Penn College Graduates Listed for Spring 2018

The roster of Spring 2018 graduates from Pennsylvania College of Technology has been released by the Registrar’s Office.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2018 dean’s list

Briana M. Abbas, Bernville, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Mariah E. Aber, Bellefonte, Associate of Applied Science, Nursing
Quinlan R. Abercrombie, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Quinlan R. Abercrombie, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Carolina Acosta, Milton, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Andrzej M. Adamiec, Reading, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Andrzej M. Adamiec, Reading, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Austin M. Adams, Center Valley, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Brittany J. Adams, Elysburg, Bachelor of Science, Health Information Management
Ryan R. Agar, Warminster, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Talib-Din M. Akbar, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Dannelle G. Alexander, Spring Mills, Bachelor of Science, Graphic Design
Cody J. Allen, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Jason P. Allen, Cogan Station, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Jeremey R. Allen, Covington, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
James T. Allocco, Holmdel, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Saad L. Almarfoi, South Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
James M. Alpaugh, Dover, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Hussain S. Alriyami, Muscat, Oman, Foreign, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Magna Cum Laude
Kevin F. Alwine, Milton, Vt., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Devin J. Anderson, Weedville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Paul W. Anderson, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Thomas G. Anderson, Bridgewater, Mass., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Chase D. Andrus, Mill Hall, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Richard Antonyuk, Mifflinburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Junior A. Arias, Hazleton, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Evan M. Astley, Harrison City, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Jelili A. Atanda, Philadelphia, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Nicole E. Atkins, Warren, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Emily C. Aukerman, Lewisburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Angela P. Auman, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Wadih C. Azar Jr., Northampton, Associate of Applied Science, Diesel Technology

Taisha L. Babcock, Blossburg, Bachelor of Science, Nursing
Gavin P. Bachman, Slatington, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ethan R. Baggot, Media, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Allison D. Bailey, West Chester, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jerry E. Baker, Washington, D.C., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Sabrina S. Baker, Lewisburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Steven M. Baker, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Steven M. Baker, Williamsport, Certificate, Plumbing
Jeremiah M. Balban, Spring Mills, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jonathan H. Bamat, Karthaus, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Richard A. Baney, Trout Run, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
David S. Banks, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Jessica H. Barchik, Huntington Mills, Bachelor of Science, Nursing
William B. Barclay, Sidman, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Mariah E. Barner, Loganton, Associate of Applied Science, Emergency Medical Services
Robert S. Barnes, Montoursville, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Taylor M. Barrett, Rome, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Zachary T. Barrett, Morrisville, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Timothy N. Bartlett, Muncy Valley, Associate of Applied Science, Nursing
Shem Baryogar, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Courtney E. Bashwinger, Levittown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Justin W. Bates, Hawley, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
William P. Bates, New Florence, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Gabrielle J. Battle, Annville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Dustin O. Baughman, Tacoma, Washington, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Connor B. Bauman, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Ned W. Baumbach, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kyle X. Beam, New Freedom, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kyle X. Beam, New Freedom, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Seth D. Bednar, Lehighton, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Hayden N. Beiter, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Ryan S. Belack, Halifax, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Andrew D. Belding, Pitman, Associate of Applied Science, Business Management
Tyler D. Bell, Williamsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
William D. Benedetto, Howard, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Magdalen C. Bennett, Erie, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Ryan D. Bennett, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Clara A. Benton, Williamsport, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Amanda J. Berger, Lewisburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Wayne O. Berkheimer, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting
Maria E. Berrios, Bethlehem, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Chandra J. Best, Duke Center, Associate of Applied Science, Nursing
Kiersten L. Betz, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Summa Cum Laude
Taylor M. Bickhart, Middleburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Brandon A. Biesecker, Waynesboro, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Luke S. Billman, Carlisle, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Lauren D. Bitting, Lewistown, Bachelor of Science, Nursing
Dillon H. Bizarre, Weatherly, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Robert A. Blau, Emerson, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Joshua P. Boal, Olanta, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Ryan J. Bollinger, Honey Brook, Bachelor of Science, Applied Management
Dane M. Boltz, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Ciara N. Bond, Kunkletown, Associate of Applied Science, Nursing
Lesley M. Bonnell, Muncy, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Nathan James Boroch, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Colby D. Bothun, Honesdale, Associate of Applied Science, Welding Technology
Alec R. Bouch, Brockway, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jeremy C. Bower, Mertztown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Erin V. Bowers, Kulpmont, Associate of Applied Science, Nursing
James F. Bowman IV, Fleetwood, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Cameron J. Boyer, Montoursville, Certificate, Plumbing
Matthew P. Bradley, Altamont, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Kaley Bradshaw, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Alana C. Brandt, St. George, S.C., Associate of Applied Science, Health Information Technology
Betty L. Brenington, Turbotville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ross Brennen, St. Marys, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Ryan X. Brennen, St. Marys, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Erica Breski, Harrisburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Jeffrey L. Bretz, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Eric V. Britner, Hagerstown, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
Zane D. Britton, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Leif E. Brown, Huntingdon, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Dillon A. Brown, Hughesville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Andrew P. Brown, Shermans Dale, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Joseph L. Brubaker, Port Trevorton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Logan E. Brunner, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Vince Bruno, West Islip, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Andrew J. Bucher, Manheim, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Jason R. Bulchie, Trevorton, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jonathan D. Burgess, Allegany, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Lucas D. Burgess, Factoryville, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Jacob J. Buss, Bethlehem, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
Steven I. Buten, Newtown, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Kyle D. Caffas, Williamsport, Associate of Applied Science, Exercise Science
Bryan T. Callaghan, North Wales, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Emily T. Camerer, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Johnathan T. Capps, North Wales, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Summa Cum Laude
Marissa R. Carlisle, Spring Grove, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Chelsey M. Carnrike, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Austen J. Caron, Higganum, Conn., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Douglas V. Carroll, Gouldsboro, Associate of Applied Science, Welding Technology
Janelle M. Caruso, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Christopher J. Carvell, Manheim, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Justin Dominick-Joseph Cavallero, Frenchtown, N.J., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Kristin E. Cavanaugh, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Lane J. Ceccarelli, Mehoopany, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Laura E. Cholko, Port Carbon, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Adam J. Christopher, Bellefonte, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Adam J. Christopher, Bellefonte, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Nicholas J. Chyko, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Sean J. Cigich, State College, Associate of Applied Science, Individual Studies
Joshua P. Clancy, Tyrone, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Bronson J. Clapper, Hopewell, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Luke E. Clay, Rockwood, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Kyle I. Clayton, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Quinn S. Cleis, Mount Joy, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Cody I. Cline, Waynesboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Donald R. Cline III, Muncy, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dylan E. Cloutier, Sturbridge, Mass., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Grant J. Clubb, Manheim, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Bryce M. Cole, Canton, Associate of Applied Science, Welding Technology
LaQuan A. Coles, Harrisburg, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Joseph N. Colyer, Selinsgrove, Bachelor of Science, Graphic Design
Jacob A. Confer, Spring Mills, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Austin D. Conforti, Old Forge, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Kerianne Connelly, Feasterville Trevose, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Logan Connolly, Sheffield, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jonathon M. Conway, Durham, Conn., Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Jonathon M. Conway, Durham, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Seth T. Cook, Hyndman, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Charlie E. Cooke, Wayne, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Ryan Cooley, Towanda, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Jacob O. Copp, Wellsboro, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Joshua J. Cover, Selinsgrove, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Josiah T. Covert, Montoursville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nicole B. Cowperthwait, Millville, Associate of Applied Science, Nursing
Eric P. Cox, Julian, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Graham N. Coy, Elverson, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Seamus Patrick Coyle, Hatboro, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Christopher T. Craig II, Rixford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Zach N. Craig, Norristown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Lucas P. Crawford, New Bethlehem, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Kole P. Creegan, Bordentown, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Calvin R. Creighton, Hatboro, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Cory Crider, Blackwood, N.J., Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Heather L. Croft, Sayre, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Zachary A. Cromley, Jersey Shore, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Reba B. Crowl, New Oxford, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Ross L. Crowl, Elysburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Bryce T. Crowley, Smethport, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Tyler H. Cryder, Mill Hall, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Carter A. Cummings, Williamstown, Mass., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Ethan P. Cummings, Etters, Associate of Applied Science, Electrical Technology

