Skip to main content
Main Penn College Website

Penn College Announces Graduates for Spring 2002


Pennsylvania College of Technology announces its list of graduates for the Spring 2002 semester:

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Thomas P. Abernatha, Montoursville, Culinary Arts Technology
Jeffrey Robert Ackley, Sayre, Accounting
Cynthia S. Adams, Mansfield, Office Technology-Executive Emphasis
Sean C. Adams, Harrisburg, Aviation Maintenance Technology
Angela Mia Agati, Williamsport, Nursing
Aaron Anthony Agnoni, Trout Run, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Abdul Ahmad, United Arab Emirates, Welding Technology
Samuel Alicea, Reading, Machinist General
Damon Jay Allmaras, Williamsport, Technology Management
Samuel J. Amenti, Johnstown, Electrical Technology
Bethany Jo Anderson, Rixford, Dental Hygiene
Eric Scott Anderson, Huntingdon, Construction Carpentry
Justin James Anderson, Irvona, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Brock Alexander Antolick, Jersey Shore, Plastics and Polymer Engineering Technology
Benjamin Delroy Artman, Berwick, Toolmaking Technology
James Albert Asbury, Mansfield, Business Management
William Joseph Atkinson, Butler, Culinary Arts Technology
[Back to Top]
Mary Jane Baier, Linden, Office Information Systems
Angela R. Bailey, Bethel, Broadcast Communications
Brian K. Bailey, Sunbury, Civil Engineering Technology
Nicholas Stephen Bailey, Middleburg, Business Administration
Christopher Edward Baker, Northumberland, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Diana Lynn Ball, Sinnamahoning, Forest Technology
Steve Wayne Ball, Jr., Pennsdale, Computer Aided Drafting Technology
Thomas John Ballock, Philipsburg, Plastics and Polymer Engineering Technology
James Michael Bannon, Harrisburg, Automotive Technology
Andrew Paul Baran, Lopez, Civil Engineering Technology
Lynn Barner, Lewisburg, Nursing
Thomas A. Barner, Jersey Shore, Electrical Technology
Matthew Amos Barnett, Hesston, Building Construction Technology
Brian C. Barratt, Nescopeck, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kelly Sullivan Barrett, Athens, Diesel Technology
Christopher Edwin Barsis, New Columbia, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
J. Alan Bartram, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape
Geraldine Batey-Brooks, Williamsport, Individual Studies
Nicole Ann Beagle, Millville, Baking and Pastry Arts
Matthew T. Beck, Cresson, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Scott Thomas Beck, Julian, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jared Harlan Becker, Walnutport, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
Tyler Adam Beckwith, Tyrone, Toolmaking Technology
Adam G. Beishline, Stillwater, Automotive Technology
Juliya Belko, Narvon, Dental Hygiene
Christina Marie Benedict, Montgomery, Early Childhood Education
Benjamin Shannon Benshaw, Williamsport, Physical Fitness Specialist
Justin Lee Bensinger, Gap, Advertising Art
Gregory Neil Bergey, Millville, HVAC Technology
Scott Timothy Berkebile, Lancaster, Automotive Technology Management
Amy Lynn Berkihiser, Trout Run, Nursing
Alicia Marie Betz, Watsontown, Floral Design/Interior Plantscape
Christopher H. Biebuyck, Beaver, Computer-Aided Product and Systems Design
Jeffrey Matthew Bilansky, Minersville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Tina Marie Bilbay, South Williamsport, Legal Assistant/Paralegal
Justin Lawrence Bistany, Maple Glen, Electronics Engineering Technology
Joni Lynne Bittner, Beech Creek, Nursing
William Francis Blaisure, Montrose, Electrical Occupations
Melanie Laura Blasz, Troy, Landscape/Nursery Technology
Shelly Renee Bletz, Jersey Shore, Nursing
Adam Donald Blint, Kane, Forest Technology
Tanna Nicole Boatman, Laporte, Business Management
Kevin W. Bollman, State College, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Brian Charles Bonner, State College, Civil Engineering Technology
Sharen L. Boop, Mansfield, Business Administration
Laura Ann Boulet, Selinsgrove, Nursing
Cole Jeremiah Boyer, Elizabethville, Civil Engineering Technology
Brandon Palmer Brace, Springville, Automotive Technology
Daniel James Brightbill, Harrisburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
John Robert Brodie, Shamokin, Legal Assistant/Paralegal
Patrick B. Broschart, Dushore, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Joshua Jude Brouillette, Allenwood, Toolmaking Technology
Christopher Ben Brown, Hanover, Automotive Technology
Nicholas L. Brown, Brockport, Automotive Service Technician
Timothy Ryan Brown, Masury, Building Construction Technology
Justin Von Bruner, Shermansdale, Civil Engineering Technology
Cynthia Marie Bubb, Williamsport, Nursing
Ryan Eugene Bubb, Trout Run, Plastics and Polymer Engineering Technology
Emily Brooke Buchanan, Wellsboro, Physical Fitness Specialist
Scott J. Bungo, Ramey, Automated Manufacturing Technology
Jill D. Bunker, Hershey, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration
Eugene Burgess, Philadelphia, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Kristin M. Burrows, Allenwood, Business Management
Warren Thomas Byler, Spartansburg, Building Construction Technology
Andrew Hoffman Byron, Karthaus, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
[Back to Top]
Justin David Campbell, Galeton, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Keith Michael Campbell, Montgomery, Construction Carpentry
Matthew Edward Campbell, Mechanicsburg, Printing and Publishing Technology
Westley Sherman Campbell, Westfield, Plastics and Polymer Technology
