Skip to main content

Penn College Announces Graduates for Spring 1999

Pennsylvania College of Technology announces its Spring 1999 graduates:

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Eric Thomas Abernathy, Wellsboro, Forest Technology Carrie J. Aderhold, Montgomery, Biology Chad Jason Adler, Randolph, Automotive Technology-Toyota Emphasis Keith David Ahlbrandt, Drums, Electrical Technology Nasser Thani Al-Hamli, Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Emphasis Victoria Ann Albarano, Joppa, Nursing Shannon Day Albright, Howard, Nursing Wade S. Alexander, State College, Building Construction Technology Rashed A. Alzahmi, Williamsport, Accounting Jarod Austin Ambrosino, Kingston, Building Construction Technology Jeremy Lee Anderson, Punxsutawney, Building Construction Technology Keri Sue Anderson, Muncy, Dental Hygiene William L. Anderson, Altoona, Computer-Aided Drafting Technology Clayton A. Andrews, Mill Hall, General Studies Kelli L. Andrews, Muncy, Forest Technology Lorin Keith Andrien, Canton, Computer-Aided Drafting Technology Jonathan D. Ankeny, Somerset, Building Construction Technology Nathan W. Assalone, Kersey, Machinist General Kelly Ann Aucker, New Columbia, Early Childhood Education Robert L. Aungst, Jr., Lock Haven, Plastics and Polymer Engineering Technology [Back to Top]

Mary Jane Baier, Linden, Computer Applications Technology Tiffany Nicole Bailey, Middleburg, Applied Human Services Charles Edward Baker, Jersey Shore, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Lana Gay Baker, Muncy, Floral Design/Interior Plantscape Russell E. Baker III, Lewisburg, Electrical Technology Steven Eugene Baker, Williamsport, Plastics and Polymer Technology Bryan G. Bankes, Stillwater, Architectural Technology Kent C. Barker, Ulysses, Automotive Technology Andrew Bartholomew, Trevorton, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Donna M. Barto, Hughesville, Dental Hygiene Shawn Charles Bateman, Philadelphia, HVAC Technology Justin Alan Beachem, Ellwood City, Cabinetmaking & Millwork Russell Beals, Columbia Cross Roads, Heavy Construction Equipment Technician Daniel Clayton Beaver, Bethlehem, Toolmaking Technology Craig H. Beck, Weedville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Robert E. Beck, Jr., Erie, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Todd A. Becker, Lancaster, Landscape/Nursery Technology Justin Lee Belles, South Williamsport, Architectural Technology Craig R. Bellis, Milford, Construction Carpentry Janet Marie Bennett, Elmira, Architectural Technology Robert J. Berfield, Lock Haven, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology James S. Berry, Halifax, HVAC Technology Branden Thomas Best, Grampian, Plumbing Galen Lee Bieber, Linfield, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Galen Lee Bieber, Linfield, Plumbing Daughn A. Bilger, Unityville, Nursing Chad M. Bingaman, Sunbury, Heavy Construction Equipment Joseph Drew Bingaman, Milton, Automotive Technology Management Nicole N. Bingham, Bellefonte, Architectural Technology Ross W. Bird, Howard, Electronics Technology-Electronics Engineering Emphasis Jacqueline Haines Bitner, Lock Haven, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Christopher Merryman Blanco, South Williamsport, Automotive Technology Management Jason Edward Blaski, Luzerne, Culinary Arts Technology Michael Paul Boguslaw, Montoursville, Business Administration Robert Ray Bohner, Cogan Station, Industrial Maintenance Technology Cheryl L. Boinski, Mansfield, Office Technology Jason Allen Bolig, Sunbury, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Lori Ann Bomboy, Montoursville, Surveying Technology Shana C. Bower, South Williamsport, Applied Human Services W. Scot Bowers, Birdsboro, Building Construction Technology Thomas J. Boylan, Mount Jewett, Automotive Service Technician Michael Jeremy Bracken, Phoenixville, Building Construction Technology Tammy Jaye Bradford, Elkland, Office Technology-Medical Office Specialist Nicholas J. Brannen, Red Hill, Auto Body Technology Benjamin D. Brechtel, Wilcox, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Benjamin D. Brechtel, Wilcox, Electronics Engineering Technology Frank Leroy Breon, Boalsburg, Industrial Maintenance Technology Angela D. Bressler, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Brian J. Bridge, Latrobe, Heavy Construction Equipment Matthew Peter Brilla, Pottsville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Christine K. Broscious, Williamsport, Nursing Janet M. Brown, Tioga, Floral Design/Interior Plantscape Matthew David Brown, Jersey Shore, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Timothy David Brown, Gilbertsville, Building Construction Technology Shawn L. Browne, Alexandria, Heavy Construction Equipment Gemma Louise Bruner, Williamsport, Dental Hygiene Veronica Leah Bubb, South Williamsport, General Studies Jason R. Buchanan, Susquehanna, Automotive Technology Doyle L. Buchanan II, Canton, Automated Manufacturing Technology Doyle L. Buchanan II, Canton, Machinist General Christopher D. Budd, Jersey Shore, Individual Studies Robert A. Burget, Linden, Industrial Maintenance Technology Todd J. Burke, Harrisburg, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Ronald Allen Burkholder, Williamsport, Avionics Technology Jason E. Burrows, Guys Mills, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Richard O. Burt, Mill Hall, Nursing Matthew J. Butina, Latrobe, Cabinetmaking & Millwork Marlene Rose Butters, Bloomsburg, Food and Hospitality Management [Back to Top]

