Roster of Fall 2012 Grads Released at Penn College

The list of Fall 2012 graduates from Pennsylvania College of Technology has been issued by the Registrar’s Office.

Fall 2012 dean’s list

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [V] [W] [Y] [Z]

Sami A. Al Anazi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Nicholas P. Alberti, Delmar, Del., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Thomas R. Alexander, Conshohocken, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Thomas R. Alexander, Conshohocken, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Fadhil A. AlJishi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Michael J. Andersen, Unityville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Morgan E. Andreas, Greentown, Bachelor of Science, Graphic Communications Management, Cum Laude
Brittany L. Antolick, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Ornamental Horticulture: Landscape Technology Emphasis
Brittany L. Antolick, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Ornamental Horticulture: Plant Production Emphasis
Andrew M. Atchison, Landenberg, Certificate, Plumbing
Steven M. Ault, Ralston, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration

Patrick M. Bahner, Conneaut Lake, Associate of Applied Science, Ornamental Horticulture: Landscape Technology Emphasis
Malyn M. Baney, Centre Hall, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Christopher D. Banke, Cambridge, Md., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Davin Monroe Banks, Woodstock, Md., Bachelor of Science, Construction Management
Michael P. Barbone, East Hanover, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
Maggie J. Bauman, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Human Services
Tyler J. Bennett, Mahaffey, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Tyler J. Bennett, Mahaffey, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, High Honors
Kenneth G. Bilwin II, Plains, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Bryce K. Bingaman, Sunbury, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Kevin T. Biscoe, Middleport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Paul A. Boehret, Wapwallopen, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Paul A. Boehret, Wapwallopen, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Paul A. Boehret, Wapwallopen, Certificate, Welding, Distinction
Thomas Ray Boger, Palmyra, Associate of Applied Science, Welding Technology
Marcella Bongiovi, Unityville, Associate of Applied Science, Human Services, Highest Honors
Daniel S. Boughton Jr., Susquehanna, Associate of Applied Science, Automotive Technology
James F. Bowes, Montoursville, Bachelor of Science, Accounting, Magna Cum Laude
Kristi N. Bradfield, Landisville, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Ashleigh C. Bradley, Athens, Bachelor of Science, Technology Management
Tyler J. Brish, Port Carbon, Associate of Applied Science, Information Technology: Web & Applications Technology Emphasis
Kyle S. Brosius, West Grove, Associate of Applied Science, Automotive Technology
April C. Buck, Hughesville, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Ty M. Buffington, Lykens, Associate of Applied Science, Forest Technology
Devlin K. Burke, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Daryl Justin Buschmann, Doylestown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Cody E. Buterbaugh, Conestoga, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, Highest Honors
Crystal L. Butler, Williamsport, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors

Tyler S. Caldwell, Manchester, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Nicholas P. Campbell, Red Lion, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
William P. Carolan, Little Falls, N. J., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
James E. Carr III, Towanda, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Philip R. Carnevale, Carteret, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrew M. Charcalla, North Bend, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Kaylee M. Clouser, Port Royal, Bachelor of Science, Nursing
Blaine M. Cohick, Cogan Station, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Brian J. Coppadge, Liberty, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
John R. Cristofoletti, Bergenfield, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Rebecca E. Cutler, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude

Jessica C. Dabback, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Robert M. Dale, Middletown, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kristina C. Dalsey, Blue Bell, Bachelor of Science, Technology Management
Michael J. Dance, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Maxwell A. Davert, Greene, R.I., Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Maxwell A. Davert, Greene, R.I., Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Kristopher A. Decker, Tyrone, Associate of Applied Science, Welding Technology
Courtney Jo Deller, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Business Management
Brittany M. DeLousia, Brackney, Bachelor of Science, Technology Management
Elizabeth M. DePalma, Philadelphia, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Courtney E. Derr, Montoursville, Associate of Applied Arts, Mass Media Communication
Kyle J. Didyoung, Temple, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Peter J. DiNovo, Tarpon Springs, Fla., Bachelor of Science, Technology Management
Christopher Ditalia, Deer Park, N.Y., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Matthew I. Dorsey, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Michael E. Drumm, Springboro, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Denise E. Duitch, Cogan Station, Bachelor of Science, Technology Management
Peter D. Dunn, Tiverton, R.I., Associate of Applied Science, Welding Technology

