Fall 2017 Graduates Announced at Penn College

The roster of Fall 2017 graduates has been issued at Pennsylvania College of Technology.

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y]

Fall 2017 dean’s list

Ezra A. Adams, Muncy, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Nurudeen Adekunle, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Technology
Bader A. Alamri, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Abdullah A. Albishi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Andre J. Aldubayan, Old Forge, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Dwight D. Alexander, Umatilla, Fla., Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Vincent M. Alfinito, Mount Laurel, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Mohana Almohaimeed, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Abdulaziz M. AlQahtani, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Ahmed S. Alrashedi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Cum Laude
Rakan M. Alsafrani, Jubail, Saudi Arabia, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Saeed H. Alshahrani, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
David M. Anderson, Hellertown, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Evelina A. Antonyuk, Mifflinburg, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Matthew R. Arcieri, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Merissa N. Aucker, Middleburg, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts

Ryan Robert Bailey, Kansas City, Kan., Bachelor of Science, Construction Management
Kat A. Baker, Allenwood, Associate of Arts, General Studies
Nolan R. Baker, Mansfield, Associate of Applied Science, Mechatronics Engineering Technology
Brandon Bannister, Warrington, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Michael C. Barbato, Pottsville, Associate of Applied Science, Business Management
Selene N. Bauer, Altoona, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Magna Cum Laude
Jason K. Beall, Leominster, Mass., Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
Nicholas J. Beck, Cranberry Township, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Skylar M. Bennage, Lewistown, Associate of Applied Science, Business Management
Gunard A. Bernhard, Malvern, Associate of Applied Science, Welding Technology
Alayna R. Bertothy, Philipsburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Steven A. Bixby, Muncy, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Joshua P. Boal, Olanta, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Joshua P. Boal, Olanta, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Lorenzo A. Brasile, New Ringgold, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Samuel H. Bressler, Curwensville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brieona R. Broadwater, Berlin, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Richard C. Brown, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jan J. Bruegmann, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Teagan R. Buhosky, Coopersburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
William E. Burns, Luray, Va., Bachelor of Science, Technology Management, Summa Cum Laude
Brittany N. Bushmire, Fort Worth, Texas, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Brody C. Bushnell, Springville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jeremy Grant Butters, Mansfield, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Francis M. Byrnes, Carmel, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology

Alana E. Cahill, Forest Hill, Md., Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Noah T. Caler, Hanover, Associate of Applied Science, Business Management
Maggie K. Calkins, Bloomsburg, Bachelor of Science, Nursing
Danielle L. Cannon, Drums, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Dominick R. Carnevale, Williamsport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Sherly Charles, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Arts: Practical Nursing Emphasis
Magen B. Chitwood, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Lacey B. Confer, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Nicholas A. Conklin, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
Matthew S. Cook, Buffalo, N.Y., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Nathaniel J. Correll, Nazareth, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Michael A. Cramer, Punxsutawney, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Gaven D. Crosby, Benton, Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Hannah M. Cryan, Troy, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis

Jenna A. Dabulis, Coal Township, Associate of Applied Science, Business Management
Tyler J. D’Alicandro, Pitcairn, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Jared M. Dancho, Catawissa, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Jennifer L. Daniel, Montgomery, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
Zachary J. Dann, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Lindsay R. Davis, Harrisburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Melanie De Oliveira, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing
Doylan J. Deitrich Jr., Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Danielle N. Dent, Bloomsburg, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Sarah E. Derolf, Mountain Top, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Autumn M. Devine, Mars, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Summa Cum Laude
Elizabeth M. DiMaio, Montgomery, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Anthony J. Dina Jr., Southampton, Certificate, Automotive Service Technician
Kevin T. Duffy, West Chester, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Alesha Dunlap, Worthington, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Natalina R. D’Urso, Greenville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration

Chelsea B. Eberly, New Holland, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
Tristan A. Eichfeld, Elmer, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
McKenzie L. Elliftawi Petrarca, Muncy, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Cayla L. Erisman, Johnstown, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Haylea D. Estright, Brisbin, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Christian D. Evans, Downingtown, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Rachael L. Evers, Cogan Station, Bachelor of Science, Accounting

