Skip to main content

Penn College Announces Graduates for Spring 2001 Semester

Pennsylvania College of Technology has issued its list of graduates for the Spring 2001 semester:

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Joshua Eyer Allen, Lightstreet, Electrical Technology Lucas Lee Allen, Light Street, Building Construction Technology Timothy James Allen, Wellsboro, Architectural Technology Damon J. Allmaras, Warriors Mark, Landscape/Nursery Technology Matthew John Altobelli, Dover, Aviation Technology Matthew John Altobelli, Dover, Aviation Maintenance Technology Joshua William Anderson, Millerstown, Auto Body Technology Mark Joseph Anderson, Williamsport, Physical Fitness Specialist William L. Anderson, Howard, Computer-Aided Product and Systems Design Peter Joseph Anderson II, Copenhagen, Welding and Fabrication Engineering Technology Michelle Lee Andras, Williamsport, Baking and Pastry Arts Helen E. Andreassen, Williamsport, Nursing Joshua Edward App, Schwenksville, Business Management Beth Ann Armanda, Williamsport, Advertising Art Mark Donald Artman, Berwick, Welding Technology Lloyd Eugene Ayres, Canton, Civil Engineering Technology [Back to Top]

Brian K. Bailey, Sunbury, Surveying Technology Kelly L. Baker, Wellsboro, Individual Studies Timothy M. Baker, Gillett, Auto Body Technology Toby M. Baltzer, Trout Run, Computer Aided Drafting Technology David I. Balzer, Washington, Architectural Technology Travis Curvin Barnhart, Hanover, Automotive Technology Bethany Joy Bassett, Cogan Station, Mass Communications Jason John Batdorf, Honey Brook, Electronics Engineering Technology Jason William Bates, Greensburg, Building Construction Technology Charles W. Baum, Mingoville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Scott Allan Baum, Mechanicsburg, Construction Carpentry Nicholas S. Beatty, Pittsburgh, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Daniel Clayton Beaver, Bethlehem, Manufacturing Engineering Technology Niels Joshua Bech, Philadelphia, Building Construction Technology Melissa Anne Beck, Williamsport, Accounting Peter Charles Beck, West Chester, Cabinetmaking and Millwork Cory Allen Beckes, North East, Plastics and Polymer Technology Jennifer Leigh Beckwith, Jersey Shore, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Robert Alan Belles, Nescopeck, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration William Clark Bennett IV, Lebanon, Building Construction Technology William Clark Bennett IV, Lebanon, Cabinetmaking and Millwork Justin Harry Bentz, Strausstown, Landscape/Nursery Technology Andrea J. Bernocco, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Donna Louise Berry, Jersey Shore, General Studies Donna Louise Berry, Jersey Shore, Forest Technology David John Betz, Philadelphia, Electrical Occupations Joseph Jason Biasi, New Ringgold, Automated Manufacturing Technology Joseph Jason Biasi, New Ringgold, Toolmaking Technology Aaron Edward Biddle, Hesston, Welding Technology Richard Steven Biggs, Etters, Printing and Publishing Technology Joseph F. Bilda, Mount Carmel, Surveying Technology Ross W. Bird, Canton, Electronics Engineering Technology Shannon K. Bird, Williamsport, Nursing Christopher Thomas Birster, Locust Gap, Electrical Occupations Amanda R. Bittle, Williamsport, Individual Studies Vicki Jean Bixler, Williamsport, Physical Fitness Specialist James Phillip Blackwell, Jr., Williamsport, Electrical Occupations Adam Hendrik Blokzyl, Rome, Automotive Technology-Ford Asset Beth R. Bogert, Richmond, Legal Assistant/Paralegal Mark Robert Boudreau, Muncy, Electronics Engineering Technology Timothy M. Bowers, McEwensville, Business Management Wesley William Boyer, New Paris, Building Construction Technology Jared James Breining, Jersey Shore, Plastics and Polymer Technology Travis Michael Breininger, Hamburg, Landscape/Nursery Technology Angela D. Bressler, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Scott C. Britton, Williamsport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Cherie Anne Brown, Lewistown, Dental Hygiene Harold C. Brown, Castanea, Technology Management James H. Brown, Williamsport, Aviation Maintenance Technician Jeremy T. Brown, Jersey Shore, Individual Studies Jill Marie Brown, Beech Creek, Dental Hygiene Ryan Patrick Brown, Milton, Nursing Justin Von Bruner, Shermansdale, Surveying Technology Gretchen Lynn Bruso, Millersville, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Douglas J. Buck, Gallitzin, Electrical Technology Craig Loren Buffington, Orwigsburg, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Joseph Drego Burattini, South Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Heather M. Burcher, Trout Run, Nursing Michael P. Burke, Elverson, Electronics Engineering Technology Jared M. Burkett, Hyndman, Building Construction Technology Jared M. Burkett, Hyndman, Construction Management Chasity Lynne Burkey, Williamsport, Baking and Pastry Arts Chasity Lynne Burkey, Williamsport, Hospitality Management Kyle Patrick Burkholder, Williamsport, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Michael Thomas Burns, Warriors Mark, Automotive Technology-Toyota Emphasis Michael Thomas Burns, Warriors Mark, Automotive Technology Merrill Edward Bush, Harrisburg, Plastics and Polymer Technology Michael Lamont Byers, Milton, Advertising Art Jefferson Roy Byler, Loganton, Civil Engineering Technology [Back to Top]

