Skip to main content

Penn College Announces Graduates for Fall 2003

Pennsylvania College of Technology has released its list of graduates for the Fall 2003 semester:

[ A ] [ B ] [ C ] [ D ] [ E ] [ F ] [ G ] [ H ] [ J ] [ K ] [ L ] [ M ] [ N ] [ O ] [ P ] [ R ] [ S ] [ T ] [ V ] [ W ] [ Y ] [ Z ]

Amber Marie Abbey, Tioga, Nursing Daniel A. Aitkins, Jr., Lewistown, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Mohanned Al Afeef, Houston, Paramedic Technology Brian Howard Anderson, Havre De Grace, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Dolly Marie Andrews, Hughesville, Business Management David F. Anoia, Lebanon, Culinary Arts Technology Samuel David Atwater, Barker, Heavy Construction Equipment Technology Wesley E. Auker, Bellefonte, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Emphasis Eric A. Azarowicz, Tunkhannock, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Emphasis [Back to Top]

Debra Ann Baier, Jersey Shore, Technology Management James Balay, Jr., Hazleton, HVAC Technology John Matthew Barnickel, Severna Park, Manufacturing Engineering Technology Aaron Bruce Barr, Williamsport, Architectural Technology Jennifer Lynn Bates, Linden, Early Childhood Education Jason Lee Beatty, Mahaffey, Toolmaking Technology Jason Lee Beatty, Mahaffey, Machinist General Brian B. Becker, Shohola, Building Construction Technology Jessica Ann Becker, Williamsport, Business Administration Orion Conrad Behrer, Montoursville, Business Management Brian M. Belsterling, Harmony, Broadcast Communications Hannah Marie Benner, Spring Mills, Early Childhood Education Alex D. Bentley, Gilbertsville, Electrical Technology Caleb L. Berg, Milton, Computer Information Systems-Programming and Database Processing William E. Berry, Lock Haven, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Aaron Edward Biddle, Williamsport, Welding and Fabrication Engineering Technology Amanda Noelle Biddle, Reedsville, Business Administration-Management Concentration Amanda Noelle Biddle, Reedsville, Business Administration-Banking and Finance Concentration Zachariah P. Biichle, Williamsport, Environmental Technology Jacqueline Robin Bilger, Lewisburg, Business Administration-Management Concentration Clint F. Binder, Coudersport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Janice L. Bird, Canton, Electronics Technology-Electronics Engineering Emphasis Seth Hollis Bird, Canton, Electronics Engineering Technology Mable Ann Blair, Williamsport, Building Construction Technology John Thomas Bloomer, South Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Anthony Joseph Blusius, Jr., Shamokin, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Jeremy Shane Boatman, Williamsport, Building Construction Technology Michael A. Bohner, Montgomery, Office Information Systems James Lee Born, Saxonburg, HVAC Technology Wade A. Bower, Bloomsburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support John Patrick Boyle, Brackney, Heavy Construction Equipment Technology Lorraine Virginia Brickley, Blanchard, Floral Design/Interior Plantscape Christy Lynn Brink, Irvona, Floral Design/Interior Plantscape Jennifer R. Brinkley, Worthington, Welding Technology Kerry Lawrence Broadt, Bloomsburg, Architectural Technology Joshua Jude Brouillette, Allenwood, Manufacturing Engineering Technology Heather-Lake Brown, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Tina L. Brownson, Howard, Business Management Scott Edward Bruck, Williamsport, Business Administration-Management Concentration Tyler Steven Bubb, Reedsville, Building Construction Technology Jeremy R. Bull, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Jason Michael Burdess, Saint Clair, Computer-Aided Drafting Technology Kyle P. Burkholder, Williamsport, Technology Management [Back to Top]

