Skip to main content

Penn College grads listed for Spring 2022

The list of graduates for the Spring 2022 semester at Pennsylvania College of Technology has been released.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2022 dean’s list

Drew M. Ace, Franklin, Associate of Applied Science, Individual Studies
Alexander Thomas Acree, Brookville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Caitlin J. Ahmad, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Sajjad R. Alsaffar, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Evan Ryan Amatore, Easton, Bachelor of Science, Culinary Arts & Systems, Cum Laude
Seth W. Andrus, Mill Hall, Associate of Applied Science, Brewing & Fermentation Science
Seth W. Andrus, Mill Hall, Bachelor of Science, Applied Management
Matheo S. Angulo, Bloomfield, N.J., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Autumn Marie Ankiewicz, Tamaqua, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Owen Patrick Anton, Mohnton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Edmund E. Anyzek III, Wenonah, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dylan Michael Apple, Glasgow, Bachelor of Science, Construction Management
Dawson C. Arnold, Windber, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
Garrett M. Arnold, Mifflinville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Griffin Robert Arnold, Springville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Griffin Michael Atkinson, Forest City, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Steven Raymond Auerbach, New Hope, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Derek P. August, Reynoldsville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Vaughan S. Ault, Montgomery, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Austin Lee Ayres, Gilbertsville, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude

Morgan R. Bagenstose, Reading, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Adam V. Bailey, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Christopher J. Bajek, Bensalem, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Katressa Ann Baker, Allenwood, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Christie Regina Baldwin, New Milford, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Krislin Alissa Banzhof, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Caleb J. Barackman, Weedville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Eric Michael Barna, Northampton, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Garret L. Barnhart, Bellefonte, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Garret L. Barnhart, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Management
Mackinley S. Barry, Hampton, N.J., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Wyatt E. Bartley, Williamsport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Dennis M. Barton III, Jeannette, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Dennis M. Barton III, Jeannette, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Benett B. Bauer, Fredericktown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Daniel J. Bauer, Carlisle, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Cum Laude
Trenten Riley Baylor, Danville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Carson David Beach, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Alec K. Becker, Port Matilda, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Katelin Amber Bedosky, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Jeremy Robert Bell, McClure, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Jacob Ryan Bensinger, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Bryan Edward Benz, Sykesville, Md., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Bryan Edward Benz, Sykesville, Md., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Bryan Edward Benz, Sykesville, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Nash Dalton Berfield, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Nash Dalton Berfield, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Serena V. Bergeron, Lansdale, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Brianna L. Betterly, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Alexander William Bibber, Linden, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Alexander William Bibber, Linden, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Chloe Ahrens Bierly, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Summa Cum Laude
Mark Robert Bierly, Rebersburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, High Honors
Kyle M. Bigelow, Hughesville, Associate of Applied Science, Accounting
Blake T. Blodgett, McDonald, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Benjamin M. Blum, Somersworth, N.H., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Sarah M. Bobst, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Lydia Kathleen Bohner, Danville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Jacob A. Bolten, Kennett Square, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Blake Austin Bomboy, Watsontown, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Chad Michael Bomboy, Unityville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Sarah Elizabeth Booher, Orangeville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joshua D. Bortz, Russell, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Ryan C. Bosch, Boyertown, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
Aaron Matthew Bower, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Cody J. Bowers, Wellsboro, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Seth Michael Bowers, Port Allegany, Certificate, Welding
Jennifer Lyn Bowes, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Zakery L. Bowes, Nescopeck, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cameron T. Brandt, Tyrone, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Adam W. Breckinridge, Lykens, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Adam W. Breckinridge, Lykens, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Luke Connor Brick, Berlin, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Nathan Craig Brinker, Fleetwood, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Stephen C. Brodecki, Cochranville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Kayla Elizabeth Brooks, Cornwall, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Jenay Michelle Brown, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
James Anthony Brubaker, Sinking Spring, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Cassidy Brush, Mill Hall, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Zachary Adam Bruyn, Wyalusing, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
William Logan Buck, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Evan M. Bucks, Palmyra, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Megan A. Bugbee, Geneseo, N.Y., Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Magna Cum Laude
Connor J. Burke, St. Clair, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Noah Burke, Emlenton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kirsten Paige Burkholder, New Holland, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Mckenzy S. Burley, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Graham E. Burnett, Chillicothe, Ohio, Bachelor of Science, Industrial Design
John Francis Burns III, Tamaqua, Bachelor of Science, Construction Management
Gavin Michael Burrows, Herndon, Associate of Applied Science, Architecture
Nataly Bustos, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Corinne Marie Buttorff, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management
Corinne Marie Buttorff, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration

David James Cadden, West Chester, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
David James Cadden, West Chester, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Rachael J. Camacho, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
James Stephen Cameron, West Islip, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Sydney M. Camut, Shippensburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Nicholas A. Cantisani, Holmes, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jacob Lynn Caputo, South Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
Jacob M. Carr, New Albany, Associate of Applied Science, Forest Technology
Will L. Carson, Montoursville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Alexander S. Cassada, Chambersburg, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology
Michael A. Cassar, Middleburgh, N.Y., Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
Daniel M. Cassel, Danville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Nicholas A. Cassel, Danville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
John T. Catanzaro, West Islip, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Alexander James Catherman, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, Honors
Tommy Cavanagh, New Hope, Bachelor of Science, Web & Interactive Media
Kyle T. Cejmer, Richmond, Mich., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Nick A. Christopher, Cordova, Md., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Corey R. Chucci, Williamsport, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Len Cillo, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Luke Joseph Cisler, Horsham, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Danielle M. Clawson, Indiana, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Anthony Q. Cleary, Newville, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Summa Cum Laude
Austin W. Clement, Harrisburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Douglas L. Coakley Jr., Lock Haven, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Cameron Brady Coble, Beyer, Bachelor of Science, Construction Management
Jason Thomas Cofrancesco, Branford, Conn., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Lucas Dylan Cole, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Samuel Cole, Peckville, Associate of Applied Science, Aviation Technology
David M. Collazo, Monroe Township, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Brian S. Collingwood, Havertown, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Honors
Brittney A. Colon, Athens, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Logan D. Confair, Sinking Spring, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Logan D. Confair, Sinking Spring, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Naaman Thomas Conoway, Loganton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Brayden Lee Cooper, Harrisburg, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Madison Yang Cooper, Harrisburg, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Madison Yang Cooper, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Management
Noah Matthew Cooper, Shavertown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Mark A. Coppola, Bellefonte, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Rebecca Allison Cornish, Lewisburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Rebecca Allison Cornish, Lewisburg, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jared Thaddeus Corson, Friendsville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Adam Matthew Cory, Leonardtown, Md., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Logan Bernard Cowden, Morgantown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Joseph Alexander Cowell, Bangor, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, Honors
Colton A. Crebs, Bloomsburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Forest G. Cressley, St. Marys, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Kaelan M. Cronan, Leesport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Kaleb J. Crossin, East Greenville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cameron Mitchell Crossley, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Brittney Deanna Crutcher, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Shawna-Sue Danielle Crytser, Belfast, Tenn., Bachelor of Science, Health Information Management
Sydney Taylor Cummings, Beach Lake, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Emily Kay Cummins, Williamsport, Certificate, Plumbing, Distinction
Christopher L. Cutrona, Frackville, Associate of Applied Science, Diesel Technology

Janna Rose Daley, Ashland, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Evan C. Dangle, Cogan Station, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Evan H. Darroch, Levittown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Matheu A. Davenport, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kelsie Davidson, Towanda, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Brigette M. Davis, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Caitlin M. DeLosa, Gillett, Bachelor of Science, Health Science
Lacey Autumn Decker, Emporium, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
William P. Deem, Chalfont, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Devin R. Deihl, Alexandria, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Jason Allen Delker, Hughesville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Ryan Michael DiRienzo, Bloomsburg, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Alec E. Dickey, Cogan Station, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jonathan David Ditto, Monroeville, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Ethan James Diven, McClure, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Ethan James Diven, McClure, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Tyler Joseph Domiano, Wading River, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Trent E. Donley, State College, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Trent E. Donley, State College, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Vanessa Desiree Dorman, Middleburg, Associate of Applied Science, Nursing
Amber Brooke Dorn, Sparrows Point, Md., Bachelor of Science, Health Information Management
Emilee Jo Dotts, Coalport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice, Honors
Michael Ryan Dougherty, Lancaster, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Henry H. Dumm, Nicktown, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Henry H. Dumm, Nicktown, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Tyler J. Dumm, Hastings, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Tyler J. Dumm, Hastings, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Emilee K. Dunn, Coal Township, Bachelor of Science, Nursing
Hailey R. Dunn, York Haven, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Emily Lynne Durbin, Danville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Nolan Philip Durecki, South Lyon, Mich., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jonice Lashel Dyer, Dover, Del., Associate of Applied Science, Business Management

Larissa L. Ealy, Jonestown, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Jacob
Palmer Eames, Schwenksville, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Ryan P. Eash, Hooversville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Steven James Easterbrook, Kingsport, Tenn., Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Doyle L. Ebersole, Pequea, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Matthew Joseph Eck, Carlisle, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Derek S. Eckman, Lancaster, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Joseph Louis Elinski, Wilcox, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Joseph Louis Elinski, Wilcox, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Joseph Louis Elinski, Wilcox, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Aleah Marie Emlet, Chambersburg, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology, Cum Laude
Maxwell T. Empson, Franklin, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, High Honors
Maxwell T. Empson, Franklin, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Tucker J. Engler, Loganton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Timothy D. Evans II, Lancaster, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Ryan D. Evert, Frackville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Andrew Albert Evick, Uniontown, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
De A. Eyer, Howard, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, High Honors