Jason A. Caligiuri, Large, Automotive Technology-Ford Asset Eric Leigh Campbell, Athens, Toolmaking Technology Lisa Jo Campbell, Galeton, Office Technology-Medical Emphasis Debra Kay Canellos, Jersey Shore, Nursing Kimberlee Jo Carey, Williamsport, Landscape/Nursery Technology Kyle D. Carey, Selinsgrove, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Benn Evert Carlson, Galeton, Forest Technology John Mark Cassel, Danville, Architectural Technology Jared A. Catherine, Williamsport, Advertising Art Erik Lee Cawley, New Columbia, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Erik Lee Cawley, New Columbia, Plumbing Troy S. Christman, Blossburg, Computer Aided Drafting Technology Christopher Keith Chronister, York, Forest Technology Vincent Paul Cieslewicz III, Houtzdale, Building Construction Technology Christopher Scott Claar, Hollidaysburg, Building Construction Technology Tara Rose Clark, Waveland, Computer Aided Drafting Technology Tara Rose Clark, Waveland, Computer-Aided Product and Systems Design Travis Timothy Clemens, Collegeville, Plastics and Polymer Engineering Technology Angela Elizabeth Clemente, S Williamsport, Dental Hygiene Brandon Michael Cohick, Etters, Construction Carpentry Charles Joseph Cole, Evans City, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Timothy Albert Coleman, Elmer, Auto Body Technology Thomas F. Conard, Jr., Eldersburg, Automotive Technology Management Jeremy Michael Cooper, Johnstown, Building Construction Technology Jason James Corbin, Milroy, Architectural Technology David D. Cordier III, Shoemakersville, Automotive Technology-Ford Asset Justin M. Cowles, Cogan Station, Cabinetmaking and Millwork Michael Anthony Crain, Harveys Lake, Construction Management Cherie Lee Cross, Montgomery, Nursing Rosemary Elaine Crowell, Temple Hills, Welding Technology Jessica S. Crull, New Bloomfield, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Brian Cornell Cruse, Lock Haven, Construction Management Jolene M. Cruttenden, Elkland, Advertising Art Timothy George Crynock, Portage, Automotive Technology Ian Timothy Cuneo, Mifflinburg, Environmental Technology [Back to Top]

Trena Sue Dale, Mount Pleasant Mills, Dental Hygiene Brett L. Dalrymple, Williamsport, Computer-Aided Product and Systems Design Keith Eric Dando, Mifflinburg, Computer-Aided Product and Systems Design Jessica Marie Daniel, Tyrone, Office Information Systems Justin Jeremiah Thomas Daubert, Pine Grove, Forest Technology Gregory L. Davis, Williamsport, Business Management James L. DeArmitt, Hesston, Welding Technology Susan Eileen DeGregorio, Milesburg, Nursing Rochelle J. DeHaas, Bellefonte, Business Management Jacqueline C. DeMoranville, Mifflinburg, Business Management Raymond A. De Wispelaere, Jr., Milton, Computer Information Systems-Networking and Technical Support James Michael Deaver, Cogan Station, Baking and Pastry Arts Peter William Dehaan, Sayre, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Harold M. Dennis, Jr., Bartonsville, Cabinetmaking and Millwork Todd Scott Derstine, Kempton, Automotive Technology-Ford Asset David Eugene Dewald, Bloomsburg, Legal Assistant/Paralegal Thomas Russell Dietrich, Bernville, Automotive Technology-Ford Asset Aaron Lynn Dillon, Reedsville, Graphic Design Erich Russell Doebler, Muncy Valley, Forest Technology Peter James Dorio, Ridgway, Building Construction Technology Michael Doty, Spring Mills, Architectural Technology James F. Dougherty IV, Williamsport, HVAC Technology Marcella L. Douty, Montgomery, Nurse/Health Care Paralegal Studies Michele Lynn Duchman, Montgomery, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Corey Alan Dulimba, Ephrata, Printing and Publishing Production Jason L. Dunlap, Chicora, Plumbing [Back to Top]

Mark E. Earnest, Danville, Construction Carpentry Michael Scott Eby, Milroy, Computer Aided Drafting Technology Gregory James Eckard, Williamsport, Toolmaking Technology Gregory James Eckard, Williamsport, Manufacturing Engineering Technology Jennifer Marie Eckert, Laureldale, Baking and Pastry Arts Collins William Edwards, Avis, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Sharon Elaina Edwards, Williamsport, Technology Management Thomas Clint Edwards, Freeport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Troy A. Egan, Lock Haven, Surveying Technology Jared P. Egge, Allentown, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Shane E. Eia, Beavertown, Environmental Technology Kristin Nicole Eichengreen, Tuxedo, Hospitality Management Kimberly A. Ellison, Jersey Shore, Nursing Adam Camp Elms, Sheffield, Surveying Technology Jeremy Thomas Emerson, Nanty Glo, Toolmaking Technology Lori J. Englert, Lock Haven, Nursing Edward Harold English, Danville, Automated Manufacturing Technology Brandy J. Ergott, Avis, Early Childhood Education Vicki Ann Eshleman, Muncy, Dental Hygiene Dan T. Eustathion, Annville, Diesel Technician Neil Allen Evans, Orangeville, Electrical Technology Sylvia Ann Everitt, Allenwood, Nursing [Back to Top]

Scott Sealy Farley, Allenwood, Plastics and Polymer Engineering Technology Amanda L. Farr, Benton, Culinary Arts Technology Jeffery William Farrell, Mount Carmel, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Erin Michelle Fedinez, Montoursville, Early Childhood Education Thomas Paul Fedorko, Hazleton, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Casey William Fenstermacher, Pine Grove, Automated Manufacturing Technology Casey William Fenstermacher, Pine Grove, Toolmaking Technology Mark Alan Fenstermacher, Benton, Aviation Maintenance Technology Greg M. Fesko, Johnstown, HVAC Technology Kenneth Paul Fester, Danville, Plastics and Polymer Engineering Technology Roland L. Finch, Mildred, Business Management Ryan Douglas Fleming, Manassas, Computer-Aided Product and Systems Design Bennett John Floyd, Spencerport, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Rela G. Folk, Howard, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Eugene C. Forehand, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Jeremy M. Forer, Roaring Branch, Computer Aided Drafting Technology Mindy Anne Foster, Danville, Early Childhood Education Angela C. Fox, St. Marys, Business Administration Noel Luis Fox, Liberty, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Timothy M. Frazier, Wellsboro, Forest Technology Douglas Andrew Frederick, Lock Haven, Forest Technology Emilie Elizabeth Frye, Williamsport, Culinary Arts Technology Robert Edwin Funk III, Malvern, Forest Technology [Back to Top]

