Skip to main content
Main Penn College Website

Introducing Penn College’s Class of ’20, spring edition


The Registrar’s Office has released Pennsylvania College of Technology’s roster of Spring 2020 graduates.

Commencement ceremonies were held Aug. 7-9 on campus to celebrate Spring 2020 and Summer 2020 grads.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Spring 2020 dean’s list

Tateana Alama Abdullah, Mill Hall, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Mason Edward Aber, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Mason Edward Aber, Bellefonte, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Mason Edward Aber, Bellefonte, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Shanna Nicole Abernatha, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Brieana Kirsten Ade, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Cory Allen Aldinger, Pennsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jordan C. Allen, Lawrenceville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Travis Matthew Allen, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Summa Cum Laude
Travis Matthew Allen, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Hunter B. Allison, Alum Bank, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
James Alpaugh, Dover, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Sidney Swayze Alpaugh V, Muncy, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Mohanad Talal Al Quraish, Safwa, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Nursing
Alan Alvarez-Chavez, Spring Grove, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Molly Anne Amato, Levittown, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Nichol Eileen Ammerman, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Guzel S. Androvette, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Eric L. Anstadt, Mifflinburg, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Summa Cum Laude
Gianna Marie Arena, Feasterville Trevose, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Jack Christopher Arthur, Brookeville, Md., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Alexis Ivy Ashby, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration, Magna Cum Laude
Elizabeth K. Asher, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Malachi J. Atkinson, Williamsport, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Thorin J. Atkinson, Forest City, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Alisha Kyoung Ayers, Spotsylvania, Va., Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors

David C. Bacon, Philipsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Jacklyn Rae Bahr, Dushore, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Logan Merrill Baker, New Columbia, Associate of Applied Science, Business Management
Pearson Balfe, Earlton, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Taylor Marie Barrett, Rome, Bachelor of Science, Applied Management
Spencer W. Bartron, Camden Wyoming, Del., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Deanna L. Battis, Warminster, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Tyler S. Batzel, Huntingdon, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Benjamin Oliver Bauman, Moscow, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Ned W. Baumbach III, Elizabethtown, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Kathleen S. Baumer, Lebanon, Bachelor of Science, Health Information Management
Benjamin A. Bean, Bradford, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Benjamin A. Bean, Bradford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Clay R. Beaston, Thompsontown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Amber Nichole Beaver, Allenwood, Associate of Applied Science, Nursing
Jonathan M. Becker, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Tyler M. Becker, Dover, Bachelor of Science, Applied Innovation
Hayden Nicholas Beiter, Cogan Station, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Patrick Joseph Belanger Jr., State College, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Cale T. Benard, Willow Street, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Courtney P. Bender, Lewistown, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Emily Kathryn Bender, Beavertown, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Austin C. Benham, Camp Hill, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Scott Francis Bennardi, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Scott Francis Bennardi, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Timothy S. Bennett, Mount Holly Springs, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Brendan Scott Beppel, Collegeville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Domenick Michael Berarducci, West Newton, Bachelor of Science, Construction Management
Cullen Scott Berfield, Jersey Shore, Bachelor of Science, Industrial Design
Cullen Scott Berfield, Jersey Shore, Certificate, Applied Innovation Leadership
Jake Edward Bergen, Hopewell, N.J., Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Joshua A. Berger, Hughesville, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Cale A. Berry, Muncy, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Daniel P. Bert, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jonathan Walton Best, Downingtown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Ross B. Betts, Warren, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Benjamin Mark Bienert, Bellefonte, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Jace Matthew Bieser, Westfield, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kenneth Andrew Bitner, New Columbia, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Garren H. Black, Shinglehouse, Associate of Applied Science, Forest Technology
Robert B. Black, Whitefish, Mont., Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Charles A. Blake, West Chester, Bachelor of Science, Graphic Design
Janett Blanco, Gettysburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Luke Jonas Blankenhorn, Pine Grove, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Erin Mary Bleacher, Mohnton, Bachelor of Science, Applied Human Services, Magna Cum Laude
Aaron J. Bobber, Elysburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Stanley Lawrence Bohenek, Bloomsburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Barry Alan Bolt Jr., Lincoln University, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Gregory Richard Bolton, Basking Ridge, N.J., Bachelor of Science, Construction Management
Tara Nicole Bomberger, Akron, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Chad Michael Bomboy, Unityville, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, High Honors
Evan Neal Bond, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Danielle Rea Bonis, Norwalk, Conn., Associate of Applied Science, Architectural Technology
Danielle Rea Bonis, Norwalk, Conn., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Brandon James Boughton, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Hannah R. Boughton, Howard, Bachelor of Science, Applied Human Services, Summa Cum Laude
Braden M. Bower, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Braden M. Bower, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Magna Cum Laude
Sadie Christine Bower, Lewisberry, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Brett Russell Bowersox, Sunbury, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Brendan Alan Bowman, Cogan Station, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
John D. Bowman IV, Canton, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Romoi R. Boyd, Lock Haven, Certificate, Collision Repair Technician
Betty J. Boyden, Wellsboro, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Krista Louise Boyer, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew John Boyer, Lock Haven, Associate of Applied Science, Forest Technology
Hunter J. Brady, State College, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Rachel Marie Brady, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Bryan A. Brennan, Milton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Brittany A. Breon, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Monica M. Bressler, Hughesville, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
Sydney Elizabeth Brewer, Ogden, Kan., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
James S. Briel, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Danielle M. Brion, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Eric Vaughn Britner, Hagerstown, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jade Louise Brokaw, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Michael James Brooks, White Haven, Associate of Applied Science, Nursing
Brandon R. Brown, Wyalusing, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Highest Honors
Jacquelynne D. Brown, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Nicholas R. Brown, Poplar Grove, Ill., Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Sydney J. Brown, Leesport, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Tracey B. Brown, Wyalusing, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jacob A. Brownlee, Claysville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Jessica R. Brownsberger, Lititz, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Joseph L. Brubaker, Port Trevorton, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Sarah U. Brumbaugh, Altoona, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Dustin Buchanan, Shinglehouse, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Brandon Alec Buchart, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Welding Technology
Amber F. Buck, Clementon, N.J., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Matthew R. Buck, Montoursville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Eric James Budd, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Eric James Budd, Williamsport, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Magna Cum Laude
Amelia Ann Buffington, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Wyatt F. Bunnell, Honesdale, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Caleb Matthew Burk, Sunbury, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Kaylee N. Burk, Collegeville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Kaylee N. Burk, Collegeville, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Tucker L. Burner, Moscow, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Noah W. Burns, Mifflintown, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Stephanie Louise Burtner, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Steven I. Buten, Newtown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jacob T. Butler, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joseph Christopher Byrnes, Norristown, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, High Honors