Shawn P. Callahan, Canton, Forest Technology Richard J. Cammerata, Chalfont, Construction Management Christopher Eric Campbell, Pipersville, HVAC Technology Daniel Zackary Caratozzolo, Seneca Falls, Electrical Technology Mindy Lea Carr, Danville, Nursing Jaime Lynn Carroll, Danville, Legal Assistant/Paralegal Studies Matthew N. Case, Troy, Welding Shawn P. Case, Schnecksville, Computer-Aided Drafting Technology Thomas Cease, Trevorton, Electrical Technology Timothy Lewis Chapman, Montoursville, Plastics and Polymer Engineering Technology Jill Marie Chappell, Coudersport, Environmental Technology Sheldon Carl Chronister, New Oxford, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Sheldon Carl Chronister, New Oxford, Plumbing Michael Jeffery Cieslak, Erie, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Ryan Thomas Coder, Huntingdon, Heavy Construction Equipment Lindsey R. Cogan, Milton, Dental Hygiene Gordon Charles Cole, Kulpmont, Nursing Peter T. Collins, Palmyra, Aviation Technology Cynthia Diane Combs, Penn Furnace, Dental Hygiene Mindy Lee Confer, Muncy, Nursing Angela W. Conrad, Sunbury, Legal Assistant/Paralegal Sandra Jean Cook, Tioga, Human Services Brian K. Copeland, Bradford, Manufacturing Engineering Technology Patrick D. Corbet, Du Bois, Construction Management James Paul Courtot, Lilly, Machinist General Mark Daniel Coyle, Canton, Construction Carpentry Robin A. Coyle, Troy, Dental Hygiene Steven T. Craig, State College, Landscape/Nursery Technology Mark Stephen Crawford, Tyrone, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Mona Ruth Crawford, Williamsport, Nursing Earnest O. Crist III, Dauphin, Construction Carpentry Rebecca K. Crossley, Jersey Shore, Electronics Technology-Biomedical Emphasis Karen A. Croucher, Pennsdale, Office Technology-Office Administration Specialist Jay Brian Cummings, Troy, Forest Technology Mark James Cuttic, Frackville, Broadcast Communications Mark James Cuttic, Frackville, Mass Communications [Back to Top]

Brett L. Dalrymple, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Bradley S. Darlington, Reading, Building Construction Technology Nathan D. Davis, Bellefonte, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Stacey Lee DeKrane, Center Valley, Dental Hygiene Patricia I. De Leo, Trout Run, Applied Human Services James J. DeMara, Conyngham, Aviation Technology Delmar P. Decker III, Bluffton, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Charles Ivan Deeble, Lewisberry, Diesel Technology Nicole A. Demko, Williamsport, General Studies Troy L. Dexter, Warren, Electrical Occupations Anthony J. DiJoseph, Jr., Lincoln University, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Kelley G. Dickinson, Turbotville, Accounting Lynn K. Dieffenbacher, Avis, Plastics and Polymer Technology Jessica Marie Diehl, Danville, Nursing Melinda L. Diggan, Milton, Dental Hygiene Jamie A. DiPalo, Montoursville, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Bryan J. Donegan, Medford, Building Construction Technology Brian C. Donlan, Altoona, Construction Carpentry Walter E. Dority, Jr., Williamsport, Accounting Justin Dennis Drass, Altoona, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Michael Paul Dredge, Bethlehem, Building Construction Technology Christina M. Drumheller, Boyertown, Human Services JoLynn R. Drumheller, Kreamer, Legal Assistant/Paralegal Wendy Sue Dukeman, Lock Haven, Broadcast Communications Wendy Sue Dukeman, Lock Haven, Mass Communications Timothy Douglas Dunbar, Mountville, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis [Back to Top]

Michelle Louise Eaby, Ephrata, Landscape/Nursery Technology Joann L. Eichenlaub, Montgomery, Legal Assistant/Paralegal Christopher R. Eisely, Selinsgrove, Construction Carpentry Nicole Lea Elegar, Mansfield, Human Services Karen Kristine Eliason, Erie, Advertising Art Charles Lee Elliott, Clifton Springs, Computer-Aided Drafting Technology Edward Joseph Elston, Muncy, Computer Information Systems-Computer Science Emphasis Sharon L. Emick, Muncy, Nursing Todd E. Emswiler, Lewisberry, Printing and Publishing Production Kenneth R. Ertel, Williamsport, Forest Technology Michael C. Eveleth, Jr., Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist [Back to Top]