Brock Austin Cahoon, Bloomsburg, Culinary Arts Technology Jason S. Campbell, Athens, Heavy Construction Equipment Technology Frank Walker Cannon, Jersey Shore, Heavy Construction Equipment Technology Donald Rayburn Carl, Bloomsburg, Culinary Arts Technology Daniel K. Cassidy, Jr., Williamsport, Welding Technology Chad Anthony Chirillo, Johnstown, Forest Technology Tonya Wheeler Chopick, Jersey Shore, Business Management Brian Eric Claar, Hollidaysburg, Automated Manufacturing Technology Jennifer Leigh Clark, Montgomery, Office Information Systems Patricia Jean Clark, Williamsport, Dietary Manager Technology Patricia Jean Clark, Williamsport, Culinary Arts Technology Tammy Jean Clark, Hughesville, Early Childhood Education Daniel Len Cleck, Mifflintown, Surveying Technology Brian Leo Coder, Lock Haven, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Brian S. Cohick, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Jared M. Comeau, Williamsport, Automotive Technology Management Christopher A. Comfort, Elmira, Architectural Technology Jason Lee Confer, Bellefonte, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Amy Annette Conner, McClure, Nursing Joseph Aaron Coria, Dallastown, Broadcast Communications Joseph Aaron Coria, Dallastown, Mass Communications Carolyn Marie Cox, Milton, Nursing Samuel Curtis Crider, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Matthew Robert Crist, Williamsport, Building Construction Technology [Back to Top]

Stephen R. Dalton, Blossburg, Welding Brian Walter Dana, Tunkhannock, Forest Technology Joshua S. Davis, Chambersburg, Individual Studies Mark Joseph Deibert, Williamsport, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Ryan Charles Derr, Womelsdorf, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration David James DiAscro, Mifflinburg, Culinary Arts Technology Brandon Lamar Dick, Hershey, Automotive Technology Chad Edward Dilts, Indiana, Landscape/Nursery Technology Leonard Charles Dincher, Cogan Station, Early Childhood Education Shawn Robert Doria, Hazleton, Manufacturing Engineering Technology Michael Hunter Dukeman, Moshannon, Physical Fitness Specialist [Back to Top]

Leslie S. Eberly, Dallastown, Legal Assistant/Paralegal Brian James Eisenhour, Montoursville, Civil Engineering Technology Nathan John Ekkens, Cheboygan, Automotive Technology Seth Thomas Emery, South Williamsport, Toolmaking Technology Jason Richard Engel, Williamsport, Business Administration-Banking and Finance Concentration Brandon Frederick England, Williamsburg, Welding Technology Timothy F. Engler, South Williamsport, Computer Applications Technology Nicholas Joseph Ensig, Levittown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Nicholas Joseph Ensig, Levittown, Plumbing [Back to Top]

Terri Lynn Farr, Benton, Technology Management Jose Manuel Fernandez, Little Meadows, Heavy Construction Equipment Technology Jessica Lou Fetzer, Hughesville, Business Management Patrick Christopher Fisher, Hallstead, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Thomas Alan Fisher, Lewistown, Collision Repair Technician Jeffrey T. Folk, New Ringgold, Electromechanical Maintenance Technology Patricia Angela Fornari, North Wales, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Travis James Fox, Montoursville, Civil Engineering Technology Maurice L. Freeman, Pa Furnace, HVAC Technology Brady James Fries, Selinsgrove, Business Management Matthew Marshal Frye, Muncy, Technology Management Robert L. Furl, Loganton, Computer Information Systems-Networking and Technical Support [Back to Top]

Thomas Patrick Gallagher, Susquehanna, Building Construction Technology Thomas Alan Gallup, Williamsport, General Studies Jason Garrett, Cleona, Culinary Arts Technology Phillip A. Gaul, Muncy, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Linda Sue Geise, Watsontown, Hospitality Management Kenneth E. George, Williamsport, Plumbing Joanne Schmitt Giese, Gilbertsville, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Dennis E. Gilbert, Montoursville, Technology Management Lacy L. Gilbert, Tower City, Automotive Service Management Thomas Daniel Glica, Unityville, Toolmaking Technology Matthew Scott Gochnaur, Montgomery, Technical and Professional Communication Tara L. Goodbrod, Williamsport, Office Technology-Executive Emphasis Arthur Abraham Grant II, Williamsport, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Errol S. Gray, Danville, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Ronald E. Gray, Jr., Eagleville, Electronics Engineering Technology Lester LeRoy Greevy III, Jersey Shore, Automotive Technology Management James Bradley Grega, Weatherly, Civil Engineering Technology James Bradley Grega, Weatherly, Surveying Technology Brent R. Gressens, Ashland, Forest Technology Tonya R. Gridley, Hughesville, Accounting Matthew H. Grieco, Lock Haven, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Kelly A. Gross, Danville, Graphic Communications Technology Jove M. Gruber, Lebanon, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Andrew J. Gustin, Shinglehouse, Automotive Technology Sean Phillip Guthrie, Bangor, Automated Manufacturing Technology [Back to Top]

