Skip to main content
Main Penn College Website

List of Spring 2005 Graduates Announced


Penn College has announced its list of graduates for the Spring 2005 semester.

Ryan J. Abbey, Glenville, Graphic Design Joseph J. Addesso, Reading, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Daniel A. Aitkins, Lewistown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Justin R. Albert, Liverpool, Architectural Technology Grant B. Albitz, Pottstown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Andrea Annette Albright, Mechnicsburg, Nursing Ryan Keith Allar, Donaldson, Landscape/Nursery Technology Andrew Joseph Allegretti, Meadville, Plastics and Polymer Engineering Technology Atta Mathieu Anazet, New York, Construction Carpentry Kristy L. Anderson, Winfield, Business Management Nathanael Alan Anderson, Duncansville, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Joshua Michael Appleman, Hanover, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Daniel David Arminavage, Annville, Electrical Technology Melissa Kaye Arner, Hatfield, General Studies Steven A. Arnold, Lebanon, Diesel Technology Kimberly Allison Asbury, Port Matilda, Baking and Pastry Arts David Scott Atkinson, State College, Building Construction Technology Saki D. Atkinson, Nescopeck, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Jennifer Marie Ault, Williamsport, Nursing [ Back to Top]

Brady S. Bachman, Kreamer, Building Construction Technology-Masonry Kyle Albert Bachman, Smethport, Business Management Andrew John Bailey, Tionesta, Building Construction Technology Janis Bainbridge, Sunbury, Nursing Jonathan R. Bair, Cogan Station, Construction Carpentry Nisha Elizabeth Baird, Cogan Station, Mass Communications Helynn Marie Baker, Muncy, Accounting Helynn Marie Baker, Muncy, Business Administration-Management Information Systems Jared Sebastian Baker, Flemington, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Michael Scott Baker, Mill Hall, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Aaron J. Balch, West Chester, Toolmaking Technology Jeremy W. Balchikonis, Warren Center, Automotive Technology-Ford ASSET Jared M. Bales, Lansford, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Brett Herman Baney, Spartanburg, Dietary Manager Technology Dorice J. Banks, Williamsport, Nursing Kristian Neil Barger, Lock Haven, Civil Engineering Technology Kristian Neil Barger, Lock Haven, Surveying Technology Steven R. Barley, Red Lion, Building Construction Technology Brandon W. Barlow, Muncy, Individual Studies David Robin Barsis, New Columbia, Business Administration-Management Information Systems Adam Ralston Bartley, State College, Plastics and Polymer Engineering Technology James Allen Bartley, State College, Automotive Technology-Ford ASSET Matthew James Bartley, Severna Park, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Matthew James Bartley, Severna Park, Plumbing Jonathan Walter Basiago, Barnesville, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Nathaniel Larry Baum, Elizabethtown, Technology Management Jonathan M. Beals, Hughesville, Electronics Engineering Technology Stephanie Leora Beam, Shippensburg, Dental Hygiene David W. Beauseigneur, Radford, Manufacturing Engineering Technology Eric C. Beaver, Locust Gap, Forest Technology Eric Andrew Beightol, Reedsville, Electronics Engineering Technology Steven Mark Beightol, Reedsville, Environmental Technology Management Sean M. Beim, North Plainfield, Computer-Aided Drafting Technology Andrew Ryan Bell, Williamsport, Architectural Technology Ryan A. Benny, Burnham, Cabinetmaking and Millwork Mark J. Berkowitz, Parsippany, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Ian Bernhard, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jenny Lynn Berry, Harleysville, Graphic Communications Technology Joseph R. Berry, Beech Creek, Automotive Service Technician Nicholas Ryan Berry, Easton, Building Construction Technology William L. Berry Jr., Harleysville, Welding Technology William L. Berry Jr., Harleysville, Welding and Fabrication Engineering Technology William L. Berry Jr., Harleysville, Welding April J. Bevans, Bloomsburg, Landscape/Nursery Technology Daniel M. Bilger, Selinsgrove, Collision Repair Technology Ryan A. Bilger, Curwensville, Computer-Aided Drafting Technology Glen K. Billett, Julian, Electrical Technology Daniel Nathan Bishop, East Smethport, Electrical Occupations Brian Lewis Bitner, Greencastle, HVAC Technology Ryan Martin Black, Chambersburg, Automotive Technology Management John Calvin Blackwell IV, Williamsport, Culinary Arts Technology Kevin Patrick Blair, Cambridge, Automotive Technology Michael James Blakeslee, New Cumberland, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Andrew David Blauvelt, Erin, Building Construction Technology Jason J. Blessel, Clearfield, Automotive Technology Gregory Mitchell Bloch, Gilbertsville, Building Construction Technology Gregory Mitchell Bloch, Gilbertsville, Building Construction Technology-Masonry Anthony Joseph Blusius Jr., Shamokin, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Terry N. Bly Jr., Milton, Welding Technology Kristina May Bobb, Muncy Valley, Physical Fitness Specialist Tyler Linc Bolton, Kutztown, Diesel Technician Rachel Ann Bond, Saint Marys, Early Childhood Education Brent Allen Bondura, Port Carbon, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Danielle Jean Booth, Hughesville, Dental Hygiene Jessica Marie Bower, Biglerville, Collision Repair Technology Julie Lynne Bowers, Martinsburg, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Raquel A. Bowman, Jersey Shore, Advertising Art Brandon S. Boyer, Millersburg, Building Construction Technology Michael Jeremy Bracken, Williamsport, Residential Construction Technology and Management Isaac Roy Bragunier, Middletown, Civil Engineering Technology Kyle Eldon Brand, Jefferson, Toolmaking Technology Daniel Joseph Brant, Somerset, Landscape/Nursery Technology Nicole Denise Bressi, Mount Carmel, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Christian David Bridenbaugh, Martinsburg, Electrical Occupations Jennifer R. Brinkley, Worthington, Welding and Fabrication Engineering Technology Jared Jon Brokenshire, Catawissa, Automotive Technology Alan Thomas Brown, Tioga, Building Construction Technology Chase N. Brown, Karns City, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Daniel Brown, Ringtown, Automotive Technology-Ford ASSET Jason Lynn Brown, Avis, Physical Fitness Specialist Robert W. Brown, Youngsville, Forest Technology John Charles Browne Jr., Bethlehem, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics John Charles Browne Jr., Bethlehem, Electronics Engineering Technology Braden Marc Brubaker, Myerstown, Forest Technology Tara S. Brubaker, Williamsport, Baking and Pastry Arts Tara S. Brubaker, Williamsport, Culinary Arts Technology Tara S. Brubaker, Williamsport, Hospitality Management Martin Douglas Brule Jr., Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Jan Faith Brunges, New Milford, Business Administration-Management Cristina L. Brush, Jersey Shore, Civil Engineering Technology Keara E. Brussell, Damascus, Baking and Pastry Arts Tonya Marie Bubb, Montoursville, Dental Hygiene Travis James Buck, Myerstown, Graphic Design Matthew C. Buhay, Mount Carmel, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Joshua Mark Bundy, Colora, Building Construction Technology Michael J. Burke, Honesdale, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Ryan P. Burke, Danville, Individual Studies Nathanael W. Burkholder, Annville, Diesel Technology Matthew Joseph Burns, McClellandtown, Heavy Construction Equipment Technology-Operator William E. Burns, Elverson, Diesel Technology Teresa Sue Burrill, Fayetteville, Dental Hygiene Debra Loraine Butler, Morris, Applied Health Studies Amanda L. Button, Mountain Top, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology [ Back to Top]

