Skip to main content

Penn College Announces Graduation List for Spring 2003 Semester

Pennsylvania College of Technology announces its Spring 2003 graduates:

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Nicole Lee Abbey, Ulysses, Early Childhood Education Michael Carmine Accetta, Bethpage, Automotive Technology Jacob P. Adams, Nicholson, Collision Repair Technician James R. Aiken II, Chadds Ford, Civil Engineering Technology James William Allen, Muncy, Plumbing Pete George Alspaugh, Russell, Heavy Construction Equipment Technology Matthew Allen Alters, Port Matilda, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jeffrey Ambrose, Ringtown, Heavy Construction Equipment Technician Justin D. Amsler, Shippenville, Heavy Construction Equipment Technology Lindsey Marie Anderson, Rixford, Human Services Beth Ann Armanda, South Williamsport, Graphic Design Joelle Marie Armanda, South Williamsport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Erich Michael Armpriester, Wernersville, Toolmaking Technology Melissa Kaye Arner, Hatfield, Baking and Pastry Arts Laura Marie Arnold, Windsor, Dental Hygiene Kris R. Arrington, Williamsport, Broadcast Communications Jeffrey Blaine Arrowsmith, Gilbertsville, Landscape/Nursery Technology Andrew Michael Artz, Wyomissing, Toolmaking Technology Daniel Edwin Askey, Mill Hall, Advertising Art Joseph Ibrahim Atiyeh, Whitehall, Electrical Technology Theodore David Austin, Jersey Shore, Civil Engineering Technology [Back to Top]

Michael Joseph Babski, Newport, Collision Repair Technician Deborah Kay Bacon, Jersey Shore, Nursing Eric Bryan Bagley, Williamsport, Business Administration – Banking and Finance Concentration Tara D. Baier, Williamsport, Graphic Design Cheryl Lynn Bailey, Sunbury, Legal Assistant/Paralegal Studies Dennis Eugene Baird, Jr., Bolivar, Welding Technology Christopher Edward Baker, Northumberland, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Amy Marie Balascik, Herndon, Nursing Toby M. Baltzer, Trout Run, Computer Aided Product Design Joseph W. Bangs, Orangeville, Landscape/Nursery Technology Alicia Marie Bargiel, Huntingdon, Advertising Art Matthew Kirk Barnhart, Sunbury, Welding Travis Curvin Barnhart, Hanover, Automotive Technology Management Brian Daniel Barrett, Grampian, Welding Technology Erin Michelle Barrett, Curwensville, Dental Hygiene Cindy L. Bartley, Williamsport, Accounting Wendy S. Barto, Avis, Nursing Victor John Barvitskie, Coal Township, Computer Aided Product Design Jason William Bates, Greensburg, Technology Management Nathaniel Larry Baum, Elizabethtown, Landscape/Nursery Technology Harry G. Bauman, Mill Hall, Aviation Technology Harry G. Bauman, Mill Hall, Aviation Maintenance Technology Michael John Bauman, Troy, Collision Repair Technology Jonathan M. Beals, Columbia Crossroads, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Chad William Beard, Chambersburg, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Matthew T. Beck, Cresson, HVAC Technology Stacie Lynne Beck, Erie, Dental Hygiene Douglas C. Beers, Titusville, Toolmaking Technology Douglas C. Beers, Titusville, Machinist General Matthew Douglas Beers, Brockport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Steven Mark Beightol, Reedsville, Environmental Technology Kyle A. Benjamin, Danville, Nursing Christopher Alan Bennett, Riverside, Computer Information Technology – Internetworking Application Development Concentration Tammy K. Berkheiser, Williamsport, Applied Human Services Joshua Michael Beuchler, Pine Grove, Building Construction Technology Seth Richard Beyer, Hanover, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Jamie L. Bierly, Millheim, Construction Management Tris Alyne Bishop, Lancaster, Dental Hygiene – Health Policy and Administration Concentration Jennifer Anne Blackwell, Montoursville, Accounting Bryan Daniel Blascovich, Harrisburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Dean Anthony Bleggi, Saint Marys, Collision Repair Technology Andrew Allan Blesh, Jersey Shore, Nursing John G. Blew, Jersey Shore, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Francis Blissick, Upland, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Justin Barry Bloss, Wapwallopen, Diesel Technology Stephanie Marie Boback, Ashley, Graphic Design Kristina May Bobb, Muncy Valley, Advertising Art Lisa Renee Bock, Williamsport, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Jack Stevenson Bogart, Stillwater, Nursing Mark Allen Bolig, Sunbury, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Aaron N. Bomberger, Annville, Business Management Joshua Anthony Boner, Springville, Advertising Art Levi Abram Bonnice, Falls, Construction Management Spencer L. Boone, Bellefonte, Construction Management Brent Robert Bortner, Seven Valleys, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Russell R. Bowers, Milton, Occupational Therapy Assistant Jennifer Elizabeth Boyd, North Wales, Dental Hygiene – Health Policy and Administration Concentration Richard Dennis Boyer, Jr., West Lawn, Advertising Art Richard Dennis Boyer, Jr., West Lawn, Graphic Design Derek Allen Bracken, Johnstown, Diesel Technology John Edwin Bradley, Williamsport, Toolmaking Technology Matthew Daniel Brady, White Haven, Electronics Technology – Electronics Engineering Emphasis Matthew Daniel Brady, White Haven, Electronics Engineering Technology Wesley James Breen, Williamsport, Food and Hospitality Management Jason L. Breneman, Elizabethtown, Automotive Technology – Toyota Emphasis Terra Dawn Brindel, Aaronsburg, Printing and Publishing Technology John Robert Brodie, Shamokin, Legal Assistant/Paralegal Studies Fatimah Brooks, Williamsport, Plastics and Polymer Technology Patrick B. Broschart, Dushore, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Mary Ellen Brotzman, Benton, Applied Human Services Joshua Jude Brouillette, Allenwood, Automated Manufacturing Technology Amanda Star Brouse, Beavertown, Hospitality Management Adam Robert Brown, Dushore, Forest Technology William Christopher Brownlee, Jackson Center, Welding Technology Ashley J. Bryerton, Lock Haven, Early Childhood Education Chad Eric Bubnis, Lewisburg, General Studies Chad Eric Bubnis, Lewisburg, Advertising Art Chad Eric Bubnis, Lewisburg, Graphic Design Todd Joseph Budzinski, Clarks Summit, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Kevin Bret Burch, Nazareth, Manufacturing Engineering Technology Beth Ann Burleigh, Muncy, Technology Management Ryan C. Buttorff, Jersey Shore, Construction Carpentry Matthew Lamont Byers, Milton, Graphic Design Michael Lamont Byers, Milton, Graphic Design[Back to Top]