Shawn Douglas Hackman, Ephrata, Culinary Arts Technology James Clayton Hakes, Montoursville, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Christopher J. Hall, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Thomas Dean Hall, Covington, Civil Engineering Technology Andrew J. Hansen, Tafton, Technology Management Dustin Chase Harper, Granville Summit, Culinary Arts Technology Malina Grace Hartley, South Williamsport, Business Administration Ryan Douglas Harvey, State College, Construction Carpentry Sherry Lynn Hauke, Hughesville, Legal Assistant/Paralegal Michael George Haynes, Snow Shoe, Surveying Technology Jeremy Daniel Hazlak, Hughesville, HVAC Technology Michael Alan Heasley, Saltsburg, Toolmaking Technology Kiersten J. Heatwole, Gap, Human Services Shonna Doris Heggenstaller, Lock Haven, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Todd Frederick Heggenstaller, Avis, Manufacturing Engineering Technology Richelle M. Heller, Cogan Station, Business Management Ryan David Hentz, Tower City, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Ryan David Hentz, Tower City, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Melanie Elizabeth Hildebrand, Sunbury, Early Childhood Education Alan Michael Hillebrand, Saint Marys, Computer-Aided Drafting Technology Michael Keith Hinshaw, Williamsport, Technology Management Lynn Gail Hirthler, Newtown, Automotive Technology Paul W. Hitesman, Allenwood, Technology Management Adam M. Hoffman, St Marys, Building Construction Technology Jason Allen Hoffman, Hughesville, Culinary Arts Technology Linda Ann Holdren, Selinsgrove, Human Services Erica L. Hoover, Reynoldsville, Applied Health Studies Jonathan M. Hopko, Pottsville, Plastics and Polymer Engineering Technology Heather Ann Horean, Bloomsburg, Business Management Stephen Glen Hostetler, Hollsopple, Heavy Construction Equipment Technology David L. Hull, Biglerville, Landscape/Nursery Technology Justin David Humes, Jamison, Construction Management William Henry Hummel, Jr., Berwick, Computer Information Systems-Networking and Technical Support [Back to Top]

Michael Christopher Jenks, South Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Brian Matthew Jesberger, Renovo, Computer Information Systems-Networking and Technical Support David C. Johnson, Muncy, Automotive Technology Erik C. Johnson, Hughesville, Forest Technology Kirk David Johnston, McConnellstown, Physical Fitness Specialist Jesse Alan Jones, Johnsonburg, Electromechanical Maintenance Technology Justin Patrick Jones, Mcelhatten, Computer-Aided Drafting Technology Matthew L. Jones, Bellefonte, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Brad Calvin Jump, Brooktondale, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology [Back to Top]

Laszlo Kadar, Hackensack, Automotive Technology Management Allison Susan Keagel, York, Hospitality Management Richard Nicholas Keates, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Christopher Regan Keebler, Williamsport, Human Services Cheryl Colleen Keister, Middleburg, Nursing Matthew Scott Kelleher, Bellefonte, Landscape/Nursery Technology Lisa May Kemmerer, South Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Robert Thomas Kenner, Jr., Altoona, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Adrian Philip Kessel, Milton, Graphic Communications Technology Amber Michelle Khan, Absecon, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Concentration Shane E. Kiessling, Williamsport, Diesel Technology Michenzie Lee Kightlinger, Cooperstown, Collision Repair Technology Kenneth Landis Klobe II, Lock Haven, Business Management Brenda S. Knauer, South Williamsport, Accounting Justin Edward Kramer, Allentown, Culinary Arts Technology Robert Mikal Krepshaw, Elysburg, Computer Information Systems-Networking and Technical Support [Back to Top]