Jessica Ann Cain, Muncy, Nursing Matthew J. Caldwell, South Williamsport, Technical and Professional Communication Amanda Jae Campbell, Newport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Kristin A. Campbell, Leesport, Dental Hygiene Amy Lynn Caplinger, Dover, Computer-Aided Drafting Technology Aaron Michael Capp, Fawn Grove, Printing and Publishing Production Aaron Michael Capp, Fawn Grove, Graphic Communications Management William Caprio, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Richard N. Caputo, West Hazleton, Graphic Design Robin Diane Carey, Williamsport, Graphic Design Jacob H. Carson, Montoursville, Civil Engineering Technology Naykeshia Marie Carson, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Brian D. Carter, Williamsport, Residential Construction Technology and Management Nathan Anthony Cartmell, Temple, Baking and Pastry Arts Justin Vacirca Catalano, Edison, Automotive Technology Management Kevin C. Cavanagh, Hughesville, Computer-Aided Drafting Technology Brittany L. Cellini, Montoursville, Health Information Technology Michael R. Ceresini, Lebanon, Electronics Technology-Cisco Systems Rodney L. Chaplain, Howard, Diesel Technology Terri Linn Chapman, Mill Hall, Legal Assistant/Paralegal Eric A. Chardoussin, Flemington, Computer-Aided Drafting Technology Eric A. Chardoussin, Flemington, Computer-Aided Product Design Jean Philippe Chargois, Annville, Mass Media Communication Mallory Nicole Cheeks, Whitehall, Business Administration-Small Business and Entrepreneurship Matthew Paul Chorley, Canastota, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Joseph M. Christman, Altoona, Building Construction Technology Kerry W. Clausen, Lock Haven, Information Technology-Network Technology Adam David Cleland, Enola, Building Construction Technology Adam David Cleland, Enola, Cabinetmaking and Millwork Tamera E. Cleveland, Lewisburg, Legal Assistant/Paralegal Justin Michael Clouser, Indiana, Welding Technology Blaze M. Clymer, Williamsport, Building Automation Technology Jonathan Moyer Coady, Bloomsburg, Technology Management Joshua Kenneth Cockley, Hanover, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Joshua Douglas Colbert, Mineral Point, Diesel Technology Christopher Michael Colgan, Philadelphia, Building Construction Technology Shawn Patrick Coll, Lansford, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Jacob Boyd Collis, Martinsburg, Construction Management Jessica Lee Confer, Howard, Nursing Sean Thomas Connelly, Landisville, Electronics Engineering Technology Scott Washington Conner, Plumville, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Jennifer N. Coover, Osceola Mills, Early Childhood Education Christopher J. Coppock, Emporium, Toolmaking Technology Christopher J. Coppock, Emporium, Manufacturing Engineering Technology Grant Travis Corbin, Jersey Shore, Welding Technology Stephen James Costic, Johnstown, Heavy Construction Equipment Technology-Technician Jason Steward Cotton, Williamsport, Forest Technology Brandon M. Crumb, Wellsboro, Architectural Technology [ Back to Top]

Linda Ann Dalykas, Turbotville, Dental Hygiene Jeremy Ray Daniel, Forksville, Environmental Technology Andrew G. Danka, Holmes, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Scott A. Danowsky, Lewisburg, Electrical Occupations Aaron J. Davidson, Duncannon, Automotive Technology-Ford ASSET Gregory Thomas Davis, Kutztown, Electronics Engineering Technology Justin Stuart Davis, Westminster, Welding and Fabrication Engineering Technology Arthur L. Dawes III, Lock Haven, Electromechanical Maintenance Technology Scott T. Dawson, Danville, Building Construction Technology Louis Anthony Day, Hellertown, Automotive Technology Kathleen L. DeAngelo, Hollsopple, Early Childhood Education Brian Matthew De Boer, Wescosville, Landscape/Nursery Technology Benjamin L. DeShong, Annville, Building Construction Technology Aaron Steven Deck, Lebanon, Electrical Technology Lisa D. Deetz, Lewisburg, Nursing Marc F. Demshock, Williamsport, Physical Fitness Specialist Lee Allan Detwiler, Tyrone, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Jason Scott Dibler, Leesport, Electrical Technology Jason Scott Dibler, Leesport, Electromechanical Maintenance Technology William R. Dietz, Cresco, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Richard M. Dillen Jr., Tyrone, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Leslie Alayne Dillner, Valencia, Business Administration-Marketing Gaye-Ann Patrice Dixon, Ontario, Canada, Nursing Eric John Dohner, Lebanon, Computer-Aided Drafting Technology James Robert Dols, West Chester, Business Administration-Management Steven Bradley Donlin, Pottsville, Building Construction Technology Jennifer E. Donnelly, Williamsport, Graphic Design Fatima Y. Dormishev, Williamsport, Nursing Jesse Evan Dorn, Royersford, Toolmaking Technology Michael R. Dorshimer, Newburg, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Michael J. Dougher, Jersey Shore, Aviation Maintenance Technician Jarrid P. Doyle, Tower City, Forest Technology Derik John Dressler, McClure, Environmental Technology Management Andrew S. Dunn, Bellwood, Building Construction Technology [ Back to Top]

Brian J. Eastman, Lewisberry, Landscape/Nursery Technology Aaron C. Eberhard, Jersey Shore, Computer-Aided Drafting Technology Charlene F. Ebner, DuBoistown, Applied Human Services Chad W. Eckert, Williamsport, Forest Technology Amy L. Edler, Linden, Civil Engineering Technology Anice Marie Edmunds, Milton, Baking and Pastry Arts Jesse David Egan, Bay Village, Automotive Technology Jonathan M. Egan, Bay Village, Automotive Technology Travis Ehst, Harleysville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Courtney L. Eisenhofer, Leesport, Architectural Technology Kimberly D. Eisenhower, New Columbia, Graphic Communications Technology Glenn Brian Ely, Montrose, Mass Media Communication Alex James Emery, Fairfax, Automotive Technology-Ford ASSET Karl Richard Engleman, Milton, Electromechanical Maintenance Technology Nicholas Joseph Ensig, Levittown, Building Automation Technology Philip Adam Erb, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Morgan L. Etters, Williamsport, Civil Engineering Technology Morgan L. Etters, Williamsport, Surveying Technology Douglas Russell Evans, Newtown Square, Automotive Technology Wesley A. Evey, Bellefonte, Diesel Technician William Charles Eyer, Millville, Collision Repair Technology [ Back to Top]