Salvador Cabrera Jr., Lilly, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Andrew M. Caccese, Reading, Bachelor of Science, Graphic Design
Sayer M. Campbell, Norristown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Sydney M. Camut, Shippensburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Sawyer Ray Cannon, Curwensville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Robert A. Carey, Boyertown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
David S. Carlson, Elizabethtown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Joshua B. Carson, Jersey Shore, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Christopher J. Carvell, Manheim, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Michael R. Casciola, State College, Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
Ian Graham Caswell, Schwenksville, Bachelor of Science, Applied Management
Alanis A. Cervantes, Elizabethtown, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Shane Anthony Cessna, Apollo, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Shane Anthony Cessna, Apollo, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Calvin D. Chambers, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Noah C. Chambers, Clarence, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Parker A. Chase, Preston Hollow, N.Y., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Brett A. Chivari, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Brett A. Chivari, Mifflinburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Brock M. Chronister, Gardners, Certificate, Diesel Technician
Abigail Stacy Ciarlone, Coatesville, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Caleb Donovan Clark, Freeport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Megan Renae Clark, Alexandria, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Rachal D. Clark, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Danielle M. Clawson, Indiana, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Sharon J. Clees, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Ryan P. Cleffi, Cape May Court House, N.J., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Keowa A. Clemens, York, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Skyler Michael Cline, Erin, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Arthur Scott Cohan, Dingmans Ferry, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Joseph S. Colangelo, Coal Township, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Joseph S. Colangelo, Coal Township, Bachelor of Science, Building Automation Technology: Mechatronics Engineering Technology Concentration, Cum Laude
Morgan A. Coleman, Woolrich, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Valeria Anghely Collazo-Cortes, York, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Jacob R. Comello, Blandon, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Emily K. Conklin, Port Allegany, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kerianne Connelly, Feasterville Trevose, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Logan Joseph Connolly, Sheffield, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Ryan Cooley, Towanda, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Reed C. Corby, Tunkhannock, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Riley C. Cotner, Muncy, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Nicolo Mariano Cottone, Hazleton, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Levi Ryan Cramer, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Courtney L. Crawford, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jared Cole Crawford, Derry, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Mayra A. Crawford, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Samantha Morgan Crawford, Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Trevor J. Crawford, Hummelstown, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Samantha E. Criswell, New Columbia, Bachelor of Science, Applied Human Services
Aaron M. Cummings, Mountville, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Ethan P. Cummings, Lewisberry, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Casey Alexander Curtin, Berwick, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Anthony J. Cushion, Tyrone, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology

Tyler R. D’Alesandro, Klingerstown, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Anthony J. D’Innocenzio, Hackettstown, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Elizabeth Marie Dailey, Milton, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
James Patrick Dailey, Williamsport, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Giovanna M. Daniele, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services and Restorative Justice
Cody Daniels, Harrisburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Jakob M. Daniels, Centre Hall, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Pavel Dariychuk, Leola, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Samuel N. Darley, Millersville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Grace N. Daubert, Pine Grove, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Highest Honors
Rebecca A. Davies, Township of Washington, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Daniel M. Davis, Curwensville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Justin Michael DeGennaro, Altoona, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Robert A. DeLong, Fleetwood, Bachelor of Science, Construction Management
Nathan Robert Deeghan, Canton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Anthony M. Deitrick, Troy, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Garrett A. Demkovitz, Kunkletown, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Tayla Elizabeth Derr, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jordan D. Derrick, Mildred, Bachelor of Science, Accounting
Joseph F. DiBucci, Glenshaw, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, High Honors
Joseph F. DiBucci, Glenshaw, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Magna Cum Laude
Richard Anthony DiCarlo, Newfoundland, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Madison Lynn DiPasquale, Pipersville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ryan Michael DiRienzo, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Mohamed Saliou Diallo, Philadelphia, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Janelle Renee Dick, Petersburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Vanessa Marie Dick, Roaring Spring, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Cole Michael Dietterick, Berwick, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Colton M. Diggs, Glenside, Associate of Applied Science, Business Management
Colton M. Diggs, Glenside, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Caleb Richard Diltz, Shickshinny, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Forrest Wright Diltz, Benton, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
James C. Dincher, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Riley W. Dinn, Doylestown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ian Neal Donovan, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brant V. Dornisch, St. Marys, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Gregory Gordon Dorsch, Mount Airy, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Kevin J. Dougherty, Weatherly, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Owen R. Dougherty, Allison Park, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Owen R. Dougherty, Allison Park, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Rachel Nickole Draper, Gillett, Associate of Applied Science, Nursing
Derek Timothy Dreps, Liberty, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors
Jenna L. Drumm, Sunbury, Bachelor of Science, Nursing
Andrew R. Dubbs, Julian, Associate of Applied Science, Forest Technology
Colton A. Dube, Milford, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Caleb P. Duclos, Patton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Jessica Michelle Duke, Allentown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Lindsay Dunkelberger, Centre Hall, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Alesha A. Dunlap, Worthington, Bachelor of Science, Applied Management
Kaylin M. Dunmire, York Haven, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Joel B. Dunn, Montoursville, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Bradley W. Durnall, Downingtown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Zane Gamble Dutton, Blanchard, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Jeremiah Paul Dyer, State College, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, High Honors

John L. Eamigh V, Woodland, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
John L. Eamigh V, Woodland, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Isaiah Thomas Ebersole, Lebanon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Adam Currie Ecker, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Mackenzie Jo Edinger, James City, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kyle Orion Elliott, Mansfield, Certificate, Electrical Occupations, Distinction
Richard T. Elliott, Frackville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Zoe Olivia Ellis, Elmira, N.Y., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Brianna E. Emery, Danville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Alex Joseph Emmert, St. Marys, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Jacob M. Endy, Pottstown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jaxson D. Engelman, Muncy, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Kennedy Leigh Englert, Williamsport, Associate of Arts, Studio Arts, Honors
Kennedy Leigh Englert, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Kyle Nevin Erdly, Watsontown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Marcus Ethan Ernst, Fleetwood, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
George Estfanous, Ephrata, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Andrew Albert Evick, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Andrew Albert Evick, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Darla Sue Evock, Trout Run, Associate of Applied Science, Nursing, Honors