Ronald Leroy Calhoun II, Lock Haven, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Margaret Kathleen Camp, Millmont, Nursing Amanda Jae Campbell, Newport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Luke Abram Campbell, Kennerdell, Architectural Technology Richard B. Campbell, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology Richard B. Campbell, Williamsport, Computer-Aided Product and Systems Design Matthew A. Campisi, Frenchtown, Heavy Construction Equipment Technology – CAT Emphasis Charma Carla Carey, Williamsport, Human Services Randy S. Carey II, Montoursville, Forest Technology Kristen M. Carpenter, Sunbury, Nursing Erika Renee Carper, South Williamsport, Business Administration – Management Concentration Michael Evan Carr, Bensalem, Collision Repair Technology James E. Carr III, Davidsville, Cabinetmaking and Millwork Jacob H. Carson, Montoursville, Surveying Technology Jacob H. Carson, Montoursville, Civil Engineering Technology Adam J. Cartwright III, Conyngham, Construction Management Michael Peter Casale, Dingmans Ferry, Automotive Technology Mark R. Charcalla, North Bend, Automotive Service Technician Brian J. Chelton, Titusville, Technology Management Aiguo Chen, Williamsport, Accounting Joseph Angelo Cicchiello, Olympia, Forest Technology Brian Joseph Ciccoli, Pottstown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Keri Ann Clark, New Cumberland, Dental Hygiene Robert Louis Clark, Westfield, Electromechanical Maintenance Technology Robert Louis Clark, Westfield, Electrical Technology Brian Keith Clayton, Williamsport, Early Childhood Education Benjamin Glenn Clepper, Freeport, Diesel Technology Aaron William Clewell, Milton, Automated Manufacturing Technology Aaron William Clewell, Milton, Toolmaking Technology Aaron William Clewell, Milton, Manufacturing Engineering Technology Aaron William Clewell, Milton, Machinist General Kyle Thomas Clouse, Julian, Forest Technology Tyson R. Clouser, East Waterford, Civil Engineering Technology Jonathan M. Coady, Bloomsburg, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Timothy Albert Coleman, Elmer, Automotive Technology Management James N. Colton II, Granville Summit, Welding and Fabrication Engineering Technology Ryan Matthew Colwell, Belleville, Broadcast Communications Timothy James Comly, Oley, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Katie Jo Condell, Ellwood City, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration James H. Confair, Jr., Jersey Shore, Plastics and Polymer Technology Timothy J. Connors, Dunmore, Construction Management Brenda Lee Cook, Lewistown, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jenema Wa-Neike Cooper, Williamsport, Health Arts Robert E. Cooper, Danville, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Nathaniel Thomas Corl, State College, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Philip Daniel Cornish, Coudersport, Forest Technology David Allen Counsil, South Williamsport, Early Childhood Education Brian Edward Coup, New Columbia, Accounting Nathan Isaac Courtney, Mercer, Aviation Technology Robert T. Coyle, Jr., Easton, Computer Aided Product Design Jonathan Lee Cresswell, Schuylkill Haven, Building Construction Technology – Masonry Emphasis David Arthur Crisman, South Williamsprt, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Kevin Lorenzo Croom, Downingtown, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Kevin Lorenzo Croom, Downingtown, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Donald Raymond Croyle, Grassflat, Forest Technology Jolene Marie Cruttenden, Elkland, Printing and Publishing Production Tiffany M. Culp, Mifflinburg, Nursing John J. Czar, Jr., Honesdale, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis[Back to Top]

Karen Lynn D’Angelo, Elysburg, Nursing Paul Castner Dana, Milton, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Stephen Richard Danielson, Kane, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Stephen Richard Danielson, Kane, Plumbing Jonathan Scott Darrah, Coudersport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Brett Lee Davidson, Walnut Bottom, Plastics and Polymer Engineering Technology Gregory Thomas Davis, Kutztown, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Justin Lee Davis, Montrose, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Lindsay Jean Day, Watsontown, Advertising Art Philip Anthony DeFazio, East Stroudsburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jessica E. DeLuca, Williamsport, Physical Fitness Specialist Anthony Charles DeMario, Harrisburg, Computer Aided Drafting Technology Sandra J. DeRemer, Dallas, Nurse/Health Care Paralegal Studies Daniel J. DeTrolio, Whippany, Automotive Technology – Ford Asset Eric Michael Deardorff, Chambersburg, Construction Management Kirk Ian Decker, Montoursville, Computer-Aided Product and Systems Design Carrie Sue Deets, Cogan Station, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Carrie Sue Deets, Cogan Station, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Adam Lee Defenderfer, Fort Loudon, Toolmaking Technology Julie A. Denchak, Chatham, Advertising Art Dara Elisabeth Derk, Sunbury, Dental Hygiene Demaris Elizabeth Derr, Montoursville, Advertising Art Mark Edward Derr, Williamsport, General Studies Mark Edward Derr, Williamsport, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Jason M. Dershem, Mill Hall, Civil Engineering Technology Todd Allen Devenburgh, Mt Joy, Toolmaking Technology David Eugene Dewald, Bloomsburg, Legal Assistant/Paralegal Studies Brooke Francesca Dewalt, Dornsife, Dental Hygiene Aurora Donna DiRocco, Cogan Station, Advertising Art Gregory Roger Dick, York, Landscape/Nursery Technology Thomas D. Dieffenbach, Jr., Downingtown, Computer Aided Drafting Technology Timothy Richard Dietz, Hanover, Plastics and Polymer Technology Robert Eugene Dimmick, Danville, Business Management Keith Edward Dingle, Pleasant Mount, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Nancy Ellen Dippolito, Canton, Plastics and Polymer Engineering Technology Justin Tyler Dittman, Oil City, Toolmaking Technology Stephen R. Dixon, Smethport, Computer Aided Product Design Pamela Renee Dobbins, Luzerne, Surveying Technology Erin Lee Elizabeth Domer, Orangeville, Landscape/Nursery Technology Erin Lee Elizabeth Domer, Orangeville, Floral Design/Interior Plantscape Robert Francis Dominic, Jr., Nesquehoning, Computer Aided Drafting Technology Kevin M. Donohue, Cedar Grove, Automotive Technology Amanda Lee Dorsey, Williamsport, Graphic Design Frank Barkley Dreier, Gettysburg, Collision Repair Technology Derik John Dressler, McClure, Environmental Technology Jason Kirk Duttry, Reynoldsville, Electrical Technology[Back to Top]