Yvonne Marie Fagnano, Williamsport, Applied Health Studies Bryan T. Farney, Saxonburg, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Thomas A. Fedor, Whitehall, Building Construction Technology Benjamin Isaiah Feldman, Selinsgrove, Building Construction Technology Shannon Elizabeth Felmey, Pottsgrove, Nursing Amber Elizabeth Felts, Delta, Dental Hygiene Virginia L. Fenstermacher, Muncy, Landscape/Nursery Technology Ian David Finn, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Johnny Charles Fisher, Knox, Forest Technology James Bradley Fithian, Russell, Welding Technology Jonathan Andrew Fitzgerald, Leola, Civil Engineering Technology Ryan Matthew Fleck, Port Matilda, Advertising Art Tammy A. Folmar, Jersey Shore, Nursing Tiffann Marie Fox, Bangor, Civil Engineering Technology Michael P. Francis, Lock Haven, Nursing Chris W. Frantz, Montgomery, Business Management Lewis S. Frederick, Ralston, Toolmaking Technology Lewis S. Frederick, Ralston, Automated Manufacturing Technology Lewis S. Frederick, Ralston, Machinist General John C. Freligh, Wellsboro, Electrical Occupations Timothy J. French, Williamsport, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Wendy Lynn Frew, Frackville, Graphic Design Leslie Ann Frey, Allenwood, Accounting Melanie Elizabeth Fritz, Hanover, Dental Hygiene Eric Michael Fry, Hamburg, Computer-Aided Drafting Technology Joseph Glen Funson, Bloomsburg, Environmental Technology Jason A. Furl, Williamsport, Civil Engineering Technology [ Back to Top]

William Michael Gaffney, Dallastown, Welding Technology Ryan E. Gallagher, Morrisville, Collision Repair Technology Kyle Robert Gallardy, Altoona, Landscape/Nursery Technology Amber Marie Gambale, Perkasie, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Stephen R. Ganser, Johnstown, Heavy Construction Equipment Technology-Caterpillar Equipment Brian S. Garner, Huntingdon, Electrical Occupations Jordan P. Garrison, Lebanon, Computer-Aided Drafting Technology David L. Gaul, Lock Haven, Electrical Occupations Devin James Gebhart, Gettysburg, Business Administration-Management Information Systems Tanya Renee Geer, Mt. Jewett, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Ryan Matthew Gehman, Leola, Surveying Technology Ryan Matthew Gehman, Leola, Civil Engineering Technology Leah Marie Geise, Trevorton, Graphic Communications Technology Paul Anthony Georgelas, Purcellville, Automotive Technology Kendra Geromi, Muncy, Electronics Engineering Technology Daryl D. Geyer II, Mill Hall, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Kelly Benjamin Girardi, Danville, Nursing John W. Glick, Columbia, Building Construction Technology Jonas D. Glick, Lewistown, Forest Technology Laura L. Godshall, Kutztown, Architectural Technology Georgianna Jean Gomez, Montgomery, Nursing Georgianna Jean Gomez, Montgomery, Health Arts-Practical Nursing Marlene Elva Goodbrod, Jersey Shore, Nursing Rachel Michele Gordner, Muncy, Nursing Lynn A. Goss, Milroy, Welding Technology Donald S. Grace, Altoona, Architectural Technology Adam Floyd Green, Warren Center, Automotive Technology-Ford ASSET Kristi L. Green, Williamsport, Printing and Publishing Production Adam T. Greenawalt, Williamsport, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Daniel Wade Greenaway, Jersey Shore, Plastics and Polymer Engineering Technology Amy Lyn Gresh, Dewart, Environmental Technology Cindy Jean Gresh, Watsontown, Nursing Matthew H. Grieco, Lock Haven, HVAC Technology Justin David Grimminger, Altoona, Welding Technology Nicholas Anthony Grose, Lewistown, Forest Technology Jason C. Gross, Dover, Plastics and Polymer Engineering Technology Eric L. Grossman, Bedminister, Graphic Communications Management Mandy M. Grove, Spring Mills, Legal Assistant/Paralegal Jacob Lee Grover, Wyalusing, Automated Manufacturing Technology Jacob Lee Grover, Wyalusing, Toolmaking Technology Jacob Lee Grover, Wyalusing, Manufacturing Engineering Technology Jacob Lee Grover, Wyalusing, Machinist General David J. Guild, South Williamsport, Automotive Technology Nicole Louise Guinane, Sayre, Computer-Aided Drafting Technology Adam S. Gullotti, Glenside, Building Construction Technology-Masonry Heather Lynn Guthrie, South Williamsport, Nursing Raul Guzman, Teaneck, Automotive Technology Management [ Back to Top]

Jordan Hackenberg, Beavertown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Justin Andrew Hackenberg, Middleburg, Building Construction Technology Adam L. Hackenberger, McAlisterville, Building Construction Technology Stacy L. Hahn, Dauphin, Floral Design/Interior Plantscape Christine M.F. Haines, Montoursville, Health Information Technology Kevin J. Hall, Camp Hill, Technology Management Charles Roman Haller, Pittsburgh, Automotive Technology-Ford ASSET Michael Robert Halpenny Sr., Bellefonte, Environmental Technology Alfred Joseph Hardy, Ringtown, Surveying Technology Jay Michael Harner, Williamsport, General Studies Ashley Harper, Granville Summit, Hospitality Management David Edward Harrington, Dunmore, Construction Carpentry Donald Robert Harris, Fair Lawn, Automotive Technology Management Alex B. Hartman, Marathon, Manufacturing Engineering Technology Jason McCabe Haskell, Colmar, Electronics Technology-Industrial Process Control Cathy Arlene Hauser, Jersey Shore, Business Management Kristen M. Hauser, Wellsboro, Dental Hygiene Ryan Gladden Hayworth, Mechanicsburg, Electronics Engineering Technology Brian E. Heckman, Howard, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Sherry L. Heckman, Muncy, Applied Human Services John J. Heebner, Boalsburg, Construction Management Phillip J. Heeman, Athens, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Gregory James Heintzelman, Schnecksville, Electrical Occupations Paul Todd Hendricks, Montoursville, Civil Engineering Technology Michelle Lee Hendrix, Mifflinburg, Dental Hygiene Benjamin Allan Henry, Collegeville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Vance C. Hensler, Linden, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Christopher James Hepburn, Linden, Business Administration-Management Christopher A. Herb, Halifax, Landscape/Nursery Technology Brady T. Hess, Bloomsburg, Electronics Engineering Technology Nicholas A. Hetrick, New Oxford, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Stacey Lynne Heverly, Wiliamsport, Early Childhood Education Kyle Richard Hillegas, Fairhope, Building Construction Technology-Masonry Gail L. Hills, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal David Andrew Hindman, New Albany, Computer-Aided Drafting Technology Jessie Margaret Hinds, Bellefonte, Business Administration-Management Brian D. Hobbs, Lewistown, Computer-Aided Drafting Technology Franklin James Hoch, Kutztown, Building Construction Technology-Masonry Sarah E. Hoch, South Williamsport, Technology Management Kevin James Hock, Benton, Individual Studies Bryan L. Hockman, South Williamsport, Electronics Technology-Industrial Process Control Lauren S. Hoderny, Erie, Floral Design/Interior Plantscape David Fuller Hodgman, Chambersburg, Residential Construction Technology and Management Heather M. Hoffman, Lewisburg, Dental Hygiene Tyler J. Hoffman, Carlisle, Physical Fitness Specialist Gregory James Hollenbaugh, Huntingdon, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Abby Marie Hollick, Montoursville, Early Childhood Education Melissa S. Holmes, Cogan Station, Applied Human Services Ty Allen Honhart, Warren, Toolmaking Technology Heather R. Horn, Montgomery, General Studies Lindsay Renee Horner, Johnstown, Advertising Art Timothy L. Hostelley, Allenwood, Electromechanical Maintenance Technology William H. Hostler, New Park, Automotive Technology-Ford ASSETJonathan William Houseknecht, Montoursville, Business Administration-Management Information Systems Angelina Marie Housler, St. Marys, Mass Media Communication David A. Howard, Ringtown, Technology Management Andrew M. Howdyshell, Myerstown, Collision Repair Technology Cheryl J. Hrinda, Bloomsburg, Individual Studies Erin M. Hubbard, Williamsport, Human Services Barry Lee Huey III, Reading, Automotive Technology-Ford ASSET Michael Derbyshire Hummel, Richfield, Diesel Technology Stephanie J. Hummel, West Milton, Dental Hygiene Phillip G. Hunt, Montoursville, Architectural Technology Ted Robert Hunt, Johnstown, Automotive Technology Randall Paul Huse, Derwood, Automotive Technology Management Abbalie Lynn Hutton, Pocono Pines, Forest Technology [ Back to Top]