Brian Donald Fagerty, Centre Hall, Cabinetmaking & Millwork Ryan Fair, Gettysburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Nathan J. Farabaugh, Ebensburg, Electrical Technology Heather Susan Feese, Emmaus, Early Childhood Education Greg M. Fesko, Johnstown, Plumbing Kenneth P. Fester, Danville, Plastics and Polymer Technology Corby Jason Fetterolf, Aaronsburg, Landscape/Nursery Technology Denise L. Fetzer, Howard, Environmental Technology Todd Michael Fetzer, Lebanon, Broadcast Communications Nadia Filice, Hannon, Dental Hygiene David J. Fink, Montoursville, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Melissa Anne Fink, Linden, Computer Information Systems-Microcomputer Applications Development Sandra Arlene Finnegan, Williamsport, Nursing Stacy Ellen Fiore, Harveys Lake, Dental Hygiene Kathryn E. Fisher, McEwensville, Nursing Jennifer Joy Fitzgerald, Beaver Springs, Nursing Eugene C. Forehand, Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Susan M. Forney, Williamsport, Nursing Jennifer Lin Foster, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Jennifer Lin Foster, Williamsport, Landscape/Nursery Technology Carrie A. Foust, Coudersport, Dental Hygiene Jennifer Marie Fox, Galeton, Advertising Art Scott Lee Fravel, Beech Creek, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Jeffrey Thomas Freidly, Reedsville, Broadcast Communications Jeremy C. Frick, Apollo, Toolmaking Technology Karen L. Fritsche, Montoursville, Manufacturing Engineering Technology Jason Edward Fritz, Watsontown, Technology Management Cassandra E. Fromille, Williamsport, Business Management Trevor Kent Fronk, McAlisterville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Trevor Kent Fronk, McAlisterville, Vocational Teacher Education Gail Marie Fry, Hughesville, Advertising Art Jamie Lynn Fry, Pennsdale, Office Information Systems Eric Michael Fuller, Shinglehouse, Building Construction Technology Ian T. Fuller, Williamsport, Welding Technology [Back to Top]

Shelley A. Gadoury, Muncy, Business Administration Brett Gensler Garman, Boiling Springs, Building Construction Technology Chad Douglas Garrett, Dover, Automotive Technology-Ford Asset Christopher Steven Gastrock, Wellsboro, Forest Technology Tamara S. Gehman, Middleburg, Nursing Gary Keith Gemberling, Lewisburg, Advertising Art Jennifer Mary Gibson, Williamsport, Early Childhood Education Steven D. Gift, Middleburg, Plastics and Polymer Engineering Technology Chad M. Gilbert, Dushore, Construction Carpentry Dean Mitchell Giordano, Sheffield, Architectural Technology Dean Mitchell Giordano, Sheffield, Construction Management David C. Glass, Jr., Collegeville, Electrical Technology David C. Glass, Jr., Collegeville, Electrical Occupations Dennis Paul Goodhart II, Maytown, Automotive Technology Management James Craig Gossar, Ginter, Machinist General Brandon Paul Gotwalt, York, Landscape/Nursery Technology Jacqueline D. Graber, Galeton, Human Services Gary David Grant, Ulysses, Heavy Construction Equipment Technician Sonia Graybill, Middleburg, Landscape/Nursery Technology Brenda Marie Sitler, Williamsport, General Studies Clarence R. Griffin II, State College, Electrical Occupations Stacy Ann Grim, Spring Grove, Dental Hygiene Brenda Kay Grose, Bloomsburg, Applied Human Services Mary Jane Grugan, Williamsport, Business Management [Back to Top]

Matthew C. Hagan, State College, Building Construction Technology Adam E. Hall, Carlton, Toolmaking Technology Nicole Evelyn Hall, Julian, Nursing Richard Allen Hamilton, Williamsport, Architectural Technology Robert L. Hamilton, Loganton, Advertising Art Robert L. Hamilton, Loganton, Graphic Design Justin Travis Hanlon, Loretto, Computer Information Systems-Microcomputer Applications Development Justin Travis Hanlon, Loretto, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Chadwick J. Happ, Doylestown, Automotive Engineering Technology Robert W. Harding, Riegelsville, Business Administration Patricia J. Harley, Muncy, Legal Assistant/Paralegal Studies Adam E. Harner, Hanover, Construction Carpentry Jeremy Paul Harris, Muncy, Heavy Construction Equipment Technician Ryan Andrew Harris, Pottsgrove, Electrical Technology Traci J. Harrison, Muncy, Technology Management Matthew Robert Hartzell, Evans City, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Michael Andrew Hasco, Carlisle, Floral Design/Interior Plantscape William Henry Hawkins, Madera, Environmental Technology Bryan T. Hayes, Kersey, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Bryan T. Hayes, Kersey, Plumbing Oisin Hayes, Williamsport, Plumbing Scott M. Hays, Williamsport, Automotive Technology Gregory S. Heare, New Oxford, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Gregory S. Heare, New Oxford, Plumbing John Jacob Heebner, Boalsburg, Building Construction Technology Kristy Rae Heggenstaller, Williamsport, Dental Hygiene Robert J. Heintz III, Lock Haven, Forest Technology Harvey Marc Heiserman, Williamsport, Automotive Technology Management Estella T. Herron, Wellsboro, Human Services Gregory W. Hershey, Denver, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Patrick Matthew Hester, Timonium, Automotive Technology Management Matthew J. Hilkert, Danville, Plastics and Polymer Engineering Technology Karen Cahn-Hill, Muncy, Nursing Brian D. Hinchcliffe, Hallstead, Forest Technology Michael Keith Hinshaw, Williamsport, Office Information Systems Bradley Allen Hitz, Elizabethtown, Toolmaking Technology Traci Lynn Hitzeman, Cogan Station, Advertising Art Thomas Robert Hockin, Jr., Easton, Building Construction Technology David G. Hoffman, St. Marys, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Tharon Blake Holmberg, Milton, Nursing Ashley Renee Hoppel, Denver, Individual Studies Olivia Ann Horn, Montoursville, Mass Communications Brian Michael Horner, Parker, Plastics and Polymer Technology James E. Horton, Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Applications Development Amanda Mae Houseknecht, Muncy, Legal Assistant/Paralegal Shane Michael Howell, Quarryville, Automotive Technology-Ford Asset Robert Scott Howley, State College, Computer Information Technology-Analysis and Design Emphasis Timothy Matthew Hubler, Ashland, Civil Engineering Technology Timothy Matthew Hubler, Ashland, Surveying Technology Sherryann Theresa Humphrey, Riverside, Nursing [Back to Top]