Brett A. Faiola, Murrysville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Margaret Madeline Falco, Montoursville, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Kristian Robert Falcon, Southampton, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Kristian Robert Falcon, Southampton, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Rutger Aaron Falcon, Southampton, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Emily R. Fallen, Blue Bell, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Vincent Dominic Fanelli, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Khalifah Anas Faradin, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Natali J. Fargus, Lock Haven, Bachelor of Science, Accounting, Magna Cum Laude
Robert D. Farley II, Towanda, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Logan Ryan Farnell, Albrightsville, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Kali May Farnsworth, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Jack H. Farrar, Union Dale, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Joseph John Fasti, New Hope, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Matthew R. Favinger, Pottstown, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Nicholas S. Felter, Lancaster, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
David E. Ferg, New Milford, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Camren J. Ferrara, Lock Haven, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Riley Alexander Ferro, Berwick, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Jake Ryan Fetterman, Hazleton, Certificate, Welding
Hunter J. Finnegan, New Enterprise, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Andrew R. Finnel, Philadelphia, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, High Honors
Emanuel H. Finnerty, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Aaron S. Fiscus, Kane, Associate of Applied Science, Forest Technology
Joel Ryan Fisher, Linden, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Shane D. Fleming, St. Thomas, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrew J. Flynn, Easton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Chase C. Forry, Phoenixville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
David T. Fox, Coburn, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Magna Cum Laude
Emmett Blaine Fox, Duncannon, Bachelor of Science, Applied Management
Seth M. Freed, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Timothy M. Frey, Blandon, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Ethan Roy Fritz, Bloomsburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Kiara Danielle Fry, Montgomery, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Jacob Blair Fuller, Mifflinburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Jonas Bradley Fuller, Springville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude

Jesse J. Gadd, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Dustin Joseph Gademsey, Torrance, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Patrick Carr Gaffney, Plymouth Meeting, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
Russel C. Gait, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Gabrielle Alyssa Gallagher, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Sean E. Gallagher, Abington, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Cole Everett Gamber, Elizabethtown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Gustin G. Gariano, Mountain Top, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Justin M. Garofalo, Stockholm, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Dylan Patrick Garr, Doylestown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Kody L. Garvick, Westminster, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
Carson Paul Garvis, Taneytown, Md., Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
Kailey Elizabeth Gaw, Herndon, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Ashley Lynn Geist, Huntingdon, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Bailey E. George, Lewes, Del., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Summa Cum Laude
Daniel M. Gerard, Doylestown, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Daniel M. Gerard, Doylestown, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, Honors
Colin E. Gessner, Lewisburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Christian James Ginsberg, Old Greenwich, Conn., Associate of Applied Science, Welding Technology
Hunter Colton Girardin, North Franklin, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Elena L. Girio, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
John P. Goetze, Lebanon, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Sean Carlos Ortiz-Golden, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Hailey N. Gombert, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Jacob R. Gould, Stuart, Fla., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Derick Stephen Clark Gower, Sunbury, Bachelor of Science, Construction Management
Rebecca L. Grant, Tioga, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Zoey Jenae Graybill, McAlisterville, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
Cheyenne N. Greene, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jo E. Gregory, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Makenzie Lynn Grenoble, Linden, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Christopher J. Grimmer, Glenmoore, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Leonard K. Griswell, Williamsport, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Andrew T. Groninger, Northumberland, Associate of Applied Science, Surveying Technology
James T. Gross, North Wales, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Elizabeth Marie Guerrisky, Bristol, Tenn., Bachelor of Science, Applied Health Studies
Zachary L. Guessford, York, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Michael Guirguis, Bayonne, N.J., Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Michael Guirguis, Bayonne, N.J., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Joseph V. Gullace, Livingston, N.J., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Maximilian J. Gullace, Rochester, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology
Hunter Scott Guyer, Fayetteville, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis

Colby Wren Haas, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Alex J. Hackenberg, Middleburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Shane Edward Hacker, Tuscarora, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Shane Edward Hacker, Tuscarora, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Jeremy S. Hackett, Bloomsburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Rebecca M. Hadfield, Coal Township, Associate of Applied Science, Nursing
Heather Lynn Hadlock, Athens, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Alexander M. Hadorn, Greentown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Jake Dylan Haeseler, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
John Alexander Hagepanos, Parkville, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Michael N. Hagerstrom, Lancaster, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Cutter Michael Hall, Erie, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Meghan Elizabeth Haltenhoff, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Andrew Carl Hamilton, Meadville, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
John W. Hammeke, Jenkintown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Luke M. Hanford, Loganton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Abanoub Emad Hanna, Columbia, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Lindsay E. Hanna, Danville, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Nicholas M. Hanson, Bernville, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, Honors
Dominque Nicole Hardy, Muncy, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Marcie M. Harman, Nescopeck, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Highest Honors
Anthony Bernard Harris, Reading, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Derrick J. Harris, Tyrone, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Jacob D. Harris, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Kavin L. Hartman, Northumberland, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Candence M. Harvey, Cogan Station, Associate of Applied Science, Human Services and Restorative Justice
Tina M. Harvey, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Alexis B. Hassinger, Bellefonte, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Honors
Casey Lynn Hawley, Towanda, Associate of Applied Science, Accounting
Wyatt Charles Hax, Thomasville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Honors
Alexander Michael Hay, Fairhope, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Matthew Michael Heaps, Schwenksville, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Jacob Stewart Hebel, Stewartstown, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
James Joseph Heft, Montrose, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Matthew Eugene Heller, Nicholson, Associate of Applied Arts, Advertising Art, Honors
Matthew Eugene Heller, Nicholson, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Christian E. Hellriegel, Barto, Associate of Applied Science, Forest Technology
Rebecca Lynn Helminiak, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Tyler L. Hendricks, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Tyler L. Hendricks, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Jonathan R. Hendrickson, Cowansville, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Aaron C. Henne, Bernville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Gerald J. Henry, Abington, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Seth Robert Henry, Wernersville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Lauren J. Hepner, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing
Jarrett William Herbst, Green Lane, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Alexis E. Heritage, New Castle, Del., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Morgan B. Heritage, New Castle, Del., Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Victoria R. Herman, Sunbury, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Zachary David Herman, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
William Aaron Herron, Gillett, Bachelor of Science, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Daryn B. Hess, Benton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Keara Monae Hess, Milton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Kelly Anne Hicks, Auburn, N.Y., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Trevor J. Hicks, Oil City, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Gregory Charles Hidlay, Catawissa, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Jillian Christine Hiestand, Marietta, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Kaylei L. Hildebrandt, St. Leonard, Md., Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Jared T. Hileman, Hollidaysburg, Bachelor of Science, Construction Management
Terrance C. Hillman, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Elizabeth Lester Hilton, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing
Nicholas A. Hilton, Malvern, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Andrew W. Hiorth, Parkville, Md., Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Trevor R. Hirsch, Willow Grove, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Matthew M. Hober, Basking Ridge, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Rachael M. Hockenbroch, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Ashley J. Hoffer, Manheim, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Highest Honors
Kevin M. Hoffman, Manasquan, N.J., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Kevin M. Hoffman, Manasquan, N.J., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Zachary John Hoffman, Honesdale, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Mitchell Atlee Hoffmaster, Elizabethtown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Christopher Dale Hogan, Halifax, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Nathan D. Holt, Shippensburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Luke J. Hook, Orangeville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Matthew D. Hooper, Bow, N.H., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Austin Troy Hoover, Quakertown, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Savannah Rae Hoover, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Savannah Rae Hoover, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Savannah Rae Hoover, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Magna Cum Laude
Nicholas A. Hornberger, Middleburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Noah James Hornberger, Lewisburg, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Noah James Hornberger, Lewisburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Michael B. Hoschar, Spring Grove, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brandon Tyler Hostetlar, Austin, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Cayden S. Howell, Orangeville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Jacob C. Hudock, Berwick, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
Brett M. Hughes, Tunkhannock, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Cory J. Hughes, Nanticoke, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Alexis R. Inch, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Richard Michael Ingersoll Jr., Wayne, Bachelor of Science, Building Automation Technology