Jeremy Irwin, Muncy Valley, Computer Information Systems-Networking and Technical Support [ Back to Top]

Ashley L. Jablunovsky, Indiana, Electrical Occupations Krystal Marie Jackson, Terre Hill, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Terry L. Jackson-Jones, Williamsport, Welding Matthew Ray Jacobs, Middleburg, Aviation Maintenance Technology Patrick C. Jacobs, Summerdale, Construction Management Michelle Marie Jeffery, Wyalusing, Computer-Aided Drafting Technology Michelle Marie Jeffery, Wyalusing, Computer-Aided Product Design Kathryn A. Jenny, Lewisburg, Architectural Technology Timothy Allen Johns, Williamsport, Electronics Technology-Industrial Process Control Adam Wellington Johnson, Millville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Amy Fay Johnson, Towanda, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Brian Dale Johnson, Beech Creek, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Brian Dale Johnson, Beech Creek, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Christopher Ryan Johnson, Tyrone, HVAC Technology Daniel Fletcher Johnson, Eighty Four, Forest Technology Dennis James Johnson, Picture Rocks, Civil Engineering Technology Jennifer Lee Johnson, Lock Haven, Accounting Levi Wade Johnson, Calvin, Plumbing Quianna Jamillia Johnson, Dingman’s Ferry, Health Information Technology Tiffany Lynn Joyner, Stewartstown, Nursing [ Back to Top]

Raymond Martin Kain Jr., Fairless Hills, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Nina Marie Kane, Bel Air, Legal Assistant/Paralegal Tristan A. Karns, Linesville, Building Construction Technology Stephen John Karwoski, Boothwyn, Automotive Technology Management Jon Thomas Kashetta, Lewisburg, Electronics Engineering Technology Jonathan Patrick Kay, South Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jonathan Patrick Kay, South Williamsport, Plumbing Teresa Anne Keafer, Johnstown, Applied Health Studies Angela Marie Keefer, Chambersburg, Landscape/Nursery Technology Cory E. Kehler, Williamsport, Computer-Aided Drafting Technology Brian Eugene Kehoe, Jacobus, Construction Management Bryant William Kelber, Potomac, Automotive Technology Asa E. Kelley, Jersey Shore, Mass Media Communication Steven L. Kelsch, Barto, Automated Manufacturing Technology Steven L. Kelsch, Barto, Toolmaking Technology Steven L. Kelsch, Barto, Manufacturing Engineering Technology Steven L. Kelsch, Barto, Machinist General Kyle Evan Kerber, Robesonia, Automotive Technology-Ford ASSET James Fitzgibbons Kerschner IV, Williamsport, Environmental Technology Management Sarah Jane Kershner, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Christopher A. Kerstetter, McClure, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Heather Anne Kerstetter, Milton, Nursing Joshua Kerstetter, Port Trevorton, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Adrian Philip Kessel, Milton, Graphic Communications Management Scott Kevin Kiley, Cabot, Automotive Technology Kevin Lee King Jr., Bellefonte, Building Construction Technology Erin Yvonne Kingsley, Milan, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Wesley William Kinley, Cogan Station, Welding Technology Katy J. Kirkpatrick, Selinsgrove, Advertising Art Jacqueline M. Kitchen, Williamsport, Health Information Technology Danielle Sophia Kjelgaard, Milan, Nursing Jamie L. Kline, State Line, Electronics Technology-Electronics Engineering Technology Wanda G. Knapp, Williamsport, Nursing Audrey J. Knepp, Selinsgrove, Nursing Randall S. Knisley, Youngsville, Architectural Technology Michael W. Knowlden, Trout Run, Automotive Technology-Ford ASSET Timothy John Kocher, Bloomsburg, Collision Repair Technician Damon C. Kopp, Felton, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Scott C. Koropchak, Pottsville, Construction Carpentry Julie Lois Kosinski, Conway, Accounting Paul Andrew Koval, Meshoppen, Automated Manufacturing Technology Paul Andrew Koval, Meshoppen, Toolmaking Technology Paul Andrew Koval, Meshoppen, Machinist General Elizabeth A. Kozlowski, Williamsport, Business Management Michael Bryan Krall, Williamsport, Business Administration-Marketing Rebecca E. Krall, Watsontown, Computer-Aided Product Design Robert Mikal Krepshaw, Elysburg, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Jeffrey Thomas Kroh, Ashland, Technology Management Clinton James Krug, DuBoistown, Civil Engineering Technology Matthew D. Krzywicki, Williamsport, Electronics Technology-Semiconductor Processing Technology Derrick B. Kuhn, Hanover, Physical Fitness Specialist Jeffrey Joseph Kuncelman, Ebensburg, Residential Construction Technology and Management Trenton Joseph Kunes, Reynoldsville, Residential Construction Technology and Management Krzysztof Kurzyna, Philadelphia, Computer Information Systems-Networking and Technical Support [ Back to Top]