David L. Garbrick, Bellefonte, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Aaron C. Gardner, Ridgway, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Brian Douglas Gardner, New Bloomfield, Electronics Engineering Technology Kathleen O’Brien Gardo, Lansdale,-Applied Health Studies Joseph Jared Gasparetti, Martins Creek, Graphic Design Cassandra L. Gass, Myerstown, Business Management-Travel and Tourism Emphasis Jamie A. Gavlick, Pittstown, Building Construction Technology Gregory Walter Gdula, Williamsport, Forest Technology Jessica Lynn Gehman, Middleburg, Early Childhood Education Lucas Allen Geiman, Westminster, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis John M. Gesztesi, Middletown, Diesel Technology-Mack Emphasis Cynthia Ann Getgen, Williamsport, Advertising Art Jared Lawrence Getz, Williamsport, General Studies Joshua J. Girio, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support James Anthony Gish, Manheim, Printing and Publishing Technology Joshua W. Glantz, Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Frederick H. Glazewski, Williamsport, Automotive Technology Frederick H. Glazewski, Williamsport, Automotive Technology Management Erin M. Gobrecht, Hanover, Dental Hygiene Matthew D. Golden, Tyrone, Building Construction Technology Ryan Paul Good, Lickingville, Welding and Fabrication Engineering Technology Andrew Martin Gooshaw, Millerton, Cabinetmaking and Millwork Peter J. Grafius, South Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Michael W. Graham, Tamaqua, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Matthew Randall Green, Northumberland, Business Management Linda S. Greene, Wellsboro, Accounting Michael Ernest Greenway, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Michael Ernest Greenway, Williamsport, Industrial Maintenance Technology Michael Ernest Greenway, Williamsport, Electrical Occupations Michael Ernest Greenway, Williamsport, Plumbing Scott Patrick Gregory, Tunkhannock, Civil Engineering Technology Alicia Marie Grenoble, Lewisburg, Nursing Stephen Eugene Grenoble, Pine Grove Mills, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Robert James Gresko, South Williamsport, Forest Technology Robert Paul Gresko, South Williamsport, Construction Management Kelly Jo Griffis, Cogan Station, Forest Technology Matthew J. Grim, Hanover, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Travis Stephen Groce, Selinsgrove, Electronics Engineering Technology Richard Christopher Groft, McSherrystown, Computer Aided Drafting Technology James Leo Grohol, Hazleton, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Ian P. Groy, Muncy, Landscape/Nursery Technology Michael T. Gruber, Pocono Lake, Automotive Technology-Toyota Emphasis Michael T. Gruber, Pocono Lake, Automotive Technology Jeffrey Michael Gunn, Lothian, Advertising Art Andrew Myron Gushee, Schroon Lake, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Liesl M. Gutknecht, Danville, Office Technology-Medical Emphasis Chad Andrew Gutshall, Harrisburg, Forest Technology [Back to Top]

Jennifer Ann Haas, Mifflinburg, Nursing Braddon Lynn Hackenberg, Beavertown, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology Patricia Jean Haefner, South Williamsport, Office Information Systems Jonathan D. Haines, Langhorne, Automotive Technology Management Todd Jeffrey Hallman, Alburtis, Automotive Technology-Ford Asset Matthew Joseph Hanes, St. Marys, Manufacturing Engineering Technology Nicklas J. Hanes, St. Marys, Machinist General William J. Haney, Danville, Forest Technology Stephen F. Hanns, Williamsport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Andrew J. Hansen, Tafton, Automotive Technology Lissa M. Harkness, Williamsport, Business Management Sean J. Harp, Harrisburg, Automotive Service Technician Jamie Leigh Harris, Jersey Shore, Office Technology-Medical Emphasis Sharonda Marie Hartford, Watsontown, Practical Nursing Reese Edward Hatch, New Albany, Architectural Technology Donna Marie Hawkins, Trout Run, Nursing Oisin Hayes, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Kenneth F. Healy, South Williamsport, Manufacturing Engineering Technology Melissa Renee Heim, Shamokin, Early Childhood Education Clint Walter Heimbach, Boyertown, Building Construction Technology Matthew J. Helicke, Washington, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Heather L. Heller, Jersey Shore, Business Administration Karen Lynn Henne, New Holland, Early Childhood Education Joshua M. Henning, Myerstown, Diesel Technology Erin F. Henson, Lewisburg, General Studies Lisa M. Hepler, Williamsport, Nursing Sheryl Christine Hicks, Williamsport, Applied Human Services Jessica Ann Higgins, Scenery Hill, Architectural Technology Andrea Marie High, Annville, Baking and Pastry Arts David Michael Hildebrand, Red Lion, Manufacturing Engineering Technology Adrian Thomas Hill, Williamsport, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Jason Michael Hilton, State College, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Michael H. Hiras, Muncy, Civil Engineering Technology Catherine E. Hoch, Benton, Business Management Dale Richard Hockenberry, Clearfield, Physical Fitness Specialist Jason Ronald Hockenberry, Philipsburg, Automated Manufacturing Technology Jason Ronald Hockenberry, Philipsburg, Toolmaking Technology Jason Ronald Hockenberry, Philipsburg, Machinist General Allison Hofer, Landisville, Dental Hygiene Jeremy L. Hoffman, Mount Pleasant Mills, Diesel Technician Matthew Allen Hoffman, Wapwallopen, Cabinetmaking and Millwork Peter Justin Hoffman, Kutztown, Toolmaking Technology Erin Beth Holbrook, Montrose, Graphic Design Aaron M. Holdren, Ulster, Toolmaking Technology Aaron J. Holler, Shamokin, Manufacturing Engineering Technology Mark Allen Hollingsworth, Muncy, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Jennifer D. Hons, Danville, Nursing Dennis Paul Hood, Linfield, Electrical Technology Jason Andrew Hoover, Saxton, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Penny Ann Hoover, Williamsport, Nurse/Health Care Paralegal Studies David Eugene Hoover, Jr., South Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Robert R. Horn, Jr., Bloomsburg, Computer Aided Drafting Technology Timothy Andrew Hornberger, Richfield, Landscape/Nursery Technology Raphael Horowitz, Ringoes, Automotive Technology Robert William Houser, Smithmill, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Brandon Jason Howe, New Oxford, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Kyle Randall Hoyd, Tunkhannock, Forest Technology Ryan John Huber, Havertown, Construction Carpentry Timothy David Huber, Bensalem, Automotive Technology Jonathan Micah Hubler, Port Clinton, Automotive Technology-Ford Asset Joseph Ashby Hudson, Gilbertsville, Building Construction Technology Joseph Ashby Hudson, Gilbertsville, Cabinetmaking and Millwork Celeste Marie Hughes, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Elisha Mruk Hughes, Kane, Electronics Engineering Technology Jean L. Hughes, Williamsport, Technology Management Nicolas Alan Humphrey, Warsaw, Construction Management Kirby Chad Huntsinger, Valley View, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration [Back to Top]