Kerwin Garner Carberry, James Creek, Industrial Maintenance Technology
Maureen Carey, Williamsport, Technology Management
Thomas R. Carl III, Paxinos, HVAC Technology
Richard Corl Carnahan, Brockway, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Erin Rashell Casey, Butler, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael Anthony Casselberry, Muncy, Electronics Technology-Electronics Engineering Emphasis
Daniel H. Cassell, Monkton, Construction Management
Marolous David Cebulka, Lock Haven, Aviation Technology
Eric Daniel Chapin, Williamsport, Building Construction Technology
Daniel R. Chapman, Union City, Architectural Technology
Aaron Scott Christensen, West Chester, Welding
Brian Sean Clark, Berwick, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Matthew Earl Clark, Pillow, Environmental Technology
Bradley Jay Cober, Jr., Somerset, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Adam Guy Coble, Philipsburg, Construction Carpentry
Kristen Ann Cole, Williamsport, Office Technology-Medical Emphasis
James N. Colton, Canton, Welding Technology
Juan Francisco Condo, Folsom, Automotive Technology
Andrew N. Constable, Ridgeway, Plastics and Polymer Engineering Technology
Sean M. Coombs, Orrington, Automotive Technology
Deena Jean Cooper, Turbotville, Graphic Design
Daryl Fay Copp, Wellsboro, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Jason Banarr Costill, Williamsport, Machinist General
Andrew Frank Cozze, Nazareth, Automotive Technology-Ford Asset
Elisha J. Cramer, Montoursville, Business Administration
Rustan J. Crespo, Williamsport, Automotive Technology Management
Benjamin C. Criswell, New Columbia, Automotive Technology Management
Eric Robert Crotty, Lewistown, Advertising Art
Brandon Michael Crumb, Covington, Forest Technology
Andrew M. Cushmore, Devon, Diesel Technology |
[Back to Top]
Christina Lee Daily, Millville, Nursing
Eric John Danchanko, Avis, HVAC Technology
Shadnoosh Ashley Dastan, Ashburn, Dental Hygiene
Amanda Louise DeWald, Howard, Dental Hygiene
Raymond Anthony De Wispelaere, Jr., Palmyra, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Jessica Ann Decker, Clarks Summit, Physical Fitness Specialist
Scot C. Defibaugh, Bedford, Building Construction Technology
Matthew R. Degler, Reading, Collision Repair Technology
Leann Michele Deitrick, Williamsport, Technology Management
Melissa Ann Delfin, Levittown, Dental Hygiene
Barbara Della Camera, Muncy, Accounting
William Casey Deller, Red Lion, Civil Engineering Technology
Kelly Lynn Delvecchio, South Williamsport, Nursing
Joseph Andrew Devine, Beaver Springs, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Raymond Daniel DiRisio IV, Washington, Welding Technology
Erik Richard Dick, Coalport, Automotive Technology-Ford Asset
Steven Allen Dixon, Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Steven Anthony Dodge, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Donald L. Dolph, Erie, Technology Management
Brian Thomas Doran, West Chester, HVAC Technology
Amanda Lee Dorsey, Williamsport, Advertising Art
Amit Doshi, Norristown, Architectural Technology
Barton Alan Doud, Wellsboro, Forest Technology
Lauren Jean Douglass, Shermansdale, Landscape/Nursery Technology
Timothy Mark Douglass, Williamsport, Nursing
Rebecca Danielle Dowhower, Three Springs, Automated Manufacturing Technology
Daniel S. Dreese, Middleburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Amy Lynn Dunkleberger, Williamsport, Nursing
Kurt Daniel Dunmire, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology
Kimberly Sue Dunn, Bellwood, Business Management
[Back to Top]
Jacob M. Ebling, Myerstown, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology
Shauna Johnson Eckroth, Marysville, Nursing
Marissa J. Edelman, Middleburg, Landscape/Nursery Technology
Kevin A. Edmonds, Bloomsburg, Electrical Technology
Matthew Scott Edwards, Reading, Computer-Aided Product and Systems Design
Adam Camp Elms, Sheffield, Civil Engineering Technology
Matthew G. Engel, Trout Run, Forest Technology
Thomas Michael Epting, Topton, Diesel Technology-Mack Emphasis
Craig P. Erdman, Hesston, Toolmaking Technology
Carey A. Errera, Seneca, Dental Hygiene
Kenneth Robert Estep, Selinsgrove, Civil Engineering Technology
Stephanie L. Etzweiler, Millersburg, Nursing
Jason Evans, Shickshinny, Automotive Technology-Ford Asset
[Back to Top]
Christopher Richard Facchine, Ridgway, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
Melissa Fahs, Levittown, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Khalifah Faradin, Williamsport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Kimberly Ann Farley, Williamsport, Nursing
David Paul Farrell, Jr., Northern Cambria, Computer Aided Drafting Technology
Tony L. Faulkiner, Muncy Valley, Hospitality Management
Yvonne F. Fay, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Jeffrey A. Federowicz, Williamsport, Mass Communications
Jerett M. Feehrer, Beavertown, Landscape/Nursery Technology
Matthew Douglas Fern, Watsontown, Advertising Art
Sarah Marie Fetterolf, Ashland, Culinary Arts Technology
Scott Michael Fick, Blandon, Electrical Technology
Abigail D. Fickes, Howard, Business Administration
Sabrina Renee Cordts-Miller, Milton, Advertising Art
Chandra Marie Fink, Bloomsburg, Accounting
Roger Matthew Fink, Williamsport, Culinary Arts Technology
Stephanie Fink, Cogan Station, Dental Hygiene
Brian James Fish, Hawley, Construction Management
Sean Patrick Fisher, Bellefonte, Building Construction Technology-Masonry Emphasis
Keith Theodore Fletcher, Jr., Danville, Plastics and Polymer Engineering Technology