Keith A. Laielli, Williamsport, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Stephen G. Landau, Selinsgrove, Electrical Technology James Daniel Landis, Milton, Aviation Technology Justin David Landis, New Britain, Business Management Christopher William Lapps, Nazareth, Electronics Engineering Technology Jennifer Anne Larkin, West Lawn, Graphic Design Rose Anne Larsen, Lock Haven, General Studies Rose Anne Larsen, Lock Haven, Dietary Manager Technology Rose Anne Larsen, Lock Haven, Individual Studies Michael Robert Latorra, Benton, Diesel Technician Robert Edward Laurie, Staten Island, Mass Media Communication Scott Adam Lavelle, Wilkes-Barre, Building Construction Technology Kevin Audie Lawton, Mainesburg, Automotive Technology-Ford ASSET Anthony V. Le, Lancaster, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Aaron Andrew Lechene, Patton, Building Construction Technology Robert Kiel Lecynski, Mount Carmel, Automotive Technology Joon Lee, Springfield, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Rhonda S. Leech, Montgomery, Floral Design/Interior Plantscape Adam J. Lehman, Cogan Station, Architectural Technology Alan Donald Lehman, Shady Grove, Aviation Maintenance Technician Devin Jeffrey Lehr, Walnutport, Automotive Technology Management Jonathan Michael Lehr, East Berlin, Building Construction Technology Andrew James Leigey, Muncy, Automotive Technology Management Jarod Heath Lentz, Kutztown, Electrical Technology Jarod Heath Lentz, Kutztown, Electromechanical Maintenance Technology Steven L. Lentz Jr., Williamsport, Electrical Occupations Matthew R. Leonard, Lebanon, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Michael J. Leone, Philadelphia, Building Construction Technology Aaron Patrick Lerew, Gardners, Building Construction Technology Eric C. Levan, Catawissa, Collision Repair Technology Anthony Russell Lewis, Altoona, Building Construction Technology Christopher M. Lewis, Muncy, Architectural Technology Katrina Marie Lewis, Morris, Nursing Kenneth Liao, Belle Mead, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Eric J. Lilly, Lititz, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Lucas Charles Linderman, Malvern, Aviation Maintenance Technology Janel Jennifer Linn, Williamsport, Nursing Aimee Dia-Lynn Litchard, Danville, Advertising Art Daniel Robert Little, Beacon Falls, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Daniel Robert Little, Beacon Falls, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Craig B. Litzinger, Patton, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Ashley Nicole Lloyd, Watsontown, Baking and Pastry Arts Bradley Vincent Lloyd, Johnstown, Automotive Technology-Ford ASSET Brent A. Long, Quakertown, Collision Repair Technology Nicholas Jerome Long, Dubois, Automotive Technology-Ford ASSET Tyler S. Long, Danville, Automotive Technology Management William Richard Long II, Clearfield, Computer-Aided Drafting Technology William Richard Long II, Clearfield, Computer-Aided Product Design Isaac Jonathan Lopp, Newville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Curtis Lotz, Milton, Accounting R. Jacob Luffy, Sewickley, Building Construction Technology-Masonry H. Matthew Lunger, Millville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking William H. Lynch III, Felton, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Mindy Jo Vlacich, Williamsport, Nursing [ Back to Top]

Jeremy S. MacCabe, Erie, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Kasey Lee Macro, Sinnamahoning, Computer-Aided Drafting Technology Zachary R. Mander, Honesdale, Building Construction Technology-Masonry Kelly L. Maneval, South Williamsport, Accounting Chad L. Markle, Hanover, Graphic Communications Management Jason Lee Markle, Mill Hall, Plastics and Polymer Engineering Technology Andrew James Marmer, Boyertown, HVAC Technology Aaron I. Marshall, Hawley, Collision Repair Technology Kirk Martin Marshall, Williamsport, Business Administration-Management Kitten M. Marshall, Linden, Nursing Nathan S. Marshall, State College, Culinary Arts Technology Robin Michelle Martin, Lock Haven, Floral Design/Interior Plantscape Joseph David Martinez, Lebanon, Electromechanical Maintenance Technology Joseph David Martinez, Lebanon, Building Automation Technology Karen Ann Martinez, Milton, Architectural Technology Casey C. Martz, Trout Run, Automotive Technology Alice F. Maschuck, Liberty, Accounting Ashley Kristin Mathias, Elizabethtown, General Studies Jonathan C. Mattivi, Catawissa, Business Administration-Management Information Systems Robert E. Maurer Jr., Williamsport, Technical and Professional Communication Jacob Michael Mazzei, Hollidaysburg, Forest Technology Elaine E. McClelland, Columbia Cross Roads, Dental Hygiene Alexander Wendell McDowell, Alexandria, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Derek M. McElwain, McVeytown, Architectural Technology Kira Christine McGee, Elizabethtown, Baking and Pastry Arts Jeffrey J. McGouldrick, Bethlehem, Automotive Technology-Ford ASSET Robert Arthur McIntosh, Lockport, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Robert Arthur McIntosh, Lockport, Electronics Technology-Electronics Engineering Technology Robert Arthur McIntosh, Lockport, Electronics Engineering Technology Judy Lynn McMullen, Cogan Station, Human Services Kevin Ryan McNierney, Titusville, Computer-Aided Drafting Technology Evan William McNulty, Chambersburg, Landscape/Nursery Technology Molly J. McNutt, Brookville, Floral Design/Interior Plantscape Brandy Le McGee, New Columbia, Nursing Daniel N. McKim, Hanover, Construction Management Gail Irene McNaight, Milton, Nursing Brian T. Meckley, Millersburg, Heavy Construction Equipment Technology-Technician Lindsay R. Meekins, Pottstown, Hospitality Management Brandy Nicole Megonnell, Shermansdale, Graphic Design Christopher Allen Mellott, McConnellsburg, Architectural Technology Jason Charles Mellott, Tyrone, Toolmaking Technology Michael Richard Merlino, Carlisle, Floral Design/Interior Plantscape Amy Louise Mertz, Watsontown, Technology Management Wendy Mertzeis, Tionesta, Office Information Technology-Web Design Wendy Mertzeis, Tionesta, Office Information Technology-Specialized Office Information Christopher Scott Messer, Fleetwood, Automotive Technology-Ford ASSET Jacob Daniel Metzger, Portage, Graphic Design Melina Marie Meyer, Williamsport, Nursing Scott C. Meyers, Coopersburg, Heavy Construction Equipment Technology-Caterpillar Equipment Pete William Milhimes, Gettysburg, Automotive Technology-Ford ASSET Christina Leigh Miller, Dublin, Early Childhood Education Christina L. Miller, Williamsport, Accounting J. Brent Miller, Clearfield, Building Construction Technology Jason M. Miller, Muncy, Electrical Technology Jason M. Miller, Muncy, Electromechanical Maintenance Technology Justin Robert Miller, Ebensburg, Forest Technology Lisa M. Miller, Sunbury, Dental Hygiene Keri Linn Milliron, Port Trevorton, Health Arts-Practical Nursing April Danae Mingos, South Williamsport, Nursing Anthony M. Minier, Berwick, Collision Repair Technician Bradley L. Minnick, Millville, Electrical Technology James E. Minugh, Williamsport, Nursing Christopher Michael Mioduszewski, Erie, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Peter Ryan Mitchell, Ephrata, Automotive Technology Jesse James Monroe, Bloomsburg, Forest Technology Joshua A. Mont, Williamsport, Mass Communications Charlene Veda Moore, Wellsboro, Forest Technology Joshua Cy Morningstar, Glenville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Karen E. Morse, Canton, Early Childhood Education Allison Verdilla Mowery, Hegins, Nursing Jennifer Lynne Mowery, Landisville, Business Management Melissa Anne Moyer, Pine Grove, Physical Fitness Specialist Alexander V. Mross, Bartonsville, Collision Repair Technology Thomas J. Muhl, Harleysville, Heavy Construction Equipment Technology-Technician Brian K. Mull, Middleburg, Nursing Aaron E. Mullin, Lancaster, Electrical Technology Christopher Philip Muncer, Sunbury, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Donald J. Muraco, Williamsport, Environmental Technology Management David James Murosky, Erie, Civil Engineering Technology Eric A. Murphy, Montgomery, Electronics Technology-Cisco Systems Christopher M. Myers, Salona, Electronics Engineering Technology Randy Neil Myers Jr., Dover, Automotive Technology Randy Neil Myers Jr., Dover, Automotive Technology Management [ Back to Top]