Clark W. Jackson, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Norbert Jankowski, Mount Pocono, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Hayden Grey Jennings, Red Lion, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Architectural Technology Concentration
Rachel Elizabeth Jodun, Lock Haven, Bachelor of Science, Applied Human Services
Madison Hope Johnson, Brookville, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Matthew E. Johnson Jr., Curwensville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
William Munro Johnson, Glen Mills, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Kevin Michael Johnson-Bates, Williamsport, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Brayden Tyler Johnston, Shamokin, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brock Alexander Jones, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Leonard Jones, Hebron, Ind., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Leonard Jones, Hebron, Ind., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Lindsay Brooke Jones, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Matthew A. Jones, Sellersville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Matthew A. Jones, Sellersville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Kelvin Michael Joseph, Effort, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Kelvin Michael Joseph, Effort, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Jordyn Marie-Lynn Kahler, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Noah Robert Kalp, Berlin, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Karley Nikole Kaster, McClure, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Gurwinder Kaur, Bethlehem, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Kyle R. Keegan, Fairfield, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
Kayla Berlin Keen, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Forrest Harrison Keesler, Middletown, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, High Honors
Joshua T. Keil, White Haven, Associate of Applied Science, Nursing
Jared Carson Keim, Chambersburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Taylor Keiper, Archbald, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Rachel Kathryn Keiter, Dornsife, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Misha L. Kelbatyrov, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Hannah Mae Keller, Reinholds, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Morgan Lynn Keller, South Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services
Tyler H. Kelley, Harrisburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Robert P. Kerestes III, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Construction Management
Darien J. Ketterer, Cranberry Township, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Dragana Kezic, Harrisburg, Associate of Applied Science, Nursing
Sadie E. Kielwein, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Jenna F. Kile, Lewistown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Drew C. Kilhoffer, Wilcox, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Areum Kim, North Potomac, Md., Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jason K. Kim, Levittown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Blair L. King, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing
Stanley C. Kinzinger, Fallston, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Seth A. Kirkman, Export, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Keegan James Kisner, Monroeton, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Rachel Nicole Kita, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
Evan J. Klinger, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Evan J. Klinger, Bloomsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Zachary Allen Knable, Mount Union, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jacob P. Knol, Annville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Daniel W. Koch, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Daniel W. Koch, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
Steven T. Kochenderfer, Yeagertown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Raymond Edward Konikowski Jr., Riverton, Conn., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Tesia Koontz, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Kaylie Nicole Kopyscianski, Milton, Bachelor of Science, Health Information Management
Matthew C. Korcynski, Mahwah, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Alexa Marie Korinchak, Hellertown, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Alexa Marie Korinchak, Hellertown, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Adam J. Korona, Reedsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Adam J. Korona, Reedsville, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, Honors
Adam J. Korona, Reedsville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Kolden Dennis Kosmer, Dornsife, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
Alexander J. Kosylo, Pittsburgh, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Brooke Cirsten Krall, Liberty, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Shawn M. Kramer, New Ringgold, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Bridget Annamarie Kranz, Patton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Zachary James Kravitz, Berwyn, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Kimberly M. Kreamer, Trout Run, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Joseph Henry Kronmaier, Manville, N.J., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Lucas E. Krug, Ringwood, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kevin William Kruk, Scranton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Trevor C. Kulynych, Hummelstown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Nathon Donald Kurtz, Winfield, Associate of Applied Science, Architectural Technology