Stephanie Elizabeth Falcone, Bangor, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Lacie M. Feese, Muncy, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Joshua F. Feitner, Paxinos, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Brody Michael Feltman, Thompsontown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Joshua T. Fickel, Camp Hill, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Adam R. Fisher, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Forest Technology
Benjamin T. Flanagan, Clearfield, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Tyler J. Forbes, Shamokin, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Jason C. Fore, Dameron, Md., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Zane H. Fuller, Knoxville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Emily M. Fulton, Mifflinville, Bachelor of Science, Nursing

David A. Gadalla, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Heather Lynn Gadomski, Telford, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Vito Galati, Saylorsburg, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Jacob R. Gavitt, Eagles Mere, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Paul George, State College, Associate of Applied Science, Forest Technology
Eric J. Germiller, Line Lexington, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
Cody R. Getz, East Stroudsburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Siara J. Glenny, Petersburg, Associate of Applied Science, Business Management
John M. Good IV, Williamsport, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Teofilus R. Grigas, Benton, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Robert P. Grohol, Sunbury, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Colleen E. Grove, Spring Mills, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis

Marla J. Haas, Montoursville, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies, Magna Cum Laude
Daniel A. Hackworth, Redding, Conn., Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Zachary J. Hain, Abington, Associate of Applied Science, Welding Technology
Silas C. Hall, York Springs, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jon R. Hallingstad Jr., Germansville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Corey A. Hamel, Sunbury, Bachelor of Science, Nursing
Samuel B. Hamilton, Genesee, Associate of Applied Science, Forest Technology
Michael F. Hamlet, North Wales, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Daniel R. Harrison, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
Amanda V. Hartman, Benton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Highest Honors
Brian G. Hartman, Fredericksburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Dylan G. Hartman, York, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
Aubri L. Hartranft, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management
Nicole E. Hasse, Johnstown, Bachelor of Science, Health Information Management
Andrew R. Hatch, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Jonathon R. Hauck, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Jonathon R. Hauck, Danville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
Tristan J. Hauck, Cogan Station, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Jessica T. Haynes, Bethlehem, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems, Cum Laude
Benjamin P. Heim, Pitman, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Ambrose P. Hill, Shamokin, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis, Highest Honors
Cody A. Hill, Bellefonte, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Christopher D. Hilliard, Georgetown, Del., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Emergency Medical Services Concentration
Cole E. Hofmann, Newtown, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Marni L. Holt, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting, Highest Honors
Adam T. Hook, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management, Honors
Jacob Elijah Hook, Orangeville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Nicholas E. Horan, York, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Hunter J. Horton, Harrisonville, Certificate, Electrical Occupations
Theresa Howey, Freeland, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Aaryn Colby Hoy, Norristown, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Cory Hoyt, Shickshinny, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors

Justin T. James, Long Pond, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Samantha A. James, Tyrone, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
Norbert Jankowski, Mount Pocono, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Kyle L. Jordan, Ambler, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Timothy M. Kainzbauer, Mifflinburg, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation, Cum Laude
Hayden G. Keener, Dover, Associate of Applied Science, Forest Technology
Adam J. Kennedy, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Melyce E. Kenyon, Canton, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Elisabeth A. Kepler, Trout Run, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Ethan J. Kinsey, Dushore, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Ethan S. Kling, Howard, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Clinton R. Knott, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Mark D. Kociola, Hollidaysburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Bethany L. Kohl, Milton, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Shane M. Kostishak, Branchdale, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Elena I. Kranz, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Brett D. Krum, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Daniel M. Kulp, Quakertown, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Jonathan D. Kump, Chambersburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Sean J. Lambert, Easton, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Timothy J. Lamont, Eldred, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Elizabeth L. Landis, Columbia, Bachelor of Science, Emergency Management Technology, Magna Cum Laude
Nicole L. Lanzer, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Benjamin S. Leibig, Lebanon, Bachelor of Science, Nursing
Gabrielle M. Leister, Charlotte, N.C., Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Samantha Lelko, Perkiomenville, Associate of Applied Science, Hospitality Management, High Honors
Ethan M. Lipton, Rockville, Md., Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Kelly L. Liuzza, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing
Trisha K. Lombard, Lewistown, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Nicholas M. LoPrete, Cresskill, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology
Gerardo Lua-Aguilar, Aspers, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Mikaila E. Lugo-Schlegel, Lebanon, Bachelor of Science, Nursing