Andrew William Nagle, Media, Automotive Technology Management Jared McClintock Narber, Bloomsburg, Graphic Design Erika L. Neff, Howard, Business Management-Travel and Tourism Adam Douglas Neidig, Linden, Welding Technology Chien Dinh Dang Nguyen, Carlisle, Electronics Technology-Electronics Engineering Technology Andrew David Nice, Montrose, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Tiffany Marie Nicholson, Beaver Falls, Architectural Technology Dan W. Nightingale, Lindley, Electronics Engineering Technology Cleavon Demar Andrew Nixon, Nassau Bahamas, Electronics Engineering Technology Melissa Anne Norris, Williamsport, General Studies Lucia Frances Noviello, Williamsport, Human Services Joseph Allan Nuber, Erie, Automotive Technology Sindiso Nyathi, Baltimore, Automotive Technology Management Jared Nathan Nyce, Blooming Glen, Automotive Technology [ Back to Top]

Timothy S. O’Donnell, Ashland, Electrical Technology Timothy S. O’Donnell, Ashland, Electromechanical Maintenance Technology Nathan Michael O’Brien, Smethport, Welding Technology John N. O’Malley, Selinsgrove, Plastics and Polymer Technology Travis Adare Oakley, Liberty, Construction Carpentry Steven L. Ober, Towanda, Diesel Technology Jonathan A. Ohler, Berlin, Construction Management Jeremy E. Olenick, Pottsville, Electric Power Generation Technology Michael Lee Olmstead, Montoursville, Hospitality Management Shane Malcom Ostrander, Belleville, Surveying Technology Shane Malcom Ostrander, Belleville, Civil Engineering Technology Loretta Jo Owen, Pleasant Gap, Nursing Michael Keith Owens, Catawissa, Graphic Design [ Back to Top]

Shawn Gregary Packer, Blanchard, Electronics Technology-Industrial Process Control Thomas W. Paisley Jr., Hazleton, Construction Management Evan E. Palski, Williamsport, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Jilee Pang, Blue Ridge Summit, Dental Hygiene Allison Panulla, Bellefonte, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Jigisha Patel, Kearny, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Michael S. Patterson, Newton, Building Construction Technology Michael S. Patterson, Newton, Construction Management Sarah Kim Patterson, Jersey Shore, Graphic Design Joshua David Paumen, Point Pleasant, Architectural Technology Jeremiah Paul Pavia, Phoenixville, Automotive Technology Ryan Joseph Paxton, Grove City, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Brenda S. Peachey, Mifflinburg, Nursing Michael J. Pecher, Latrobe, Architectural Technology David Pecht, Honey Brook, Computer Information Systems-Networking and Technical Support Mitchell R. Peffer, Marion Center, Architectural Technology Casey E. Penn, Ellicott City, Aviation Technology Casey E. Penn, Ellicott City, Aviation Maintenance Technician Matthew Kerr Perna, Montoursville, Broadcast Communications Matthew Kerr Perna, Montoursville, Mass Communications Dawn M. Persing, Muncy, Nursing Joseph T. Peter, Indiana, Construction Carpentry Ross David Peters, Elysburg, Graphic Communications Management Karla M. Petrich, Selinsgrove, Nursing John Paul Petro, Bethlehem, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Justin Paul Petty, Easton, Building Construction Technology Thomas Paul Peworchik, State College, Building Construction Technology Thomas Paul Peworchik, State College, Building Construction Technology-Masonry Adam D. Pezoldt, Allentown, Architectural Technology Brian Thomas Phillips, Torrington, Heavy Construction Equipment Technology-Caterpillar Equipment Misty Marie Phillips, Lawrenceville, Human Services Corey L. Pincherri, Altoona, Building Construction Technology Brad Andrew Piwowar, Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Kelly Rae-Jean Poff, Milton, Business Administration-Management Trevor Timothy Prokop, Saint Clair, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Jason E. Pruszko, Centre Hall, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Wade Robert Pryor, Jersey Shore, Civil Engineering Technology Anthony Craig Pulcini, Williamsport, Nursing [ Back to Top]

Richard Edward Quick, Scotia, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Diane Marie Quigley, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Steven A. Quinn, Perkiomenville, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology [ Back to Top]

Luke James Rae, Athens, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Luke James Rae, Athens, Electronics Technology-Industrial Process Control Dawn M. Ranck, Montoursville, Nursing Randi J. Raudabaugh, Jersey Shore, Information Technology-Network Technology Jacquelyn Marie Redden, Montgomery, Advertising Art Steven J. Reed Jr., Saint Marys, Computer-Aided Drafting Technology Matthew E. Reiff, Warren, Welding Technology Matthew E. Reiff, Warren, Welding and Fabrication Engineering Technology Matthew E. Reiff, Warren, Welding Anessa Danelle Renn, Williamsport, General Studies Beverly A. Renn, Muncy, Human Services Kyle Robert Renn, Sunbury, Office Information Technology-Web Design Michelle Renner, Flemington, Nursing Julie M. Reppert, Myerstown, Technology Management Eric Matthew Restuccia, Dallastown, Architectural Technology Andrew David Rhen, Lebanon, Electrical Occupations Sherry Lorraine Rice, South Williamsport, Individual Studies Erica L. Riecker, Palm City, Dental Hygiene Josh Rieg, Julian, Collision Repair Technology Mitchell David Rieg, Chest Springs, Surveying Technology Mitchell David Rieg, Chest Springs, Civil Engineering Technology Justin Lerew Rigg, Glenmoore, Computer-Aided Drafting Technology Jetur Ryan Riggs, Stanhope, Electronics Engineering Technology Ryan Robert Rimmey, Centre Hall, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Kristen Renee Rinker, Williamsport, Health Information Technology Rebecca A. Rinker, Cogan Station, Early Childhood Education Jed L. Risser, Middleburg, Building Construction Technology Brian G. Ritchey, Boyertown, Construction Management Raisa Ena Rivera, Northumberland, Individual Studies William Eric Roan, Beech Creek, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Richard J. Roberts Jr., Pottsville, Electric Power Generation Technology Richard J. Roberts Jr., Pottsville, Electromechanical Maintenance Technology Beth Leigh Robinson, Liberty, Nursing Kevin Charles Robinson, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Kyle Dale Robinson, Milan, Computer-Aided Product Design Suzanne D. Robinson, Wyalusing, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Richard P. Rogers Jr., Green Lane, Automotive Technology-Ford ASSET Helen M. Rogers-Koon, Bellefonte, Nursing Jami Jane Rohland, Danville, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Matthew A. Roman, Nesquehoning, Computer Information Technology-Data Communications and Networking JoBeth J. Romania, Catawissa, Graphic Design Ryan R. Romberger, Pillow, Plastics and Polymer Engineering Technology Nicholas Stephen Rosengarten, Havertown, Building Construction Technology Nicholas Stephen Rosengarten, Havertown, Construction Management David M. Roskos Jr., Hazleton, Graphic Design Daniel Rubert, Norristown, Automotive Technology Adam L. Rubin, Breesport, Computer-Aided Drafting Technology Mary M. Rudinski, Williamsport, Legal Assistant/Paralegal Studies Michael J. Rudinski, Norristown, Electrical Technology Jonathan R. Ruel, South Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking [ Back to Top]