Gloria Denise Laird, Jersey Shore, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Bruce Landean, Herndon, Va., Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Hunter M. Landis, Middletown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Hunter M. Landis, Middletown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
John Thomas Lang, Mercer, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nicole R. Lang, Temple, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Chance Michael Lantz, Troy, Bachelor of Science, Applied Management
Isabella Limerick Laplume, Marshfield, Mass., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Nathan Gurnee Larrison, Westfield, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
John Otto Larson, Wellsboro, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Highest Honors
Hunter David Latranyi, Danville, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Amy L. Lautsbaugh, Enola, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Tyler Wayne Lauver, Mifflinburg, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Nathan J. Lavallee, Loganton, Bachelor of Science, Building Automation Technology: Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology Concentration, Summa Cum Laude
Rebecca L. Law, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Nursing
Christian Jordan Lee, Langhorne, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Adam L. Leitzel, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Drake Riley Ray Lenker, Gratz, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Ethan Pierce Lerner, Southampton, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Andrew Luciano Lesher, Hershey, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Andrew Luciano Lesher, Hershey, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Alexander J. Lewis, Quakertown, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Payton M. Lewis, Ulster, Associate of Applied Science, Welding Technology
Sarah Rose Maria Lewis, Hughesville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Griffin Jerome Leyden, Narberth, Associate of Applied Science, Individual Studies
Levi G. Lilley, Montoursville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Kolin Robert Limburg, Fairless Hills, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Michael Paul Lindsay, Northumberland, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Michael Paul Lindsay, Northumberland, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Gavin P. Link, Gallitzin, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kyle Brandon Linscott, Williamsport, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Matthew Joseph Liotta, Franklin, Bachelor of Science, Applied Management
Austin Scott Little, Bechtelsville, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Cee Lo, Denver, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
Trevor M. Lobaugh, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Ryan C. Lockman, White Salmon, Wash., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Mariah Elizabeth Lombardi, Waymart, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Meredith Aubry Long, Trevorton, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Garrett Edward Lozano, Muncy, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Stephen Nicholas Luksic, Bernville, Associate of Applied Science, Nursing
Bradley Keith Lutz, Nescopeck, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors
Nathaniel H. Lyon, Fredericksburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Kyle P. Lyons, Doylestown, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis

Riley Mahl, Easton, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Kylie Rae Mahoney, Ridgway, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Angela Grace Maneval, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Zachery T. Mangan, Manheim, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Angela Danielle Mann, Montoursville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Dylan M. Marketta, Duncansville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Emalie Marie Marnati, Canton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Drew James Marsh, Marble, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Drew James Marsh, Marble, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, High Honors
Ashley Victoria Martin, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing
Brianna Nicole Martin, Granville Summit, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Summa Cum Laude
Ryan Allen Masden, Montoursville, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Heath Scott Gray Mason, West Grove, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Casey S. May, McKean, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Laura P. McCarthy, Wilkes-Barre, Associate of Applied Science, Forest Technology
Silas G. McCarty, Wyalusing, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Morgan P. McCauley, Howard, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Sabrina R. McClintock, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Reagan Glenn McCoy, Lock Haven, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
David R. McCutcheon, Clarks Summit, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Shane Mark McEnnis, Lebanon, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Todd McFadden, Wilkes-Barre, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Megan Ann McGinn, Sellersville, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Michael A. McJunkin, Muncy, Associate of Arts, Studio Arts
Kelsey Lynn McKenrick, Gilbertsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Nathan T. McKnight, McClure, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Nathan T. McKnight, McClure, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
Kaitlyn N. McMahon, Quarryville, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Sandy J. McNamara, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Sean P. McNamara, Lancaster, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Kyle James McPeek, Milton, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Tatyana Ellen Medina, Harrisburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Abigail Raye Mefferd, Boyertown, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Adam Stone Melcher, South Lyon, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Zachariah J. Mensinger, Berwick, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Highest Honors
John D. Merroth Jr., Selinsgrove, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
Alexandra E. Mertes, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Joseph Andrew Messineo, Ridgway, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
David S. Metry, Columbia, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Hutson O. Metzger, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Dylan J. Mezzetti, Philadelphia, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Michael Andrew Mikitish, Pittston, Associate of Applied Science, Surveying Technology, Honors
Lucas J. Miko, Portage, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Abigail Marie Miller, Liberty, Associate of Applied Science, Nursing
Adam Myles Miller, Lewisburg, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Summa Cum Laude
Andrew Robert Miller, Custer City, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
Cheyenne A. Miller, Bellefonte, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Ethan Mark Miller, Montoursville, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Summa Cum Laude
Joshua Allen Miller, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Kollin Miller, Bechtelsville, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis
Lindsey Renee Miller, West Milton, Associate of Applied Science, Nursing
Luke C. Miller, Grasonville, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Makayla Aaron Miller, Nottingham, Md., Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Terrance Michael Flanagan Miller, Mercersburg, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Christopher J. Milliken, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Myron David Milliken, Lewistown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
Jack Ryan Miner, Morrisville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Kaleb K. Minton, Schoharie, N.Y., Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Nathaniel J. Mitchell, Catawissa, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
Glen T. Molitoris, West Grove, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Joseph Carey Moore, Lock Haven, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Mike D. Moran, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Christian M. Morano, Quakertown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Cole Jackson Moriarty, Winston-Salem, N.C., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Samantha Jo Morningstar, Lewistown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
David M. Moroskie, Middleburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
John R. Morriss, Reading, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Austin Michael Moscariello, New Columbia, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management, Cum Laude
Allison M. Mosher, Tioga, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Gavin Paul Mowery, Cambridge, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Daniel J. Mowrer, Pottstown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Landon D. Mueller, Ottsville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Olivia Murgo, Hazlet, N.J., Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jordan Hunter Murray, Chambersburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Jordan Hunter Murray, Chambersburg, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Nicholas Robert Murray, Huntingdon, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Alaina M. Murren, Aspers, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Robert Joseph Muscella, Oxford, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology
Ethan J. Mutschler, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Ethan J. Mutschler, Mifflinburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Cum Laude
Maxwell T. Myers, Nicholson, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Maxwell T. Myers, Nicholson, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration

Tara D. Nash, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Sapphire Elizabeth Naugle, Jersey Shore, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Chad T. Neal, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Andrew Michael Nealen, Ebensburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Rylie Elizabeth Neece, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Cody Mitchell Nelson, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jonathan M. Nelson, Liberty, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
Michael Richard Nemshick IV, Weatherly, Bachelor of Science, Construction Management
Nicholas Joseph Neylon, Clover, S.C., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Joseph Phi Nguyen, Newtown, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Adam Michael Nicoletta, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Anthony Michael Niemeyer, Red Lion, Bachelor of Science, Graphic Design
Trevor J. North, Cambridge, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Harrison P. Norton, Columbia, Associate of Applied Science, Welding Technology
Christian Alan Novick, Hickory, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Zachary R. Nugent, Russell, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Zachary R. Nugent, Russell, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology

Brandy M. O’Conner, Mildred, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Anthony O’Koren III, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Ryan Daniel O’Neill, Honesdale, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Ryan Patrick O’Neill, Cogan Station, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Carter Dean Ohnmeiss, Muncy, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
Nichole R. Ohnmeiss, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Reece W. Orloski, Butler, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Gavin Michael Orr, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Gavin Michael Orr, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Gavin Michael Orr, Columbia Cross Roads, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Johnny Kekoa Ortiz-Grilho, West Mifflin, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Charles Paul Ott, West Babylon, N.Y., Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Charles Paul Ott, West Babylon, N.Y., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Eric Clayton Ott, Schwenksville, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Jarred D. Ott, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Christopher Ottolenghi, Media, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Joshua L. Oursler, Huntingtown, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Valarity C.M. Oxford, Muncy, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Aileni M. Oyler, York Haven, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude

Victoria C. Page, Jersey Shore, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration, Cum Laude
Matthew Austin Pape, Palmyra, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Austin D. Passmore, Punxsutawney, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Brandon J. Pavel, Philadelphia, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, High Honors
Maryam Pazooki Ghooheh, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Connor V. Peechatka, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Highest Honors
Regina Marie Peluzzo, Phoenixville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
Caleb Daniel Pence, Dysart, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Morgan H. Perry, Mohrsville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Samuel C. Perry, Palmyra, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Whitney N. Persun, Montgomery, Associate of Applied Science, Nursing
Alexandra Devon Petrizzi, Langhorne, Bachelor of Science, Graphic Design, Summa Cum Laude
Fred Joseph Petsche, Hawley, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
David A. Pfahler, Quakertown, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Chloe Marie Philippen, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Human Services
Tyler R. Phillips, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Andrew S. Pick, Watsontown, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Emma Kaitlyn Pingel, Beach Lake, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Noeiris C. Pliego, Reading, Bachelor of Science, Applied Management
Anna Y. Plokhova, State College, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Lucas S. Poche, Lewistown, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Katherine A. Pogorzelski, Easton, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Summa Cum Laude
J. Todd Poindexter, Belle Vernon, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Levi E. Pomeroy, Dillsburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Tyler J. Post, Randolph, N.J., Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jacob D Potter, Catawissa, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology, Cum Laude
Nolan Daniel Poust, New Oxford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Kailey Allyn Powell, McClure, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Joshua Thomas Prezkop, Hanover Township, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors
Hugo Armando Prieto, Coatesville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Shawn Ernest Pritiskutch, Orwigsburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jason Taylor Probert, Danville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Evan Michael Prough, Lock Haven, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, High Honors
Nicholas Pucilowski, Scranton, Bachelor of Science, Construction Management
Tyler Michael Putman, Hanover, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Highest Honors

Samari J. Quinones-Arroyo, Jonestown, Associate of Applied Science, Nursing, Honors

Ember D. Raleigh, McKees Rocks, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Allison H. Ranck, Watsontown, Bachelor of Science, Health Information Management
Danielle L. Rankin, Middleburg, Associate of Applied Science, Nursing
Olivia Eleanor Rankin, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing
Zachary T. Rath, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Rebekah E. Reamsnyder, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, High Honors
Jacob L. Reed, Littlestown, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Summa Cum Laude
Michael T. Reif, Felton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Benjamin Logue Reighard, Trout Run, Bachelor of Science, Construction Management
Katherine Rose Rellick, Latrobe, Bachelor of Science, Health Information Management
Crystal A. Remley, Benton, Associate of Applied Science, Nursing
Emily Nicole Renninger, East Greenville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
Benjiman Steven Reynolds, Kane, Associate of Applied Science, Welding Technology
Natalie J. Rhoades, Weedville, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Natalie J. Rhoades, Weedville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Jacob H. Richlin, Dushore, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Kalea M. Riddick, Philadelphia, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration, Cum Laude
Alyssa Marie Rieger, Telford, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Colton A. Riley, Danville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Colton A. Riley, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Hunter Rinn, Middletown, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Hunter Rinn, Middletown, N.J., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Ashley M. Ritter, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
Corey R. Roberts, Seven Valleys, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Thomas Daniel Roberts, Pittsburgh, Bachelor of Science, Construction Management
Cole M. Robinson, Howard, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Nicholas Alexander Roche, Westminster, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Ashley Marie Rockey, Bellefonte, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ashlie Nicole Rodgers, Elysburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Hannah Lois Rohan, Homestead, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Jeremy Rolley, Souderton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Brandon Joseph Romanowski, Dalton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Alex H. Romas, Collegeville, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Joseph C. Rose, Muncy, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
William S. Rose Jr., Abington, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Nicholas J. Rosenquist, Warren, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Brayden M. Ross, Williamsport, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Jerilyn Louise Ross, Canton, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Justin Matthew Roth, Hanover, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Mopar CAP Emphasis, Highest Honors
Jonathan Rotonda, Collegeville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Jonathan Rotonda, Collegeville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Dawson K. Ruch, Linden, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Margo Lynne Rudy, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Thomas Scott Runner, Elkridge, Md., Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Alex H. Russell, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
James J. Russell, Philadelphia, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Allyson Lynn Ruvolo, Newton, N.J., Bachelor of Science, Applied Human Services

