
Daulton C. Gibson, Carlisle, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Hanna Mae Gibson, Allison Park, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Akram A. Girgis, Hatfield, Associate of Applied Science, Business Management
Jordan A. Good, Adamstown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Spencer Caleb Goodlett, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Shelby Lynn Goss, Nanticoke, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Hope V. Guthoff, Fallentimber, Bachelor of Science, Nursing
Genevieve Frances Guzman, Pottsville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Nathaniel A. Haefka, Wyalusing, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Joseph P. Hannon, Danville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Kyle Thomas Hansen, Waldwick, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Allison D. Harlan, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Kalee Mari Hart, Bloomsburg, Bachelor of Science, Nursing
Bradley J. Harter, Lewisburg, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Robert F. Harvey, Flowery Branch, Ga., Associate of Applied Science, Business Management
Lindsey Marie Heckler, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Katie M. Heimbach, Mifflinburg, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Cole Andrew Helwig, Catawissa, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kenneth Andrew Henderson, Milford, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
David James Henry, Souderton, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Colin E. Hensel, Selinsgrove, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Austin J. Herb, Carlisle, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Jesse J. Heseman Sr., Linden, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Grant Weaver Hile, Dillsburg, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Trevor R. Hirsch, Willow Grove, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Lane J. Hoffman, Mount Pleasant Mills, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Taylor James Hoinsky, Jermyn, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Derrik T. Holton, Canton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
William I. Horn III, Pottsville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Cali L. Housler, Emporium, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Erik C. Huey, Frenchtown, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Blaine M. Huff, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Accounting
William A. Husser, Etters, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology

Nithya Industrious, Glen Burnie, Md., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Zachary Christian Itterly, Easton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis

Wayne R. Jacobs, Jersey Shore, Bachelor of Science, Physician Assistant, Magna Cum Laude
Deontae Zachariah Johnson, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Madison Hope Johnson, Brookville, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Cheyenne Marie Jones, Red Lion, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Kyle L. Jordan, Ambler, Bachelor of Science, Automotive Technology Management

Vincent R. Keene, Downingtown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Nathan Daniel Kehoe, Catawissa, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Travis David Keiser, Thomasville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Katherine C. Kelly, Coudersport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Warren Knipe, Liberty, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Clayton A. Kochenderfer, Lewistown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Amber A. Kreitzer, Port Trevorton, Bachelor of Science, Applied Management
Stephen Joseph Kreitzer, Nanticoke, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude

Weston L. Laity, Blandon, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Weston L. Laity, Blandon, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Zachary Taylor Lambert, Williamsport, Certificate, Residential Builder
Scott T. Lamoreaux, Hershey, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Janelle B. Langan, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Erica Juanita Laws, State College, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jason A. Lazarus, Doylestown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jakob Avery LeMay, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Andie C. Lehman, Harrison Valley, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Cody Richard Lenhardt, Drums, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Tyler Thomas Leonard, New Kensington, Bachelor of Science, Building Automation Technology
John A. Lesica, Danbury, Conn., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Owen A. Lewis, Mifflinburg, Bachelor of Science, Nursing
Gabrielle A. Linn, Muncy, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Andrew T. Logan, Harrisburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Lydie E. Lopashanski, Berwick, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Andrew Paul Luzeckyj Jr., Southampton, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Kyler M. Major, Lock Haven, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Dylan C. Maneval, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Francis H. Mayer IV, Ridgefield, Conn., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Leigh McCarty, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Michael Anthony McClosky, Key West, Fla., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Josiah David McKeon, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
George F. McKinney Jr., Lock Haven, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
George F. McKinney Jr., Lock Haven, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Estee E. McLaughlin, Muncy, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Shawn Thomas Meeker, Royersford, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kiara Nicole Meiser, Lock Haven, Bachelor of Science, Nursing
Abigail M. Meredick, Danville, Bachelor of Science, Industrial Design, Summa Cum Laude
Karson David Merrick, West Chester, Associate of Applied Science, Welding Technology
Serena R. Messinger, Narberth, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Jacob A. Metricarti, Royersford, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Monica D. Metzger, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Bailey J. Miller, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Ryan Lee Miller, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Shawnee M. Mills, Martinsburg, W.Va., Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Christina Theresa Moccia, Trout Run, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Ekaterina Molostvova, St. Clair, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Danielle E. Moore, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Celeste G. Moquin, Port Matilda, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors
Cory A. Mott, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Benjamin Albert Mowrer, Manheim, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Luke A. Moyer, Moscow, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
William Greenway Mullaney, Bernardsville, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Axel A. Murillo, Watsontown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Taylor B. Murray, Troy, Bachelor of Science, Nursing
Thayne D. Muthler, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Christopher Anthony Myers, Watsontown, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Keith A. Myers, York, Bachelor of Science, Automotive Technology Management

Jordan L. Nasoni, St. Marys, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Dustin E. Neumann, State College, Bachelor of Science, Nursing
Cameron M. Newman, Leck Kill, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Austin T. Nichol, Oxford, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Gregory M. Nist, Millsboro, Del., Bachelor of Science, Applied Management
Trevor J. North, Cambridge, Md., Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Rachael A. Noss, Port Royal, Associate of Applied Science, Business Management
Cody Novobilski, Honesdale, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Highest Honors
Matthew J. Nyman, Lock Haven, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Matthew J. Nyman, Lock Haven, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude

