Skip to main content

Penn College Issues List of Fall 2016 Graduates

The list of Fall 2016 graduates from Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Fall 2016 dean’s list

Louis A. Aiello, Covington, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Fahad A. Alhajri, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ali S. Alkhazal, Williamsport, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Mohammed G. Alshehri, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Raed H. AlZahrani, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Chase D. Andrus, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Maria C. Arvelo, Mifflinburg, Bachelor of Science, Nursing
Cameron M. Aumiller, McClure, Associate of Applied Science, Forest Technology

Matthew A. Bahn, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Heather M. Bakley, Middlebury Center, Bachelor of Science, Technology Management
Brandon J. Barrett, Clarks Summit, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Stephen C. Bart, Westwood, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Johnathon R. Bartley, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Shane M. Beckman, South Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Robyn E. Beddow, Lancaster, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Katherine E. Benson, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Alec Louis Bergemann, Branford, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Matthew M. Bernick, Lewisberry, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Highest Honors
Sylvia B. Bidelspach, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Bryce A. Binkley, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Joshua P. Boal, Olanta, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Joshua P. Boal, Olanta, Certificate, Machinist General
Kevin E. Bowersox, Selinsgrove, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jason D. Bowes, Trenton, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Laura A. Brannaka, Blossburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Alicia A. Brant, Mifflinburg, Bachelor of Science, Nursing
Krysten K. Breiner, Jim Thorpe, Bachelor of Science, Nursing
James W. Breon, Howard, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Highest Honors
Eric Lee Brewer, Lawrenceville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Deric T. Brown, Eldred, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Nathaniel E. Brown, Statesboro, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Sharon L. Brown, Lewisburg, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Nicholas J. Buoanno, Chester, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Cole E. Burghard, Tyrone, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Austin M. Burke, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Abby C. Busch, Troy, Bachelor of Science, Nursing
Hunter M. Button, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology

Cory M. Callihan, East Brady, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tyler L. Capece, Catawissa, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Caleb E. Cartmell, Honesdale, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Maria N. Caruso, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
MacKenzie R. Cerney, Montoursville, Associate of Arts, General Studies
Dane M. Cessna, Meadville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Dane M. Cessna, Meadville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Chesnya I. Cherelus, Elmont, N.Y., Bachelor of Science, Nursing
Benjamin R. Cleary, Linden, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Brandon P. Conboy, Montoursville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Michael T. Conroy, Sturbridge, Mass., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Amanda L. Coroban, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Matthew A. Correll, Schnecksville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Christopher C. Coup, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Patricia A. Crevin, Douglassville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Patrick D. Crowley, Howard, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Cum Laude

Amanda R. D’Apuzzo, Edenton, N.C., Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Thomas Edward Daros Jr., North Salem, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Semeon R. DeBarros, Rosedale, N.Y., Bachelor of Science, Applied Management
Colton J. Deitz, Millersburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Marquis M. Delgado, Mansfield, Associate of Applied Science, Human Services
Roberto Delgado, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Sarah E. Derolf, Mountain Top, Associate of Applied Science, Business Management
David W. Derosato, Norristown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Gunner W. Detra, New Bloomfield, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Michael V. Di Martino, Norristown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Michael V. Di Martino, Norristown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Zachary J. DiMaio, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Business Management
Anthony J. Dipippa, Berwick, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Robert P. Dorazio, Wysox, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Archie S. Downey IV, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Connor C. Dross, Cresco, Associate of Applied Science, Diesel Technology

Joseph M. Eak, Bayville, New Jersey, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Jason A. Eberhart, Lewisburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Caleb C. Ebersole, Martinsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Neil A. Ebert III, Catawissa, Bachelor of Science, Nursing
Steven A. Eck, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Nathan M. Eckstein, Cambridge Springs, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Ashley N. Edmiston, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jason F. Eichelberger, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Dylan T. Elder, Madera, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Garrett W. Emmons, Upper Black Eddy, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
John D. Esenwein, Danville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
John D. Esenwein, Danville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Stephenie F. Everson, Lewisburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts

Joshua L. Fannin, Picture Rocks, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
Joshua A. Fellin
, Elysburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Laura M. Ferrand
, Cresco, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Joseph P. Firestine
, Athens, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors
Taylor C. Firmstone, Northampton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Patrick S. Fitzgerald
, Port Royal, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Patrick S. Fitzgerald
, Port Royal, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Monica A. Flexer
, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Natalie L. Fox
, Old Forge, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Emily B. Frymoyer
, Mifflin, Bachelor of Science, Nursing