Brian Thomas Ingraham, Hamlin, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology [Back to Top]

Dawn Michelle Jacobs, Williamsport, Nursing Melissa L. James, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Keith L. Jeffcoat, Elkridge, Plastics and Polymer Technology Keith L. Jeffcoat, Elkridge, Plastics and Polymer Engineering Technology Timothy Edward Jenkins, Allenwood, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Robert Joseph Jensen, Carlisle, Automotive Technology Management Adam Christopher Johnson, Malvern, Building Construction Technology Candice P. Johnson, Jersey Shore, Computer Information Systems-Networking and Technical Support William S. Jones, Williamsport, Architectural Technology [Back to Top]

Bernard A. Kahn IV, Williamsport, Building Construction Technology Christina Marie Kashlak, Summit Hill, Legal Assistant/Paralegal Studies Seth Andrew Kearchner, Frederick, Automotive Technology-Toyota Emphasis Seth Andrew Kearchner, Frederick, Automotive Technology Thomas E. Keefer, Catawissa, Landscape/Nursery Technology Clinton Edward Kehres, Leesport, Construction Management Sean Hugh Kellner, Pottsville, Electrical Technology Samantha Ann Kelly, Montgomery, Early Childhood Education Tammy Lynn Kelly, Selinsgrove, Business Management Joseph Kempf, Lititz, Building Construction Technology Brian David Kenney, Downingtown, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Laura Anne Keppel, Montoursville, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Heidi Rebecca Kerstetter, Liverpool, Business Management David Scott Kiehl, Blairsville, Computer-Aided Product and Systems Design Dallas Williamson Kinley, Jr., Mill Hall, Business Management Nicole Marie Kister, Winfield, Nursing Michael John Kittell, Irvine, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Christian Michael Kleintop, Palmerton, Graphic Design Andrew John Kline, Macungie, Aviation Maintenance Technology Mark Christopher Kline, Beech Creek, Environmental Technology Chad Edwin Klingler, Knox, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Christopher Michael Knab, Hollidaysburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Deitra Lynn Knight, Muncy, Accounting Matthew W. Koenig, Walton, Automotive Technology Management Matthew P. Kohlenberg, Havertown, Welding Technology Shelly Ann Konsavage, Barnesville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Mitchell A. Kopp, Mount Joy, Plastics and Polymer Engineering Technology Sara Renee Kostek, North East, Dental Hygiene Nicholas M. Kostyk, Jr., Milmont Park, Computer Aided Drafting Technology Nicholas M. Kostyk, Jr., Milmont Park, Computer-Aided Product and Systems Design Janice A. Koziol, Pennsdale, Legal Assistant/Paralegal Studies Brandee Jo Krall, Watsontown, Business Management-Travel and Tourism Emphasis Colleen Maria Krall, Watsontown, Business Management-Travel and Tourism Emphasis Peter Timothy Kratz, Sinking Spring, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Alan J. Kuhar, Unityville, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Kenneth Charles Kuntz, Williamsport, Diesel Technology [Back to Top]