Brett A. Salamone, Reading, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Cheri Kay Sampsell, South Williamsport, Business Management Joseph Francis Scallan Jr., Huntersville, Aviation Maintenance Technology Colby Christian Schaffner, Millersburg, Residential Construction Technology and Management Shaun M. Scheimreif, Dewart, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Michael P. Schilp, Chester, Automotive Technology Bruce Anthony Schlichter, Bloomsburg, Electronics Technology-Industrial Process Control Bruce Anthony Schlichter, Bloomsburg, Electronics Engineering Technology Kevin L. Schmidt Jr., Mill Hall, Architectural Technology Susan Michelle Schnatz, Forksville, Nursing David P. Schneider, Williamsport, Toolmaking Technology Marc Frederick Schoendorf, Newington, Technology Management Karl Ernest Schooley, Milton, Accounting Lauren Jaye Schuman, Turbotville, Graphic Design Kimberly A. Secules, Allenwood, Business Administration-Management Information Systems Lynnette Gayle Sefchick, State College, Nursing Terri J. Seidel, Northumberland, Nursing Anthony John Seltzer, Berwick, Legal Assistant/Paralegal Derek Edward Sestili, Blakely, Forest Technology Travis L. Seylar, Chambersburg, Manufacturing Engineering Technology Amanda Lee Shadduck, Williamsport, Technology Management Jennifer M. Shade, Williamsport, Physical Fitness Specialist Jennifer M. Shade, Williamsport, Applied Health Studies Douglas W. Shaffer, Middleburg, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Eric James Shaffer, Stoystown, Landscape/Nursery Technology Sarah J. Shaffer, Shermans Dale, Information Technology-Network Technology Victoria M. Shaffer-Bower, Selinsgrove, Nursing Alicia Marie Shaull, Windsor, Baking and Pastry Arts Gregory M. Shawver, Lewistown, Electrical Technology Joshua Thomas Scott Shedden, Canton, Landscape/Nursery Technology Erik Matthew Sherman, Morgantown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Scott Richard Shick, Montgomery, Landscape/Nursery Technology Daniel L. Shifflet, Williamsport, Technology Management Jilliann E. Shipe, Pine Grove, Dental Hygiene Teanne Larae Shirk, Mifflinburg, Nursing Robert Scott Shirley, Shippensburg, Machinist General Craig T. Shoff, Williamsport, Information Technology-Network Technology Craig T. Shoff, Williamsport, Information Technology-Technical Support Technology Susan M. Showers, Mifflinburg, Nursing Anne Marie Sick, Covington, Accounting William Henry Simcox III, Lock Haven, Landscape/Nursery Technology Melissa Ann Sitlinger, Herndon, Floral Design/Interior Plantscape David Samuel Skeates, Frewsburg, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Inna Leonidavna Sklyarenko, Lewisburg, Dental Hygiene Rachel Ann Sledzinski, Waymart, Nursing Jason F. Small, McSherrystown, Automotive Technology-Ford ASSET Adam L. Smith, Milton, Toolmaking Technology Benjamin John Smith, South Williamsport, Environmental Technology Management Daniel E. Smith, South Williamsport, Electrical Occupations Ethan Garrett Smith, Lititz, Collision Repair Technology Heather L. Smith, Mifflinburg, Nursing Matthew Reed Smith, Hampstead, Electric Power Generation Technology Nicole Marie Smith, Goshen, Floral Design/Interior Plantscape Rita Mae Smith, Blanchard, Health Information Technology Ryan Matthew Smithson, Purcellville, Culinary Arts Technology Jason M. Snell, St. Johnsville, Collision Repair Technology Ashley L. Snook, Julian, Culinary Arts Technology Kyle Martin Snover, Dalton, Automotive Technology Bryan M. Snyder, Fleetwood, Diesel Technology Christopher James Snyder, Breiningsville, Landscape/Nursery Technology Michael J. Snyder, Beach Lake, Electrical Occupations Evan J. Sockaci, Fombell, Construction Management Robert Donald Soltis, Bellefonte, Graphic Design Bradley Christopher Sorenson, Reston, Automotive Technology-Ford ASSET Christine Ann Sotack, Nescopeck, Advertising Art Michael S. Southworth, Bloomsburg, Business Management Athanasios Nicholas Spanos, Carlisle, Culinary Arts Technology Justin Joseph Spitler, Montoursville, Electronics Technology-Computer Automation Maintenance Angela Suzanne Spohn, Halifax, Applied Health Studies Robert F. Sporer, Mechanicsburg, Civil Engineering Technology Martin E. Stahli Jr., Westfield, Electrical Technology Katharine Ann Stark, Akron, Business Management Meghann Emily Stasko, Hazleton, Building Construction Technology Joseph Kauffman Statella, York, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Dorothy A. Steese, Mifflinburg, Nursing Alexis Katherine Steiger, Mingoville, Nursing Vance William Steiner, St Clairsville, Building Automation Technology Charles Daniel Stence, Rebersburg, Aviation Technology Gwen Lynn Stewart, Linden, Legal Assistant/Paralegal StudiesMegan M. Stillwagon, Lewisburg, Nursing Nichole L. Stiner, Allenwood, Environmental Technology Samuel A. Stiner, Benton, Landscape/Nursery Technology Kimberly Ann Stitt, Lewistown, Nursing Nichole R. Stiver, Altoona, Legal Assistant/Paralegal Studies Amy Lynn Stouffer, Camp Hill, Dental Hygiene Jared Heath Stouffer, Chambersburg, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Alan Leroy Stover, Centre Hall, Automated Manufacturing Technology Alan Leroy Stover, Centre Hall, Toolmaking Technology Alan Leroy Stover, Centre Hall, Machinist General Jeremy M. Stover, Centre Hall, Architectural Technology John Patrick Stover, Boothwyn, Automotive Technology Management Sara Ann Street, Watsontown, Landscape/Nursery Technology Benjamin L. Strine, York, Computer-Aided Drafting Technology Victoria Lynn Stryker, Montoursville, Business Management Deidre K. Stutzman, Valley View, Dietary Manager Technology Steven James Surman, Honesdale, Mass Media Communication Christopher J. Suzadail, Summit Hill, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Ryan Matthew Swartz, Laureldale, Electrical Occupations Sandra Lee Swartz, Jersey Shore, Nursing Kevin Richard Swineford, Middleburg, Diesel Technology Christopher Brian Swoyer, Schwenksville, Computer-Aided Drafting Technology [ Back to Top]

Charles Edward Tabb III, Mifflintown, Civil Engineering Technology Matthew R. Talamo, Oswego, Business Management Ryan Thomas Tallman, Honesdale, Building Construction Technology-Masonry David A. Tandarich, Coatesville, Electronics Technology-Communications/Fiber Optics Todd Aaron Tanner, Danville, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Carl R. Tarwacki, Keansburg, Automotive Technology Curtis Stewart Taylor, Hummelstown, Automotive Technology Mark L. Taylor, Morgantown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Rebecca Ann Taylor, Montoursville, Early Childhood Education Kevin Albert Tedesco, Ridgefield, Business Management Rachel Catherine Ten Eyck, Danville, Graphic Design Jeremy Ryan Tenio, Clarks Summit, Residential Construction Technology and Management Isaac Richard Thielman, Beaver, Aviation Maintenance Technology Ryan William Thoman, York, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Bridget A. Thomas, Shamokin, Dental Hygiene Denise L. Thomas, Montoursville, Nursing Joshua Thomas, Williamsport, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Adam Ambrose Thompson, Trout Run, Culinary Arts Technology Mandy E. Thompson, Bellefonte, Office Information Technology-Medical Office Information Sarah Ashley Tietbohl, York, Floral Design/Interior Plantscape Thomas C. Tigue, Hawley, Business Administration-Small Business and Entrepreneurship Mark Andrew Todd, Spring City, Landscape/Nursery Technology Forrest Jason Tolley, Elverson, Construction Management Jacob R. Tomlinson, Wellsboro, Forest Technology Janice V. Tran, Long Valley, Business Administration-Marketing Janice V. Tran, Long Valley, Business Administration-Management Information Systems Benjamin D. Trask, Smethport, Building Construction Technology Heather Marie Travelet, Landisville, Dental Hygiene-Health Policy and Administration Brian D. Tretter, Bloomsburg, Building Construction Technology Tyler Landon Truitt, New Bethlehem, Surveying Technology Tyler Landon Truitt, New Bethlehem, Civil Engineering Technology Joseph R. Turano, Hockessin, Building Construction Technology Matthew LeRoy Tuttle, Greene, Forest Technology [ Back to Top]