Scott Craig LaVigne, Chandlers Valley, Automated Manufacturing Technology Scott Craig LaVigne, Chandlers Valley, Toolmaking Technology Kristen Dawn LaCerra, Williamsport, Nursing James Lee Lamey, Jr., Jersey Shore, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Scott Larson, Wilkes-Barre, Electronics Engineering Technology Dustin K. Lauger, Pittsfield, Diesel Technology Troy Allen LeVan, Lock Haven, Forest Technology Eric Michael Lechene, Patton, Toolmaking Technology Matthew R. Lechlider, Gaithersburg, Forest Technology Mary E. Lehnig, South Williamsport, Computer Applications Technology Heather Ann Leitzel, Middleburg, Practical Nursing Teresa R. Lenze, Saint Marys, Technology Management Maurice Alfonso Lewis, Appomattox, Diesel Technology Kevin Boyce Limerick, Williamsport, Automotive Technology Management Edward Paul Long, Shamokin, Computer-Aided Drafting Technology Jason Christopher Long, Williamsport, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology Tyler S. Long, Danville, Automotive Technology Anne M. Lugg, South Williamsport, Welding Glenn Robert Luse, Williamsport, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Michael S. Lynch, Williamsport, Broadcast Communications [Back to Top]

Tara Ranae Major, Williamsport, Technology Management Jason Andrew Mann, Slatington, Computer-Aided Drafting Technology Michael Anthony Mann, Williamsport, Physical Fitness Specialist Joseph David Martinez, Lebanon, Electrical Technology Jamie Scott Martz, Sacremento, Welding Technology Nelson C. May, Martins Creek, Electronics Engineering Technology Wendy Ann Mazur, Williamsport, Culinary Arts Technology Kelly M. McCauley, Hamburg, Early Childhood Education Shawn Patrick McGehean, Williamsport, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Benjamin C. McHenry, Hughesville, Physical Fitness Specialist Thomas J. McNish, Folsom, Building Construction Technology Alice L. McKeag, Williamsport, Technology Management Alicia Jean Medeiros, Eldred, Early Childhood Education Benjamin Edward Messimer, White Deer, Computer-Aided Product and Systems Design David Richard Middleton, Watsontown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Adam Lee Milcoff, Spring Grove, Culinary Arts Technology Adam Lee Milcoff, Spring Grove, Hospitality Management C. Christopher Miller, Selinsgrove, Electronics Engineering Technology Jonathan Richard Miller, Mill Hall, Heavy Construction Equipment Technology Iwao Minami, Williamsport, Business Administration-Banking and Finance Concentration Carrie L. Mingle, Muncy Valley, Computer-Aided Drafting Technology Joseph Daniel Moore, York, Automotive Technology Management Jill Renee Morgan, Williamsport, Broadcast Communications Courtney Evans Mosher, Williamsport, Graphic Communications Technology Mark Phares Moyer, Manheim, Electronics Engineering Technology Sandra F. Murray, Duboistown, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Micah G. Mussey, Spring Mills, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Eric Allen Myers, Parkesburg, Electronics Engineering Technology Jeremiah M. Myers, Blanchard, Architectural Technology Robert Evan Myers, Spring Mills, Surveying Technology [Back to Top]

Brandon David Navarro, Scotrun, Welding and Fabrication Engineering Technology Sherie Lee Neese, Mill Hall, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Donald L. Neiderberger, Muncy, Physical Fitness Specialist Bradley Allan Neidrick, Shippensburg, Computer-Aided Drafting Technology Kathleen Newton, Montgomery, Business Management Vincent Michael Noviello, Williamsport, General Studies [Back to Top]

Kevin Troutman O’Donnell, Port Royal, Computer-Aided Drafting Technology David Christopher Owens, York, Broadcast Communications [Back to Top]