Steven Bradley Lacock, Quakertown, Plastics and Polymer Engineering Technology Joseph P. Laggan III, Moscow, Automotive Service Technician Jana Marie Lamberson, Dover, Plastics and Polymer Engineering Technology Jeremy Scott Landes, Lewistown, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Ray Andrew Landis, Harleysville, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Shawn Monroe Lape, Jersey Shore, Civil Engineering Technology Rhonda Charmaine Lauder, Frenchville, Dental Hygiene Travis John Lauger, Youngsville, Landscape/Nursery Technology Eric E. Laughrey, Williamsport, Architectural Technology Tonya Lea Lauver, Northumberland, Dental Hygiene Daniel Scott Lea, Waldorf, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Faith LaRue Lehman, Pine Grove, Graphic Design Ira Jay Lehman, Jersey Shore, Forest Technology Jennifer Mae Lenhart, Unityville, Nursing Teresa R. Lenze, St. Marys, Baking and Pastry Arts Adam J. Leonard, Mcdonald, Toolmaking Technology Joshua D. Leonard, Olean, Welding and Fabrication Engineering Technology Kenneth Mark Lersch, Hatfield, Building Construction Technology Ronald David Lesher, Jr., Trevorton, Construction Management James D. Lewis, Montgomery, Landscape/Nursery Technology Chad Allen Ligas, Nicktownport, Diesel Technology Matthew M. Light, Leesport, Printing and Publishing Production Michael J. Link, Lititz, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Nathan A. Little, Hanover, Computer Information Systems-Networking and Technical Support James Constantine Lloyd, Mechanicsburg, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Jason H. Long, Sunbury, Automotive Engineering Technology Stephen Wayne Long, Jersey Shore, Civil Engineering Technology Matthew Brandon Loss, Middleburg, Culinary Arts Technology Roy Lynn Lowe, Trout Run, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Sabrina J. Lowman, Port Alleghany, Physical Fitness Specialist Jonathan Kyle Lowry, Richland, Diesel Technology Dwaine Adrian Lundgren, Kittanning, Electrical Occupations John R. Lundy, Cogan Station, Civil Engineering Technology Joni Kay Lupold, Muncy, Computer Information Systems-Programming and Database Processing James Thomas Lutz, Oil City, Automotive Service Technician P. Jason Lyon, Kirkwood, Aviation Maintenance Technology Michelle Lynn Lyter, Millerstown, Dental Hygiene [Back to Top]

Ryan Scott Machmer, Granville Summit, Forest Technology Ryan Brandon Mack, Selinsgrove, Toolmaking Technology Ryan Brandon Mack, Selinsgrove, Automated Manufacturing Technology Michael Anthony Madilia, Jr., Huntingdon, Culinary Arts Technology Richard Alan Maguire, Bloomsburg, Construction Carpentry Benjamin John Malinowski, Allentown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Thomas A. Malkemes, Tunkhannock, Auto Body Technology Lisa Nicole Manchester, Youngsville, Dental Hygiene Ryan R. Marhefka, Bradford, Landscape/Nursery Technology Jennifer Marie Mark, Loganton, Landscape/Nursery Technology Andrew Charles Martin, Palmyra, Electronics Engineering Technology Darrell Aaron Martin, Annville, Building Construction Technology Michael David Martin, Millersburg, Architectural Technology Thomas L. Martz II, Williamsport, Construction Carpentry Stephen William Mason, Emporium, Machinist General Daniel S. Mast, Williamsport, Architectural Technology Hrvoje Matijevic, Croatia, Aviation Technology Jeremy Michael Matruder, Williamsport, Applied Human Services Michael James Mattivi, Catawissa, Construction Management Richard Stephen Mattrazzo, Summit Hill, Building Construction Technology Kristen Jon McCall, Philadelphia, Automotive Technology Management Michael D. McCauley, Lock Haven, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration John Frederick McConarty, Ellicott City, Automotive Technology Management Karin L. McCrea, Elizabethtown, Printing and Publishing Technology Rhonda Ann McCusker, Trout Run, Early Childhood Education Matthew Ryan McDermott, Williamsport, Forest Technology Leeanna Beryl McFarland, New Wilmington, Nursing Morgan Hugh McFarland, New Wilmington, Automotive Technology Sarah J. McInnis, Shrewsbury, Graphic Design John Richard McLaughlin, McClure, Electrical Occupations Kent Scott McLean, Muncy, Plastics and Polymer Technology Ann Theresa McMahon, Williamsport, Office Information Systems David Marshall McMeekin, Butler, Computer Aided Drafting Technology Justin L. Mease, Elizabethtown, Forest Technology Natalie Suzanne Meckley, York, Office Information Systems Eric Alan Meisenhelder, York, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Shawna E. Mensinger, Selinsgrove, Nursing Joshua L. Metzger, Montoursville, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Jeffrey L. Metzler, Mechanicsburg, Industrial Maintenance Technology Jeffrey L. Metzler, Mechanicsburg, Electrical Technology Chad Andrew Meyer, Bellefonte, Cabinetmaking and Millwork Debra L. Meyer, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Jeremy John Michaels, Harford, Graphic Design Damir Mika, Williamsport, Electronics Technology-Aviation Emphasis Brian Albert Miller, South Williamsport, Construction Management Charles C. Miller, Selinsgrove, Architectural Technology Scott Allen Miller, Jersey Shore, Graphic Design William Carl Miller, State College, Physical Fitness Specialist Adam Thomas Millheim, Williamsport, Advertising Art Wade Thomas Mitchell, Liverpool, Plumbing Rebecca Ann Mitstifer, Liberty, Nursing James Anthony Mogish, Frackville, Electrical Occupations Jennifer Jean Monroe, Williamsport, Baking and Pastry Arts Jarod Sanner Moore, Berlin, Building Construction Technology Renee J. E. Morris, Williamsport, Accounting Robert Vincent Morris, Tunkhannock, Construction Management Diane L. Mosher, Wellsboro, Nursing Michael Emil Moskovich, Bloomsburg, Building Construction Technology Gerald Edwin Moyer, Mount Pleasant Mills, Building Construction Technology Louis Edward Moyer, Frackville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Louis Edward Moyer, Frackville, Plumbing Mark Phares Moyer, Manheim, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Craig Alvin Musser, Lock Haven, Aviation Maintenance Technology Kara L. Muthler, Jersey Shore, Nursing Angela Rae Myers, Elizabethtown, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration [Back to Top]