Krista M. Oscapinski, East Greenville, Associate of Applied Science, Human Services

Matthew C. Pattrell, Allentown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Stephanie A. Petrison, Landenberg, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Christy Sue Phillips, Hughesville, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Paige D. Picola, Williamstown, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Cristi Shea Piper, Chambersburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Andrew Placencia, Reading, Associate of Applied Science, Automotive Technology
T. Hunter Plank, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Samantha E. Purcell, Lemoyne, Associate of Arts, General Studies

Nathan A. Rader-Edkin, Willamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Owen G. Rapp, Franklin, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jarrett Reidy, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
Nicholas David Reitz, Brookville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Cassidy Lynn Roadarmel, Paxinos, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Danielle K. Rothra, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Alexander Rothrock, Hughesville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Mitchell L. Rothrock, Montoursville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Kenneth Lee Rounds III, Stafford, Va., Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Courtney Rowlands, Salisbury, N.C., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Steven Michael Rush, Rimersburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Samantha-Jo Marie Rynearson, Washington, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude

Harlie Elaine Ann Sadler, Delta, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Patrick W. Salsman, Sugar Run, Associate of Applied Science, Welding Technology
Natascha Gabriella Santaella Huyke, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Gabrielle R. Santiago, Milton, Associate of Applied Science, Human Services, Honors
Danielle Marie Scaringi, Coatesville, Bachelor of Science, Health Information Management
Michael J. Schaeffer, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Travis J. Scholtz, New Kensington, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Kiarra M. Scott, Bushkill, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Michael L. Scuderi, Dickerson, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Gavin P. Seip, New Ringgold, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Steven M. Shaffer, Wilkes-Barre, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Jacob W. Sharrah, Gettysburg, Bachelor of Science, Applied Management
Kaitlyn Emily Sheets, Hughesville, Bachelor of Science, Nursing
Amanda C. Sherman, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Nicole L. Sherman, Williamsport, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Will F. Shields, State College, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
Kylie E. Shreiner, East Petersburg, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant
Michael Stephen Shreiner, Wayne, Associate of Applied Science, Forest Technology
Colton Carl Singleton, Summerville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Matthew B. Slivka, Levittown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ethan Iverson Smeigh, New Bloomfield, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Ethan Iverson Smeigh, New Bloomfield, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Dalton Mitchell Smith, Muncy, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Megan Paige Smith, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Melissa A. Smith, Lock Haven, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Jacob Marshall Snyder, Muncy, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Skyler Blake Snyder, Montoursville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Tyler James Sones, Montoursville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Israel Michael Spence, Mifflinburg, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Robert A. Staudigel, East Northport, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Shannon Rae Stevens, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Matthew W. Stillman, Kennett Square, Bachelor of Science, Nursing
Reilly M. Streeter, Pottstown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
John H. Sweeny, Livingston, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Krista A. Swinehart, Northumberland, Bachelor of Science, Applied Management
Sarah Mary Swinick, Scranton, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude

Nicholas David Tartaglia, Doylestown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Emily Louise Tashner-Thompson, Muncy, Bachelor of Science, Nursing
Cole E. Taylor, Orangeville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cole E. Taylor, Orangeville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Michelle D. Thomas, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Jesse Lee Thompson, Morrisdale, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Jenna Nicole Tippy, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Janelle N. Tongue, Telford, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Noah A. Treaster, Lewistown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brent M. Troutman, Tyrone, Associate of Applied Science, Individual Studies
Joshua Nathan Tubbs, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Trae M. Tudor, Titusville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Ashley Vernice Turner, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration

Hannah N. VanHorne, Lewistown, Bachelor of Science, Nursing
Haydn Thomas Van Dyk, Ramsey, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Haydn Thomas Van Dyk, Ramsey, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Jonathan Gregorio Vasconcelos, Windham, N.H., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Jonathan Gregorio Vasconcelos, Windham, N.H., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors

Ethan Quinn Wagner, Paxtonville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Amanda Bennett Walls, Boalsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Mylasia A. Watkins, Howard, Bachelor of Science, Nursing
Spenser R. Welker, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kc H. Welkom, Catawissa, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nicole Gipe Werts, Cross Fork, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jacob M. Wheeland, Montoursville, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Highest Honors
Blake Edward Whitmire, Shickshinny, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Emily Anne Wikane, Bel Air, Md., Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Benjamin J. Williams, Milton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Zachary Kenneth Wilson, Hershey, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Zachary Kenneth Wilson, Hershey, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Zachary Kenneth Wilson, Hershey, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Erin T. Wise, Manheim, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Brecht D. Wolf, Lancaster, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jeffrey Wayne Wolfe, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Joshua K. Wolfe, Green Lane, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology

Ashley Lynn Yancey, Abington, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Jessica L. Yannes, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Human Services

Giovanni Zavala-Orozco, Reading, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Alane D. Zellars, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Kyle J. Zimmerman, Lewistown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors

Related Stories

With scholarship support totaling $2.75 million, The Stabler Scholarship Fund Endowment is the largest at Pennsylvania College of Technology. General Information
New gift boosts Penn College’s largest scholarship endowment
Read more
A new Penn College video showcases some of the creative, hands-on learning activities taking place daily in the college’s classrooms and laboratories. General Information
New video showcases Penn College’s career-ready curriculum
Read more
General Information
Academic schools transform to ensure long-term sustainability
Read more