Bruce Robert Fagan, Fairview, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Nicholas Michael Falls, Frackville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Garrett W. Farber, Montoursville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Logan Ryan Farnell, Albrightsville, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Chad Everton Farquharson, Morrisville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Destin R. Fedder, Danville, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
Karson Jared Felty, Pine Grove, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Sabrina Mae Fillman, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Abigail Hope Finfrock, Mansfield, Bachelor of Science, Web & Interactive Media, Magna Cum Laude
Christopher Matthew Fink, Altoona, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Taylor Christine Firmstone, Northampton, Bachelor of Science, Health Information Management
Brandon E. Fisher, McClure, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
David Nathaniel Fisher, Newville, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Garret T. Fitzgerald, State College, Bachelor of Science, Construction Management
Veronica F. Fitzhugh, Tobyhanna, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Veronica F. Fitzhugh, Tobyhanna, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Caila Nicole Flanagan, Danville, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Caila Nicole Flanagan, Danville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude
Jesse Alex Fogel, Lehighton, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Heather N. Fogus, White Sulphur Springs, W.Va., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy & Administration Concentration
Megan Marie Foley, Clarendon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Carlo Vincent Forgione, East Hanover, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jonathan Fornwalt, Muncy, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Neil Forte IV, Hazleton, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Neil Forte IV, Hazleton, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Denise Nicole Fortin, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Dan W. Fredericks, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Cameron J. Fritz, Elysburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Katelyn Marie Frock, Littlestown, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Conor Patrick Fry, Camp Hill, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Taylor P. Fulmer, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies
Gunnar David Fye, Punxsutawney, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration

Henry George Gaffey, Wexford, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Benjamin A. Gahen, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Joseph Gallina, Whitehall, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Danielle Nichole Gannon, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Kevin A. Garner, Lock Haven, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Cum Laude
Declan Wallace Gatchell, Manchester, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Charles W. Gaumer Jr., Lebanon, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
Curtiss Ryan Gay, Tunkhannock, Certificate, Aviation Maintenance Technician, Distinction
Alexandria M. George, Wyomissing, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Magna Cum Laude
David George Jr., Mar Lin, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Alex L. Giffin, Chambersburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Norale Gil, Hazleton, Associate of Applied Science, Allied Health
Paul Glover, New Milford, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology
Paul Glover, New Milford, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Rachel J. Gobin, Carlisle, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Honors
Rachel J. Gobin, Carlisle, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Rachel J. Gobin, Carlisle, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
Dylan C. Godinez, Reading, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jonathon A. Good, Emporium, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Chase K. Goodwin, Mifflintown, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Mitchell G. Gordon, Mount Wolf, Certificate, Aviation Maintenance Technician
Casey D. Gossard, Windber, Bachelor of Science, Construction Management
Andrew J. Goth, Emmaus, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Julius Frans Govers, Reading, Associate of Applied Science, Architecture
Emma E. Gownley, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Allied Health, Honors
Jack W. Graham, Sterling, Va., Certificate, Diesel Technician
Alexander H. Granlund, Warriors Mark, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Thomas Andrew Grates VI, Tarentum, Bachelor of Science, Construction Management
Garret J. Gregori, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Gino P. Gregori, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Ryan Ralph Grimes, Wysox, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Joe P. Grusso, Easton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Joe P. Grusso, Easton, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Benjamin Michael Guaragno, Spring Grove, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Benjamin Michael Guaragno, Spring Grove, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Joseph Vincent Gullace, Livingston, N.J., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Von Anthony Gushka, White Haven, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology

Donald Michael Habovick III, Bellefonte, Bachelor of Science, Applied Human Services
Crew Conner Haefner, Montoursville, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation
Dawson W. Hain, Beaver Springs, Bachelor of Science, Web & Interactive Media
Sean Brenan Haines, Lock Haven, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Alexa Corin Hamm, Kutztown, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Wyatt L. Hammel, Dillsburg, Certificate, Welding
Austin G. Hampton, Watsontown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Autumn L. Hampton, Muncy, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Josephina R. Hanzel, Wellsville, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Honors
Colton C. Hards, Evans City, Associate of Applied Science, Welding Technology
Daniel P. Harkins, North Wales, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Marcie M. Harman, Nescopeck, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Dakota C. Harrison, Lewisberry, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Zachary S. Hartland, Montoursville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jonah M. Hartman, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Caleb J. Harvey, Pittsgrove, N.J., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Caleb J. Harvey, Pittsgrove, N.J., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Dylan Andrew Harvey, Mifflinburg, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Cum Laude
Jack L. Hausle, Scotch Plains, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Jack L. Hausle, Scotch Plains, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Abby N. Hawley, York, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Wyatt Charles Hax, Thomasville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Wyatt Raphael Hayes, Weedville, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, High Honors
Aidan K. Healy, Shinglehouse, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Devyn Daryn Heggenstaller, Loganton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Riley M. Heidenthal, Tyrone, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Zachery Allan Heigley, Kittanning, Associate of Applied Science, Architecture, Honors
Sydney E. Heiser, Shamokin Dam, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Olivia Rose Hemstock, Northford, Conn., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas William Henning, Bellefonte, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
Zayne M. Herb, Halifax, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Daniel R. Hess, Chalfont, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
Joseph Paul Hetrick, Wellsboro, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, High Honors
Nolan M. Hickok, Troy, Associate of Applied Science, Individual Studies
Michael E. Highland II, Slatington, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
Demetrius J. Hill, Monroeton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Cyle D. Hiller, South Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Spencer James Hills, New Columbia, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Ashley J. Hoffer, Manheim, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Gavin R. Hoffman, Owings Mills, Md., Associate of Applied Science, Architectural Technology
Gavin R. Hoffman, Owings Mills, Md., Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Owen M. Hoffman, Trout Run, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Ryan James Hoffman, Watsontown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brian J. Hoffman Jr., Sugarloaf, Bachelor of Science, Applied Management
Frederick A. Holland, Mickleton, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jason R. Hollenbach, Reading, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Grace Anne Hollister, Waymart, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Derrik T. Holton, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
McKinley Hoover, Reading, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
Tylar Hoover-Seese, Northumberland, Bachelor of Science, Nursing
David T. Hornak, Spring Mills, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Sarah Ann Hornberger, Mifflinburg, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration
Joshua Bentley Horner, Biglerville, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, High Honors
Dylan R. Houck, Coatesville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Charles R.A. Howard, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Monica Mary Howey, Linden, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Nicholas C. Howland, Woodbridge, Va,, Bachelor of Science, Applied Management
Alejandro Franco Huaman, Dingmans Ferry, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Brian D. Huffman, Canton, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Patrick E. Hufnagle, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Patrick E. Hufnagle, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
William R. Hugar, Hughesville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Nathan R. Hugo, Ligonier, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Devon L. Humphries, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Nathan A. Hunsinger, Catawissa, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Bethany D. Hunt, Morrisdale, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Ashley M. Hunter, Montoursville, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Paige Olivia Hunter, Tyrone, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Cayla Hurlburt, Lancaster, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Matthew Harold Hutchison, West Grove, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
Steven Hugh Huynh, Elkins Park, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Emma Grace Imboden, Tower City, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Seth L. Ingraham, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Dacia Josie James, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Tyler C. James, Effort, Bachelor of Science, Industrial Design
Alex A. Jaworski, Taylor, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Justin Bruce Jay, Milanville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Tracy A. Jenkins, Philadelphia, Bachelor of Science, Applied Management
Logan Xavier Jerome, Paoli, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Kay L. Johnson, Watsontown, Associate of Applied Science, Accounting
Kolten Charles Johnson, Sheffield, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Matthew Johnson, Phoenixville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Zachary Elias Johnston, Greensburg, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
Adam Tyler Joraskie, Mount Carmel, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction

Peyton S. Kadyk, Sarver, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jordyn Marie-Lynn Kahler, York, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Haley M. Kalvin-Gold, Boalsburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Highest Honors
Samuel Minwono Kang, Orangeburg, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Westin G.R. Kantz, Richfield, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
Chad Matthew Karper, Hummelstown, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Vasiliki T. Karyotis, Bensalem, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Bodie John Kaufman, Montoursville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Thomas J. Keene, Landisburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Andrew M. Keller, Muncy, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Cory James Keller, Collegeville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
James C. Kelsey VI, Great Meadows, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kaytee L. Kemp, Wellsboro, Associate of Applied Science, Allied Health
Chareesh Shankar Kenche, Hyderabad, India, Certificate, Brewing & Fermentation Science
Hannah Marie Kepler, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Breit R. Ketterer Jr., Lancaster, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Jared M. Kiess, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kollin G. Kisner, Monroeton, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Robert Edward Kisner IV, Ulster, Associate of Applied Science, Welding Technology
Madison L. Kistler, Kutztown, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Madison L. Kistler, Kutztown, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Carrie Rae Kitzman, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
Dylan Scott Klemas, Narvon, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Dru B. Kline, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
Isaac D. Kline, Mifflinburg, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
Nicholas R. Kline, Muncy, Bachelor of Science, Construction Management
Tyler Dalton Klingensmith, Sigel, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Owen Dean Knepp, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, Highest Honors
James Ronald Koch, Bethel Park, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
James Ronald Koch, Bethel Park, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Austin J. Kohl, Williamsport, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Ian Harrison Kohlermann, Aston, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Matthew David Kolonauski, Downingtown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Brendan Selar Konsevitch, Bath, Bachelor of Science, Construction Management
Kolden Dennis Kosmer, Dornsife, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Ryan James Koubek, Annandale, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Benjamin Myles Kratzer, Middleburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Stefanie Ann Kreamer, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Nursing
Ashley August Kruelle, Watsontown, Associate of Applied Science, Accounting
Lucas E. Krug, Ringwood, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Terri M. Kuhlman, Milesburg, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Gregory E. Kuhn, Harrisburg, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Cassi L. Kuhns, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
Dominic E. Kulina, Harrisburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Dominic E. Kulina, Harrisburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
Ellissa Renee Kunkel, Kempton, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Nathon Donald Kurtz, Winfield, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration

Chelsea Taylor Lahr, Herndon, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Highest Honors
Chelsea Taylor Lahr, Herndon, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Highest Honors
Cody T. Lamont, Elmora, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
John Thomas Lang, Mercer, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Stephen Thomas Lang, Mercer, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Stephen Thomas Lang, Mercer, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
John Otto Larson, Wellsboro, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Elaina Marie Lawson, Girard, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
Zachary A. Lawton, York, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Tanner Jasen Layne, Chesapeake, Va., Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
Tyler J. Leonard, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Honors
Quinton S. Leonard IV, Palmyra, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Dominic J. Lepri, Monroe Township, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Dominic J. Lepri, Monroe Township, N.J., Certificate, CNC Machinist
Hunter R. Lesher, Elliottsburg, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
Rachael Anne Levitan, Manheim, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Bo Hunter Lewis, Linden, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Hannah Marie Lilley, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Kolin Robert Limburg, Fairless Hills, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Andy Lin, Pottstown, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
Paul Bennedict Lo Cicero, Denville, N.J., Associate of Applied Science, Welding Technology
Paul Bennedict Lo Cicero, Denville, N.J., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Gabrielle Suzanne Lockhart, Oil City, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Robert M. Lolli, Scranton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kailon R. Londberg, Brooklyn, Mich., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Brittaney E. Loner, Avis, Bachelor of Science, Health Information Management
Colton M. Long, Northumberland, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
Jeremy Norman Long, Bigler, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Davry Lee Longacre, Telford, Certificate, Diesel Technician
Trent David Longenberger, Orangeville, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology, High Honors
Trent David Longenberger, Orangeville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Connor J. Lordan, Westminster, Mass., Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Colton A. Loreman, New Columbia, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Highest Honors
Cheyenne M. Lutz, Beech Creek, Associate of Applied Science, Nursing
Marcayla Marie Lutzkanin, Port Carbon, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Marcayla Marie Lutzkanin, Port Carbon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis

Gregory D. Macalus, Port Matilda, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Gregory D. Macalus, Port Matilda, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
Brendan Joseph Madeira, Lebanon, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Patrick J. Maeulen, Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology
Patrick J. Maeulen, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Ryan T. Mahoney, Mount Holly Springs, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
Eamon Mahood, Johnstown, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
Joshua David Main, Mount Wolf, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Lucas James Malek, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Sandra Malinowski, Albrightsville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Nicholas Joseph Malis, Butler, Associate of Applied Science, Architecture
Peter D. Manganelli, Livingston, N.J., Certificate, Aviation Maintenance Technician
Thomas Henry Mann, Malvern, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Austin Patrick Manny, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Charlee Marshall, Snow Shoe, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Lakeisha J. Martin, New Columbia, Associate of Applied Science, Nursing
Scott R. Martin, Blue Bell, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Shelby Lynne Martin, Clear Spring, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Anthony Joseph Marturano, Clarks Summit, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Zyonna D. Massey, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting
William Spencer Massie, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automotive Service Sales & Marketing
William Spencer Massie, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Faith Margaret Matthews, King of Prussia, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
James F. McCann, Doylestown, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
James F. McCann, Doylestown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Codie A. McCarthy, Springdale, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Jaymz M. McClelland, Bellefonte, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, Honors
Evan Donald McConnell, Lilly, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Michael A. McConnell, Harrisburg, Certificate, Automotive Service Technician
Wesley Scott McCray, Corry, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Autumn Glorie McCrum, Kennesaw, Ga., Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Emmett John McDonald, Titusville, Associate of Applied Science, Forest Technology
Logan J. McElrath, Wellsboro, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Jonathan Andrew McFall, Middlebury Center, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
Christopher Robert McFarland, Coatesville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Aaron Dylan McGarvey, Coatesville, Certificate, Aviation Maintenance Technician
Roland M. McGee, Birdsboro, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Roland M. McGee, Birdsboro, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
David M. McGregor Jr., Petrolia, Bachelor of Science, Construction Management
Kenneth P. McGullam, Schwenksville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Jenna Marie McKim, Huntingdon, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Sean P. McNamara, Lancaster, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
Keegan James McNeal, Monroeton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Lane McQuillan, Johnstown, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Allie R. McCormac, Akron, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Kieran Marshal McMullin, New Philadelphia, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Joshua P. Melochick, Port Carbon, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Paige R. Mendenhall, Narvon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Sonya Belay-Asmamaw Mengistu, Columbia, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Emma M. Mercer, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Charles Benjamin Mierwald, Lock Haven, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Summa Cum Laude
Austin T. Miller, Conyngham, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Destiny M. Miller, Laceyville, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Eliot Aaron Miller, Halifax, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Kamryn A. Miller, Lawrenceville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Rachel L. Miller, Mill Hall, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Paramedic Science Concentration, Cum Laude
Sadie L. Miller, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Steven Austin Millheim, Hughesville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Steven Austin Millheim, Hughesville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Kaleb K. Minton, Schoharie, N.Y., Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Faith E. Mitchell, Sunbury, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Thomas J. Mitchell, Doylestown, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
Kaitlyn Ann Mitstifer, Liberty, Bachelor of Science, Nursing
Mitchell Nicholas Moran, Hazleton, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Christian Marco Morano, Quakertown, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
Riley A. Morrison, Montoursville, Associate of Applied Science, Accounting
Kalyn A. Moscariello, New Columbia, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Bradley Gerald Moyer, Dillsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ian Nicholas Murray, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
Zachariah E. Muthler, Lock Haven, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Alexis J. Muthler-Harris, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
McKenna N. Myers, Northumberland, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
McKenna N. Myers, Northumberland, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Magna Cum Laude