Justin Lee Neal, St. Marys, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Justin Lee Neal, St. Marys, Electronics Engineering Technology Jeremy Bryan Neff, Dover, Welding and Fabrication Engineering Technology Priscilla Alden Reade Newbert, Selinsgrove, Nursing Justin P. Newcomer, Newfoundland, Electrical Technology Cathy Jo Nicholas, Millheim, Dental Hygiene Desiree Ann Nichols, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Joseph E. Nicholson IV, Philadelphia, Automotive Technology-Ford Asset Anthony Joseph Nickey, Milton, Business Management Ruth A. Nolan, Mifflinburg, Nursing Jay R. Norton, Millville, Civil Engineering Technology Michael S. Novosel, Jr., Mingoville, Toolmaking Technology [Back to Top]

Kurt David O’Brien, Jr., Emporium, Automated Manufacturing Technology Kurt David O’Brien, Jr., Emporium, Manufacturing Engineering Technology Kurt David O’Brien, Jr., Emporium, Machinist General Mark Anthony O’Donnell, Middletown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Sean David O’Neill, Bellefonte, Plumbing Brett J. O’Rourke, Horseheads, Construction Carpentry Brent Karl Oberholtzer, Elizabethtown, Automated Manufacturing Technology Brent Karl Oberholtzer, Elizabethtown, Toolmaking Technology Brian Dale Ochs, New Bethlehem, Construction Carpentry Jonathan R. Ogden, Chambersburg, Physical Fitness Specialist Todd Wesley Ohnmeiss, Mackeyville, Civil Engineering Technology Joseph Paul Olcsvay, Benton, Architectural Technology Justin Ray Orris, Loysville, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Stephany Miller Orso, Montoursville, Office Information Systems Stephany Miller Orso, Montoursville, Computer Applications Technology John Hamilton Owen, Shillington, Building Construction Technology [Back to Top]

Benjamin Joshua Page, Newport, Cabinetmaking and Millwork Benjamin Joshua Page, Newport, Construction Carpentry Robin S. Parker, Middleburg, Legal Assistant/Paralegal Derek Ryan Parks, Troy, Forest Technology Joseph P. Pascarella, Wantagh, Machinist General Analissa Graeb, Williamsport, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Stephen D. Patterson, Sayre, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Stephen D. Patterson, Sayre, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Benjamin Charles Paul, Galeton, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Matthew James Pavolko, Allentown, Machinist General Albert W. Paxson, Columbia, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis James Joseph Pepper, Granville Summit, Forest Technology Chad M. Perry, Port Matilda, Electrical Technology Kimberly Robin Persun, Cogan Station, General Studies Mark Edward L. Perucki, Nicholson, Electrical Occupations Andrew Michael Peters, Pittsburgh, Construction Management Brad Phillip Peters, Montoursville, Building Construction Technology Benjamin D. Pewterbaugh, Montgomery, Automotive Technology Amy Beth Phillips, Baltimore, Baking and Pastry Arts Daniel C. Phillips, Altoona, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Jason P. Pierce, Harleysville, Architectural Technology Thomas Russel Pilgert, Kempton, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Hila Plotts, Coudersport, Legal Assistant/Paralegal Michael Scott Polomski, Etters, Technology Management Linda Sue Poorman, Pleasant Gap, Physical Fitness Specialist Sean Richard Pope, Boyertown, Building Construction Technology Gerald F. Poponak, Jr., Howard, Surveying Technology Tammy Sue Potemra, Williamsport, Printing and Publishing Production Jennifer Lynn Prentiss, Cogan Station, Legal Assistant/Paralegal Brian Lee Pressler, Greenville, Building Construction Technology Brandon Paul Price, Shillington, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Michael J. Pricer, Dallastown, Automotive Technology Management Delia Ann Probst, Williamsport, Nursing Donald F. Pursel III, Bloomsburg, Toolmaking Technology Daniel Eric Putrow, Danville, Forest Technology [Back to Top]

Amy C. Quigg, Muncy, Applied Human Services Dawn L. Wallers, Williamsport, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Michael John Quino, Jr., Annville, Computer-Aided Product and Systems Design [Back to Top]

Elizabeth Ann Rall, Jersey Shore, Dental Hygiene Jason Michael Rankin, Clearfield, Computer Aided Drafting Technology Frederick William Rapp, Perkiomenville, Electrical Occupations Joseph Carl Raymer, Moosic, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis John Oliver Ream IV, Erie, Graphic Design Todd Allen Rebman, Bethel, Landscape/Nursery Technology Kevin M. Redfoot, Greenville, Building Construction Technology Travis Patrick Reed, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support James R. Reese, Williamsport, Technology Management Michael Scott Reidell, Avis, Nursing Patrick Daniel Reilly, Gettysburg, Culinary Arts Technology Craig Michael Reitz, Bellefonte, Graphic Design Timothy Aaron Blaise Reitz, Montgomery, Legal Assistant/Paralegal Studies David E. Resh, Birdsboro, Computer Aided Drafting Technology Robert S. Reth, Hummelstown, Architectural Technology Veronica Reyes, Williamsport, Nursing Heather Marie Rhodes, Altoona, Nursing Brenda L. Rice, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Joshua C. Rice, Perkasie, Auto Body Technology Donavan J. Ricker, Elliottsburg, Building Construction Technology Jean C. Rider, Mifflinburg, Legal Assistant/Paralegal Studies Tara Lynn Ridilla, Middletown, Dental Hygiene Jonathan Henry Riehl, Woodbury, Auto Body Technology Ryan Robert Rimmey, Centre Hall, Computer Information Systems-Microcomputer Applications Development Nicholas James Rist-Brown, Madison, Diesel Technology Chad E. Robbins, Bath, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Kenneth Richard Robbins, Jersey Shore, Aviation Technology Kristopher M. Robbins, Muncy, Auto Body Technician Taber A. Robbins, Columbia Cross Roads, Aviation Maintenance Technology Amy Jo Roberts, Williamsport, Early Childhood Education Matthew Douglas Rogers, Perkasie, Architectural Technology Cristy Brooke Rosbach, Laporte, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Justin Michael Rosenberg, Holland, Technology Management Michael S. Rosenfeld, Williamsport, Computer Aided Drafting Technology Melissa Sue Roth, North Catasauqua, Automotive Technology Joshua Lee Roush, Middleburg, Advertising Art Harold Robert Rovenolt, McEwensville, Computer Aided Drafting Technology Philip M. H. Rowe, Sunbury, Nursing Gregory David Royer, Lititz, Construction Carpentry Angella Darie Rudinski, Wellsboro, Nursing Ryan Christopher Runkle, Montgomery, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Rance R. Russell, Mill Hall, Electronics Engineering Technology Thomas L. Ryan, Lewistown, Computer-Aided Product and Systems Design [Back to Top]