Sunnie Lynn Earnest, Reedsville, Advertising Art Max H. Easton III, Trout Run, Construction Management Dianne Marie Eberle, New Columbia, Nursing Jessica Marie Eberly, Lebanon, Nursing Charlene Faye Ebner, Duboistown, Human Services James Joseph Eckl, St Marys, Building Construction Technology Scott Alan Eichelberger, Dillsburg, Building Construction Technology Matthew Charles Eigenbrod, Jersey Shore, Electrical Technology Robert E. Eisley, Jr., Milton, Civil Engineering Technology Renee M. Ellis, York, Advertising Art Renee M. Ellis, York, Graphic Design John Daniel Elo, New Philadelphia, HVAC Technology Mary Rachael Engelhardt, Williamsport, General Studies Misty D. Engle, New Columbia, Mass Communications Stephen Michael Eshenbaugh, Sarver, HVAC Technology Adam Nicholas Evancho, Lock Haven, Toolmaking Technology Staci Renae Evans, South Williamsport, Nursing Patricia Marie Ewing, Milmont Park, Dental Hygiene – Health Policy and Administration Concentration[Back to Top]

Zachary P. Fagan, Rockford, Civil Engineering Technology Zachary P. Fagan, Rockford, Surveying Technology Zachary P. Fagan, Rockford, Civil Engineering Technology Evan William Farmery, Rochester Mills, Toolmaking Technology Matthew J. Farthing, Hallstead, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Adam Jared Feather, Edwardsville, Automotive Technology Sean Steven Fenderson, Montoursville, Forest Technology Luiz E. Ferri, Corning, Culinary Arts Technology Eric S. Filipkowski, Hughesville, General Studies Nancy Anne Fioretti, South Williamsport, Nursing Forest Lee Fisher, Duboistown, Construction Management Kellie Ann Fisher, Montoursville, Legal Assistant/Paralegal Kristin Fleckenstein, Williamsport, Landscape/Nursery Technology Levi A. Floyd, Benton, Diesel Technology Jeffrey T. Folk, New Ringgold, Electrical Technology Denise Renee Folmar, Antes Fort, Nursing Lance Kibbe Forney, Cogan Station, Civil Engineering Technology Jeffrey Daniel Foster, Westfield, Welding Technology Jeffrey Daniel Foster, Westfield, Welding Patricia L. Fox, Williamsport, Business Administration David Allen Frace, Wapwallopen, Construction Management Douglas Allen Freeman, Gillett, Forest Technology Adam Michael Frey, Ephrata, Printing and Publishing Production Tiffany Jayne Frey, Watsontown, Business Management William James Frick, Westline, Manufacturing Engineering Technology William James Frick, Westline, Machinist General Kimberly Michele Fuhrer, Wellsboro, Hospitality Management Gregory Edward Funk, Cogan Station, Environmental Technology Jason Michael Furmaniak, Pipersville, Forest Technology[Back to Top]

Jeffrey S. Gardner, Mill Hall, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Justin Charles Garner, Montrose, Automotive Technology Ryan William Garner, Spring City, Collision Repair Technician Leon Gaskins, Jr., Williamsport, Accounting Christina Marie Gasperine, Waterville, Nursing Cristopher James Gebhardt, Bethlehem, Architectural Technology Pamela A. Gentzyel, Renovo, Nursing David E. Gephart, Linden, Welding Technology Matthew Vincent Germini, Chester, Diesel Technology Michael Thomas Gerrity, Dalton, Electrical Technology Brian Eric Gillette, Conneautville, Construction Management Douglas Arthur Gilson, Jr., Sayre, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Douglas Arthur Gilson, Jr., Sayre, Computer Information Systems – Programming and Database Processing David Joseph Giumento, Dunmore, Construction Management Adam Dwight Glick, Belleville, Electrical Technology John W. Glick, Columbia, Electrical Occupations Ewa Charolette Gohn, Windsor, Advertising Art Christopher Scott Goode, Williamsport, Welding Chad E. Goodman, Greensburg, Building Construction Technology Belinda Marie Gordner, Millville, Nursing Bryan A. Gorman, Sunbury, Environmental Technology Robert R. Gray, Hollidaysburg, Graphic Design Daniel Wade Greenaway, Jersey Shore, Plastics and Polymer Technology Tyrel Andrew Greenland, Three Springs, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Tyrel Andrew Greenland, Three Springs, Electronics Engineering Technology Jonah Patterson Gregory, Trout Run, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Steven L. Grimm, Selinsgrove, Toolmaking Technology Nakesha Corrine Grobes, Williamsport, Dental Hygiene Chad Leo Groff, New Bloomfield, Architectural Technology Karolyn Marie Groff, New Columbia, Nursing Daniel C. Grossman, Jersey Shore, Business Management Kermit R. Grove, Williamsport, Electrical Occupations Justin T. Grow, Milton, Advertising Art Jared Lee Guiher, Derry, Architectural Technology Susan Kaye Guinter, Williamsport, Technical and Professional Communication Rachel R. Gummo, Dallastown, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration[Back to Top]