Andrew D. Flickinger, New Oxford, Welding Technology
Joshua D. Ford, Ridgway, Diesel Technology
Todd Allen Foreman, Middleburg, Manufacturing Engineering Technology
Dawn Marie Forsyth, Williamsport, Dental Hygiene
Clarice K. Fox, Mt Pleasant Mills, Nursing
Gary Lee Fox, Hughesville, Printing and Publishing Production
Russell A. Fox, New Stanton, Manufacturing Engineering Technology
Russell Hardin Fox, State College, Plastics and Polymer Technology
Elizabeth A. Franzen, Williamsport, Hospitality Management
Maurice L. Freeman, Brooklyn, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Adam Michael Frey, Ephrata, Advertising Art
Carl Allen Fritz, Jr., Benton, Landscape/Nursery Technology
Terry H. Frock, New Oxford, Automotive Service Technician
Janice M. Fryer, Jersey Shore, Business Management
Erica Lyn Fuhrman, Annville, Culinary Arts Technology
Ian T. Fuller, Williamsport, Welding and Fabrication Engineering Technology
Charles R. Fulmer, Gibsonia, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology
[Back to Top]
Jay L. Gable, Kylertown, Electrical Occupations
Lee Robert Gable, Kylertown, Construction Management
Seth Rictor Gamber, Wrightsville, HVAC Technology
David Wayne Garner, Indiana, Building Construction Technology
Matthew Thornton Gayley, Kane, Forest Technology
Jeffery S. Gazey, Wilkes Barre, Aviation Technology
Jefferson Eric Gebhart, Jersey Shore, Technology Management
Marianne J. Geedey, Port Royal, Dental Hygiene
Zora R. Gelnett, Paxtonville, Baking and Pastry Arts
Micah T. Gerrity, Williamsburg, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
Troy A. Gery, Green Lane, Automotive Technology-Ford Asset
Christopher Nicholas Gibson, Williamsport, Automotive Service Technician
Robert Paul Glantz, Morris, Nursing
Shelly Marie Gleckner, Roaring Branch, Human Services
Michael Jason Goehrig, Montoursville, Electronics Engineering Technology
Priscilla Michelle Gold, Watsontown, Nursing
Mark Anthony Golden, Bedford, Manufacturing Engineering Technology
Francis Golomb III, Berwick, Electrical Occupations
Gladys Iraida Gonzalez, Lock Haven, Accounting
Kelvin Samuel Goode, Jamaica, Automotive Technology-Ford Asset
Joshua M. Gordon, Etters, Cabinetmaking and Millwork
Stacy Lee Graff, Halifax, Electronics Engineering Technology
Darick L. Graham, Liberty, Forest Technology
Chad M. Greiner, Milton, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Andrew Alden Griffin, State College, Architectural Technology
Cody Lee Griffis, Cogan Station, Advertising Art
Matthew Jason Grim, Bechtelsville, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Seth Thomas Grove, Centre Hall, Automotive Technology
Robert Allan Groves, Summit Point, Landscape/Nursery Technology
Shawn R. Gum, Orangeville, Plastics and Polymer Technology
Amanda K. Gwiazdowski, Nanticoke, Graphic Design
[Back to Top]
Brent Michael Hackenberg, Middleburg, Welding Technology
Brian L. Haight, Hillsgrove, Technology Management
Joshua Lee Halin, Butler, HVAC Technology
David Lee Hall, Williamsport, Machinist General
Eric Eugene Hall, Muncy, Machinist General
Robert Daniel Hall, Huntingdon, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Thomas Dean Hall, Covington, Civil Engineering Technology
Josette Elizabeth Hampton, Bloomsburg, Broadcast Communications
Ryan S. Hannold, Harrisburg, Architectural Technology
Wilson Charles Hannold III, Pittsgrove, Automotive Technology Management
Matthew Daniel Harbach, Loganton, Aviation Technology
Kelli J. Harding-Cervinsky, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal
Jereme G. Harlan, Trout Run, Accounting
Charles Brett Harris, Ashland, Landscape/Nursery Technology
Amanda L. Harrison, Williamsport, Business Administration
Charles D. Hartzel IV, Millville, Printing and Publishing Production
Andrew Philip Harvey, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology
Melanie Ann Hassinger, Beaver Springs, Nursing
Lisa A.W. Hawley, State College, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration
Leon Francis Haydt, Walnutport, Diesel Technology
Oisin Hayes, Williamsport, HVAC Technology
Roger Jay Hayman, Millville, Forest Technology
Karen M. Hazelton, Covington, Business Management
Tena E. Heaton, Jersey Shore, Nursing
Brett Lamar Heinbach, Pine Grove, Building Construction Technology
Andrew Clark Heisey, Myerstown, Computer Aided Drafting Technology
Courtney Rae Held, Loganton, Applied Human Services
Carrie Lee Heller, Cogan Station, Business Administration
Donna R. Henry, Montoursville, Nursing
Abbie Lyn Herbstritt, Lewisburg, Individual Studies
Brady T. Hess, Bloomsburg, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Brian Edward Hess, Berwick, Manufacturing Engineering Technology
Peter C. Hess, Boyertown, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Matthew R. Hickey, Washingtonville, Business Management
Zachery James Hildebrand, Hunlock Creek, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Corinne L. Hilfiger, Covington, Nursing
Dorothy Elizabeth Wilson-Hilliard, Williamsport, Technology Management
Keith Austin Hittle, Mercer, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Sarah Elizabeth Hoch, Fleetwood, Baking and Pastry Arts
Bryan Lee Hock, Millville, Computer Applications Technology
Joshua Teak Hoffman, State College, Culinary Arts Technology
Kevin F. Hoffmann, Hawley, Automotive Technology
Kevin David Hofmann, Landisville, Building Construction Technology
Cameron R. Holt, Easton, Welding Technology
Melissa Marie Hombosky, Williamsport, Graphic Design
Erica L. Hoover, Williamsport, Physical Fitness Specialist
Lori Ann Hoover, Harrisburg, Dental Hygiene