Amanda Marie Isaacson, Williamsport, Architectural Technology [Back to Top]

Robert James Jacob, Lewisburg, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Lana Kathryn Jacobs, Williamsport, Baking and Pastry Arts Richard N. Jaggers, Spring Grove, Cabinetmaking & Millwork Jason Paul Jarvis, Hanover, Plumbing Terry Wayne Jeirles, Middleburg, Machinist General Christine Jean Jenkins, Danville, General Studies Robert J. Jensen, Carlisle, Automotive Service Management Robert J. Jensen, Carlisle, Automotive Technology Ty R. Johannides, Altoona, Electrical Occupations Jennifer D. Johnson, Williamsport, Nursing Mary Ann Johnson, Cogan Station, Legal Assistant/Paralegal Studies William Stuart Johnston, Pennsdale, Plumbing Christopher Lee Jones, Woolrich, Welding Technology Sara Evelyn Jones, Williamsport, Dental Hygiene [Back to Top]

Nicole Diane Kadash, Wilmington, Building Construction Technology Bernard E. Kammerdiener, Jr., Tamaqua, Manufacturing Engineering Technology Thomas A. Kane, Coal Township, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Derek Robert Kanuck, Ephrata, Welding Technology Chad Lewis Karstetter, Salona, Forest Technology Aaron E. Kassab, Pine Grove, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Christie Lynn Kauffman, Montoursville, Legal Assistant/Paralegal Rebecca Jean Kauffman, Coburn, Environmental Technology Stephen V. Keefer, West Chester, HVAC Technology Dana Joel Keeler, Corry, Diesel Technology Suzanne K. Keener, Williamsport, Accounting Cory R. Keiser, Jersey Shore, Construction Management David Sydney Keller, Williamsport, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis James Joseph Kellmel, Nanticoke, Aviation Maintenance Technician Julie L. Kershner, Towanda, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Audrey L. Kiess, Cogan Station, Electrical Technology Christina Lynn Kiessling, Williamsport, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Michael Anthony Kiessling, Williamsport, Electrical Occupations Monica Lynn Kile, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Michael Raymond Killam, Honesdale, Building Construction Technology Joy A. Kinley, Cogan Station, Nursing Kristy D. Klader, Reinholds, Dental Hygiene Rachel L. Kleese, Cogan Station, Nursing Brandy Sue Klesa, Coudersport, Office Technology Casey E. Klesa, Coudersport, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Jessica Erin Klimesh, Brownstown, Mass Communications Andrew John Kline, Macungie, Aviation Technology Donald Scott Kline, Jr., Lewistown, Computer-Aided Drafting Technology James Nelson Knorr, Jr., Gilberton, Toolmaking Technology Chad Anthony Kocher, Elizabethville, HVAC Technology Matthew W. Koenig, Walton, Diesel Technology Jo Ann Krisher, Watsontown, Technology Management Korey Evan Kuhn, McSherrystown, Welding John Michael Kuniskas, Shavertown, Architectural Technology Heidi Dawn Kunselman, Hawthorn, Dental Hygiene [Back to Top]

Russell J. LaFuria III, North East, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Patricia E. Lamoreaux, Unityville, Nursing Matthew Michael Larson, DuBoistown, General Studies Trevor Jack Lashinsky, Broad Top, HVAC Technology Thomas Edwards Latham, Orient, Diesel Technology Chad A. Latsha, Sunbury, Landscape/Nursery Technology Stephanie Elizabeth Lawton, Williamsport, Architectural Technology Stephanie Elizabeth Lawton, Williamsport, Construction Management James Edward Leahy, Ephrata, Construction Management Angie A. Lehman, Williamsport, Dental Hygiene Jessica M. Lesher, Lebanon, Business Administration Eric T. Leshock, Coal Township, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Eric T. Leshock, Coal Township, Plumbing Theresa Ann Leutze, South Williamsport, Nursing Chad Jacob Lewis, Danville, Auto Body Technology Michael W. Libby, Millmont, Auto Body Technology Matthew Earl Lininger, Howard, Automated Manufacturing Technology Patrick Samuel Lombardo, Clearfield, Architectural Technology Victor R. Lopez, Williamsport, Culinary Arts Beth Ann Love, Muncy, Human Services Blaine King Love, Harrisburg, Broadcast Communications Cynthia Ann Love, Lock Haven, Applied Human Services Joshua Chalmers Loy, York, Computer Information Systems-Computer Science Emphasis Misty Michelle Luckman, Coquille, Dental Hygiene David Wayne Lundy, Cogan Station, Environmental Technology John R. Lundy, South Williamsport, Civil Engineering Technology Jennifer Ernestine Lutz, Williamsport, Dental Hygiene-Special Population Care Concentration Michell E. Lynch, York, Printing and Publishing Production Paul Jason Lyon, Kirkwood, Aviation Technology [Back to Top]