Jordan Hackenberg, Beavertown, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Derrek C. Hall, New Milford, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Melissa Lynn Hall, S Williamsport, Office Technology – Medical Emphasis Angela Sue Halterman, Williamsport, Nursing Kelly Lyn Harris, Muncy, General Studies Joel Thomas Harrison, Cogan Station, Construction Carpentry Gabriel Ben Daniel Harry, Williamsport, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Jay Vincent Harter, Trout Run, Hospitality Management Alex Brooke Hartman, Marathon, Toolmaking Technology Tracey Marie Haswell, Williamsport, Accounting Joseph Anthony Hauser, Latrobe, Manufacturing Engineering Technology Brent Michael Hayes, Mt Pleasant Mills, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Adam George Hayn, Ogdensburg, Landscape/Nursery Technology Ryan Gladden Hayworth, Mechanicsburg, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Ryan Gladden Hayworth, Mechanicsburg, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Sherman M. Heaster III, Williamsport, Heavy Construction Equipment Technology Matthew Alan Henneke, Holland, Advertising Art Matthew Alan Henneke, Holland, Graphic Design Vance C. Hensler, Linden, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Quinn Aaron Hepler, Butler, HVAC Technology David John Herb, Williamsport, Building Construction Technology David John Herb, Williamsport, Construction Management Chad Michael Herman, York, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Katye Melissa Herr, Spring Grove, Dental Hygiene Douglas J. Herr, Jr., Newmanstown, Surveying Technology Michael John Herzing, Saint Marys, Computer Aided Drafting Technology Joshua Charles Hess, Elizabethtown, Welding Aaron Jacob Hildebrand, Cabot, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Tadd Landon Hile, Benton, Forest Technology Benjamin David Hill, Havre De Grace, Automotive Technology Benjamin David Hill, Havre De Grace, Automotive Technology – Toyota Emphasis Benjamin David Hill, Havre De Grace, Automotive Service Technician Lorena L. Hilner, Milton, Networking & Technical Support Anne Leigh Hindman, Williamsport, Accounting Amanda Margaret Hinkal, Tamaqua, Culinary Arts Technology Benjamin Arol Hinson, Dillsburg, Collision Repair Technology Brian Christopher Hitchcock, Sergeantsville, Welding and Fabrication Engineering Technology Jamie J. Hixson, Sunbury, Nursing David Fuller Hodgman, Chambersburg, Architectural Technology Elliot Joseph Hoffman, Akron, Building Construction Technology Timothy C. Hoffman, Jeannette, Toolmaking Technology William B. Holbein, Indiana, Heavy Construction Equipment Technology Aaron Michael Holdren, Ulster, Manufacturing Engineering Technology Elizabeth Ann Hollingsworth, Muncy, Legal Assistant/Paralegal Studies David S. Hollis, Woodland, Computer Aided Drafting Technology Douglas Brian Holzer, Wrightsville, Electrical Technology Steve Hood, Johnsonburg, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Jennifer Lee Hoover, Williamsport, Business Management Lori Ann Hoover, Harrisburg, Dental Hygiene – Health Policy and Administration Concentration Ami S. Hoppes, Forksville, Nursing Christopher Brogdon Horne, Fredericksburg, Culinary Arts Technology Scott Conrad Horner, Windber, Building Construction Technology Terry Ray Horner, Milesburg, Environmental Technology Doyle R. Hostetter, Rockwood, Diesel Technology Aaron David Hottenstein, New Albany, Forest Technology William Ray Houpt, Williamsport, Civil Engineering Technology Robin Lynn Householder, Lock Haven, General Studies Jamie G. Houseknecht, Benton, Electronics Technology – Semiconductor Processing Technology Ryan Michael Hovis, Gardners, Architectural Technology David A. Howard, Ringtown, Computer Aided Drafting Technology Jonathan Howard Hufman, Somerset, Plastics and Polymer Engineering Technology Adam M. Hugill, State College, Automotive Technology Ryan L. Hummel, Pine Grove, Cabinetmaking and Millwork Joshua William Hunsberger, Pottstown, Computer Aided Drafting Technology Zinah B. Husam, Williamsport, Advertising Art Zinah B. Husam, Williamsport, Graphic Design Sherry Lynn Hyland, Linden, Nursing[Back to Top]

Richard Lee Iddings, Spruce Creek, Electrical Occupations Kevin Lee Imes, New Holland, Building Construction Technology Sheldon Patrick Iudicello, Easton, Automotive Technology Jason Charles Iwinski, Ligonier, Welding Technology Jason Charles Iwinski, Ligonier, Welding and Fabrication Engineering Technology[Back to Top]

Krystal Marie Jackson, Terre Hill, Dental Hygiene Aaron E. Jacobs, Thomasville, Welding Technology Adam M. Jacobs, Gettysburg, Construction Carpentry Scott M. Jacobs, Enola, Automated Manufacturing Technology Shawn Joseph James, Williamsport, Business Management Troy D. James, Coudersport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Ronnie M. Jarrett, Lewisburg, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Gary Lee Jenney, Jr., Montgomery, Plastics and Polymer Engineering Technology Corine Johnson, Williamsport, Business Administration Derek L. Johnson, Mill Hall, Collision Repair Technician Eric Scott Johnston, Du Bois, Plastics and Polymer Technology Archie Gene Jones, Williamsport, Automated Manufacturing Technology Archie Gene Jones, Williamsport, Toolmaking Technology Jesse Alan Jones, Johnsonburg, Electrical Technology Kyle Gregory Jones, Tremont, Automotive Technology Nina Marie Jordan, Sybertsville, Broadcast Communications Nina Marie Jordan, Sybertsville, Mass Communications Carrie Ann Jumper, Selinsgrove, Nursing Bryheem Robert Justice, Williamsport, Accounting[Back to Top]

Dawn Marie Kaelin, Jersey Shore, Nursing Oluchi U. Kalu, Williamsport, Nursing Matthew William Karschner, Muncy, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Stephen John Karwoski, Boothwyn, Automotive Technology – Ford Asset Kyle Wayne Keesler, Goshen, Heavy Construction Equipment Technology – CAT Emphasis Amanda Marie Kehoe, State College, Physical Fitness Specialist Julie Diane Kehrer, Montoursville, Landscape/Nursery Technology Jonathan C. Keiser, Milton, Business Management Amy Melissa Keister, Williamsport, HVAC Technology Joseph Patrick Kelley, Montgomery, Human Services Amber Michelle Khan, Absecon, Dental Hygiene Matthew R. Kiker, Mechanicsburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Chad Edwin Kilheffer, Millersville, Computer Aided Drafting Technology Andrew J. Killian, Newville, Architectural Technology Megan Marie Kingsley, Milan, Landscape/Nursery Technology Adam Wade Kinley, Cogan Station, Civil Engineering Technology Carlton Floyd Kinzer, Lititz, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Michael Paul Kipila, Jr., Bethlehem, Automotive Technology Christopher David Klapec, Oil City, Civil Engineering Technology Christopher David Klapec, Oil City, Surveying Technology Kortney Marie Klapec, Sandy Lake, Computer Aided Drafting Technology Brenda N. Kline, Montoursville, Dental Hygiene Megan Elizabeth Kline, Saxton, Mass Communications Michael William Klinger, Jersey Shore, Business Management Heather Jo Knouse, Dubois, Dental Hygiene Steven J. Kochan, Clifton, Automotive Technology Management Brian C. Kohler, Lancaster, Toolmaking Technology Brian C. Kohler, Lancaster, Manufacturing Engineering Technology Brian C. Kohler, Lancaster, Machinist General TaraAnn Judith Kowaleski, Wilburton, Mass Communications Jarrod B. Krahe, Erie, Building Construction Technology Jarrod B. Krahe, Erie, Construction Management Brandee Jo Krall, Milton, Business Administration – Management Concentration Colleen Maria Krall, Watsontown, Business Administration – Management Concentration Rebecca Elizabeth Krall, Watsontown, Computer Aided Drafting Technology Michelle M. Kramer, Sunbury, Nursing Douglass Alan Kratz, Sinking Springs, Building Construction Technology Robert Mitchell Kremer, Milton, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Mark Alan Kromis, Jr., Williamsport, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Jeffrey Joseph Kuncelman, Ebensburg, Building Construction Technology Steven M. Kuncelman, Ebensburg, Automotive Technology Trenton Joseph Kunes, Reynoldsville, Building Construction Technology James Warren Kurtz, Watsontown, Technology Management[Back to Top]