Barbara Ellen Hopple, Cogan Station, Floral Design/Interior Plantscape
Brett J. Houseknecht, Lock Haven, Computer Aided Drafting Technology
Nathan Norman Hoy, Danville, Electronics Engineering Technology
Ryan John Huber, Havertown, Cabinetmaking and Millwork
Michael Tyson Huffman, Lititz, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Kimberly Mae Hughes, Williamsport, Plastics and Polymer Technology
Karl Anthony Hugo, Williamsport, Accounting
James Shawn Hummer, Danville, Plastics and Polymer Engineering Technology
Joseph C. Hunsberger, Middleburg, Computer Aided Drafting Technology
Brooke L. Hutchings, Beech Creek, Office Information Systems
Lisa Ann Hutchins, Unityville, Nursing
David Lewis Hyson, Stewartstown, Plastics and Polymer Technology
[Back to Top]
Melissa Elizabeth Irion, Montoursville, General Studies
Abdulla Ismail, Williamsport, Automotive Technology
[Back to Top]
Scott Michael Jacobs, Enola, Toolmaking Technology
Cory Luke James, Mount Union, Accounting
Jenny L. Jennings, Monroeton, Toolmaking Technology
Ryan M. Johns, Sugar Run, Electrical Technology
Geoffrey Allan Jones, Morris Run, Collision Repair Technician
[Back to Top]
Brian James Kardisco, Mifflinburg, Welding Technology
Karla Marie Kasunic, Mifflinburg, Floral Design/Interior Plantscape
Kevin Thomas Kasznicki, Bethlehem, Construction Carpentry
Zachary A. Kauffman, York Haven, Computer-Aided Product and Systems Design
Bradley K. Keller, Pine Grove, Plastics and Polymer Technology
Jeffrey William Kenney, Downingtown, Toolmaking Technology
Matthew Levi Kent, Great Valley, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
James Fitzgibbons Kerschner IV, Williamsport, Environmental Technology
Tara Lyn Kerstetter, Freeburg, Dental Hygiene
Kevin T. Kester, Nescopeck, Electronics Technology-Electronics Engineering Emphasis
Timothy Ted King, Dalmatia, Business Management
Douglas Joseph Kirkham, Millersville, Computer Aided Drafting Technology
Kristi Ann Klayko, Altoona, Early Childhood Education
Rebecca Mae Kline, Shickshinny, Office Information Systems
Timothy J. Kline, Sr., Avis, Forest Technology
Barrett L. Knepp, Beaver Springs, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Zachary D. Knepp, Beavertown, Broadcast Communications
Robert Lee Knoeppel, Williamsport, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
Damien Z. Knowlton, Union Dale, Construction Management
Patricia Anne Konoski, Williamsport, Office Information Systems
Christine Taboga Koonce, Pottstown, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration
Andrew Joseph Kozlosky, New Philadelphia, Automotive Technology
Daniel Louis Krenn, Pittsburgh, Manufacturing Engineering Technology
Bryan J. Krepfle, West Chester, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Nathan M. Krepinevich, Pittsburgh, Building Construction Technology
Matthew Aaron Kressley, Gettysburg, HVAC Technology
Sarah Elizabeth Kriner, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Kevin Anthony Kufro, Freeland, Electronics Engineering Technology
Mark Allen Kuhns, Millmont, Diesel Technology
Anton N. Kukharev, Boalsburg, Automotive Technology
Brian Eugene Kunes, Beech Creek, Manufacturing Engineering Technology
Jeremy Scott Kunkel, Kutztown, Architectural Technology
Thomas M. Kuntz, Trout Run, Technology Management
Casey L. Kurtz, Jermyn, Landscape/Nursery Technology
Kristofer S. Kurzweg, Fleetwood, Automotive Technology Management
James C. Kyle, Bellefonte, Building Construction Technology
Zachary L. Kyle, Bruceton Mills, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
[Back to Top]
Drew M. Lambert, Hummelstown, Forest Technology
David R. Landgarten, West Chester, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kara Lee Langs, Wellsboro, Office Technology-Executive Emphasis
M. Joseph Lanich, Clearfield, Machinist General
Joshua A. Lannan, Jersey Shore, Computer Aided Drafting Technology
Kristin Nicole Lattanze, Reading, Baking and Pastry Arts
James C. Laughlin, New Alexander, Plastics and Polymer Engineering Technology
Russell Anthony Lawrence, Hanover, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Brandi Marie Lebet, South Williamsport, Early Childhood Education
Michael P. Lee, York, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Kristen Michelle Leidy, State College, Architectural Technology
Jason L. Lentz, Kenhorst, Welding and Fabrication Engineering Technology
Adam Heath Lester, Johnstown, Electronics Engineering Technology
Benjamin L. Lewis, Clarion, Building Construction Technology
James C. D. Lewis, Avis, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
Kenneth Paul Lindermuth, Brookville, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
April Denise Lippert, Montgomery, Advertising Art
Nathan A. Little, Hanover, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Andrew Scott Littlejohn, Blandon, Construction Management
Cristine A. Littley, Montoursville, Nursing
Adam D. Livingston, Dover, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael R. Llewellyn, Coal Township, Computer-Aided Product and Systems Design
Garry L. Lockard, Cherry Tree, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Christopher Benjamin Logan, Williamsport, Environmental Technology
Carl L. Lohman, Lock Haven, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Daniel John Loncher, Tyrone, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
Jason Christopher Long, Williamsport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Nicholas Adam Lorson, Meyersdale, Automotive Technology
Shawn Patrick Loughlin, Willow Grove, Broadcast Communications
Nathan Andrew Luchs, Ridgway, Diesel Technology-Mack Emphasis