Ryan Brandon Mack, Selinsgrove, Machinist General Jed Andrew Mahone, Abbottstown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Stephen R. Mainguth, Renovo, Construction Carpentry Jason A. Mains, Gettysburg, Architectural Technology Jason A. Mains, Gettysburg, Building Construction Technology Spiros Malitsis, Bethlehem, Building Construction Technology Eric R. Mamuzich, Allentown, Architectural Technology Brenda Leigh Manchester, Youngsville, Legal Assistant/Paralegal Ky M. Maria, Clarks Summit, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Ky M. Maria, Clarks Summit, Electronics Engineering Technology Jacob Lee Markey, York, Automotive Technology Jodi Lei Marshall, Allenwood, Applied Human Services Sarah Wasie Marshall, Mifflinburg, Advertising Art Shannon Lee Martin, Ephrata, Construction Management J. David Mast, Milton, Automotive Technology-Ford Asset Carrie Lynn Mausteller, Williamsport, Applied Human Services James Mazur, Natrona Heights, Kristen Jon McCall, Philadelphia, Automotive Technology William T. McCarthy, Danville, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Brian J. McCaulley, Altoona, Construction Carpentry Scott Allen McClelland, Ulster, Machinist General Jason Glenn McConnell, Trout Run, Construction Carpentry Diane J. McDonnell, Montoursville, Office Information Systems Joseph R. McGinley, Bloomsburg, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis James Michael McKay, Glen Rock, Automotive Technology-Ford Asset Misty Ann McKnight, Altoona, Dental Hygiene Jared A. McMicken, Laceyville, Civil Engineering Technology Jared A. McMicken, Laceyville, Surveying Technology Mark A. McNabb, Burgettstown, Heavy Construction Equipment Micah David Melbie, Roaring Branch, Architectural Technology Eric Christopher Melhorn, Bendersville, Automotive Technology Tammy M. Mesmer, Montoursville, Early Childhood Education G. William Metz, West Chester, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Jeffrey L. Metzler, Mechanicsburg, Electrical Occupations Nathan A. Metzler, Watsontown, Forest Technology Anthony Richard Meyer, St. Marys, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Barbara June Michael, South Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Applications Development Jonathan Paul Michaels, Morrisdale, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Carrie E. Middernacht, Northumberland, Office Information Systems Amy Danielle Mignot, Linden, Office Information Systems James Joseph Mikulski, Montoursville, Manufacturing Engineering Technology Brian Lewis Miller, Williamsport, Plumbing Lester Charles Miller, Saxton, Welding and Fabrication Engineering Technology Michael L. Miller, Danville, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Nathan D. Miller, South Williamsport, Plastics and Polymer Technology Todd R. Miller, New Britian, Building Construction Technology Donald E. Miller II, Altoona, Computer-Aided Drafting Technology Ronald Lewis Miller II, Williamsport, Forest Technology Kirk Darrell Minier, Muncy, Plastics and Polymer Engineering Technology Elizabeth Ann Mitsdarfer, Williamsport, Nursing James Edward Monger, Tower City, Plastics and Polymer Engineering Technology Robert W. Morehart, Jr., South Williamsport, Business Administration Angela Kay Moretz, Canton, Legal Assistant/Paralegal Franklin Pierre Morris, Williamsport, Baking and Pastry Arts Matthew Edward Morrison, Pleasantville, Cabinetmaking & Millwork Darrin Stanley Morse, Canton, Electrical Occupations Christine V. Moser, Turbotville, Legal Assistant/Paralegal Studies Greg A. Moser, Watsontown, Diesel Technology-Mack Emphasis Michelle Jean Moser, Tremont, Baking and Pastry Arts Diane L. Mosher, Wellsboro, Nursing Julie Jean Moyer, Bloomsburg, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Othman Bakhit Yaqout Mubarak Ghafli, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Maria Luisa A. Mundwiler, Lebanon, Dental Hygiene Adam A. Mussari, Chalfont, Building Construction Technology Brian Robert Myers, Peach Bottom, Electrical Technology Michael G. Myers, Montoursville, Individual Studies John C. Mylin V, New Columbia, Welding [Back to Top]

James Thomas Nahrgang, Macungie, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Suzanne Elizabeth Nash, Lewisburg, Culinary Arts Technology Bob Dominick Nasser, Mineral Point, Building Construction Technology Jason Nayduch, Middletown, Broadcast Communications Kathy Jo Neff, Millheim, Advertising Art Shelley Anne Nelson, South Williamsport, Nursing Michelle L. Nemec, Perkasie, Dental Hygiene Desiree Ann Nichols, Hughesville, Plastics and Polymer Technology Mindi A. Nichols, Jersey Shore, Nursing Thomas James Nitterour, Oakford, Building Construction Technology Gregory Michael Nordin, Pine City, Heavy Construction Equipment Technician Jesse David Nuschke, Waynesboro, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Mark A. Nye, South Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist [Back to Top]