Ginger A. Lahr, New Columbia, Nursing Nathan David Laidacker, Hughesville, Plastics and Polymer Engineering Technology Cheryl Lynn Lamey, Loganton, Advertising Art Tighe Richard Lane, Bangor, Automotive Technology M. Joseph Lanich, Clearfield, Manufacturing Engineering Technology William Brian Laubscher, Farrandsville, Forest Technology John Clyde Lauchle, Jr., Montoursville, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Joseph Charles Laudermilch, Harrisburg, Manufacturing Engineering Technology Danielle Stephanie Lavinder, Columbia, Dental Hygiene Jeremy J. LeGore, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology Alison Lynn Ledward, Uniondale, Surveying Technology Alison Lynn Ledward, Uniondale, Civil Engineering Technology Christopher John Legarski, Montoursville, Advertising Art Christopher John Legarski, Montoursville, Graphic Design Bryan George Lehocky, Rochester, Landscape/Nursery Technology Devin J. Lehr, Walnutport, Automotive Technology Zachary Alan Leight, Brogue, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Zachary Alan Leight, Brogue, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Thomas Alton Leitch, Jr., Lock Haven, Building Construction Technology Joshua A. Lender, Hesston, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Thomas F. Leppien, Sinking Spring, Plumbing Jacob T. Lewis, Waymart, Welding Rohan Andre Lewis, North Wales, Automotive Technology Rohan Andre Lewis, North Wales, Automotive Technology – Toyota Emphasis Rohan Andre Lewis, North Wales, Automotive Service Technician Mark Benjamin Liddle, Pottsville, Printing and Publishing Technology Brian J. Lilley, Liverpool, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Brian J. Lilley, Liverpool, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Jennifer Loeh, Forest City, Legal Assistant/Paralegal Karen L. Long, Milton, Nursing Stephen Wayne Long, Jersey Shore, Civil Engineering Technology Richard J. Long, Jr., Selinsgrove, Aviation Technology Isaac Jonathan Lopp, Newville, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jennifer L. Lord, Linden, Nursing Nathan S. Low, Orangeville, Business Management Wendy Marie Lucas, Williamsport, Early Childhood Education Joni K. Lupold, Muncy, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Joni K. Lupold, Muncy, Computer Information Technology – Internetworking Application Development Concentration Jannelle R. Lushinski, Coal Township, Advertising Art Jannelle R. Lushinski, Coal Township, Graphic Design Kristina Danielle Lyche, Camarillo, Culinary Arts Technology[Back to Top]

Dusteen Alys Maggs, Northumberland, Technology Management James Albert Majewski III, Pipersville, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Shawn Michael Major, Williamsport, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Vamsi Krishna Manga, Williamsport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jason Lee Markle, Mill Hall, Plastics and Polymer Technology Andrew R. Marsic, Canonsburg, Construction Management James Nicholas Martino, Roseto, Building Construction Technology Carmon Michael Mastracchio, Newport, Baking and Pastry Arts Robin Alaine Matalavage, Montoursville, Legal Assistant/Paralegal Robert E. Maurer, Jr., Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Robert E. Maurer, Jr., Williamsport, Landscape/Nursery Technology Timothy John Mazol, Danville, Plumbing Rebecca Ann Mazurick-Charles, South Williamsport, Applied Human Services Michelle Renee McClure, Fayetteville, Dental Hygiene Thomas A. McConnell, Renfrew, Construction Management Colleen M. McDevitt, Linden, Legal Assistant/Paralegal Morgan Hugh McFarland, New Wilmington, Collision Repair Technology Anthony James McGraw, Shenandoah, Automotive Technology Chad Michael McGregor, Lock Haven, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jonathan Clarke McKee, Schuylkill Haven, Computer Aided Product Design Pamela Ann McKenzie, Hughesville, Early Childhood Education David Marshall McMeekin, Butler, Computer Aided Product Design Thomas Kelly McNerney, Williamsport, Surveying Technology Jared Lee McNutt, Blairsville, Toolmaking Technology Jared Lee McNutt, Blairsville, Manufacturing Engineering Technology Jared Lee McNutt, Blairsville, Machinist General Corey Alan Mechling, Irvine, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Cheryl Marie Meehan, Rexville, Printing and Publishing Technology Mickiah Luke Mellott, York, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Matthew David Meloy, Loyalhanna, Computer Aided Product Design Amy Louise Mertz, Watsontown, Hospitality Management Jason Anthony Meyer, Saint Marys, Automated Manufacturing Technology Jason Anthony Meyer, Saint Marys, Toolmaking Technology Richard John Michaels III, Fairview, Architectural Technology Katie Anne Michura, Beech Creek, Nursing Ashley Lynn Miller, Curwensville, Architectural Technology Christina Maria Miller, Mill Hall, Technology Management Jennifer Lee Miller, Harrisburg, Dental Hygiene Patrick Stephen Miller, Greensburg, Culinary Arts Technology Sarah Jane Miller, Castanea, General Studies Sherry Ann Miller, Elysburg, Dental Hygiene Kyle William Milliron, Milroy, Toolmaking Technology Jeremy William Mills, Burnt Cabins, Architectural Technology Robert James Miskimmin, Farifax, Automotive Technology Management Matthew Robert Mitteer, South Williamsport, Plastics and Polymer Technology Perry J. Mock, Ebensburg, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Perry J. Mock, Ebensburg, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Stephen Andrew Mock, Davidsville, Heavy Construction Equipment Technology Deborah A. Modispaw, Montoursville, Nursing Stephen F. Moll, Milton, Technical and Professional Communication Jason Claude Monro, Troy, Heavy Construction Equipment Technician Patrick Charles Mortimer, Cogan Station, Plumbing Kevin Brett Morton, Ashley, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Jason Dennis Moyer, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology David Christopher Mrosko, Clarksburg, Cabinetmaking and Millwork Daniel A. Mroz, Williamsport, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Kevin Michael Murphy, Harleysville, Architectural Technology Rebecca Lynn Murphy, Carlisle, Applied Human Services Jordon R. Murray, Birdsboro, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Christopher Matthew Mussoline, Northumberland, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Robert Evan Myers, Spring Mills, Civil Engineering Technology Justin Paul Myshak, Mayfield, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration[Back to Top]