Anthony T. Madden, Weatherly, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jessica L. Maines, Selinsgrove, Bachelor of Science, Health Information Management
Thomas M. Malason Jr., Gilbertsville, Bachelor of Science, Web and Interactive Media
Zachary N. Mansfield, North Bend, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Chloe F. Marino, Cogan Station, Bachelor of Science, Software Development & Information Management
John I. Matson-Warner, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Christina M. McFadden, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design
Frederick W. McGarry III, Curwensville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Derek McPherson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Derek McPherson, Jersey Shore, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Derek McPherson, Jersey Shore, Certificate, Machinist General
Kolyn W. Mellott, Bellefonte, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Nicole M. Mestach, Watsontown, Bachelor of Science, Nursing
Dylan J. Mezzetti, Southampton, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Christina J. Mignot, Hughesville, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Exercise Science Concentration
Bret A. Milkovitz, Easton, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Bret A. Milkovitz, Easton, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Keira G. Miller, South Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
Steven R. Miller, Kingston, Bachelor of Science, Applied Management
Austin J. Mills, Johnstown, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Nicholas E. Mills, Tyrone, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Nicholas E. Mills, Tyrone, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Francesca B. Monse, Selinsgrove, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Jocelyn E. Moyer, Tower City, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Occupational Therapy Assistant Concentration
Kasey D. Moyer, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Brendan P. Mulligan, West Chester, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Keith A. Myers, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Matthew S. Nauman, Ulysses, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Christina M. Neufer, Williamsport, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
James L. Newby, State College, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Trevor J. North, Cambridge, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology

Colin M. O’Neill, Berlin, Md., Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology

Charles B. Page, Selinsgrove, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Kristi L. Papiro, Cogan Station, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Oscar M. Paredes, Henryville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Earl Q. Parker, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Jordan M. Peasley, Avis, Bachelor of Science, Nursing
Zachary D. Pepperman, Montoursville, Bachelor of Science, Accounting
Gabriel J. Perl, Central City, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Katie R. Pierce, Endicott, N.Y., Bachelor of Science, Emergency Management Technology
Jason R. Pino, Blossburg, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
Timothy R. Pitcairn, Huntingdon Valley, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Morgan T. Plank, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Emergency Medical Services Concentration, Cum Laude
Joshua T. Posey, York Haven, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Nathaniel C. Puckett, Venetia, Bachelor of Science, Construction Management

Elizabeth J. Rabuck, Hatboro, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Cum Laude
Breeze L. Racis, Reading, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis, High Honors
Joseph M. Radice, Oakland Gardens, N.Y., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Daniel M. Rafferty, Cogan Station, Associate of Applied Science, Welding Technology
Joseph D. Ragard, Great Bend, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Henry A. Rainey, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Rene Ramirez, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing
Brock A. Ransom, Elmira, N.Y., Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Leo J. Ravina, Hazleton, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Andrew B. Reed, Chambersburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Joseph A. Reeder, Lock Haven, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Magna Cum Laude
Jade A. Rhody, Pottsville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Justin M. Rinehimer, Mountain Top, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Cory Roach, Bloomsburg, Certificate, Electrical Occupations
Jonathan J. Robbins, Milan, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Alexander J. Rodichok, Tower City, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Duncan Rodriguez, Kunkletown, Bachelor of Science, Nursing
Zane C. Romano, Cogan Station, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Ashley M. Roush, Mifflinburg, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
David K. Rupp Jr., Hughesville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Brandon T. Russell, Nottingham, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Ryan Russell, Croton-on-Hudson, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Restoration Technology