Andrew T. Gehret, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Ryan T. Getley, Spring City, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Ryan T. Getley, Spring City, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Joshua R. Getz, Spring Mills, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Robert C. Girvin, Mifflinburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Zachary M. Goodman, Pottsville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Billy Joe R. Gordon, Milton, Associate of Arts, Studio Arts, Honors
Christopher D. Gramling, Muncy, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Jaclyn C. Gregg, Warriors Mark, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Peter A. Groff, Lebanon, Certificate, Plumbing, Distinction
Chad R. Guiswite, Loganton, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Colby Haas, Muncy, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Asiah I. Haig, Willingboro, N.J., Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jahmas B. Hamilton, Silver Spring, Md., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Barbie A. Hanson, Phoenixville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Alexandra R. Harriman, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Matthew S. Haupt, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Josalynn M. Heichel, Millerstown, Bachelor of Science, Nursing
Derek Heinbaugh, Carlisle, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Derek Heinbaugh, Carlisle, Certificate, Electrical Occupations
Quintin Kenneth Helm, Montoursville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Emily K. Helmus, Middletown, Bachelor of Science, Applied Management
John H. Heyen, Old Forge, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Elizabeth R. Hill, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Samantha D. Hill, Montgomery, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Patricia A. Hintz, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kathleen M. Hoffman, Ambler, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Ryan M. Hostrander, Linden, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Cody A. Hrtyanski, Greensburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Jesse C. Hulien, Hughesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude

Katie L. Ingle, Littlestown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration

Mark A. Jackson, Staunton, Va., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Robert L. Jenkins III, Palm, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Chad J. Johnson, Wyalusing, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kyle N. Johnson, Liverpool, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Michael A. Johnson, Warren, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Evan S. Jones, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Justin P. Justice, Warren, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis

Silawat Kaewpijit, Williamsport, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Joshua M. Kalinich, Mar Lin, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Christopher S. Kasler, Williamsport, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Courtney Kaster, Lock Haven, Bachelor of Science, Nursing
Hayley P. Kauffman, Northumberland, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Sarah E. Kays, Hanover, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Brandon T. Kearney, Glenside, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Todd M. Keeley, Lewisburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Thomas A. Kenly, Northumberland, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Sarah E. King, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Kurtis L. Knouse, Middleburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Alexandra Elizabeth Kochis, Duryea, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jonathan J. Kofskie, Elysburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Natalie J. Kruppenbacher, Linden, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Katarina A. Kudlesky, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies

Alexa L. Labesky, Warren, Associate of Applied Science, Forest Technology
Aaron D. Lachat, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Elizabeth A. Lanager, Frenchville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Brianna M. Latovich, Mount Carmel, Bachelor of Science, Nursing
Robert J. Licetti, Jericho, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dalton R. Litzelman, Liberty, Associate of Applied Science, Forest Technology
Tyler R. Long, Sarver, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Tyler R. Long, Sarver, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Stephanie J. Lorson, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
Jason Q. Lucas, Cogan Station, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Ashley E. Mahaffey, Hughesville, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Shane T. Maitland, Johnstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kelsey J. Maneval, McAlisterville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
David A. Manikowski, Greencastle, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Eugene R. Markowski III, Pittston, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Lindsey Michele Martin, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Jennifer L. Matthews, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Christina May McCall, Westfield, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ryan J. McCammon, Bradford, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kevin D. McCormick, Finleyville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Tyler D. McCoy, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Luke D. McFalls, New Oxford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Katelyn E. McGowan, Birdsboro, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Bryant C. McHenry, Newport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Brittney D. McHugh, Frederick, Md., Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Adam P. Meiners, Silver Spring, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
German H. Mendez, Linden, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Garret T. Midlarsky, Matamoras, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Collin J. Mikkelsen, Bristow, Va., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Alexa A. Miller, Loganton, Bachelor of Science, Nursing
Draven L. Miller, Shamokin, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jessica L. Miller, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
McKenzie M. Miller, Hyndman, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Rachel R. Miller, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management
Nathan W. Mitchell, Windber, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Derrick R. Morrison, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Christina M. Mossman, Wellsboro, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Cody J. Mull, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Daniel J. Mull, Winfield, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Alexander J. Muller, Sparta, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Michael B. Mullner, Kendall Park, N.J., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Adrian I. Mundo, Redondo Beach, Calif., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Alexander M. Murcavage, Harrisburg, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kelsie A. Murray, Bellefonte, Bachelor of Science, Nursing
Carrie A. Myers, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Cody A. Myers, Muncy, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Robert W. Myers, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude

Ryan A. Nardis, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
James L. Newby, State College, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Chad M. Nicks, Milan, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude

Rebecka M. Oakes, Meshoppen, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Ryan J. O’Boyle, Allentown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Dustin J. Onofre, Sayre, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Luke Onuskanich, Frackville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Elizabeth P. Osborn, Lake Ariel, Bachelor of Science, Accounting
Ashley M. Otto, Lehighton, Bachelor of Science, Nursing