Anne Gabrielle Napersky, Wilkes Barre, Culinary Arts Technology Michael J. Nau, Jersey Shore, Welding and Fabrication Engineering Technology Jocelyn Rose Nestlerode, Lock Haven, Building Construction Technology Bonnie Sue Nichols, Woolrich, Business Management Halle Nadine Niklaus, South Williamsport, Accounting Brian David Noel, Mcsherrystown, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Paul Norko, Littlestown, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Kevin R. Novak, Williamsport, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Ryan A. Nowak, Wellsboro, Forest Technology Jolene T. Nunn, New Columbia, Applied Human Services Jason William Nuss, Danville, Office Information Systems[Back to Top]

William Anthony O’Dea, Martinsburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology William Anthony O’Dea, Martinsburg, Plumbing Heidi M. Oechler, Cogan Station, Architectural Technology Lisa Rae Orgitano, South Williamsport, Broadcast Communications James Brooks Orr, Wellsboro, Business Management John Hamilton Owen, Shillington, Technology Management Kristy Ann Owens, Watsontown, Physical Fitness Specialist[Back to Top]

Bobbie M. Pacosky, So Williamsport, Early Childhood Education Jenice D. Palachick, Towson, Nursing Jeremy C. Parker, Canton, Toolmaking Technology Jeremy C. Parker, Canton, Automated Manufacturing Technology Jeremy C. Parker, Canton, Machinist General Timothy James Parkinson, Indiana, Building Construction Technology Demond E. Parr, Williamsport, General Studies Zachary John Parrish, Watsontown, Computer Aided Drafting Technology Leonard Anthony Pasquale, Grindstone, Collision Repair Technology Christopher Gerard Pasqualichio, Clarks Summit, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Donna R. Pauling, Muncy, Nursing Ryan Joseph Paxton, Grove City, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Brandon S. Peak, Bloomsburg, Architectural Technology Mathew Allen Peifer, Reading, Landscape/Nursery Technology Elias Zaccheaus Person, Gettysburg, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Elias Zaccheaus Person, Gettysburg, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Molly Person, Williamsport, Accounting Vincent Perta, Plains, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Robert Clarence Peters, Warriors Mark, Heavy Construction Equipment Technology – CAT Emphasis Amy Beth Phillips, Baltimore, Technology Management Christina Ellen Pinaire, Cranesville, Landscape/Nursery Technology Clinton Anthony Piotrowski, Philadelphia, Automotive Technology Jessica Leigh Pletz, Ephrata, Dental Hygiene Paul E. Pompilio, Cornwall, Computer Aided Product Design Christopher Gordon Porter, Dover, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Shelly L. Poust, Unityville, Dental Hygiene Michael David Powell, Gansevoort, Architectural Technology Michele Lee Praster, Williamsport, Applied Human Services Robert Joseph Preston, Brockway, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Wade Robert Pryor, Jersey Shore, Surveying Technology George Michael Purcell, Pottsville, Computer Aided Drafting Technology[Back to Top]

Kyle Timothy Quinn, North Bloomfield, Welding Technology Lyndsay Marie Quino, Elizabethtown, Business Management

George Edward Rainey, Jr., Morrisdale, Aviation Maintenance Technology Mara Stagliano Rakowski, Pottsville, Culinary Arts Technology Christopher Cullen Randall, Falmouth, HVAC Technology Michael J. Rauch, Jersey Shore, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Joseph Carl Raymer, Moosic, Electronics Engineering Technology Rebecca D. Raymond, Lock Haven, Accounting Joshua Allen Redmond, Newville, Automotive Technology – Ford Asset Kristy Lynn Redmond, Johnsonburg, Hospitality Management Patrick John Reed, Brookhaven, Aviation Technology Derek N. Reese, Pennsdale, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Melanie Denise Reese, Danville, Culinary Arts Technology Jessica Marie Regel, South Williamsport, Office Technology – Medical Emphasis Wayne Edward Reich, Jr., Allenwood, Nursing Gregory Neil Reichart, Orangeville, Environmental Technology Jared Douglas Reisinger, Lucinda, Collision Repair Technology Elissa Rochelle Rhed, Brockway, Nursing Camille M. Richa, Melvindale, Automotive Technology Management Brian W Richardson, Jersey Shore, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Jonathan Henry Riehl, Woodbury, Automotive Technology Management Jodi Leigh Rill, Hanover, Environmental Technology Alisha Ann Ritter, Lewisburg, Floral Design/Interior Plantscape Beth Ann Robertson, Bigler, Dental Hygiene Lianne Lauren Paula Rocco, Wilkes Barre, Applied Human Services Neil Cameron Rohrer, Manheim, Electronics Engineering Technology Rebecca Lynn Rohrer, Paradise, Advertising Art Jennifer Lynn Roman, Williamsport, Early Childhood Education Joseph Patrick Roque, Jr., Throop, Building Construction Technology Matthew R. Rote, Mill Hall, Construction Carpentry Melissa Sue Roth, North Catasauqua, Automotive Technology Management Aaron Michael Rotz, McConnellsburg, Computer Aided Drafting Technology Sarah Ellen Rouse, Westfield, Floral Design/Interior Plantscape Denita A. Royster, Williamsport, Applied Human Services Beth Lugenia Rozman, Lititz, Advertising Art Beth Lugenia Rozman, Lititz, Graphic Design Laura A. Rudenstein, Wynnewood, Building Construction Technology Craig Hill Rudolph II, Kane, Landscape/Nursery Technology Michael B. Rudy, Boalsburg, Automotive Technology Katie Marie Ruegner, Hallstead, Hospitality Management Derek Alan Rufle, York, Collision Repair Technology Ryan C. Runkle, Montgomery, Technology Management Brent Charles Ruppert, Springfield, Automotive Technology Management Chris A. Russell, Allentown, Cabinetmaking and Millwork George Walter Ryan, Jr., South Williamsport, Applied Human Services[Back to Top]