Tracy Leigh Sablich, Glenside, Graphic Design Anthony Joseph Sabol, Williamsport, Culinary Arts Technology Jedediah P. Sabol, Hazleton, Architectural Technology Nicole Leigh Sahaydak, Bath, Legal Assistant/Paralegal Brian Salisbury, Warrington, Aviation Maintenance Technician Kyle Gregory Salva, Youngsville, Landscape/Nursery Technology Nancy Jane Salwocki, Danville, Nursing Aaron C. Sands, South Williamsport, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Michael James Santini, Plumville, Plastics and Polymer Engineering Technology Michael J. Sartori, White Haven, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Jennifer Ann Sauder, Camp Hill, Dental Hygiene Jessica Lane Savage, Hastings, Physical Fitness Specialist Thomas Richard Sawyer, Jr., Mount Joy, Architectural Technology William H. Schaefer, Jersey Shore, Automotive Technology William H. Schaefer, Jersey Shore, Automotive Service Technician D. Nathan Schaeffer, Bethel, Landscape/Nursery Technology Justin Charles Scheffner, Kresgeville, Cabinetmaking and Millwork Robert Peter Schnabel, Shrewsbury, Plastics and Polymer Engineering Technology Brian Elwood Schneider, Churchville, Building Construction Technology Shirley A. Schweikart, Williamsport, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis James William Schweitzer, West Hazleton, Advertising Art Marc Alan Sechrist, Jersey Shore, Forest Technology Valerie Nicole Sechrist, Williamsport, Dental Hygiene Derek Lemaine Secrest, Mount Union, Plastics and Polymer Technology Mary L. Secules, Allenwood, Plastics and Polymer Technology Charleyne E. Sedore, Lock Haven, Nursing Donald E. Segraves, Montgomery, Plastics and Polymer Engineering Technology Christopher Charles Seiber, Millerstown, Automotive Technology Kevin Allen Sellers, Clymer, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Brian Kenneth Senft, Shiremanstown, Plastics and Polymer Technology Amanda Lee Shadduck, Williamsport, Broadcast Communications Jeremey Marc Shaffer, Dushore, Forest Technology Kenneth D. Shaffer, Muncy, Industrial Maintenance Technology Zahra Shamssboromand, Montoursville, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Melanie Renee Shaner, Dallastown, Early Childhood Education Betty Joan Shaw, Williamsport, Nursing Corey Robert Shaw, New Columbia, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Joshua Lee Sheaffer, Enola, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Michael K. Sheesley, Du Bois, Electrical Technology Christopher Stephen Shenot, Monaca, Aviation Technology Christopher Stephen Shenot, Monaca, Aviation Maintenance Technology Jamie Lynne Shuey, State College, Landscape/Nursery Technology Eric D. Shultz, Danville, Toolmaking Technology Walter J. Shultz, Jr., Trout Run, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Tildon J. Sides, Jr., Middletown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jason C. Siegfried, Fogelsville, Manufacturing Engineering Technology Shane Michael Simcox, Loganton, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Candice Leigh Simmons, Milton, Early Childhood Education Jason Henry Sitler, Berwick, Toolmaking Technology Mara Jean Skoczynski, Pottsville, Civil Engineering Technology Jessica R. Slaby, Kulpmont, Advertising Art Paul K. Sleva, Pine Grove, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis James Michael Smathers, New Bethlehem, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Rachel Joy Smead, Huntingdon, Dental Hygiene Brian Rolley Smith, Montoursville, Electrical Occupations Christopher R. Smith, Williamsport, Toolmaking Technology Gregory A. Smith, Wyalusing, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Lisa Anne Smith, Williamsport, Technology Management Ryan L. Smith, Jersey Shore, Mass Communications Toni M. Smith, Lock Haven, Nursing Wesley Daniel Smith, Reynoldsville, Toolmaking Technology Kelly Kristine Snyder, Fairview, Dental Hygiene Ryan David Snyder, Sunbury, Plastics and Polymer Engineering Technology Tina Diane Snyder, Laport, Landscape/Nursery Technology Rodney Allen Snyder, Jr., Selinsgrove, Electronics Engineering Technology Mary Ann Solt, Bellefonte, Nursing Eren Elizabeth Soltesz, State College, Dental Hygiene Gregory Michael Sorce, Berwick, Surveying Technology William E. Sosnoski, Marion Heights, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Angela M. Spaide, Bloomsburg, Landscape/Nursery Technology Barbara E. Spatzer, Muncy, Nursing Henry James Sporer, Marble, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Corinne Marie Stammel, Williamsport, Advertising Art Keith James Stefanik, Ebensburg, Civil Engineering Technology Grant Chandler Stevenson, McMurray, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Douglas James Stewart, McClure, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Michael E. Storm, Gallitzin, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Daniel Christian Stout, Holidaysburg, Auto Body Technology Tammy M. Strauser, Middleburg, Individual Studies Robert John String, Etters, Technology Management Michelle Jeanette Sullivan, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration David M. Sweeley II, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology [Back to Top]