Mark Daniel Saam, Pleasant Mount, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Nancy A. Saiers, Cogan Station, Bachelor of Science, Applied Human Services
William James Salvanish, Julian, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Michael Salzman, Jericho, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Service Sales and Marketing, Honors
Shawn Michael Sanabria, Glastonbury, Conn., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Deirdre L. Satterly, Shippensburg, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
Matthew Peter Sauer, Fleetwood, Bachelor of Science, Industrial Design, Cum Laude
Autumn L. Schabener, Reading, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Honors
Grant William Schaeffer, Ephrata, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Collin G. Schafer, Johnstown, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Michael C. Schelb, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Kyle Brooks Schimmel, York, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, Honors
Kyle Brooks Schimmel, York, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
Colin D. Schmouder, Liberty, Associate of Applied Science, Forest Technology
Travis J. Scholtz, New Kensington, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Travis J. Scholtz, New Kensington, Bachelor of Science, Applied Innovation, Cum Laude
Travis J. Scholtz, New Kensington, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Christopher J. Schreckengost, Cadogan, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Autumn Nicole Schreiber, St. Marys, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
Shelby Lynn Schreiber, St. Marys, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
Zachary J. Schuerch, Catawissa, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Zachary J. Schuerch, Catawissa, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jared Daniel Schultz, Coalport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Michael R. Schultz, Towanda, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Zachary Charles Schulze, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Jacob Michael Sekela, Douglassville, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Jacob Michael Sekela, Douglassville, Bachelor of Science, Applied Management
Jeffrey L. Sementelli, Mill Hall, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Matthew Alexander Semmel, Palmerton, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, Honors
Matthew Alexander Semmel, Palmerton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Andrew A. Sepp, Johnstown, Associate of Applied Science, Forest Technology
Charlie Sessa Jr., Harrisburg, Bachelor of Science, Construction Management
Cynthia Renee Setzer, Port Allegany, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Dakota Michael Shaffer, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
John E. Shaffer, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Leander Morgan Shaffer, Lewisburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
Travis W. Shaffer, Glenshaw, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, High Honors
Travis W. Shaffer, Glenshaw, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Cameron A. Shaner, Unityville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Katelyn Marie Shappell, Orwigsburg, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Dylan A. Sheha, Boyertown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Dylan A. Sheha, Boyertown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Joseph Francis Shelcusky, Saline, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kyle Frank Shema, Forest City, Associate of Applied Science, Welding Technology
Daniel Lee Sherman, Fayetteville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Joseph S. Sherman, State College, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
Dakota Wray Sherwood, McClure, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Philip M. Shipe, Johnsonburg, Associate of Applied Science, Welding Technology. High Honors
Trevor S. Shirk, Jonestown, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Cassie Noel Shook, Westport, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Summer Lynn Showers, Aspers, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, High Honors
Summer Lynn Showers, Aspers, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Madison Patricia Shrout, Petersburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Seth E. Shugarts, Brockway, Bachelor of Science, Construction Management
Jonathan M. Shultz, Jamestown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Jonathan M. Shultz, Jamestown, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Lindsay L. Shultz, Lock Haven, Bachelor of Science, Health Information Management
Nicholas James Sida, Johnstown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Jasmine E. Silver, Montoursville, Bachelor of Science, Accounting
Adrianna Louise Simon, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
Drew T. Simpson, Huntingdon, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Drew T. Simpson, Huntingdon, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
B. Cole Slavitt, Livingston, N.J., Bachelor of Science, Applied Management
Mary K. Slipe, Bushkill, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Jonathan Ryan A. Sloan, Sugar Land, Texas, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Savanna F. Slough, Williamstown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
John Ryan Smigley, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Cum Laude
Derek Scott Smith, Port Matilda, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Jacob A. Smith, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Ford ASSET Emphasis, Honors
Marina A. Smith, Lewisburg, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Nicholas Ryan Smith, Doylestown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Megan M. Snyder, Trout Run, Associate of Applied Science, Business Management
Michael Alan Snyder, Parkesburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Samantha L. Solack, Wyoming, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
Justin R. Somers, Lock Haven, Associated of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Nicolas Wayne Soracco, Oakwood, Ga., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Highest Honors
Theron S. Sorgen, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology, High Honors
Dominic Soricelli, Williamstown, Certificate, Collision Repair Technician
Victoria A. Sosar, Berwick, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration, Cum Laude
Cody M. Souders, Lititz, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Tanner A. Spangler, Beech Creek, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Kimberly Briana Sparks, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Jared C. Specht, Leck Kill, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Kaitlyn A. Specht, Mifflinburg, Bachelor of Science, Health Information Management
Paige Nicole Spicher, Belleville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Hugh B. Sprague III, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Sara Diane Stafford, West Chester, Associate of Applied Science, Welding Technology
William Joseph Stafford, Bensalem, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Justine Ajya Stage, Montoursville, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Samantha Lynn Stahl, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Stephanie Erin Stahl, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Nursing
Jessica Lynne Stanford, Marion Center, Bachelor of Science, Graphic Design
Haley Elizabeth Stanton, Honesdale, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Justin Lawrence Stanton, Newfoundland, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
Charles David Starr, Jenkintown, Bachelor of Science, Industrial Design, Magna Cum Laude
Adam John Staub, New Oxford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Kierra Danielle Steffen, Lewistown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Ethan John Steigerwald, Springboro, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Ethan John Steigerwald, Springboro, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
Brandon Michael Steinbacher, Trout Run, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Brandon Michael Steinbacher, Trout Run, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Thomas William Sterling, Warrington, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Abigail W. Stever, Perkasie, Bachelor of Science, Health Information Management, Magna Cum Laude
Logan C. Stewart, Duke Center, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Logan C. Stewart, Duke Center, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Kenneth G. Stitt, Newport, N.H., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, High Honors
Luke David Stolarski, Ypsilanti, Mich., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Grant H. Stoltzfus, Douglassville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
James A. Stone, Westminster, Md., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Jacob Gene Stoner, Scottdale, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Marcus David Stopper, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Kelsey Marie Streeter, Knoxville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Brian S. Stringer, York, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Zachary B. Strock, Churchville, Md., Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Steven Dalton Suchwala, Millville, Associate of Applied Arts, Advertising Art
Steven Dalton Suchwala, Millville, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Nicholas P. Sundman, Kulpmont, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Stephen D. Sundman, Elysburg, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Po-Ju Sung, Taoyuan City, Taiwan, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Matthew Swartz, West Hartford, Conn., Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology

Andrew Paul Tagliamonte, Warrington, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Magna Cum Laude
Melissa Anne Tarhovicky, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration, Summa Cum Laude
Kordell Chad Teenie, Lewistown, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Kordell Chad Teenie, Lewistown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
James C. Temoshenko, Kane, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Cortney Nicole Tempesco, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
Colten R. Temple, Catawissa, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Rebecca J. Temple, Muncy, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alyssa Thomas, Forest City, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Christopher B. Thomas, Mifflinburg, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Hunter Allen Thomas, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Surveying Technology
James P. Thomas, Reading, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security
Samantha Mae Thomas, Muncy, Bachelor of Science, Applied Management
Austin J. Thompson, Womelsdorf, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Zachary Joseph Thompson, Freehold, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Zachary M. Thropp, Grove City, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Nicholas R. Tolland, Reading, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Connor J. Tolomay, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Bobby J. Tomko, Mansfield, Certificate, Welding, Distinction
Nicole A. Treaster, Williamsport, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Noah P. Trimmer, York, Bachelor of Science, Construction Management
Zachary A. Tripp, Schenectady, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology, Summa Cum Laude
Tyler M. Troup, Pottsville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Alyssa Troxell, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Ryan Lane Truax, Mill Hall, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Mark Alexander Turek, Red Lion, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Jacob Tyler Tury, Coatesville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Shawn S. Twigg, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration, Summa Cum Laude
Blake Robert Tyson, Forest City, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Blake Robert Tyson, Forest City, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Brandon S. Uhrich, Lebanon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Stephen Isaac Ulmer
, Cogan Station, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Norman A. Ulrich IV
, Oley, Bachelor of Science, Building Automation Technology