Heather Ann Umpstead, Williamsport, Business Administration-Small Business and Entrepreneurship Justin E. Unterkofler, Mohrsville, Plastics and Polymer Technology Austin Mark Upright, Montoursville, Computer-Aided Drafting Technology Louis Robert Ursitz, McDonald, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Louis Robert Ursitz, McDonald, Plumbing [ Back to Top]

Glenn E. Van Arkel, Pine City, N.Y., Toolmaking Technology Gretchen Elizabeth VanBrakle, Hershey, Residential Construction Technology and Management Lauren Bovee Vanderlin, Montoursville, Nursing Debra Lynn Vanemon, Williamsport, Floral Design/Interior Plantscape Jennifer Lee Vastine, Danville, Forest Technology Paul Edward Vavra, Williamsport, Nurse/Health Care Paralegal Studies Lauren Marie Vitolins, Cogan Station, Business Administration-Management John Michael Vitovsky, Waymart, Architectural Technology Abigail Lucinda Voltz, North East, Broadcast Communications Nicole L. Vonada, Williamsport, Graphic Communications Technology [ Back to Top]

Lois V. Wachter, South Williamsport, Business Administration Chad Edward Wagner, Oil City, Electronics Engineering Technology Joann Hollie Wagner, Bloomsburg, Floral Design/Interior Plantscape Lindsey Dawn Wagner, Linden, Dental Hygiene Adam N. Waigand, Cranberry Township, Building Construction Technology Loragene Christine Walker, Bernville, Applied Health Studies Daron Haven Wallace, Philadelphia, Computer-Aided Drafting Technology Daron Haven Wallace, Philadelphia, Computer-Aided Product and Systems Design Helen Marie Walsh, Williamsport, Mass Media Communication Tristan Daniel Joseph Walsh, Middletown, Collision Repair Technology Danielle Susan Warne, Williamsport, Applied Health Studies-Occupational Therapy Assistant Matthew Clarence Warren, Mansfield, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Emily J. Weaver, Ephrata, Technology Management Sarah Lynn Weber, Emmaus, Nursing Derek Allen Weeks, Floyd, Welding and Fabrication Engineering Technology Corey Matthew Weems, Williamsport, Toolmaking Technology Jenna Lynn Wegielski, Carmel, Dental Hygiene Elva Mae Welch, Linden, Advertising Art Philip B. Weller, Huntingdon, Architectural Technology Michael Joseph Allen Welteroth, Montgomery, Mass Media Communication Dane M. Wence, Hamilton, Automotive Technology Joshua W. Wentzell, Pilesgrove, Collision Repair Technology John C. Wenzel, Williamsport, Computer Information Technology-Internetworking Application Development Allison Jean Werner, Winfield, Dental Hygiene Alan J. Wertz, Danville, Automated Manufacturing Technology Stacy D. Wheeler, Ulster, Early Childhood Education James G. White, Georgetown, Electrical Technology James G. White, Georgetown, Electromechanical Maintenance Technology Jason Colt White, Mount Airy, Diesel Technology Jillian Marie Whitman, Danville, Advertising Art Adam L. Wian, Rebersburg, Electrical Technology William Richard Wiedenheft, Edinboro, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Scott C. Wieder, Lewisburg, Individual Studies Ruth M. Wiest, New Columbia, Computer Information Systems-Programming and Database Processing Brian Scott Wilcox, Wellsboro, Environmental Technology Management Lonnie Lee Wilcox, Williamsport, Graphic Communications Technology Jeffrey S. Williams, Riverside, Building Construction Technology Klaus Neubrand Williams, Lemont Oro, Landscape/Nursery Technology Samuel S. Williams III, Williamsport, Broadcast Communications Samuel S. Williams III, Williamsport, Mass Communications Michael Anthony Willow, Mifflinburg, Residential Construction Technology and Management Andean A. Wills, Harrisburg, Nursing Jeffrey L. Wilson, South Williamsport, Plastics and Polymer Engineering Technology Jerry Lynn Wilson, Tyrone, Civil Engineering Technology Justin M. Wilson, Chalk Hill, Electronics Engineering Technology Steven Albert Wilson, Montoursville, Applied Health Studies Michael Andrew Wonders, Newville, Construction Management Walter J. Wood, Boyertown, Computer Information Technology-Data Communications and Networking Christopher Dale Woomer, Tyrone, Heavy Construction Equipment Technology-Operator Lashelle Elaine Wright, Bellefonte, Applied Health Studies Lashelle Elaine Wright, Bellefonte, Applied Health Studies Ryan Todd Wright, State College, Landscape/Nursery Technology [ Back to Top]

Leslie C. Yeagle, Cogan Station, Business Administration Yon Chon Yi, Harrisburg, Aviation Maintenance Technology Zach Ryan Yiengst, Richland, Electrical Occupations Dennis M. Yingling Jr., Jersey Shore, Technical and Professional Communication Dustin A. Yocom, Morgantown, Building Automation Technology Michelle L. Yocum, Port Trevorton, Business Management Amy Ellen Yoder, Montoursville, Business Administration-Management Hollie A. Yoder, Selinsgrove, Nursing Andrea Pearl Yohe, Salladasburg, Legal Assistant/Paralegal Studies Brandon Michael Yost, Lock Haven, Environmental Technology Joshua M. Yost, Cochranton, Collision Repair Technology Adam H. Young, Erie, Building Construction Technology-Masonry Nicole Danielle Young, Williamsport, Nursing Christopher Youngster, Tannersville, Architectural Technology [ Back to Top ]

Joshua C. Zentner, State College, Building Construction Technology Robert Christopher Zerbe, York, Plastics and Polymer Engineering Technology Robert Christopher Zerbe, York, Technology Management Andrea Lynn Zimmerman, Ringtown, Graphic Design Craig A. Zimmerman, Sunbury, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Steven Zomerfeld III, Courtdale, Construction Carpentry Samuel H. Zorn, Berlin, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Related Stories

Students
Right place, right time
Read more
Recently awarded $5,000 scholarships from the Pennsylvania Landscape and Nursery Association Foundation are (from left) Pennsylvania College of Technology students Nick Bianchi, of Archbald; Rebecca Cornish, of Lewisburg; and Erick V. Kennedy, of Williamsport. (Photo by Carl J. Bower Jr.) Students
Green industry group honors three Penn College students
Read more