Renee Marie Ogozalek, Lansford, Mass Communications John Christian Oleski, Mechanicsburg, Manufacturing Engineering Technology Aaref-Saeed Omar-Aqili, Washington, Business Administration Timothy L. Oswalt, Clearfield, Computer-Aided Drafting Technology Jason T. Ott, Williamsport, Culinary Arts Technology Matthew Michael Ott, Rocaway, Construction Carpentry Tamara Lynne Overdorf, Williamsport, Nursing [Back to Top]

Georg Luco Panol, Williamsport, Electrical Occupations Susan Louella Pardoe, Forksville, Health Arts-Practical Nursing Emphasis Sarah Kim Patterson, Jersey Shore, Advertising Art David R. Pearce, Sr., Sunbury, Legal Assistant/Paralegal Studies Leanna Lynn Pearcy, Clearfield, Advertising Art Harry Kevin Persing, Paxinos, Electrical Occupations R. Benjamin Perugini, Clarks Summit, Building Construction Technology R. Benjamin Perugini, Clarks Summit, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Donald E. Pfleegor, Lewisburg, Diesel Technician Stephen B. Phillips, Bernville, Landscape/Nursery Technology Kelanie Leigh Piehota, Northumberland, Dental Hygiene Gwen Nicole Poorman, Castanea, Environmental Technology Brent F. Porter, Denver, Technology Management Michael P. Potemra, Williamsport, Printing and Publishing Production Paula Kaye Potter, Westfield, Office Technology Andre D. Powell, Harrisburg, Toolmaking Technology Jude Vincent Pramuk, Portage, Building Construction Technology Darren A. Price, Shillington, Advertising Art Darren A. Price, Shillington, Graphic Design David Anson Proseus, Ralston, Diesel Technology Brad Allan Pryor, Jersey Shore, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Amy Pryslopski, Sayre, Culinary Arts Technology Amy Pryslopski, Sayre, Food and Hospitality Management Bethann Marie Puderbaugh, Williamsport, Office Technology-Office Administration Specialist Janna Leigh Pursel, Northumberland, Architectural Technology Gregory Clarence Puth, New Galilee, Machinist General Benjamin N. Pyle, Newtown Square, Automotive Technology Management [Back to Top]

David L. Raffensperger, Williamsport, Architectural Technology Sarah Linn Rall, Jersey Shore, Nursing Jason Paul Randall, Forksville, Forest Technology Lisa J. Reed, Jersey Shore, Forest Technology Bradley S. Reeser, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Aaron David Reid, Williamsport, Manufacturing Engineering Technology Timothy Reitz, Montgomery, Legal Assistant/Paralegal Joel Benjamin Reynolds, Emmaus, Automotive Technology-Ford Asset Joshua N. Reynolds, Harrisburg, Building Construction Technology Carol L. Rice, Knoxville, Business Management Romaine Ann Richards, Williamsport, Nursing John David Rife, Watsontown, Heavy Construction Equipment Joseph Dale Riggle, North Bend, Environmental Technology Dennis Lee Ritchey, Belleville, Automotive Technology-Ford Asset Jamie L. Ritchey, Linden, Building Construction Technology Sandra S. Ritter, Williamsport, General Studies Gregory A. Roan, Bellefonte, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Jared Michael Rochon, Mountain Top, Construction Carpentry Scott Douglas Romberger, Carlisle, Building Construction Technology Matthew P. Rosenberg, Philadelphia, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Amy C. Ross-McIntosh, Muncy, Applied Human Services Ryan Vincent Rossi, Ferndale, Automotive Technology Steven R. Rothenberger, Jr., Fleetwood, Technology Management Brent Robert Rothermel, Halifax, Industrial Maintenance Technology Rita Patricia Roush, Sunbury, Business Administration James I. Roy II, Watsontown, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Josh T. Rudloff, Reading, Automotive Technology-Ford Asset David Keith Runner, Jersey Shore, Manufacturing Engineering Technology Lisa Marie Runyan, Picture Rocks, Nursing Sean Michael Ryan, St. Marys, Machinist General [Back to Top]