Amanda M. Luther, Duncansville, Technology Management
Joseph Charles Luther, Fallentimber, Landscape/Nursery Technology
Jason E. Luzier, Enola, Automotive Technology-Ford Asset
[Back to Top]
Jason Robert Maciejewski, Catawissa, HVAC Technology
Ryan Brandon Mack, Selinsgrove, Manufacturing Engineering Technology
Cathy Marie Magargel, Williamsport, Office Technology-Medical Office Specialist
Shawn Paul Magee, Cochranton, Graphic Design
Bethany Christine Major, Williamsport, Graphic Design
Dennis Alan Maney, Karthaus, Graphic Design
Angelo L. Martarano, Bloomsburg, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Susan Rebecca Martin, Williamsport, Business Administration
Amanda Elizabeth Matson, Wyalusing, Architectural Technology
Terri Jean Matthews, Williamsport, Technology Management
Colleen Melissa Matyas, Bloomsburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Jodie Lynn Maurer, Williamsport, Office Information Systems
Jason Eugene Mausteller, Pennsdale, Computer Aided Drafting Technology
Erin Sue May, Etters, Nursing
Matthew David Maynard, Willimantic, Civil Engineering Technology
Elizabeth Jean McAlister, Salladasburg, Dental Hygiene
Aaron J. McAnnaney, Bloomsburg, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology
Joshua S. McBride, New Bloomfield, Electronics Engineering Technology
Joanna Ruth McCarty, Newville, Baking and Pastry Arts
Joshua E. McClain, Montoursville, Collision Repair Technology
Russell William McCloskey, Tyrone, Landscape/Nursery Technology
Andrew Thomas McClure, Boyertown, Manufacturing Engineering Technology
Mark A. McCombie, Jr., Ebensburg, Civil Engineering Technology
James Wesley McCracken, Jersey Shore, Machinist General
Cara Lyn McCusker, Hanover, Early Childhood Education
Francis J. McDonald, Girardville, Electrical Technology
Elizabeth A. McGinley, Bloomsburg, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Jacob Matthew McHenry, Lock Haven, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Brandon John McKee, Nesquehoning, Plastics and Polymer Engineering Technology
Adam Michael McMurray, Eighty Four, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Jason Lynn Mearig, Lititz, Computer-Aided Product and Systems Design
Kevin G. Melocheck, Jr., Ashland, Civil Engineering Technology
Debra J. Mensch, Bloomsburg, Nursing
Shane Patrick Michaels, Morrisdale, Diesel Technology
Brian Scott Miller, Mountain Top, Automotive Technology Management
Bryan Robert Miller, Tower City, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Chad Aaron Miller, Watsontown, Surveying Technology
Christina Linn Miller, Williamsport, Accounting
David Joseph Miller, Turbotville, Individual Studies
Deanna L. Miller, Jersey Shore, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Jared Lewis Miller, Red Lion, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
Kristin Leigh Miller, Tyler Hill, Landscape/Nursery Technology
Travis Adam Miller, Mertztown, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
Anthony Thomas Miller, Jr., Ginter, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Lester Thomas Miller, Jr., Turbotville, Business Management
Matthew Daniel Minich, Custer City, Electrical Technology
Jennifer Lynn Miosi, Ralston, Business Administration
Glenda D. Mitcheltree, Williamsport, Business Management
Nicholas John Mitcheltree, Ridgway, Toolmaking Technology
Mark Anthony Moeller, Chalfont, Machinist General
Adam Timothy Moffitt, Paukpack, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Kirstie Moir, South Williamsport, Architectural Technology
Joshua William Moore, Watsontown, Physical Fitness Specialist
Lori Ann Moore, Allenwood, Accounting
Matthew David Moore, Rimersburg, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology
Tymon Joseph Moore, Jersey Shore, Plastics and Polymer Engineering Technology
Michael Patrick Morgan, Sunbury, Building Construction Technology
Nicaya Lyn Morgan, Birdsboro, Dental Hygiene
Christina Marie Moslak, Munson, Office Technology-Medical Emphasis
Jenny Renee Mosteller, Williamsport, Individual Studies
Justin James Mostoller, Friedens, Toolmaking Technology
Steven M. Mott, Morrisville, Toolmaking Technology
Nathan Earl Mowrey, Montoursville, Building Construction Technology
Brian M. Moyer, Montoursville, Technology Management
Tyler Jo Murtiff, Holidaysburg, Toolmaking Technology
Eric Allen Myers, Parkesburg, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology
Eric Travis Myers, Oley, Building Construction Technology
Jeremy Eugene Myers, Hanover, Automotive Technology
Justin Paul Myshak, Mayfield, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
[Back to Top]
Brandon David Navarro, Coal Township, Welding Technology
Denise Emily Naylor, Middletown, Printing and Publishing Production
Nicholas T. Nebzydoski, Pleasant Mount, Forest Technology
Anthony Lewis Nedinsky, Frackville, Construction Management
Jared Ross Nevel, Lock Haven, Electrical Technology
Christopher Harold Newberry, Jermyn, Aviation Technology
Ryan L. Newswanger, Pine Grove, Architectural Technology
Matthew James Niklaus, South Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology
Michael Justin Niman, Thompsontown, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Jason Robert Noll, Selinsgrove, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Constance Joy Nolt, Reinholds, Floral Design/Interior Plantscape
Timothy Adam Noonan, Altoona, Electronics Engineering Technology
Kyle Lee Nornhold, Richfield, Computer-Aided Product and Systems Design
Michael S. Novosel, Jr., Mingoville, Manufacturing Engineering Technology