Aaron L. Dahl, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Highest Honors
Thomas A. D’Arcy, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Thomas E. Daros Jr., North Salem, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Andrew L. Darr, Carlisle, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Justin M. Dashler, Red Lion, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Luke J. Davies, Montoursville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Sean T. Davies, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Codie A. Davis, Trout Run, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Bradley R. Day, Hawley, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Rick A. Day II, Tyrone, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Rachael A. Decker, New Columbia, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Ryan M. DeHaas, Millmont, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Marquis M. Delgado, Mansfield, Bachelor of Science, Applied Human Services
Andrew Demchuk, Hawley, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Stephen J. Depsky, Minersville, Associate of Applied Science, Welding Technology
David W. Derosato, Norristown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Chloe F. DeVillars, Bradford, Bachelor of Science, Nursing
Anthony J. DiBucci, Glenshaw, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology – Masonry Concentration
Ashlee N. Dick, Petersburg, Bachelor of Science, Nursing
Samantha J. Diehl, East Berlin, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Zachary S. Diehl, New Berlin, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Anthony Donald DiLiberto, New Milford, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Michael J. Dippold II, St. Marys, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Gregory D. Dodge, Northumberland, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Connor A. Doherty, Lawrence Township, N.J., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Katrina C. Dolley, Linden, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Christopher J. Donnelly, Chalfont, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Brant V. Dornisch, St. Marys, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Hunter M. Dorsey, Coopersburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Ryan P. Dortone, Doylestown, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Kevin J. Dougherty, Weatherly, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Chelsea E. Douglass, East Greenville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joseph M. Dreese, Williamsport, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Kristen M. Dreese, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Albert V. Dubovik, State College, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Anthony Ducharme, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Noah L. Dull, Blue Ridge Summit, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Noah L. Dull, Blue Ridge Summit, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Hunter M. Dunlap, Muncy, Certificate, Electrical Occupations
Joel B. Dunn, Montoursville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Janelle N. Dupper, Telford, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nathaniel B. Durako, Drums, Bachelor of Science, Engineering Design Technology

Johnathan D. Eastabrook, Rome, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Todd W. Eckard, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Joshua M. Eckert, St. Marys, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Carrie J. Egli, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing
Jason F. Eichelberger, Locust Gap, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Garrett M. Eichenberg, Pottsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Garrett M. Eichenberg, Pottsville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Deric S. Ellerman, Landisburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Deric S. Ellerman, Landisburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Dylan M. Ellinger, Pottsville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Eric M. Elliott, Bensalem, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Eric M. Elliott, Bensalem, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
James T. Ellis, Boalsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Ian R. Elwell, South Glastonbury, Conn., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Derek J. Emery, Waterville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kelsey L. Emory, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Stephen K. Enderle, Linden, Bachelor of Science, Applied Human Services
Ben Engel, Trout Run, Associate of Applied Science, Forest Technology
Holly N. Engel, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Joslyn M. Ertel, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing

Anthony J. Fabiano, Hughesville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Rachel A. Fabie, Stewartstown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Benjamin D. Fails, Hummelstown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Benjamin D. Fails, Hummelstown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Joshua L. Fannin, Picture Rocks, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Steven P. Fantaske, Bellefonte, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Keri D. Fargus, Lock Haven, Associate of Applied Science, Human Services
Antonino Farina, Camp Hill, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Tiffany M. Farran, Drums, Bachelor of Science, Health Information Management
Graham P. Feaster, New Columbia, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Graham P. Feaster, New Columbia, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Tanner J. Feaster, Watsontown, Associate of Applied Science, Business Management
Nicholas J. Fedele, McElhattan, Associate of Applied Science, Forest Technology
Cheyenne M. Felix, Montgomery, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Heather C. Fennell, Hawley, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Raymond A. Ferki, Richboro, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Riley A. Ferro, Berwick, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Daniel S. Fertig, Turbotville, Associate of Applied Science, Exercise Science
Dante C. Fiamingo, Montoursville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Daniel E. Filippelli, Salisbury, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
Logan J. Finsterbush, Mifflinburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kolton D. Fishburn, Bellefonte, Associate of Applied Science, Welding Technology
Cody J. Fisher, Blandon, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Stacey S. Fisher, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Brandon M. Flannery, Montoursville, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Brandon M. Flannery, Montoursville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Amanda R. Flook, Muncy, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Sydney M. Flores, Croton-on-Hudson, N.Y., Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Nathaniel D. Flory, Newmanstown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Emmett B. Fox, Duncannon, Associate of Applied Science, Diesel Technology
John E. Fox, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Haley C. Francis, North Bend, Bachelor of Science, Nursing
Connor M. Freeman, Ulysses, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael F. Froehlich, Levittown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Adam R. Fuhrman, Zion Grove, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Zachary J. Fuller, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Mark A. Fullmer, Hughesville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Ethan J. Funk, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Brian C. Furchner, Fogelsville, Bachelor of Science, Technology Management, Summa Cum Laude
Jordan S. Fye, Bellefonte, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors

James P. Gallagher, Hatfield, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Megan N. Gallagher, Levittown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ryan J. Gallagher, Reading, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Kassie L. Garris, Unionville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Logan K. Garvey, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Brooke A. Gavlock, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Casey B. Gedeiko, West Nyack, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Casey B. Gedeiko, West Nyack, N.Y., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Derrick R. Geedey, Turbotville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Justin L. Geedey, Turbotville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Corissa A. Gehr, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Jackson H. Gehris, Cogan Station, Associate of Applied Science, Forest Technology
Adam C. Gehrke, Shermans Dale, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Kacie L. Gibson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Andrew J. Gilbert, Morrisville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Franklin Gillis, Hughesville, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Steven J. Gingher, Lewisburg, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Theodore G. Glaros, Beverly, Mass., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Jack T. Glendenning, Doylestown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
Blake S. Gockley, Factoryville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Logan B. Goodhart, Chambersburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Isaiah S. Gordon, Bellefonte, Associate of Applied Science, Forest Technology
Brock Gosling, Denver, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Anna B. Graef, State College, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Anna B. Graef, State College, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Highest Honors
Andrew J. Graham, Nicholson, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Gabriela J. Grandy, Belleville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Brooke L. Gray, Muncy, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
William T. Greak, Middleburg, Bachelor of Science, Construction Management
Patrick Gribbin, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Casey L. Grim, Red Lion, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Magna Cum Laude
Michael C. Gritzer, Johnstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Derek M. Grose, Watsontown, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Lane S. Gross, Manchester, Bachelor of Science, Construction Management
Glendalis Guadarrama, Avondale, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Samuel P. Guaragno, Spring Grove, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Hayden R. Guest, Pottstown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Hayden R. Guest, Pottstown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Evan D. Gutman, Richboro, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Cody S. Hackenberry, Yeagertown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Sean A. Haines, Lock Haven, Associate of Applied Science, Individual Studies
Lydia C. Hall, Nanticoke, Associate of Applied Science, Human Services, Honors
Paris A. Harden, Williamsport, Associate of Applied Science, Exercise Science
Matthew R. Harman Jr., Sellersville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Matthew R. Harman Jr., Sellersville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Matthew R. Harman Jr., Sellersville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Zavon M. Harris, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Crystal C. Harrison, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Thomas W. Harrison III, Jessup, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Ian M. Hart, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Jared M. Hart, Jersey Shore, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Felicia R. Hartzler, Dover, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Dale R. Harvey, Douglassville, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Matthew S. Haupt, Mifflinburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Lauren E. Haus, Linden, Bachelor of Science, Nursing
Bradley L. Hayden, Milton, Vermont, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
William C. Hayden, Greensburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Christopher L. Haynes, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
James Healey IV, Easton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Dalton J. Heatley, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Joshua S. Heck, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Amy L. Heckman, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Drew E. Heindel, York, Associate of Applied Science, Welding Technology
Gretchen O. Helfrich, Schnecksville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Eric D. Henneberger, Montoursville, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Cody D. Henninger, Northampton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Rachel A. Henninger, Bellefonte, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Seth Robert Henry, Wernersville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Taylor G. Herb, Sunbury, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jarrett W. Herbst, Green Lane, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tyler W. Herbst, Allentown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Paul J. Herceg, Chalfont, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Jane M. Herman, Greencastle, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Meghan J. Herman, Jersey Shore, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Kyle D. Herrlinger, Pottstown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Christopher J. Herzog, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
John D. Hess, Waterford, Bachelor of Science, Construction Management
Dakotah J. Hewston, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Chad G. Highkin, York, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Ambrose P. Hill, Shamokin, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Highest Honors
Kevin W. Hill, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Shane A. Hines, Clymer, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Matthew M. Hober, Basking Ridge, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kevin Mark Hoffman, Manasquan, N.J., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Benjamin R. Hoffman, St. Marys, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Devin Holderman, Richfield, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Denise R. Holland, Montoursville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Austin T. Hoover, Quakertown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Peter B. Hopke, Metuchen, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
Matthew J. Horner, Marion, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Matthew J. Horner, Marion, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Magna Cum Laude
Matthew J. Horner, Marion, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Erica L. Houck, Wrightsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Shawn M. Houck, Huntingdon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Bryan P. Hough, Bellefonte, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Garrett S. Houseknecht, St. Clair, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Lauryn T. Howe, York Springs, Bachelor of Science, Nursing
Nicholas C. Howland, Woodbridge, Va., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Gage M. Hoy, Mill Hall, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Ryan M. Huber, Valencia, Bachelor of Science, Construction Management
Abigail L. Hufnagle, Lewisburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Nicholas J. Hufnagle, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Alexander M. Hughes, Boyertown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Brett M. Hughes, Tunkhannock, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Kaycee L. Hunter, Trout Run, Associate of Applied Science, Nursing