John George Sabia, Clarks Summit, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Cory Robert Sabo, Elysburg, Advertising Art Michael Lee Sacks, Mertztown, Automotive Technology – Ford Asset Melissa Ann Saleski, Shamokin, Nursing Aaron Charles Sands, Pittsburgh, Business Administration – Management Information Systems Concentration Jamie Adam Sarver, Somerset, Building Construction Technology Kenneth W. Sausser, South Williamsport, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Kenneth W. Sausser, South Williamsport, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Chad M. Savitz, Grand Valley, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Colby Christian Schaffner, Millersburg, Architectural Technology Christopher E. Scheel, Coral Springs, Automotive Technology Jonathan Hale Schillinger, Williamsport, Computer Information Systems – Networking and Technical Support David Clint Schlosser, Lancaster, Electronics Engineering Technology Aaron Paul Schock, Whitehall, Toolmaking Technology Marc Frederick Schoendorf, Newington, Electric Power Generation Technology Deborah R. Schrader, Muncy, Floral Design/Interior Plantscape Kevin Eugene Schropp, Johnstown, Welding Ronald Lee Scott, Jr., Belcamp, Collision Repair Technician Michael Salvatore Sebergandio, Lancaster, Welding and Fabrication Engineering Technology Michael Jonathan Sedgwick, Curwensville, Automated Manufacturing Technology Erin Elizabeth See, Warren, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Erin Elizabeth See, Warren, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Eric Paul Selfridge, New Millport, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Eric Paul Selfridge, New Millport, Electronics Technology – Electronics Engineering Emphasis Eric Paul Selfridge, New Millport, Electronics Engineering Technology Carrie Alice Sensenig, Reading, Advertising Art William Gerald Sensinger, Perkasie, Toolmaking Technology Dagmar Settle, Lewisburg, Dental Hygiene Christine A. Seward, Pottsville, Architectural Technology Jason Richard Shade, Williamsport, Forest Technology Tasha Mooreen Shadle, Williamsport, Computer Information Technology – Analysis and Design Concentration Adam Barton Shafer, Newport, Technology Management James E. Shaffer, Mahaffey, Diesel Technology – Mack Emphasis George Brian Shammo, Huntingdon Valley, Automotive Technology Timothy R. Shannon, Montoursville, Electrical Occupations Gregory M. Shawver, Lewistown, Electromechanical Maintenance Technology Brian G. Shea, Green Lane, Electronics Engineering Technology Travis Paul Sheckler, Conneaut Lake, Construction Management Sara Shellenberger, Northumberland, Applied Human Services Angelique M. Sheris, Willliamsport, Computer Aided Drafting Technology Austin Paul Sherry, Tyrone, Toolmaking Technology Timothy S. Sherry, St Marys, Forest Technology Chassidy Lynne Shields, McVeytown, Architectural Technology Daniel Ray Shields, Eldred, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Melissa Faye Shilling, Cogan Station, Applied Human Services Christi L. Shingara, Sunbury, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Warren L. Shipe, Jr., New Columbia, Applied Health Studies Rajan S. Shiralkar, Montoursville, Plastics and Polymer Engineering Technology Dallas David Shultz, York, Building Construction Technology Dana R. Shurer, Jersey Shore, Computer Applications Technology Luke James Simmons, Venetia, Heavy Construction Equipment Technician Michelle Nicole Singleton, Philadelphia, Baking and Pastry Arts Daniel Ryan Slaymaker, Mainesburg, Electrical Technology Eric Edward Smail, Shippenville, Forest Technology Stephen Smereczynsky, Jr., Bangor, Computer Aided Drafting Technology Amanda Renae Smith, Punxsutawney, Environmental Technology Benjamin John Smith, Dallas, Environmental Technology Brian William Smith, Dublin, Electrical Occupations Christopher R. Smith, Williamsport, Manufacturing Engineering Technology Daphne Anastasia Smith, Danville, Advertising Art Jason Michael Smith, Williamsport, Business Administration Jeremy P. Smith, Milton, Dental Hygiene Lisa Marie Smith, Williamsport, Early Childhood Education Marsylvia June Smith, Gaines, Business Management Paul M. Smith, Shermansdale, Forest Technology Ryan L. Smith, Jersey Shore, Electric Power Generation Technology Wesley Daniel Smith, Reynoldsville, Manufacturing Engineering Technology Justin Michael Snare, Altoona, Landscape/Nursery Technology Aaron Lawrence Snyder, Pitman, Construction Carpentry Dondalynn Marie Snyder, Northumberland, Nursing Michael Alan Snyder, Bloomsburg, Construction Management Susan M. Solomon, Montgomery, Nursing Megan D. Solymos, York, Food and Hospitality Management Gregory Michael Sorce, Berwick, Civil Engineering Technology Steven R. Sparich, Tuscon, Plastics and Polymer Engineering Technology Matthew Scott Specht, Reading, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Zachary C. Spewak, Waymart, Civil Engineering Technology Adam David Spigelmyer, McClure, Accounting Andrew Thomas Spolsky, East Stroudsburg, Automotive Technology Erin Kay Spring, Lancaster, Nursing Seth P. Stamey, Williamsport, Building Construction Technology Corinne Marie Stammel, Williamsport, Graphic Design William A. States, Rossiter, Heavy Construction Equipment Technology Jason Jeffrey Steeber, Quakertown, Electronics Engineering Technology Bruce A. Stephens, Curwensville, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Reginald Eugene Stephens II, Johnstown, Plastics and Polymer Engineering Technology Daniel S. Stevenson, Lock Haven, Electrical Occupations Gabriel S. Stever, Mt Carmel, Toolmaking Technology Joseph Raymond Stiglitz, Franklin, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Harry A. Stine, Elysburg, Electronics Engineering Technology Amanda A. Storm, Cogan Station, Electrical Technology Danielle Lin Stotler, Watsontown, Business Management William E. Stottlemyer, Marion, Plastics and Polymer Engineering Technology Anna Marie Stover, Muncy, Business Management Jill O’Neil Strauss, State College, Advertising Art Wendy Sue Streator, Lock Haven, Nursing John George Strick, Mohnton, Construction Management Jessica Lynn Stricker, Pine Grove, Business Management – Travel and Tourism Emphasis Jonathan William Strine, Carlisle, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jonathan William Strine, Carlisle, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Dustin W. Stumpf, State College, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Brooke Suzanne Styborski, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Shelly L. Summers, Jersey Shore, Nursing Kristen Leigh Sykora, Towanda, Applied Human Services Thomas E. Szczur, Jr., Bensalem, Diesel Technology[Back to Top]