Christopher Phillip Sabo, Montoursville, Electronics Engineering Technology Dawn Michelle Sabol, Johnstown, Advertising Art Dustin Michael Sangrey, Paradise, Printing and Publishing Production Thomas James Sawyer, Mineral Point, Diesel Technology Thomas James Sawyer, Mineral Point, Heavy Construction Equipment Harley Clinton Schaeffer, Bernville, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Robb Steven Schenck, Mill Hall, Automotive Technology Kristopher Alan Edward Schenkelberg, Marriottsville, Welding Mathew E. Schepp, Stonington, Diesel Technology-Mack Emphasis Linda Mary Schickley, Sunbury, Nursing Douglas Charles Schloegel, Gaines, Toolmaking Technology Jason David Schmidt, Downingtown, Computer-Aided Drafting Technology Jolene M. Schmitz, Williamsport, Advertising Art Eric Ontjes Schneider, Newtown, Construction Management Jodie Schock, Denville, Graphic Design Joclyn Renee Schramm, Williamsport, Early Childhood Education Ryan Andrew Schramm, Williamsport, Culinary Arts Technology Suzan Ann Schreffler, Selinsgrove, Nursing Terri Lynn Schreffler, Shermans Dale, Accounting Christopher Lynn Schutter, Danville, Plastics and Polymer Engineering Technology Mary Jo Scrivener, Sayre, Computer-Aided Drafting Technology Joseph Wilson Searfoss, Hellertown, Automotive Technology-Ford Asset Alysse Renee Sechrist, Montoursville, Nursing Rickie Sessoms, Williamsport, Human Services Jennifer Aaron Shablom, Harrison Valley, Business Management Tara Jane Shade, Gratz, Legal Assistant/Paralegal Studies Wendy Sue Shank, Myerstown, Dental Hygiene Wendy Ann Shaud, Pottsville, Health Arts-Practical Nursing Emphasis Jason M. Shaw, Duncansville, Forest Technology Robert Benjamin Sheaffer, Elverson, Aviation Maintenance Technology Timothy R. Shepler, Pine Grove, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Emphasis Jason Charles Sheppeck, Williamsport, Plastics and Polymer Technology Jason Charles Sheppeck, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Diane Renee Sherwood, Williamsport, Food and Hospitality Management Holly D. Shiposh, South Williamsport, Human Services Warren Thomas Shook, Jr., Bangor, Welding Karen Mae Shope, Williamsport, Human Services Jamie Annette Shoup, Orangeville, Accounting Andrew Michael Shughart, Mount Holly Springs, Electrical Technology Michael D. Simmons, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Jeffrey R. Sisk, Hyndman, Construction Carpentry Zane Kenneth Slaterbeck, Lock Haven, Electrical Technology Jolene M. Slothour, Aspers, Landscape/Nursery Technology Brad E. Smith, Bangor, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Brad E. Smith, Bangor, Electronics Engineering Technology Charles Ashley Smith, Williamsport, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Jason E. Smith, Punxsutawney, Machinist General Jeremy J. Smith, Hanover, Construction Carpentry Kyle J. Smith, Bangor, Automated Manufacturing Technology M. Lynn Smith, Clearfield, Machinist General Paul D. Smith, Mayport, Diesel Technology Sumer A. Smith, Punxsutawney, Culinary Arts Technology Lee R. Snook, Millmont, Electrical Technology Brian L. Snyder, Muncy, Accounting Matthew A. Snyder, Pa Furnace, Automotive Technology-Toyota Emphasis Bennett M. Snyder, Jr., Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Steven Allan Sochor, Carlton, Welding Technology John William Sommers, Cogan Station, Business Management Andrew Joseph Spencer, Canton, Electrical Technology Deborah Shultz Spigelmeyer, Northumberland, Nursing Martha L. Spring, Williamsport, Accounting Kelly Marie Springman, Williamsport, Food and Hospitality Management Trevor L. Stackhouse, Montoursville, Construction Carpentry Jason Michael Staggert, Montgomery, Construction Carpentry Jeffrey A. Stanton, Conneaut Lake, Diesel Technology Veronica R. Stanton, Dushore, Legal Assistant/Paralegal John P. Stauffer, Mount Joy, Heavy Construction Equipment Technician Scott Thomas Stehman, Gilbertsville, Electrical Technology Christopher James Stein, Mill Hall, Architectural Technology Jay Alan Steinruck, Benton, Landscape/Nursery Technology Reginald R. Stelfox, Dover, Automotive Technology-Toyota Emphasis Adam J. Steppe, Jersey Shore, Welding Joseph M. Stern, Jr., Somerset, Advertising Art Joseph M. Stern, Jr., Somerset, Graphic Design Jonathan Murray Stewart, Dickson City, Building Construction Technology Rodney David Stiffler, Johnstown, Welding Technology Tina Diane Straight, Shamokin, Baking and Pastry Arts Joseph W. Straub, Paxtonville, Computer-Aided Drafting Technology Robert J. String, Etters, Building Construction Technology Justin Alexander Strous, Montoursville, Auto Body Technology Heather R. Styers, West Milton, Accounting Taya Jean Sundling, Selinsgrove, Business Administration Adileah Maria SurVance, Penns Creek, Nursing Gwen Louise Susan, Penns Creek, Nursing John E. Swavola, Montrose, Advertising Art David M. Sweeley II, Williamsport, Plastics and Polymer Technology Todd Phillip Sweet, Wellsboro, Forest Technology Chad M. Sweigart, Hummelstown, Automotive Technology-Ford Asset Richard S. Sweigart, Jr., Perkasie, Civil Engineering Technology Michael Benard Swiderski, Catawissa, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Randy George Swisher, Hughesville, Automotive Service Technician [Back to Top]

Mark Edward Taluba, Laceyville, Environmental Technology Brandon T. Tanner, Wernersville, Landscape/Nursery Technology Kevin David Tarbert, Stewartstown, Automotive Technology Troy Vincent Taylor, St. Marys, Machinist General Ryan Todd Tench, Clarks Summit, HVAC Technology Patricia Ann Thomas, Williamsport, Business Management Brent Joseph Thomasco, Lebanon, Electrical Technology Robert James Thompson, Hughesville, Human Services Robert Kenneth Thompson, Elkland, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Robert Todd Tobin, Pennsburg, HVAC Technology Tracy J. Torok, Lewisburg, Nursing Christopher Alan Trapani, Danville, Automotive Technology Management Eric I. Tressler, Muncy, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Kevin Michael Troup, Shamokin, Human Services Shelly Ann Troy, Ringtown, Mass Communications Nicholas H. Turner, Kutztown, Electrical Technology Karen W. Tyler, Williamsport, Business Management [Back to Top]