Natascha G. Santaella, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Nicholas B. Santalucia, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Kevin M. Sasek, Williamsport, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Dylan M. Scaringi, Coatesville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Austin R. Schaeffer, Oley, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Austin R. Schaeffer, Oley, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Matthew D. Schaeffer, Oley, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Kayla B. Schneider, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Latricia M. Scutching, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services
Dana S. Sealander, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Carissa A. Seals, Jersey Shore, Bachelor of Science, Accounting
Michael D. Seitzer, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Aaron C. Shaffer, Port Trevorton, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Cody T. Shaffer, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Larry J. Shaffer, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Forest Technology
Jake W. Sharrah, Gettysburg, Associate of Applied Science, Diesel Technology
James P. Simasek, Landenberg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Andrew Asamoah Smith, Philadelphia, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Casey L. Smith, Montgomery, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Jeffrey A. Smith, Wilkes-Barre, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
Sabrina Smith, Easton, Bachelor of Science, Applied Management
Kasandra L. Smoyer, Spring Mills, Bachelor of Science, Nursing
Jacob M. Snyder, Muncy, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Luke D. Spang, Palmyra, Bachelor of Science, Nursing
Justin Thomas Sparrow, Poolesville, Md., Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Tanner J. Spatzer, Herndon, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tyler L. Stark, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Benjamin T. Steimling, Danville, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Kevin M. Steinbacher, Cogan Station, Bachelor of Science, Accounting
Erik D. Stengline, Moosic, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jordan E. Stephenson, State College, Bachelor of Science, Applied Technology Studies
Anthony C. Stopper, Beech Creek, Bachelor of Science, Applied Management
Liliana M. Strunk, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Frank R. Suchwala, Millville, Bachelor of Science, Information Technology Sciences-Gaming and Simulation
Jake J. Swiencki, Blairsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Jake J. Swiencki, Blairsville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors

Noah M. Terpolilli, Penn Yan, N.Y., Associate of Applied Science, Welding Technology
Greg A. Thomas, Jersey Shore, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Christopher M. Tkatch, Harrisburg, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
Christopher M. Tkatch, Harrisburg, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
Lori C. Tobin, Unityville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Cecilia M. Toomey, Milton, Bachelor of Science, Nursing
Sadie L. Trudgen, Dallas, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Logan M. Tubiello, Ottsville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Amanda L. Twigg, Dallastown, Bachelor of Science, Nursing

Justin R. Uleau, Fleetwood, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Michael P. Upright Jr., Mosinee, Wis., Bachelor of Science, Technology Management

Gregory A. Van Dyke, Murrells Inlet, S.C., Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Evan A. Vigna, McAdoo, Bachelor of Science, Engineering Design Technology

Ian M. Wagner, Leesport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Bryan M. Wasson, Centre Hall, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Plant Production Emphasis
Mark E. Weaver, Gettysburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
Nathaniel S. Weller, Reading, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Shakur O. Whaley, Tobyhanna, Associate of Applied Science, Health Arts: Practical Nursing Emphasis
Joshua J. Whitney, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management
Brandon L. Wilkinson, Port Trevorton, Bachelor of Science, Nursing
Tucker Willis, Flower Mound, Texas, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Alex E. Wolfe, Lebanon, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Brian W. Wolfe, Kulpmont, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Highest Honors
Richard M. Wood, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
Richard M. Wood, Bloomsburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude
Angela L. Wundschock, Perkasie, Bachelor of Science, Nursing

Justin M. Yaneck, St. Clair, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Dane J. Young, Butler, Bachelor of Science, Web and Interactive Media, Cum Laude

Comments – One Comment

Congrats, Adam, we are very proud of you!

Posted by Sherrie Hook at January 5, 2018 at 9:44 pm

Post a Comment

Penn College welcomes comments that are on topic and civil. Read our full disclaimer.

Pennsylvania College of Technology is a special mission affiliate of The Pennsylvania State University