Brad Dennis Tanner, Riverside, Electronics Engineering Technology Pamela Louise Tarbay, Houtzdale, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Jared N. Taylor, Huntingdon, HVAC Technology Patrick Michael Teefy, Aston, Computer Aided Drafting Technology Patrick Michael Teefy, Aston, Computer Aided Product Design Jeremy Ryan Tenio, Clarks Summit, Architectural Technology Robert Heath Tessari, Johnstown, Plastics and Polymer Engineering Technology Beth Anne Thomas, Lancaster, Nursing Jennifer L. Thompson, Hughesville, Banking Joshua Vance Thompson, Huntingdon, Forest Technology Robert James Thompson, Hughesville, Applied Human Services Ryan Michael Thompson, Titusville, Forest Technology Joseph Anthony Thorn, Enola, Building Construction Technology – Masonry Emphasis Stacy A. Tittle, Middleburg, Computer Aided Drafting Technology John Ryan Tlusty, Lewisburg, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Megan L. Tomeo, Tionesta, Electronics Engineering Technology Christian Lawrence Topping, Sagaponack, Diesel Technology Christian Lawrence Topping, Sagaponack, Welding Technology Matthew Alan Treaster, Yeagertown, Computer Aided Drafting Technology Olivia Marie Troup, Howard, Physical Fitness Specialist Michael Edward Troutman, Selinsgrove, Automated Manufacturing Technology Betsy Ann Trueman, Trout Run, Nursing Sabrina Marie Tyson, South Williamsport, Accounting[Back to Top]

Anthony John Valerio, Royersford, Toolmaking Technology Gretchen Elizabeth VanBrakle, Hershey, Architectural Technology Jennifer L. Van Horn, Riverside, Baking and Pastry Arts Stefany Beth VanKirk, Riverside, Advertising Art Stefany Beth VanKirk, Riverside, Graphic Design Traci J. VanKirk, Northumberland, Nursing Bryan Douglas Vertigan, Macungie, Graphic Communications Management Mary Katherine Vido, Sarver, Baking and Pastry Arts Michael Christopher Vogt, Belleville, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Jacob Merle Vough, Markleton, Electric Power Generation Technology

Joseph James Wachter, Jr., Wilmington, Landscape/Nursery Technology Chad Edward Wagner, Tionesta, Electronics Technology – Electronics Engineering Emphasis Ellen Yvonne Wagner, Avis, Computer Aided Drafting Technology Neil Edward Wagner, Tionesta, Electronics Technology – Computer Automation Maintenance Emphasis Erin Elizabeth Walck, Mountaintop, Printing and Publishing Production Jonathan Terrence Waldman, Avis, Nursing Joshua William Waldman, Mansfield, Landscape/Nursery Technology Michael Joseph Walkovich, Indiana, Plumbing Jamie Lynn Wallace, Smethport, Dental Hygiene Scott Francis Wallace, Williamsport, Business Administration – Management Concentration Scott James Walls, Philadelphia, Automotive Technology Management Shirley R. Waltz, South Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Melissa Lynn Ward, Montgomery, Office Information Systems Joshua Ross Watkins, Ringtown, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Terry L. Wead, Cogan Station, Business Management Emily J. Weaver, Ephrata, Office Technology – Medical Emphasis Jennifer Rose Weaver, Butler, Legal Assistant/Paralegal Studies Elizabeth Anne Webster, Montoursville, Plastics and Polymer Engineering Technology Dusten David Weigle, Berlin, Heavy Construction Equipment Technology Andrew Stephen Weiler, Birdsboro, Architectural Technology Joshua Thomas Weisen, Sunbury, Accounting Maryam Asiya Wells, Williamsport, Human Services Jason Thomas Wenner, Benton, Forest Technology Eunice Nicole Wensel, Beech Creek, Human Services Derek E. Wheeland, Liberty, Business Administration – Banking and Finance Concentration Joel William Wilbur, Woodstock, Electronics Technology – Industrial Process Control Emphasis Joel William Wilbur, Woodstock, Electronics Engineering Technology Kaila L. Williams, Greenville, Architectural Technology David E. Williams II, Tyrone, Building Construction Technology Heather M. Williamson, Jersey Shore, Nursing Michael A. Willow, Mifflinburg, Architectural Technology Jason Timothy Winckler, Catawissa, Computer Aided Drafting Technology Grant Michael Wisniewski, Monroeville, Building Construction Technology Christian Willard Woehrle, Lake Ariel, Business Management Eric John Wolanski, State College, Building Construction Technology Bryan R. Wolfe, Turbotville, Electrical Technology Teresa Marie Wolfe, Mill Hall, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Toby Marlene Wolfe, Selinsgrove, Nursing Joshua James Wolfgang, Muncy, Architectural Technology Jami Lee Womeldorf, Muncy, Nursing Heidi Jo Woodling, Beaver Springs, Nursing Nicole Suzette Woolever, Williamsport, Applied Human Services Mark Allen Woolheater, Hollidaysburg, Aviation Maintenance Technician Julie Ann Woolsey, Milton, Computer Aided Drafting Technology Beau M. Wurges, Myerstown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Ian D. Wylie, New Cumberland, Electrical Occupations Russell E. Wynegar, New Freedom, Welding and Fabrication Engineering Technology Brian David Wynn, Loganton, Electric Power Generation Technology[Back to Top]

Brad William Yacisin, Harrisburg, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Steven Fredrick Yarnal, Williamsport, Manufacturing Engineering Technology Dustin A. Yocom, Morgantown, Electromechanical Maintenance Technology Jason Mark Yoder, Belleville, Welding and Fabrication Engineering Technology Tracey Ann Yoder, Sunbury, Nursing Derek Michael Yost, Mount Joy, Electronics Technology – Communications/Fiber Optics Emphasis Danielle Nichole Young, Langhorne, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Benjamin Scott Younkin, Trout Run, Civil Engineering Technology Robert P. Yurasko, Johnstown, Heavy Construction Equipment Technology[Back to Top]

Susan R. Zaydell, Williamsport, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration David Brian Zeigenfuse, Shamokin, Computer Information Systems – Programming and Database Processing Jason Thomas Zemko, Rural Valley, Diesel Technology Ruth Ann Zerance, Berwick, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration Angela Nicole Zerfing, South Williamsport, Baking and Pastry Arts Timothy M. Zimmerman, Friedensburg, Automated Manufacturing Technology Timothy M. Zimmerman, Friedensburg, Toolmaking Technology Ryan E. Zuroski, Olyphant, Computer Information Systems – Networking and Technical Support Ryan E. Zuroski, Olyphant, Computer Information Technology – Data Communications and Networking Concentration

Subscribe to PCToday Daily Email