Steven A. Nahay, McAdoo, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Sana Zehra Naqvi, Owings Mills, Md., Bachelor of Science, Health Information Management, Magna Cum Laude
Christine L. Nearhoof, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, High Honors
Chasity Mae Nelson, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Nicholas Joseph Nemeth, Bangor, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming
Austin Thomas Nichol, Oxford, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Ryan D. Nichol, Oxford, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Sadie Sari Elizabeth Niedermyer, Spring Mills, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
Megan Nicole Nosker, DuBois, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Joshua T. Nowacoski, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Joshua T. Nowacoski, Columbia Cross Roads, Certificate, CNC Machinist, Distinction

James E. O’Donald, State College, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jorge M. O’Hanlon, Warrington, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Corey Sean O’Loughlin, Bethlehem, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Jarred Joseph Ocwieja, Scranton, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Frank A. Orzehoski, Warminster, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Lisa C. Ousley, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design

Sarah Ann Pagano, Southampton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Brittie Nicole Page, Watsontown, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Kaden M. Park, Summerville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Sung J. Park, Elkridge, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene
Alicia A. Passmore, Houtzdale, Certificate, Diesel Technician
Pilar Paige Pastusic, Dushore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Pilar Paige Pastusic, Dushore, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, High Honors
Jesse Brian Paugh, Sterling, Va., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
William F. Pegler Jr., Morgantown, Bachelor of Science, Construction Management
Tyler Anthony Perneta, Frackville, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming
Morgan H. Perry, Mohrsville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Nathan A. Persing, Shamokin, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Von T. Peters II, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jared U. Peyton, Westminster, Md., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Miranda Lee Phelan, Conestoga, Bachelor of Science, Industrial Design
Eric D. Phelps, Burnt Hills, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Tucker D. Phillippe-Johansson, Mattituck, N.Y., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Tucker D. Phillippe-Johansson, Mattituck, N.Y., Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Steven F. Phillips, Smyrna, Del., Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Magna Cum Laude
Brandon Pieszala, Larksville, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Brandon Pieszala, Larksville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Sara L. Plankenhorn, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Anthony James Plummer, Mohnton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Richard Denis Poillon III, Pequea, Bachelor of Science, Construction Management
Katie Rose Polkus, Barto, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Cum Laude
Colin J. Poll, Toms River, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ryan David Potts, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Kevin Pradel, Belleville, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Hunter D. Price, Martinsburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
Mark Price Jr., Collegeville, Associate of Applied Science, Business Management
Victoria J. Privitera, Bally, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Evan M. Prough, Lock Haven, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude

Trevor R. Quarry, Rexmont, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Kristien Tyler Quintanilla, Jersey Shore, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice

Seth Colten Radel, Duncannon, Associate of Applied Science, Welding Technology
Seth Colten Radel, Duncannon, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jack Paul Ralston, Bloomsburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Tyler R. Ratliff, North Wales, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Kambria R. Raymond, Susquehanna, Associate of Applied Science, Architecture, Honors
Troy E. Records Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming & Simulation, Cum Laude
Troy E. Records Jr., Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Justin C. Reed, Thompsontown, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Ashley S. Reeder, Blandon, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Jadyn Sindel Reeder, Lock Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Tyler N. Reidy, Montoursville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Angela Lynn Reigle, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Dyson Joseph Renn, Hellam, Associate of Applied Science, Business Management
Alan M. Renninger, Pottsville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Lizeth Vainey Reyes-Becerra, Erie, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Heather Rice, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Leo P. Richards, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology, Honors
Leo P. Richards, Perkiomenville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Jamie L. Rickert, Duncannon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Tyler James Frank Riley, Danville, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration
Tyler James Frank Riley, Danville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Matthew V. Rinaldi, Easton, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Matthew William Rine, Northumberland, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Kyle Adam Ripa, Dallas, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Elias D. Ritter, Willow Grove, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Isaiah S. Robinson, Philadelphia, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brett M. Robison, Tyrone, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Alyson M. Rodgers, Hanover, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Brandon Lee Rogers, Morton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Dylan X. Rogerson, Aspers, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Brady David Carl Romano, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration
Noah W. Romig, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Noah W. Romig, Mifflinburg, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Trevor M. Rosato, Jersey Shore, Bachelor of Science, Culinary Arts & Systems, Magna Cum Laude
Damein James Roupp, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Robert Richard Ruda III, White Haven, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Rachael M. Rutkoski, Herndon, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Liam Ryan, Malvern, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors

Dennis A. Saar, Trout Run, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
Danielle E. Sabins, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Colton Joseph Sager, Harrisburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Raj K. Saha, Lansdale, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Raj K. Saha, Lansdale, Associate of Applied Science, Welding Technology
Chase K. Sahm, Denver, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Michael H. Salzman, Jericho, N.Y., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Reis Matthew Salvatori, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Gabriel Felipe Sanchez, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Gabriel Felipe Sanchez, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Gabriel Felipe Sanchez, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, High Honors
Justin David Sandner, Wayne, N.J., Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
Justin David Sandner, Wayne, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Brian A. Santangelo, Middletown, Conn., Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
Matthew Theodore Santore, Nesquehoning, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Jarad David Sarna, Mountain Top, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Ryan J. Sarnoski, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Kevin Michael Sasek, Memphis, Tenn., Bachelor of Science, Applied Management
Bryan Charles Schaefer, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Grant William Schaeffer, Ephrata, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Albre A. Schaffer, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Noah James Schaffer, Palmerton, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Beatrice Pearl Schellhase, Chambersburg, Bachelor of Science, Health Information Management
Delaney L. Schilling, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Andrew M. Schomer, Bellefonte, Associate of Arts, General Studies
Jared Daniel Schultz, Coalport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Randall P. Schuyler, Hatfield, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Carson Daniel Seese, Shippensburg, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Summa Cum Laude
Cody Bryant Seidel, Tyrone, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Scott Richard Seneca, Lewisburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Andrew J. Serres, Manorville, N.Y., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Rudy C. Shadle, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Conner Ridge Shaffer, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Jared D. Shaner, Kittanning, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jenna Rae Shank, Bainbridge, Associate of Applied Science, Nursing
Alec Gabriel Sharkey, Painted Post, N.Y., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Kyle A. Shilling, Milroy, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Gregory Shiposki, Lewisburg, Certificate, CNC Machinist, Distinction
Carissa Josephine Shirk, Pottsville, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Payton E. Shirk, Terre Hill, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Jarred Lee Shuman, Linden, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Kalen A. Shvenke, Bellefonte, Associate of Applied Science, Business Management
Madison R. Sickler, Scranton, Bachelor of Science, Business Administration: Banking & Finance Concentration
Joshua David Sima, Drums, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Joshua David Sima, Drums, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Paul Simko, Benton, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
Shawn R. Simmons, Muncy, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
Michael Alexander Simonelli, West Chester, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
Olivia Victoria Simpson, Huntingdon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Dhruv Singh, Dayton, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Ian T. Smith, Boyce, Va., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Joseph A. Smith, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
Joseph A. Smith, Selinsgrove, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
Kory Michael Smith, Shavertown, Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Laura Elizabeth Smith, New Oxford, Bachelor of Science, Business Administration: Sport & Event Management Concentration, Cum Laude
Nicholas R. Smith, Mount Wolf, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Tyler A. Smith, Blossburg, Associate of Applied Science, Electrical Construction
Tristan D. Smyser, Spring Grove, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Kaleb Harold Snook, Port Matilda, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Orion Forrest Snyder, Muncy, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Callie Alexandra Sobolewski, Budd Lake, N.J., Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Zachary David Socha, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Adam M. Solecki, Birdsboro, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Summa Cum Laude
Michael Joseph Soto, Reading, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming & Simulation
Millenna Donnarae Sowden, New Columbia, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
Jack Thomas Spencer, Johnstown, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Jacob M. Sperry, York, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Andrew B. Stafford, Carlisle, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Colyn Stangl-Meddaugh, Gladstone, Mo., Bachelor of Science, Building Science & Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Rachel M. Steinbacher, Montoursville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jessica Lynn Steinbergen, Allentown, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Trapper S. Stevens, Chambersburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Jacob Andrew Steward, Reading, Associate of Applied Science, Welding Technology
Rebecca Lynn Still, Newport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Lane Parker Stimely, Lewistown, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, High Honors
Christian Gabriel Stoltz, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Morgan Stone, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice, Honors
Garrett F. Storch, Canton, Associate of Applied Science, Forest Technology
Janice Hyacinth Strachan, Bronx, N.Y., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jason Matthew Strauss, Reading, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Summa Cum Laude
Tallon Strausser, Wilburton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Zachary B. Strock, Churchville, Md., Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
Angus Strohecker, Penns Creek, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, Highest Honors
Taran Nicole Stroup, Montoursville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Shawn E. Studwell, Longs, S.C., Bachelor of Science, Construction Management
Ethan Connor Stump, Schuylkill Haven, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
Tyler Allen Sunday, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Stephen D. Sundman, Elysburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jeremy Peter Suszczynski, Wayne, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Ethan James Svonavec, Somerset, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Robert Joseph Swart, Montrose, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude

Nathan Isaiah Tabon, Allison Park, Bachelor of Science, Construction Management
Leah Taylor, Morris, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Samantha S. Theriault, Taylor, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Chandra Leone Thomas, Forksville, Associate of Applied Science, Nursing
Dominique N. Thomas, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Jase C. Thomas, Montoursville, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
Ashley D. Thomas-Johnson, San Diego, Calif., Bachelor of Science, Graphic Design
Amir E. Thompson, Pen Argyl, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
Angela Rochelle Thompson, Williamsport, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
Aaron E. Timmons, Greencastle, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Aaron E. Timmons, Greencastle, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Aaron E. Timmons, Greencastle, Bachelor of Science, Applied Management
Owen A. Tomczak, Reading, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Taylor Diana Tompkins, Richfield, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Troy M. Torello, Avondale, Bachelor of Science, Construction Management
David C. Tower, Russell, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Vincent A. Travascio, Wildwood, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Eric V. Trischitta, Glen Rock, N.J., Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jacob Allen Trowbridge, Middlebury Center, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Blake S. Truax, Williamsport, Md., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Alexander T. Trunzo, Williamsport, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Gino Joseph Tucci III, Staten Island, N.Y., Bachelor of Science, Construction Management
Annika I. Turner, Lewisburg, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Annika I. Turner, Lewisburg, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Jacob T. Twardowski, Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology, Highest Honors
Jonathan J. Twardowski, Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology, Highest Honors