Amanda L. Palmer, Canton, Technology Management Jeffrey Allan Patryna, Montgomery, Business Management William Andrew Peck, McVeytown, Toolmaking Technology William Andrew Peck, McVeytown, Machinist General Heather Jo Penland, Howard, Health Arts-Practical Nursing Emphasis Luis Perez, Lewistown, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Eric Ryan Perryman, Centre Hall, Culinary Arts Technology Elizabeth Rhone Peterman, Lock Haven, Nursing Ross David Peters, Elysburg, Graphic Communications Technology Steven W. Pfirman, Williamsport, Business Management Peter Michael Piechotta, Ben Salem, Computer-Aided Product and Systems Design Craig A. Platt, Mill Hall, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Craig A. Platt, Mill Hall, Plumbing Danl Lee Poloisky, Revloc, Computer-Aided Drafting Technology Jason D. Praster, Williamsport, Welding Technology Michael Shane Pringle, Mill Hall, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology [Back to Top]

Jason Matthew Radle, Mount Union, Architectural Technology Shawn Michael Ramsey, Seneca, Automotive Technology-Toyota Emphasis April Harmony Ransom, Lawrenceville, Office Technology-Executive Emphasis Julia R. Redcay, Fredericksburg, Hospitality Management Derek James Redden, Montgomery, Toolmaking Technology Keila Marie Reeder, Philipsburg, Human Services Nicole Shannon Reichard, Mifflinburg, Business Administration-Management Concentration Heather J. Reichenbach, Mifflinburg, Nursing Scott A. Ribarchik, Bristol, Individual Studies Scott A. Ribarchik, Bristol, Cabinetmaking and Millwork Constance Ann Rice, Linden, Office Information Systems Stephanie Ann Robbins, Watsontown, Technology Management Nicole Renee Roberto, Bethlehem, Baking and Pastry Arts Cheryl J. Robinson, Williamsport, Business Administration-Management Concentration Kyle Dale Robinson, Milan, Computer-Aided Drafting Technology Joseph R. Rogers, Franklin, Heavy Construction Equipment Technology Brian D. Romberger, Carlisle, Building Construction Technology Julie Anna Rowe, Bethlehem, Landscape/Nursery Technology Jonathan R. Ruel, Bloomsbury, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Dustin M. Runk, Mount Union, Diesel Technician [Back to Top]

Nicole Leigh Sahaydak, Bath, Legal Assistant/Paralegal Studies Richard D. Sanders, Kane, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Kathleen Lynn Sandow, Benton, Applied Human Services Keith Jason Sauer, Reading, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Chad M. Savitz, Grand Valley, Electronics Engineering Technology Denice M. Schellhammer, Halifax, Physician Assistant Andrew James Schreffler, Leck Kill, Plastics and Polymer Engineering Technology Hannelore G. Schuman, Williamsport, Accounting Douglas Michael Serkoch, Pittsburgh, Construction Management Alexandra Nicole Seyler, Williamsport, Business Management Stephanie Marie Shadeck, Frenchville, Early Childhood Education Ryan David Shaffer, Johnstown, Computer-Aided Drafting Technology Jeffrey David Shay, Punxsutawney, Computer-Aided Drafting TechnologyEric Allen Sheris, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Robert Scott Shirley, Shippensburg, Toolmaking Technology Rebecca Ann Siegenthaler, Centre Hall, Accounting Derek Ryan Siewert, York, Plastics and Polymer Engineering Technology Lucas R. Silks, Lewistown, Civil Engineering Technology Jeremy Alan Sinclair, Bellefonte, Cabinetmaking and Millwork Gregory Sinn, Tamaqua, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Melissa Joan Slingerland, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Crystal Marie Sloan, Northumberland, Early Childhood Education Michael P. Smith, Williamsport, Graphic Communications Technology Michael Richard Smith, South Williamsport, Business Administration-Management Concentration Becky Jo Snyder, Lairdsville, Business Administration-Marketing Concentration Jeremy James Snyder, Julian, Heavy Construction Equipment Technology Ruth Anne Snyder, Montoursville, Legal Assistant/Paralegal Megan D. Solymos, York, Dietary Manager Technology Audra Elizabeth Sowich, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Dara C. L. Spencer, Williamsport, Business Administration-Marketing Concentration Brian Lewis Stefan, Wall, Culinary Arts Technology Vance William Steiner, Oil City, Electronics Technology-Electronics Engineering Emphasis Jeremy Edward Steppe, Williamsport, Electric Power Generation Technology Jeremy Edward Steppe, Williamsport, Electrical Technology Fergus C. Stiles, Schuylkill Haven, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Amanda Marie Stine, Sinking Spring, Computer Information Technology-Analysis and Design Concentration Nichole R. Stiver, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Todd Leon Stocum, Avis, Accounting Jean Marie Stump, So Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Stefanie E. Sullivan, Effort, Broadcast Communications Stefanie E. Sullivan, Effort, Mass Communications Darsena C. Swope, Milton, Accounting Linda Lee Szuhaj, Jersey Shore, Legal Assistant/Paralegal [Back to Top]