Michael M. Ingersoll, Wayne, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Daniel K. Inman, York, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Adam J. Isgate, Ringtown, Associate of Applied Science, Forest Technology

Kreyanna R. Jackson, Gillett, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Erin Jacob, Royersford, Bachelor of Science, Graphic Design
Daniel K. Jamison, Montgomery, Associate of Applied Science, Business Management
Madison H. Januchowski, Montoursville, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Michael O. Jarvis, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Michael O. Jarvis, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Rosalie Ann C. Javier, Alexandria, Va., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Ryon B. Jeannerette, Rixford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Aaron V. Jedrziewski, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
James Jeffries, Bedford, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Daniel J. Jenkins, Berwick, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Lukas E. Jensen, Etters, Bachelor of Science, Building Automation Technology: Renewable Energy Technologies Concentration
Cheyenne L. Johnson, Johnsonburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joseph M. Johnson, Jersey Shore, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Kevin M. Johnson Jr., Dundalk, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Richard E. Johnson, Vienna, Md., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Amanda P. Jones, Ulster, Associate of Applied Science, Nursing
Jianna E. Jordan, Muncy Valley, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Zachary J. Junk, Cabot, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology

Katherine L. Kahn, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Malcolm P. Kane, Glenside, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Malcolm P. Kane, Glenside, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Malcolm P. Kane, Glenside, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Cody A. Kauffman, Seven Valleys, Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Cody A. Kauffman, Seven Valleys, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Drew C. Kaye, Leeper, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Thomas F. Kearney V, Morrisville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Hayden J. Keefer, York Haven, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Kyle R. Keegan, Richfield, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Adam M. Keenan, Fairfield, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Noah R. Keister, Etters, Associate of Applied Science, Forest Technology
Aaron A. Kelch, New Oxford, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Aaron A. Kelch, New Oxford, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Aaron A. Kelch, New Oxford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Linea M. Kelley, Turtlepoint, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Genevieve M. Kelly, Hagerstown, Md., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Genevieve M. Kelly, Hagerstown, Md., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Jessica L. Kelly, Dushore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Patrick J. Kelly, Fayette City, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Patrick J. Kelly, Fayette City, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Brendan M. Kempton, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Troy B. Kennedy, Wellsboro, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Korey T. Keyser, Waldorf, Md., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Ethan M. Kibe, Lewistown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Alicia C. Kibler, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Jenna F. Kile, Lewistown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Adam L. King, Aspers, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Tori A. Kingsley, Wysox, Associate of Applied Science, Nursing
Tyler S. Kinkaid, Marietta, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Cheyenne M. Kio, Austin, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Britney E. Kister, Winfield, Bachelor of Science, Nursing
Robert T. Kitchen, Montgomery, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Dane M. Kline, Bloomsburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Ryan J. Kline, Pottsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ryan J. Kline, Pottsville, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Matthew T. Klock, Elysburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology: Electrical Technology Concentration, Cum Laude
Matthew T. Klock, Elysburg, Certificate, Applied Innovation Leadership, Distinction
Brandon G. Klopp, Montoursville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Zachary A. Knable, Mount Union, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Cody T. Knarr, Williamsport, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Philip A. Kneller, New Albany, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Jaxon A. Kochel, Reading, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Logan R. Koehler, Northampton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Donald K. Kolletzki, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Toolmaking Technology
Jason R. Komar, Waymart, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Peter M. Konnick Jr., Dallas, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Highest Honors
Alexa R. Kopp, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Christopher Kopyscianski, Milton, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Joshua T. Kosak, Harveys Lake, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Alex M. Koser, Mount Joy, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Shane M. Kostishak, Branchdale, Certificate, Plumbing
Hallie Krala, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Justin A. Krcelich, Bethlehem, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Amber Kreitzer, Port Trevorton, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Michael R. Krukowski, Fairfax Station, Va., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Mikayla A. Krupa, Palmerton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joshua K. Kryder, Lock Haven, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Joshua K. Kryder, Lock Haven, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kelly L. Kurtz, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Steven M. Kutsubos, Feasterville Trevose, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Kevin S. Kyle, Hatfield, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology

Alexander W. LaFave, Weedsport, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kyle W. Lamp, Greensburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kadin Landau, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Kyle M. Landis, Troy, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
Kyle M. Landis, Troy, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Cum Laude
Taylor D. Lang, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Andrew A. Langan, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Emily J. Langendoerfer, Honesdale, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Chance Lantz, Troy, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Kelly J. Lapetina, Philadelphia, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration
Ross E. Lapides, St. Johns, Fla., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
Gunnar Charles Larsen, Lincoln University, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Easton N. Latranyi, Danville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Easton N. Latranyi, Danville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Michel V. Lautensack, Berwyn, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nate Lavallee, Loganton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Bret R. Lawrence, Hanover, Bachelor of Science, Construction Management
Ronald D. Lee Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Codey M. Leh, Frenchtown, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Alexandra M. Lehman, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Summa Cum Laude
Heather M. Leigey, Centre Hall, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Steven E. Leister, McAlisterville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Brad E. Lenig, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
Matthew J. Lesko, Freeland, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ebani N. Lewis, Sunbury, Bachelor of Science, Applied Management
Evan D. Lewis, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
Taylor R. Lewis, Linden, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Megan M. Lightner, Smicksburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jessica J. Liuzza, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Theodore G. Lobaugh, St. Marys, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Boris Lobo, East Elmhurst, N.Y., Associate of Applied Science, Architectural Technology, High Honors
Boris Lobo, East Elmhurst, N.Y., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Danielle M. Logan, Harrisburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jessica L. Logue, Bloomsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Tierney N. Lookingbill, York, Bachelor of Science, Applied Human Services
Sara M. Losell, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Craig A. Lucas, West Chester, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Devin J. Lyons, St. Marys, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Shelby D. Lyter, Allensville, Bachelor of Science, Nursing

Edward W. Mackin III, Newtown, Bachelor of Science, Construction Management
Amy L. Magee, Williamsport, Associate of Applied Science, Exercise Science
Justin P. Mahoney, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Taite S. Mahosky, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Nathaniel J. Malinish, Carlisle, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Zachery Mangan, Manheim, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Jordan D. Mann, Lebanon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Chelsea L. Manning, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Brianna L. Marion, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Kenneth L. Marlow II, Lavelle, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Jacob S. Martin, Mount Joy, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Aidan Martinez, Dallas, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Connor M. Mason, Spring City, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Vincent M. Mass, Port Monmouth, N.J., Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Zachary E. Masser, Montgomery, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Summa Cum Laude
Cole J. Matthiesen, Julian, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brandon J. Mattocks, Columbia Cross Roads, Certificate, Electrical Occupations
Logan S. Mauer, Barto, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Nicholas L. Maurer III, Warwick, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Casey S. May, McKean, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Matthew L. Mayes, Lock Haven, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Ashley M. Mayhew, Clearfield, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Grant A. McCauley, Muncy, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Summa Cum Laude
Sean R. McCleary, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Daniel S. McCloskey, Bellefonte, Associate of Applied Science, Exercise Science, Highest Honors
Daniel J. McConnell, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Cody L. McCracken, Montoursville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Caitlin M. McDermott, Fleetwood, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Alexander C. McDonnell, Brookhaven, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Kevin B. McGinty, Coopersburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
John A. McGowan, West Chester, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
John R. McGranaghan, Morgantown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Alyssa R. McGraw, Bellefonte, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
Payton F. McGuirk, Wyoming, Bachelor of Science, Construction Management
Shannon McKane, Plymouth Meeting, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Brian M. Mckeon Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies, Summa Cum Laude
Dennis J. McNamara, Stroudsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Leslie M. Medina, Kennett Square, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Adam P. Meiners, Silver Spring, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Dawin J. Melendez, Berwick, Associate of Applied Science, Nursing
Jane C. Mertes, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Dominic Thomas Mezzetti, Southampton, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Christopher J. Mickey, Minersville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Abigail J. Miller, Sunbury, Bachelor of Science, Nursing
Dalton R. Miller, Hegins, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
John J. Miller, Harrisburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Luke C. Miller, Grasonville, Md., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Mason M. Miller, Chambersburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nicholas A. Miller, Dushore, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Timothy J. Miller, Glen Rock, N.J., Certificate, Residential Builder
Tyler K. Miller, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Management
Meckenzie K. Mills, Halifax, Associate of Applied Science, Nursing
Philip J. Mims, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Brittany L. Mink, Allentown, Bachelor of Science, Applied Management
Emily S. Mistishen, New Ringgold, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Pamela A. Mix, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Ashleigh M. Modispaw, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
Bret A. Mohr, Shrewsbury, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Zahra Mohseni, Arvada, Colo., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration
Philip N. Monse, Selinsgrove, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Ryan Monteleone, Stevens, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Evan N. Moore, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Evan N. Moore, Jersey Shore, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Sean A. Moore, York, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Blaise T. Mordan, Danville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Patrick P. Morgan, Lancaster, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Marie Catherine S. Morny, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Christopher J. Morrin, Morrisville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Colby R. Morris, Harrisburg, Associate of Applied Science, Human Services
Derrick R. Morrison, York, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
John R. Morriss, Reading, Associate of Applied Science, Automotive Technology
William A. Morrow, Newville, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Cody L. Mort, Huntingdon, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Austin M. Moscariello, New Columbia, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Joshua M. Mosier, Milton, Certificate, Diesel Technician
Andrew B. Moyer, Hughesville, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Karlee E. Moyer, Hollsopple, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Logan D. Moyer, Telford, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brett T. Mulroy, Kresgeville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Juan Murillo Tenorio, Avondale, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Jason S. Murphy, West Grove, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Jonathan W. Myers, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Joseph M. Myers, Duke Center, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Mandy M. Myers, Duke Center, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Stephanie C. Myers, Catawissa, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems

Ashley N. Nakach, Lansdale, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Sean P. Neal, St. Marys, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
James E. Neiva, Silver Spring, Md., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Shannon M. Nelson, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Brittany L. Neupauer, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Magna Cum Laude
Garrison K. Newlin, Christiana, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Travis R. Neyhart, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Human Services
MinhThu H. Nguyen, Montoursville, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Nathaniel W. Nichols, Milford, Del., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Adam M. Nicoletta, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Benjamin A. Noll, Reading, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Jonathan R. Norris, Lebanon, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Cameron J. Nulton, Colver, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors

Teague W. Ohl, Cogan Station, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Bridgette N. O’Leary, Altoona, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nathaniel F. Olson, Mount Desert, Maine, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Luke Onuskanich, Frackville, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Tylor C. Oravec, Bethlehem, Bachelor of Science, Construction Management
Nathan M. Ornce, Lincoln University, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Luke S. Orzechowski, Newtown, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Timothy M. Osborne, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing
Troy H. Osborne, Monsey, N.Y., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Joshua T. Oswald, Allentown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors

Drew Pacell, Ottsville, Bachelor of Science, Information Technology: Information Assurance and Security Concentration
Harrison D. Padasak, Indiana, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Emily P. Palansky, Slatington, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas J. Parravani, Harrison, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Michael R. Patterson, Danville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Sydney E. Peagler, Latrobe, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joshua K. Pearl, Montrose, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Zachary J. Pearson, Berwick, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Katya E. Pechacek, Fayetteville, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Michael A. Peck Jr., Hunlock Creek, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brian P. Pedlow, Wayne, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Brian P. Pedlow, Wayne, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Calvin T. Peiffer, State College, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Calvin T. Peiffer, State College, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Adam J. Perkins, Pottstown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Nicholas S. Perna, Frenchtown, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
Erik L. Perry Jr., Lexington Park, Md., Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Michael D. Peterman, Barto, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Aysia L. Peters, Warren, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Mason D. Peters, Shickshinny, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Travis B. Peterson, Sheffield, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Fred J. Petsche, Hawley, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
John P. Pettit, Newville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Daulton T. Phillips, Trout Run, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Felicia M. Phillips, Montgomery, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Tyler R. Phillips, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Jacob T. Piergallini, Lock Haven, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Nathaniel F. Piper, Halifax, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Nathaniel F. Piper, Halifax, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Noeiris Pliego, Reading, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Michael J. Policare, Allentown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Julie L. Polito, New Cumberland, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Nicholas J. Porreca, Warminster, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ashley R. Potrzebowski, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Rebekah L. Potts, Northumberland, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Rebekah L. Potts, Northumberland, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
James C. Prebich Jr., East Berlin, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Grant T. Prosser, Hollidaysburg, Bachelor of Science, Construction Management
Frank H. Pyle Jr., Rising Sun, Md., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Anthony J. Pyne, DuBois, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors

Francis J. Quigley, Coatesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude

Courtenay M. Rainey, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Henry A. Rainey, Jersey Shore, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Bryan W. Ralko, Doylestown, Bachelor of Science, Construction Management
Jonathan R. Rarick, Kutztown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Joshua P. Rarick, Kutztown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrew M. Raskiewicz, King of Prussia, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Hunter R. Raup, Turbotville, Associate of Applied Science, Business Management
Heather M. Raybold, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Timothy P. Reda, Newton, N.J., Bachelor of Science, Health Information Management, Cum Laude
Zachary D. Reese, Littlestown, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Zachary D. Reese, Littlestown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Colby T. Reichenbach, New Columbia, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Corey A. Reilly, Milford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Garth J. Reish, Millheim, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Kyle A. Remigio, Willow Street, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Zachary J. Ridall, Berwick, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Joel S. Riddles, Renovo, Bachelor of Science, Graphic Design
Anthony S. Riegel, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Highest Honors
Jessica L. Rinehimer, Wapwallopen, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Justin M. Rinehimer, Mountain Top, Bachelor of Science, Applied Management
Carra M. Rishel, Danville, Associate of Applied Science, Nursing
Jillian M. Ritter, York Haven, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Rebecca L. Rizzo, Palmyra, Bachelor of Science, Applied Management
Chloe A. Roberto, New Columbia, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Christian T. Rogan, Dushore, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Nia M. Romanowicz, Altoona, Associate of Applied Science, Exercise Science, Honors
Brandon J. Romanowski, Dalton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Donovan J. Roose, Everett, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Antoine M. Rorie, Leesburg, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Joshua P. Rosancrans, Dewart, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Adam M. Rose, Muncy, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Daniel B. Rosenbaum, Williamsport, Associate of Arts, General Studies, High Honors
Hunter B. Roth, Bethlehem, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Connor E. Route, Canton, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Morgan L. Royer, Centre Hall, Bachelor of Science, Graphic Design
Jacob C. Ruark, Fishing Creek, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Yahya S. Rumaili, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Alyssa T. Rummel, Ephrata, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Richard L. Runkles Jr., Mount Airy, Md., Associate of Applied Science, Forest Technology
Thomas S. Runner, Elkridge, Md., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Brandon T. Russell, Nottingham, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Lauren Elizabeth Russell, Mill Hall, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Christina A. Russo, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Dayton T. Rutkowski, Catskill, N.Y., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jason S. Ruzzi, Hummelstown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude

Somer A. Safford, Port Allegany, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Somer A. Safford, Port Allegany, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Ryan M. Saiers, Hughesville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Ryan A. Sampson, Downingtown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Edward T. Sanders III, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jacob J. Sandfort, Wyalusing, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Eric M. Santiago, Vineland, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Bailey S. Savage, Bloomsburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Cole Daniel Schaeffer, Oley, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Kyle J. Schatz, St. Marys, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Ian T. Scheller, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Sarah J. Schick, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Nicholas D. Schneider, Hellertown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kurtis Jared Schobel, Duncansville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Alex A. Schoffstall, Pottsville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Tyler A. Schoonover, Lake Ariel, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Brandon A. Schrimp, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Brady Scott Schulz, Stewartstown, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Samuel N. Schwyter, Emmaus, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Roman J. Scicchitano, Shamokin, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Catherine J. Scrimshaw, Renovo, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jenelle N. Segur, Canton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Evan T. Seipp, Levittown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Ashley N. Setters, Blossburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Cynthia R. Setzer, Port Allegany, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Kelsey L. Shaak, Quakertown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Collin A. Shableski, Linden, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Travis W. Shaffer, Glenshaw, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Haylie N. Shaffer, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
James A. Shalongo, Sunbury, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Cameron A. Shaner, Unityville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Jonathan M. Shaw, Berwick, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Kyra N. Shea, Huntingdon, Bachelor of Science, Graphic Design
William J. Shea III, West Chester, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Morgan E. Sheddy, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Walter P. Sheehan Jr., Mohnton, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Kiesha M. Sheffer, Eldred, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Terrence J. Shellock, Weatherly, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Jared C. Shirk, Richfield, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Trevor S. Shirk, Jonestown, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Damon K. Shoemaker, Easton, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Stone D. Skinkle-Howard, Missouri City, Texas, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
David M. Skorinko, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Aaron A. Sledge Jr., Pittsburgh, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Mary K. Slipe, Bushkill, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Shaylin M. Sluzalis, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
John R. Smigley, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cassandra B. Smith, Howell, N.J., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Conrad M. Smith, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Michael P. Smith, Eldred, Bachelor of Science, Applied Management
Nora E. Smith, Centre Hall, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, High Honors
Shania Smith, Montgomery, Bachelor of Science, Accounting
Thaddeus F. Smith, Port Royal, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Tommie L. Smith, Montgomery, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
Tosha L. Smith, Northumberland, Bachelor of Science, Nursing
Tyler J. Smith, Easton, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Cody M. Snelbaker, New Cumberland, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Britt M. Snyder, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jacob C. Snyder, Mars, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
James M. Solly, Doylestown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Keegan D. Sonney, Erie, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Brittany K. Sosar, Berwick, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kyle S. Spangenberg, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Forest Technology
Kaitlyn A. Specht, West Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
David O. Spirache, Reading, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Matthew B. Spokane, Brookline, N.H., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Malorey L. Sponenberg, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Christopher L. Spring, Muncy, Associate of Applied Science, Legal Assistant Paralegal
Jessica L. Srock, Tyrone, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Aaron N. Stabley, Jersey Shore, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Elizabeth A. Stabley, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Lori D. Stahl, Middleburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Noah S. Stahl, Miami, Fla., Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
John V. Stanishefski, Elysburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Rhett J. Staub, Gettysburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Andre N. Stauder, Poughquag, N.Y., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Lauren A. Stehman, Elliottsburg, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Benjamin T. Steimling, Danville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Michael R. Steinbacher, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, High Honors
Madyson N. Stiehler, Karns City, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Karissa N. Stone, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Christopher T. Stout, Bellefonte, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Brandon M. Stover, Oil City, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jonathan D. Straub, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Drew M. Streit, Bloomsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Kimberly J. Strunk, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
David E. Sullenberger, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Po-Ju Sung, Longtan District, China, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Dakota J. Sutsko, Coal Township, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Emma J. Sutterlin, State College, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Nathan M. Swain, Troy, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Erica M. Swift, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Taylor W. Swingle, Mansfield, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Kelsey K. Symanski, Danville, Associate of Applied Science, Nursing

Nicholas D. Tardelli, Lebanon, Tenn., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Logan A. Tate, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Austin Angus Taylor, Shohola, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Bethany R. Taylor, Moosic, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Tylere E. Temple, Bloomsburg, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Hunter A. Thomas, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jaison Thomas, Philadelphia, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Sara Thomas, Lock Haven, Bachelor of Science, Health Information Management
Bryce P. Thompson, Enola, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Sarah I. Tielmann, Tatamy, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
John W. Timmerman, Pittstown, N.J., Associate of Applied Science, Electrical Technology
John W. Timmerman, Pittstown, N.J., Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Indiana D. Timothy, Coudersport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Michael P. Tlusty, Lewisburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Michelle Tomlinson, Coatesville, Bachelor of Science, Applied Management
Andre J. Torres, Lancaster, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Ian C. Toth, Glenshaw, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Kori A. Treaster, Lewistown, Bachelor of Science, Applied Management
Darian P. Trego, Mifflinburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Tyler M. Troup, Pottsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Ethan P. Trout, New Florence, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Anna T. Truong, Leola, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Christopher J. Tulanowski, McAdoo, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology

Trent D. Urbine, Coatesville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Arley D. Urton, Weedville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude

Mark A. Valchar, Petersburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Highest Honors
Joseph M. Valenti, Pittston, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Kelsy J. VanBuskirk, Shamokin Dam, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Magna Cum Laude
Bryttani L. VanValkenburg, Granville Summit, Associate of Applied Science, Nursing
Stephen J. Varga, Stockton, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Timothy J. Vaux, Woodland, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jasmin Vega, Little Falls, N.J., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Cum Laude
Christopher J. Verbeck, Woodland, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Samantha M. Via, Williamsport, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Cum Laude
Crissy D. Viruet, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing
Giovanni R. Vitalie, Johnstown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Devin E. Vogeding, Monroeville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Andrew F. Volpe, Succasunna, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
Dillon K. Von Zwehl, Mahwah, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology

Amanda J. Wadsworth, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Max A. Wagner, Hanover, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Tamara A. Wagner, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Rachel L. Waits, Shoemakersville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Clint J. Walker, Burnham, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Kinda A. Walker, Winfield, Bachelor of Science, Applied Human Services
Nicholas V. Walker, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Alyssa A. Wall, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management
Alexander E. Wallace, Indiana, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Matthew J. Wallbillich, Bethlehem, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Summa Cum Laude
Kayla R. Wallen, Clifton Heights, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jack H. Walsh, Mountain Top, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Melissa R. Walters, Montgomery, Bachelor of Science, Accounting
Weena Walton, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Nikolas J. Wanner, Reading, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Angelina J. Ward, Middletown, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Richard J. Ward, Clearfield, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Brett F. Warkoski, Harrisburg, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Magna Cum Laude
Eric A. Wartluft, Lebanon, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Magna Cum Laude
Barry P. Watkins, Blossburg, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Christa L. Watson, Marietta, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Lacey M. Watson, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Cole M. Weachock, Pottsville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Adam J. Weaver, Mill Hall, Associate of Applied Science, Forest Technology
Felicia M. Webber, New Bloomfield, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Eric J. Weber, Sayreville, N.J., Certificate, Plumbing
Eric J. Weber, Sayreville, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Markus P. Weber, Port Tobacco, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Hannah D. Weightman, Muncy Valley, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Austin S. Weinrich, Jenkintown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Jacob C. Weller, Reading, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jacob M. Weller, Coplay, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Andrew J. Wentzler, Muncy, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Noah J. Werner, St. Marys, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Michael S. Wert, Danville, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexander R. Wetzel, Sunbury, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Rhonda L. Weymer, Benton, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jason Wheeler, Sayre, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Aaron F. White, Westover, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Christopher D. Whitney, Wellsboro, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Evan D. Wian, Bellefonte, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Nicole R. Wierman, Etters, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Kent E. Wilkinson, Spring City, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Ethan R. Williams, Chicora, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Hanna J. Williams, Marion, N.Y., Associate of Arts, Studio Arts, High Honors
Hanna J. Williams, Marion, N.Y., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design, Summa Cum Laude
Hunter F. Williams, Drums, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Jordan T. Williams, Mill Hall, Associate of Applied Science, Exercise Science
Zachary J. Williams, Palmyra, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Mallory C. Williamson, Towanda, Associate of Applied Science, Nursing
Colin T. Wilson, Edgewater, Md., Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
James Wilson, Auburn, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Rachel E. Winand, Nottingham, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Cole W. Winder, Blossburg, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Connor L. Winslow, Blanchard, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Nathan L. Wisler, Boyertown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Pamela K. Witham, Butler, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Makenzie E. Witmer, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Eric J. Witmer, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Nicole M. Woleslagle, Dover, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Austin M. Wolfe, Berwick, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Zachary T. Wolpert, Tafton, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Heidi L. Womeldorf, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management
Kayla J. Woods, Muncy Valley, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Danielle L. Worthington, Kansas City, Mo., Associate of Applied Science, Health Information Technology
Daniel T. Wrench, Jersey Shore, Bachelor of Science, Graphic Design
Courtney L. Wynn, Loganton, Associate of Applied Science, Nursing

Samuel K. Yochim, Cranesville, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Samuel K. Yochim, Cranesville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Lauryn A. Yoder, Bernville, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew T. Yohn, Dillsburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Nathaniel G. York, Shamokin, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Adam A. Young, New Cumberland, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude

Maren A. Zaczkiewicz, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Angela K. Zayas, Pocono Summit, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Shane L. Zehnbauer, Easton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Chelsea M. Zembower, Lamont, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Daniel R. Zerbe, Trevorton, Certificate, Automotive Service Technician
Colton J. Zimmerman, Herndon, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jessica Zimmerman, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Thomas A. Zolocsik, Indiana, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Sarah J. Zuhlke, State College, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Ryan Z. Zwickle, Slatington, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Ryan Z. Zwickle, Slatington, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration

Pennsylvania College of Technology is a special mission affiliate of The Pennsylvania State University