Ernest O. Nthuthu, Williamsport, Machinist General
[Back to Top]
Stephanie Anne O’Hargan, South Williamsport, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Edward Anthony Oakes, Hazleton, Architectural Technology
Craig Anthony Olechovski, Shelocta, Automotive Technology Management
Steven Jesse Olenowski, Highspire, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Krista L. Olewiler, Hellam, Floral Design/Interior Plantscape
Maria Lenee Oliveri, Mifflinburg, Graphic Design
Adam Elias Oman, Campbell, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
Matthew James Ott, Pottsville, Construction Management
Katie Mae Oxenrider, Herndon, Nursing
[Back to Top]
L. Neal Palmer, Canton, Food and Hospitality Management
Chad Allen Parrish, Mahaffey, Toolmaking Technology
Jennifer Anne Patterson, York, Culinary Arts Technology
Mark A. Paulhamus, Williamsport, General Studies
Kara L. Payne, Frackville, Early Childhood Education
Adam E. Pensyl, Elysburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jaime Omar Perez, Reading, Automated Manufacturing Technology
Joseph Luke Perfetti, Indiana, Forest Technology
Vincent Perta, Plains, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Erika Lee Peterson, Wellsboro, Physical Fitness Specialist
Ryan Thomas Pheasant, McClure, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Justin Bailey Phillips, Collegeville, Building Construction Technology
Michael Paul Pierce, Jr., Lewisburg, Broadcast Communications
David C. Platt, New Columbia, Forest Technology
Phillip J. Platz, Lincoln University, General Studies
Tiffany Ann Plummer, Williamsport, Early Childhood Education
Adrienne Nicole Potts, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Jessica Lynn Powell, Mifflinburg, Dietary Manager Technology
Matthew Ryan Price, Wilburton, Diesel Technology
Lee Ryan Pridie, Gilbertsville, Forest Technology
James Thomas Pritts, Rockton, Electrical Technology
Wade Robert Pryor, Jersey Shore, Civil Engineering Technology
Wescott Pusey, West Decatur, Toolmaking Technology
[Back to Top]
Lucas F. Quist, Hastings, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Back to Top]
Linda L. Rae, South Williamsport, Hospitality Management
Michael E. Rae, South Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Drew C. Rainey, New Castle, Mass Communications
Jared William Rall, Jersey Shore, Civil Engineering Technology
Jerry A. Rankin, Jersey Shore, Auto Body Technology
Darryl Lee Rarick, Jr., Pocono Summit, Computer-Aided Product and Systems Design
Eric Redell, Wellsboro, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Rebecca Alys Reese, Wellsboro, Applied Human Services
Michael Lee Regester, Mifflintown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Vincent Myron Rehm, Altoona, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Brad Stuart Reichart, Bloomsburg, Advertising Art
Jessica Lauren Reilly, Gettysburg, Advertising Art
Heather J. Reinard, Port Trevorton, Nursing
Michael J. Rendos, Lock Haven, Aviation Maintenance Technology
Julie Marie Reppert, Myerstown, Mass Communications
Jeremy George Rex, New Tripoli, Computer-Aided Product and Systems Design
Ronda Kay Rice, Cogan Station, Legal Assistant/Paralegal
Thomas Patrick Rich, Jr., Kane, Forest Technology
Michael Richardson, Philadelphia, Building Construction Technology
Wayne Allen Richenderfer, Bloomsburg, Graphic Design
Dustin Miles Rickert, Valley View, Plastics and Polymer Technology
Matthew A. Riegner, Williamsport, Surveying Technology
Angela Marie Ries, Laurel, Graphic Design
Chad David Robbins, Bloomsburg, Construction Management
Kevin Charles Robinson, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Tobey M. Robison, Jersey Shore, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Matthew Jason Rock, Exton, Electrical Occupations
Andrea Lynn Rockey, Montoursville, Accounting
Sharon Renee Roddy, Titusville, Nursing
James Joseph Rodina, Ridge, Electronics Engineering Technology
Jennifer L. Rogers, St Marys, Electronics Engineering Technology
Tina E. Rogers, New Columbia, Nursing
Neil Tolly Rohler, Covington, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Lucas A. Rohrbaugh, Spring Grove, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Neil Cameron Rohrer, Manheim, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Anthony Vito Romano, Hackensack, Automotive Technology-Toyota Emphasis
Henry Bjorn Ronneberg, Cogan Station, Landscape/Nursery Technology
Bryan Robert Ross, Sunbury, Forest Technology
Vincent Paul Rossi, Levittown, Cabinetmaking and Millwork
Chad R. Ruble, Mechanicsburg, Business Administration
Dustin Miller Ruch, Bangor, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis
Laura A. Rudenstein, Wynnewood, Construction Carpentry
Jamie Erin Rudolph, Boiling Springs, Dental Hygiene
Karen R. Ruhl, Muncy, Floral Design/Interior Plantscape
Meichi Lee Ruhl, Lewisburg, Dental Hygiene
Kerri Lynn Russo, Cohoes, Graphic Design
Steven Michael Ruth, Lansdale, Advertising Art
Thomas L. Ryan, Lewistown, Toolmaking Technology
Joseph Rybnick III, Montoursville, Building Construction Technology
[Back to Top]
Bonnie Suzanne Saar, Williamsport, Dental Hygiene
Seth Robert Saeger, Bethlehem, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Brian Theodore Salamak, Frackville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Cristi L. Salvadore, Shenandoah, Dental Hygiene
James Aaron Saul, Zionsville, Computer Aided Drafting Technology
Chad M. Savitz, Grand Valley, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Joseph Alan Schaefer, Jersey Shore, Automotive Technology
Yvonne Denise Schaffner, Dalmatia, Dietary Manager Technology