Heather Linn Taggart, Milton, Graphic Design Lydia H. Tanner, Jersey Shore, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Mike Lynn Tanner, Smethport, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Daniel A. Taylor, Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Scott Davis Taylor, Leonardtown, Automotive Technology Bruce A. Teats, Jr., Selinsgrove, Forest Technology Alan Richard Teter, Millersburg, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Carolyn J. Rainey, McElhattan, Accounting Chad L. Thomas, West Alexander, Building Construction Technology Patricia Ann Thomas, Williamsport, Business Administration Michael Joseph Thomassy, Hanover, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Scott A. Thornton, Williamsport, Civil Engineering Technology Michael Ryan Tilney, Great Meadows, Automotive Technology-Ford Asset Nicholas Eric Titter, Media, Building Construction Technology Jason Todd Townsend, Cambridge, Heavy Construction Equipment Technician Vincent Robert Tranguch, Emmaus, Construction Management Kevin Lee Tressler, Loysville, Forest Technology Philip Edward Trostle, Muncy, Automotive Technology Brad Allen Tupper, Montgomery, Diesel Technology David Lynn Turney, Montgomery, Manufacturing Engineering Technology Chadd Edward Tyler, Lake Ariel, Diesel Technician [Back to Top]

Nathan Scott Uba, Royersford, Automotive Technology James D. Ulrich, Jr., Allenwood, Toolmaking Technology Tami M. Underhill, Selingsgrove, Nursing Richard Underwood II, Moon Township, Machinist General [Back to Top]

Sarah Jane Vach, Baltimore, Broadcast Communications Wesley Ronald VanOrden, Blossburg, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Mark William Van Stone, Pottsville, Computer Information Systems-Programming and Database Processing [Back to Top]

Matthew A. Wagner, McClure, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Kenneth D. Walk, Bloomsburg, Diesel Technology Spencer Mitchell Walk, Mill Hall, Cabinetmaking and Millwork David L. Walker, Berwick, Architectural Technology James C. Walker, Jr., Williamsport, Technology Management Scott James Walls, Philadelphia, Automotive Technology Jennifer Lee Walp, Ephrata, Graphic Design Beth Ann Walsh, South Williamsport, Nursing Bryan Michael Walsh, North Apollo, Construction Management Lawrence August Walton, Jr., Wall, Graphic Design Daryl T. Waraksa, Landisville, Automotive Technology-Ford Asset Scott James Warner, Pine Grove, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology Robert Arthur Way, Kempton, HVAC Technology Debra Louise Weaver, Loganton, Nursing Jaime Lynn Weaver, Jersey Shore, Nursing Jennifer Rose Weaver, Butler, Legal Assistant/Paralegal Nicholas A. Weaver, Danville, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Charissa J. Weber, Mansfield, Baking and Pastry Arts Nicole Renee Weber, Cogan Station, Dental Hygiene Janelle Sue Weikel, Bellefonte, Physical Fitness Specialist Justin Michael Wendorf, Lewistown, Toolmaking Technology Michael D. Wenrich, Northumberland, Business Administration Susan Joy Wenrich, Leola, Dental Hygiene Christopher Ronald Wessel, Williamsport, Welding and Fabrication Engineering Technology David Richard Wetzel, Mountaintop, Construction Management Brent William Whary, Mohnton, Building Construction Technology Theodore Robert White, Frederick, Welding Technology James F. White, Jr., Lock Haven, Architectural Technology Jeremy Leonard Wilcox, Canton, Cabinetmaking and Millwork Samantha Lynne Wilkinson, Osceola Mills, Legal Assistant/Paralegal Angelique Nicole Williams, Bloomsburg, Legal Assistant/Paralegal Studies David Stevan Williams, Williamsport, General Studies Matthew W. Williams, Atlantic, Forest Technology Pamela Joy Williams, Mifflinburg, Nursing Theresa Williams, Williamsport, Human Services Taynesha R. Wilson, Williamsport, Advertising Art Kevin J. Winkelblech, State College, Technology Management Kristofer Scott Winter, Cogan Station, Aviation Technology Timothy Robert Winter, Cogan Station, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Gina M. Witmer, Watsontown, Legal Assistant/Paralegal Studies Jonathan Witwer, Ephrata, Building Construction Technology Betty Wolf, Carlise, Legal Assistant/Paralegal Studies Cindy Lee Wolfe, Milton, Nursing Kelli Lynn Womelsdorf, Muncy, Dental Hygiene Christopher Lee Wood, Mansfield, Forest Technology Matthew K. Wood, Williamsport, Business Management Amy Lee Wrightstone, Williamsport, Dental Hygiene [Back to Top]

David Eric Yaeger, Ivyland, Computer-Aided Product and Systems Design Jeffrey Lynn Yarnell, Bellefonte, Heavy Construction Equipment-Heavy Construction Equipment Technology Christopher David Yates, Holland, Building Construction Technology Brad John Yocum, Temple, Computer Aided Drafting Technology Aaron Lambert Yoder, Davidsville, Heavy Construction Equipment Technician Joseph M. Younes, Williamsport, Electrical Technology Jason K. Young, Peach Bottom, Diesel Technology Joshua Cory Yusko, Portage, Forest Technology [Back to Top]

Troy William Zackowski, Elysburg, Electrical Technology Susan R. Zaydell, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Philip Wayne Zeafla, Liberty, Technical and Professional Communication Ryan Lee Ziegler, Fredericksburg, Printing and Publishing Production Michael Paul Zilla, Ford City, Industrial Maintenance Technology Beth Ellen Zimmerman, Enola, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Dawn Marie Zimmerman, Lock Haven, Applied Human Services.

Subscribe to PCToday Daily Email