Stephen Samir Tabri, Silver Spring, Automotive Service Sales and Marketing Anna Rose Temple, Unityville, Civil Engineering Technology Anna Rose Temple, Unityville, Surveying Technology Morgan Scott Thomas, Falls Church, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Morgan Scott Thomas, Falls Church, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Concentration Robert Samuel Thomas, Jim Thorpe, Building Construction Technology Robert Samuel Thomas, Jim Thorpe, Building Construction Technology-Masonry Emphasis Anafrancia A. Tordilla, Williamsport, Health Information Technology Tihomir R. Tountchev, Danville, Electronics Technology-Industrial Process Control Emphasis Jordan Douglas Towart, Bloomsburg, Physical Fitness Specialist Brandon James Treaster, Belleville, Collision Repair Technology Jessie Kohen Tressler, Herndon, Early Childhood Education Linda E. Tritch, Watsontown, Nursing [Back to Top]

Jonathan P. Van Campen, Jersey Shore, Automotive Service Technician Joshua Paul Vandermark, Cyclone, Business Administration-Management Concentration Debra Lynn Vanemon, Williamsport, Landscape/Nursery Technology Kimberly A. Venti, Muncy, Office Information Systems Karl Indrek Vest, Alexandria, Electronics Engineering Technology Jeremy John Vlajic, Covington, Electrical Technology Holly Ann Vogel, Williamsport, Practical Nursing [Back to Top]

Joann Hollie Wagner, Bloomsburg, Landscape/Nursery Technology Jaime Lee Watson, Madera, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Jade Edward Weaver, Howard, Technology Management Michael Garron Swartz Webb, South Williamsport, Welding Derek James Welch, Tunkhannock, Landscape/Nursery Technology Eunice Nicole Wensel, Beech Creek, Applied Human Services Charles Robert Werst, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support William Richard Wiedenheft, Edinboro, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Brian Scott Wilcox, Wellsboro, Environmental Technology Gregory James Willi, Enola, Heavy Construction Equipment Technology Erin Lynn Williams, Gettysburg, Office Technology-Executive Emphasis Glenn Paul Williams, Pottsville, Construction Carpentry Dawnmaire Wilson, Covington, Business Management-Travel and Tourism Emphasis D. Ross Wishard, Waynesboro, Automotive Technology Management [Back to Top]

Nadera Faith Yancey, Williamsport, Early Childhood Education Michael Steven Yaros, Monongahela, Surveying Technology Dean Lee Yasharian, Williamsport, Culinary Arts Technology Lucas Ryan Yeckley, Carrolltown, Heavy Construction Equipment Technology Brian Donald York, Stewartstown, Heavy Construction Equipment Technology-CAT Emphasis Travis Cole Younger, Watsontown, Business Administration [Back to Top]

Jonathan Robert Zeak, Altoona, Welding Technology Angela Nicole Zerfing, South Williamsport, Hospitality Management Jason P. Zielewicz, Williamsport, Applied Health Studies

Subscribe to PCToday Daily Email