Mark Jacob Schall, Apollo, Forest Technology
David Joshua Schell, Muncy, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Matthew Alan Schell, Mt Pleasant Mills, Construction Carpentry
James William Scheuchenzuber, Spring Mills, Advertising Art
Nathan James Schlegel, Mifflintown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Philip Ryan Schlieder, Catawissa, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Kristie Li Schmeck, Reading, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Trevor Levi Schrader, Kulpmont, Welding Technology
James Robert Schwarz II, Northampton, Welding Technology
Jesse James Scisciani, Woodbridge, Automotive Technology Management
Amanda Leigh Scott, York, Technology Management
Jason T. Scott, Bellefonte, Toolmaking Technology
Amanda Marie Seely, Osceola, Business Management
Kevin Michael Seibert, Lewisburg, Advertising Art
April M. Seiler, Sunbury, Nursing
Christopher John Seiler, Northumberlnd, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Brady McBride Seitz, York, Advertising Art
Daniel Anthony Seman, Salisbury, Manufacturing Engineering Technology
Travis Lee Seylar, Chambersburg, Toolmaking Technology
Michael Gregory Shaeffer, Harrisburg, Forest Technology
Joseph George Shannon, Williamsport, Building Construction Technology
Amanda R. Shawley, Bellefonte, Early Childhood Education
Christopher D. Shawley, Milesburg, Computer-Aided Product and Systems Design
Ryan Patrick Shay, Mifflinburg, Auto Body Technology
Brynn Elizabeth Shearer, Hagerstown, Culinary Arts Technology
Larry Dale Shellenberger III, Mt Pleasant Mills, Forest Technology
Dustin Lynn Sherman, Carlisle, Electronics Technology-Aviation Emphasis
Diana J. Shoemaker, Millmont, Business Administration
Brendan P. Short, Linglestown, Forest Technology
Justin Wayne Shotts, York, Aviation Maintenance Technology
Tammy Renee Showers, Milton, Nursing
Timothy Willis Showers, Jersey Shore, Construction Carpentry
Nicklas James Singer, Emporium, Computer Aided Drafting Technology
Ruth Ayn Sitler, Berwick, Civil Engineering Technology
Jill Ellen Slocum, Thompson, Baking and Pastry Arts
Alynne Ruth Smallwood, Abbottstown, Dental Hygiene
Clinton Hubert Smerkar, Shippenville, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Joshua D. Smethers, Bloomsburg, Electrical Technology
Charles Ashley Smith, Churchtion, Technology Management
Jamie R. Smith, Lewisburg, Nursing
Lindsey Ann Smith, Red Lion, Dental Hygiene
Mark David Smith, Wapwallopen, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Nathaniel A. Smith, Marion Center, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tammy Rae Smith, Williamsport, Mass Communications
Thomas E. Smith, Meshoppen, Automotive Technology
Richard L. Smith, Jr., Lewistown, Broadcast Communications
Becky J. Snyder, Lairdsville, Business Management
Donna Lynn Snyder, Riverside, Dental Hygiene
Gregory Bryan Snyder, Bethlehem, Electrical Occupations
Jason Daniel Snyder, Muncy, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology
Matthew Joseph Snyder, Cherry Tree, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jennifer Lynn Sobonski, Williamsport, Nursing
Christy Dawn Spencer, Bedford, Early Childhood Education
Deborah Shultz Spigelmeyer, Northumberland, Nursing
Katie Lee Spoerke, Cogan Station, Applied Human Services
Wesley A. Stahl, Mifflinburg, Architectural Technology
Todd P. Stang, Meshoppen, Surveying Technology
Veronica R. Stanton, Troy, Legal Assistant/Paralegal Studies
Daniel George Stayer, Murrysville, Diesel Technology
Martin Lyle Steach, Saxton, Electrical Occupations
Patrick Steckler, Gettysburg, Landscape/Nursery Technology
Carolyn Jean Steppe, Williamsport, Applied Human Services
Brian David Steva, Bradford, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kory Edward Stevens, East Stroudsburg, Collision Repair Technology
Garrett James Stever, Kingsley, Building Construction Technology
Benjamin Warehime Stick, Hanover, Forest Technology
Kelly Marie Stiver, Altoona, Office Information Systems
Michael E. Storm, Gallitzin, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Jerry Lynn Stotler, Maytown, Architectural Technology
Matthew Eugene Strahan, New Columbia, Architectural Technology
Richard A. Straub, Castanea, Culinary Arts Technology
Matthew Ryan Struble, Petersburg, Welding
Morgan Clay Styer, Frewsburg, Welding and Fabrication Engineering Technology
Michael D. Suda, Warrington, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Raymond John Sukeena, St Clair, Construction Carpentry
Rosetta P. Swartz, Selinsgrove, Dental Hygiene
[Back to Top]
Alice M. Tabolinsky, Bloomsburg, Environmental Technology
Bruce R. Tami, Clearfield, Toolmaking Technology
Ryan Allen Tator, Montrose, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Adam Lessig Taylor, Moorestown, Automotive Technology
Forrest Taylor, Montoursville, Electrical Technology
Nicholas John Telesky, Milton, Electrical Technology
Joseph Mark Tertel, Jr., Frackville, Graphic Design
William F. Test, Curwensville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dessa M. Thomas, Troy, Business Management
Michael Joseph Thomassy, Hanover, Technology Management
Sabrina Renee Thompson, Huntingdon, Forest Technology
Stephen Thompson, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Michelle Ayn Thorn, South Williamsport, Nursing
Robert William Thursby, Montoursville, Office Information Systems
Megan Lynn Tomeo, Tionesta, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis
Brent Roy Tompkins, Hughesville, Technology Management