Kirsten Nicole Ulsh, Herndon, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jordan Charles Utter, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Samuel Van Dermark, Penn Yan, N.Y., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Samuel Van Dermark, Penn Yan, N.Y., Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Samuel Van Dermark, Penn Yan, N.Y., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Jaimy Valerie van Dijk, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Evan G. Velez, Mohnton, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Evan G. Velez, Mohnton, Associate of Applied Science, Welding Technology
Joel Verrico, Montoursville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Jayna Kathleen Vicary, Curwensville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Angel Vicente-Rosario, Berwick, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Angel Vicente-Rosario, Berwick, Bachelor of Science, Applied Management
Dominique Anne Viola, Douglassville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Anders Everett Vloedman, Villanova, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Hayden S. Volinski, Northumberland, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology

Troy R. Wachob, Luthersburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Mark S. Wagner, Indiana, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Summa Cum Laude
Jesse James Walker, Las Vegas, Nev., Bachelor of Science, Web & Interactive Media
Christopher Walkinshaw, Coaldale, Associate of Applied Science, Welding Technology
Jacob B. Wallbillich, Nazareth, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Grant Walters, Dover, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jared R. Ward, Manchester, Md., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Colton N. Wartman, Ellicott City, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
De’Vonte Tyrese Washington, Drexel Hill, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Devon M. Wasson, Centre Hall, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
Carl Stephen Watkins, Damascus, Md., Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
Haydn D. Watkins, Williamsport, Bachelor of Science, Construction Management
Madison Storm Watkins, Milesburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Sierra A. Watkins, Huntingdon, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Devin S. Watson, Shippensburg, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, High Honors
Devin S. Watson, Shippensburg, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Benson Paul Weaver, Lititz, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Cindy L. Weidler, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Brandon R. Weirman, Oneida, N.Y., Associate of Applied Science, Electrical Technology
Evan L. Wendt, Dalmatia, Associate of Applied Science, Welding Technology
Abigail Joy Wenger, Lititz, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Barend Michael Werner, Huntingdon, Associate of Applied Science, Business Management
Joshua R. Werni, Lebanon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Alexander S. Wernicki, Bernville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
Heath Robert Wertz, Jersey Shore, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
Jaclyn A. Wertz, Loganton, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Jesse L. White, Harrisburg, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Robert A. White, Pottstown, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Magna Cum Laude
Brielle M. Whitman, Coudersport, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Graham E. Wiand, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Malachi D. Wienecke, Pennsylvania Furnace, Bachelor of Science, Web & Interactive Media
Sophia G. Wiest, Butler, Bachelor of Science, Entrepreneurial Innovation, Cum Laude
Andrew D. Wigfield, Emmaus, Bachelor of Science, Construction Management
Austin T. Wilcox, Catawissa, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Austin T. Wilcox, Catawissa, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Anthony J. Williams, Duncansville, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, Honors
Brandon Z. Williams, Pittston, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Brandon Z. Williams, Pittston, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kelly Ann Williams, Marion, N.Y., Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
Kelly Ann Williams, Marion, N.Y., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Daun Marie Williamson, Linden, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Taylor A. Wilson, McClure, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alexis Marie Witherite, Spring Mills, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Brady Todd Wolfe, Myersville, Md., Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Raymond W. Wolff, Lebanon, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
Jason M. Wollermann, Egg Harbor Township, N.J., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
Morgan Stephenie Wood, Greenville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Monique D. Woodring, Muncy, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Javier Enrique Woods, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Javier Enrique Woods, Bloomsburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Emerson T. Woodward IV, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Daniel Thomas Wright, McClure, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Maya K. Wynant, Honey Brook, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude

Allison Yaneck, St. Clair, Bachelor of Science, Health Information Management
Franchesca Cheyenne Ybarra, Williamsport, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Tim C. Yesalavage, High Point, N.C., Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
Alexis Nichole Youse, Pottstown, Bachelor of Science, Applied Management, Summa Cum Laude
Nicholas E. Yule, Berwick, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Nicholas E. Yule, Berwick, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Plant Production Emphasis

Brandon B. Zechman, Granville Summit, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Samuel Wilson Zeigler, Palmyra, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
Brandon M. Zellers, Annville, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
Annika Marie Zielewicz, Williamsport, Bachelor of Science, Industrial Design
Hunter Robert Zimmerman, Aaronsburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Steven K. Zuziak, Ephrata, Bachelor of Science, Applied Management

Subscribe to PCToday Daily Email