Devyn Lloyd Papa, Cresco, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Taliyah A. Paris, Reading, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Aaron J. Parko, Bloomsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Mitchell M. Parmelee, Meriden, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Karissa L. Pearson, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Vincent M. Pellechia, Catasauqua, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Aubrey A. Penecale, Southampton, Bachelor of Science, Applied Management
Lori E. Pepperman, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Madeline M. Perkins, Abington, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Haley N. Perry, East Earl, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Nicolette M. Petragnani, Toughkenamon, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Blair M. Pipher, Brackney, Associate of Applied Science, Individual Studies
Zachary J. Plank, Union Bridge, Md., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Anna E. Podoletz, Hollidaysburg, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Kasey M. Powell, Mount Union, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Cameron T. Powers, Fairfield, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Michael J. Prusack, Springville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology

Zach Rankin, Pine Grove Mills, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Marissa E. Ray, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Mathew A. Rebmann, Morrisdale, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Amanda E. Reedy, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Honors
Tiffany A. Reese, Wellsboro, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Jeremy W. Rennicks, Felton, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Zachary J. Ridall, Berwick, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Colt D. Robbins, Elizabethtown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Steven D. Robinette, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing
Donovan J. Roose, Everett, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Ryan V. Rousseau, Pipersville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Alexander C. Rozon, Cochranville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Marija A. Ruksys, Plymouth Meeting, Bachelor of Science, Applied Management

Norman C. Sabin Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Highest Honors
Aleseaia M. Sanders, Muncy, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Hannah M. Scheimreif, Williamsport, Associate of Arts, Studio Arts, High Honors
Danielle M. Schriebmaier, Sugarloaf, Bachelor of Science, Nursing
Chet A. Schwoyer Jr., Williamsport, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, High Honors
Kassandra S. Sellinger, Linden, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Aubin I. Sevrin, Lehighton, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Ryan W. Shanahan, Lafayette Hill, Associate of Applied Science, Landscape/Nursery Technology
Nathan D. Sharkey, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Terrence J. Shellock, Weatherly, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Henry A. Simcox, Montgomery, Bachelor of Science, Nursing
Dexter G. Smith, Franklin, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kacie R. Smith, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
Taylor J. Smith, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Bryce J. Smithmyer, Ashville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Corbin P. Snyder, Harrisburg, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Tiffanie M. Snyder, Hunlock Creek, Bachelor of Science, Nursing
Alex J. Sorbera, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Aaron N. Stabley, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Welding Technology
Cole R. Stackhouse, Hughesville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Charles M. Stankye IV, Derby, Conn., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Lauren A. Stehman, Elliottsburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Matthew J. Stenglein, Lewisburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Austin N. Stoops, West Sunbury, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Edward J. Straub, Jessup, Md., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Ryan M. Strickland, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Erica L. Strittmatter, Lock Haven, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Nathan D. Strouse, Spring Mills, Bachelor of Science, Applied Management
Holli E. Styer, Denver, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Aubrey D. Summers, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Heather A. Swagler, Dennisville, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration

Jared B. Tarr, Danville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Nathan M. Tate-Mccann, Milton, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Brady B. Taylor, Hughesville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kylie B. Temple, Danville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Mary D. Thomas, State College, Associate of Arts, General Studies
Katelin M. Tressler, Beech Creek, Associate of Applied Science, Health Arts: Practical Nursing Emphasis
Dustin P. Tubiello, Ottsville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Kelli S. Tyler, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude

Britney L. Uroskie, Pottsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration

Zachery J. Van Winkle, Montrose, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Brett M. VanderMeer, Pottsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors
Brandon A. Veneziano, Clarence, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis

Brandon M. Walker, Jersey Shore, Bachelor of Science, Accounting
Jackson S. Walker, Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrew Nickolas Walls, Gettysburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Lakotah S. Waltz, Bellefonte, Associate of Applied Science, Emergency Medical Services
Ryan D. Watts, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Jordan P. Way, Muncy, Bachelor of Science, Applied Management
Felicia M. Webber, New Bloomfield, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Markus P. Weber, La Plata, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Connor L. Wellman, Broomall, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Bradley S. Wentzel, Hughesville, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Zachary J. Williams, Palmyra, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Alexandra E. Winther, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Garrett L. Woodring, Tyrone, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Emily M. Yoder, York, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Adam A. Young, New Cumberland, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Highest Honors
Danielle N. Young, Hughesville, Associate of Applied Science, Health Information Technology

Sean T. Zettlemoyer, New Columbia, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Justin C. Zetwick, Rixford, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology

Subscribe to PCToday Daily Email