William Francis Ulmer, Liberty, Plastics and Polymer Engineering Technology Erik D. Ursiak, Dallas, Landscape/Nursery Technology [Back to Top]

James Robert Van Atta, York, Automotive Technology-Ford Asset Dana J. Van Dusen, Osceola, Computer-Aided Drafting Technology Paul A. VanDyke, Athens, Electrical Technology Jesse A. Vance, Danville, Automotive Technology-Ford Asset Daniel E. Vaughn, Williamsport, Automotive Technology-Toyota Emphasis [Back to Top]

Lisa Anne Wadsworth, Blanchard, Early Childhood Education David C. Wagner, Belleville, Automated Manufacturing Technology David C. Wagner, Belleville, Toolmaking Technology David C. Wagner, Belleville, Machinist General Matthew John Wagner, Shamokin, Architectural Technology Marc D. Walbert, Alburtis, Computer-Aided Product and Systems Design Craig Eugene Waldman, South Williamsport, Business Administration James C. Walker, Jr., Williamsport, Electrical Technology Jason M. Walker, Mill Hall, Food and Hospitality Management Kandi H. Walker, Lock Haven, Nursing Richelle Ann Walker, Williamsport, General Studies Matthew Wayne Wall, Cogan Station, Forest Technology Robert L. Walsh, Mount Union, Automotive Technology Management Thelma L. Walters, Lock Haven, Human Services Nathan J. Walton, New Oxford, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Colleen Janel Ward, Stroudsburg, Floral Design/Interior Plantscape Susan M. Warner, Howard, Computer Information Systems-Business Programming Emphasis Bryan Richard Watkin, Orbisonia, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Aaron Abraham Weaver, Waynesburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jamie L. Weaver, Butler, Toolmaking Technology Jamie L. Weaver, Butler, Manufacturing Engineering Technology Kenneth R. Weaver, Pleasant Gap, Manufacturing Engineering Technology Valerie B. Weaver, Williamsport, Office Technology-Medical Office Assistant Michael J. Weidenhamer, Williamsport, Computer Information Systems-Microcomputer Specialist Monique A. Weidler, Williamsport, Environmental Technology Wesley A. Weinstein, Lancaster, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis Andrew C. Weisner, Kutztown, Heavy Construction Equipment-CAT Emphasis Roger Allan Welshans, Montoursville, Advertising Art Raymond W. Werts, Renovo, Technology Management Gretchen Lea Westphal, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Lisa L. Wheadon, Bloomsburg, Nursing Jonathan G. Whetstone, Coopersburg, Printing and Publishing Technology Jay Arthur White, Selinsgrove, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Samantha M. White, Lock Haven, Computer-Aided Drafting Technology Keith M. Whitesel, Cogan Station, Vocational Teacher Education Richard A. Whitworth, Atco, Automotive Technology Management Jason Paul Wickrowski, Stewartstown, Forest Technology Angelique Nicole Williams, Bloomsburg, Legal Assistant/Paralegal Mary Delois Williams, Williamsport, Business Management Dennis James Willis, Saxonburg, Landscape/Nursery Technology Joyce M. Wilson, Wellsboro, Nursing Juleen Antoinette Wilson, Mifflinburg, Nursing Kevin J. Winkelblech, State College, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Kevin Michael Wirt, Etters, Automotive Technology-Ford Asset Oliver James Wise, Camp Hill, Building Construction Technology Ann M. Witherow, Grampian, Food and Hospitality Management Gina Marie Witmer, Watsontown, Legal Assistant/Paralegal Mark A. Wolfgang, Mount Carmel, Automotive Service Technician Jason Scot Wolgemuth, Elizabethtown, Aviation Technology Pamela Ruth Wollet, Williamsport, Applied Human Services Corey Ali Woodard, Hopatong, Automotive Service Technician Theresa Ann Woodhead, Williamsport, Computer Applications Technology Ting Wen Wu, Williamsport, Dental Hygiene Eric J. Wurster, Linden, Manufacturing Engineering Technology Deborah E. Wyland, Wilkes-Barre, Baking and Pastry Arts [Back to Top]

Jacob M. Yaeger, Warminster, Technology Management Susan A. Yeagle, South Williamsport, Business Administration Shing Chiu Yeung, Lewisburg, Electronics Engineering Technology Michael Duane Yost, Stillwater, Heavy Construction Equipment Beth A. Young, Drums, Food and Hospitality Management [Back to Top]

Angela Dawn Zapola, Cogan Station, Office Technology-Office Administration Specialist Tim Zartman, Herndon, Building Construction Technology Santiago A. Zegarra, Vienna, Business Administration Phillip P. Zerbe, Lititz, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Lee Robert Zimmerman, East Freedom, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Debra D. Zinck, Woolrich, Applied Human Services Mark Zwizanski, West Chester, Heavy Construction Equipment