Julian Alejandro Valdez-Ramos, Lutherville Timonium, Md., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Connor S. Valles, Millville, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Thomas J. Van Nostrand, Montrose, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Logan K. VanBlargan, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
David Vanaman, Bellefonte, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Magna Cum Laude
Shaina T. Vanderveer, Monroeton, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
Daniel N. Vasko Jr., Boyertown, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology, Honors
Stephen W. Vaughn, Spring Mills, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Nicholas Jack Veihdeffer, Hyde, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Nicholas Jack Veihdeffer, Hyde, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Joshua R. Velez, Lewistown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Benjamin A. Vermeesch, Boyertown, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Jeffrey A. Vernacchio, Norristown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Highest Honors
Jeffrey A. Vernacchio, Norristown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Highest Honors
Jayna Kathleen Vicary, Curwensville, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors

Aubrey Lynn Wagner, Milton, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, Honors
Christopher Joseph Wagner, Lancaster, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Gwendolyn Marie Wagner, Cressona, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Gwendolyn Marie Wagner, Cressona, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology-Masonry Concentration
Mark S. Wagner, Indiana, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Highest Honors
Joseph R. Waldeyer, Manasquan, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Magna Cum Laude
Ryan M. Walker, Gallitzin, Associate of Applied Science, Architectural Technology
David A. Walker, Waynesboro, Bachelor of Science, Graphic Design
Kylee N. Wall, Ridgway, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Anthony J. Wallace, Parsippany, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Branson C. Walsh, Lewisberry, Bachelor of Science, Construction Management
Matthew D. Walter, Beavertown, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
William Robert Warner, Villanova, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Joshua Todd Warren, Hummelstown, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Joshua Todd Warren, Hummelstown, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Kyle T. Wasilewski, Hawley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Kyle T. Wasilewski, Hawley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Morgan Alise Watson, Lewistown, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
Jennifer Mary Waxmunsky, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Aren Tyler Way, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Aren Tyler Way, Jersey Shore, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Ariann Grace Weaver, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
Bernice Catherine Weaver, Newville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Michael T. Weber, Millersville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Shawn R. Weidman, Mountville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Austin Stephen Weinrich, Jenkintown, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Summa Cum Laude
Darrian L. Weiser, Duncannon, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, Honors
Darrian L. Weiser, Duncannon, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Cum Laude
Kolbe M. Welliver, Turbotville, Associate of Applied Science, Surveying Technology, High Honors
Thomas Edward Wentz, Glen Gardner, N.J., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Dillon Wade Wertman, Auburn, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Magna Cum Laude
Brittany Wertz, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing
Echo T. Wertz, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew B. West, Harleysville, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors
Tyler J. Haynes, Ono, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Alexis White, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
Jesse L. White, Harrisburg, Associate of Applied Science, Business Management
Nathan A. White, Mansfield, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Nathan A. White, Mansfield, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Nathan A. White, Mansfield, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Robert A. White, Pottstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Blake Edward Whitmire, Shickshinny, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Rylan Allan Whitmyer, Trout Run, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Courtney May Wilcox, Troy, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Honors
Garrett Spencer Wilcox, Warren, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis, High Honors
Hunter F. Williams, Drums, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
Kacie Lynne Williams, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
Holly Jo Wilson, Lock Haven, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Ryan C. Wilson, Reading, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Joshua D. Wilt, Coatesville, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Andrew J. Windland, Southampton, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, Honors
Jordan Savidge Wise, McClure, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Alexis Marie Witherite, Spring Mills, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, High Honors
Vaughn Patrick Witmer, Sunbury, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Harrison Wohlfarth, Midlothian, Va., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Bobbie Jo Wolfe, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
Rachel L. Wolfe, Sunbury, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ross Benjamin Wonsik, Sunbury, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
James Robert Wood, Mechanicsville, Md., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Aria E. Worthington, Mansfield, Associate of Applied Science, Dental Hygiene

Peter E. Yacuk, New City, N.Y., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Jeffrey Zongzhea Yang, Bedford, Bachelor of Science, Information Assurance and Cyber Security, Cum Laude
Jonathan D. Yeagy, Harrisburg, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude
Bret Allen Yetter, Liverpool, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Matthew D. Yoder, Nescopeck, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Cole Robert Yost, Sugarloaf, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
Cole Robert Yost, Sugarloaf, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Alexis Nicole Young, Saxton, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
Kaitlyn Mae Young, Harrisonburg, Va., Bachelor of Science, Health Information Management
Katherine Louisa Young, New Paris, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Alexis Nichole Youse, Pottstown, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Highest Honors

Justina Y. Zaborskiy, Quarryville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
Maren A. Zaczkiewicz, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
Derek A. Zay, Liberty, Bachelor of Science, Applied Management
Samuel Wilson Zeigler, Palmyra, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Carl A. Zimmerman, Hunlock Creek, Bachelor of Science, Construction Management
Rachael Nicole Zimmerman, Pine Grove, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Michael A. Zuba Jr., Parkesburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
William M. Zuidema, Sussex, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
William M. Zuidema, Sussex, N.J., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Steven K. Zuziak, Ephrata, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis

Related Stories

Pennsylvania College of Technology graduate Fletcher Ewing, a native of Selinsgrove, is a senior mechanical engineer for X, The Moonshot Factory in Silicon Valley. Formerly known as Google X, the company’s objective is to build and launch “technologies that aim to improve the lives of millions, even billions of people.” Because of the COVID-19 pandemic, Ewing is mostly working from his home office for X’s Everyday Robot Project. (Photo provided by Ewing.) Alumni
Penn College grad ‘shoots for the moon’ with Google
Read more
Alumni
Penn College grads ‘deliver’ for Amazon
Read more
Alumnus James R. Fedele joins recent radiography grads Cheyenne M. Higgins (center) and Alexis G. Yon with donated equipment in the lab. (Yon is reenrolled for fall, continuing coursework toward a bachelor's in applied health studies: radiography concentration.) Alumni
Alumnus, corporate partner deliver new technology to college
Read more