Justin Gail Treher, Chambersburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Michael Edward Troutman, Selinsgrove, Toolmaking Technology
Jonathan A. Trovitch, Hazleton, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis
Becky Lynn Trump, Ephrata, Dental Hygiene
[Back to Top]
Kevin Matthew Ulsamer, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology
Cortney E. Umstead, Untiyville, Business Management
Jessie Lynn Unangst, East Stroudsburg, Floral Design/Interior Plantscape
Matthew L. Undercofler, West Decatur, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis
[Back to Top]
Amanda Michelle Van Cise, Grand Valley, Business Management-Travel and Tourism Emphasis
Mark William Van Stone, Pottsville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Michele L. Vincent, McElhattan, Civil Engineering Technology
[Back to Top]
Gary J. Wachter, Deer Park, HVAC Technology
Keith A. Wagner, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Laura Nanette Wagner, Altoona, Culinary Arts Technology
Matthew T. Wagner, Bloomsburg, Advertising Art
Christopher Michael Walker, Pleasant Mount, Landscape/Nursery Technology
William Shaun Wall, North Wales, Plastics and Polymer Technology
April Marie Walter, Montgomery, Early Childhood Education
David Daniel Walter, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Deannette Jean Waltman, Williamsport, Nursing
Christopher Michael Waltz, South Williamsport, Environmental Technology
Adrianne R. Watkins, Towanda, Environmental Technology
Jessica D. Weaver, Marble, Baking and Pastry Arts
Matthew J. Weaver, Howard, Toolmaking Technology
Nathan Eugene Weaver, Waynesburg, Plastics and Polymer Technology
Alvin A. Weaver, Jr., Milton, Applied Human Services
Jason S. Weber, Denver, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration
Elizabeth Anne Webster, Montoursville, Plastics and Polymer Technology
Thomas M. Weidman, Jr., Myerstown, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration
Allison V. Weinreich, Hegins, Legal Assistant/Paralegal
Mary Beth Weinsteiger, Bechtelsville, Landscape/Nursery Technology
Nicholas Welch, Loganton, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Christopher John Wenner, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology
Jeffrey M. Wenner, Williamsport, Civil Engineering Technology
Susan Joy Wenrich, Leola, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration
Timothy Michael Wentz, Lehighton, Civil Engineering Technology
Elion Martin Wentzel III, Harrisburg, Plastics and Polymer Engineering Technology
Heather Marie Werner, Saint Marys, Human Services
Brian M. Wert, Sunbury, Environmental Technology
Gerald Clayton Wertz, Danville, Civil Engineering Technology
Stacey Lynne Wertz, Lewistown, Broadcast Communications
Troy Allen Weston, Julian, Graphic Design
Daniel B. Weyandt, Reading, Architectural Technology
Damen Ray Wheeland, Liberty, Technology Management
Cheryl Sue Wheeler, Tioga, Legal Assistant/Paralegal Studies
Eben C. Whitaker, Trumansburg, Automotive Technology-Ford Asset
Philip N. Wiegand, Manheim, Welding Technology
Brooke E. Williams, Linden, Nursing
Ryan Scott Wilson, Kane, Construction Carpentry
Mark A. Wilson, Jr., North Warren, Manufacturing Engineering Technology
D. Ross Wishard, Waynesboro, Automotive Technology
Erin Ryan Witmer, Williamsport, Advertising Art
Claude Thomas Witts, Turbotville, Technology Management
Mical R. Wolf, Hughesville, Business Administration
James Michael Wolfgang, Kane, Construction Carpentry
Troy Allen Wolfgang, Reynoldsville, Surveying Technology
Kenneth L. Woodruff, Jr., Milton, Plastics and Polymer Engineering Technology
Melissa Lynn Woznak, Mineral Point, Advertising Art
[Back to Top]
Tatyana Yadlovskiy, Ephrata, Dental Hygiene
Noelle Adrienna Yerger, Montoursville, Nursing
Adam Leigh Yocum, Alexandria, Computer Information Systems-Programming and Database Processing
Dewey Edward Yoder, Howard, Electrical Occupations
Kevin J. Yokitis, Williamsport, Electrical Technology
Daniel John Yost, Mouny Joy, Electronics Engineering Technology
Adam Jared Young, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology
D. Randall Young, Palmyra, Computer-Aided Product and Systems Design
Heather M. Young, Trout Run, Business Administration-Management Concentration
Joshua Douglas Young, Bloomsburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support
Travis Lee Young, Bellefonte, Computer Applications Technology
Ryan P. Yura, Washington Crossing, Cabinetmaking and Millwork
[Back to Top]
David A. Zawadski, Bethlehem, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kevin David Zell, Carlisle, Automotive Technology-Ford Asset
Sarah E. Zimany, Danville, Office Information Systems
Andrea Lynn Zimmerman, Ringtown, Advertising Art
Eric Neil Zimmerman, Mechanicsburg, Automotive Technology
Andrew Denton Zook, Carlisle, Electronics Technology-Aviation Emphasis

Related Stories

The keystone of the Penn College pathway, centered over the honorees' names below Students
Addition to veterans park reflects college collaboration
Read more
Bill Byham (left, in a photo taken by Lycoming College for his 2013 enshrinement in the institution's Athletics Hall of Fame) and Tom Speicher Students
Students to benefit from co-author’s tribute to late mentor
Read more
In a mechatronics lab at Pennsylvania College of Technology, student Andrew C. Caffrey gains industrial electricity skills at a portable, modular trainer featuring components purchased with PPL grant funds. Caffrey, of Denver, Pennsylvania, is enrolled in automation engineering technology: mechatronics. Students
PPL provides funding for mechatronics trainer components
Read more