Brian M. East, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Web & Applications Development Concentration
Stacy L. Eckert, Laureldale, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Physical Fitness Specialist Concentration
Daniel W. Eggler, Loganton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Daniel W. Eggler, Loganton, Certificate, Machinist General
Kari M. Elwell, Westfield, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, Honors
Benjamin R. Ender, Chambersburg, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Evan D. Entz, Jersey Shore, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Nicholas G. Ezolt, Kutztown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors

Christian J. Falvo, Warren, Associate of Applied Science, Forest Technology
Timothy I. Feighner, Northern Cambria, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Shawn M. Ferricks, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Information Technology Security Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Kathryn A. Fields, Vandling, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Derek H. Finkenbinder, Mount Holly Springs, Certificate, Collision Repair Technician
Nancy A. Fioretti, South Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
Matthew K. Fish, Montoursville, Associate of Arts, General Studies, High Honors
Matthew K. Fish, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude
Michelle L. Formica, Waterford, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
Daniel J. Forsyth, Palmyra, Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Electronics and Computer Engineering Emphasis
Antar R. Fredericks, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Matthew G. Freiji, San Antonio, Fla., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Jeremy S. Frost, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors

Nicholas A. Gaugler, Winfield, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Geoffrey S. George, Rutledge, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jordan M. Glass, York, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Rachel L. Glusco, York, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Magna Cum Laude
Logan T. Goddard, Cogan Station, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Robin J. Gordon, Duryea, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Summa Cum Laude
Lewis D. Goshen III, Chambersburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Gilbert Gratti, Northumberland, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Brandon R. Greiss, New Tripoli, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Brandon R. Greiss, New Tripoli, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Seth Ken Greninger, Cogan Station, Bachelor of Science, Business Administration
Brittany S. Gromis, State College, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Highest Honors
Robert J. Grove, Hughesville, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Michael S. Grybos, Paxinos, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration

Andrew B. Hagerman, Danville, Associate of Applied Science, Individual Studies
Daniel Thomas Haley, Cleona, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Joshua T. Handel, Dover, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joshua T. Handel, Dover, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Jesse L. Haring, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Graphic Communications Technology
Douglas E. Harkness, Williamsport, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Ethan Michael Harwell, State College, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jakob C. Heck, Lewisberry, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Allen M. Heimbach, Milton, Associate of Applied Science, Information Technology: Network Technology Emphasis
Jonathan C. Herman, Lewisburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Ian S. Hickey, Middleburg, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Daniel F. Hill, Wellsboro, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Taylor J. Hiller, Nescopeck, Associate of Applied Science, Welding Technology
Elliot E. Hine, Trevorton, Bachelor of Science, Technology Management
Patricia A. Hintz, Muncy, Associate of Applied Science, Human Services
Anissa L. Hiras, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Brian J. Hoffman Jr., Sugarloaf, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Tyler Joseph Hoopsick, State College, Associate of Applied Science, Business Management
Zachery M. Hubler, Ashland, Certificate, Machinist General
Ryan M. Hummel, Reading, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors

Christopher A. Ives, Meshoppen, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology

Emily A. Jameson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Accounting, High Honors
Brian L. Jenks Jr., Lords Valley, Associate of Applied Science, Information Technology: Web & Applications Technology Emphasis
David A. Jensen, Montrose, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, High Honors
Michael J. Johnson, Rochester, N.Y., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Gregory E. Johnston, Sykesville, Md., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Joshua P. Kalb, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Kayla M. Kaler, Millmont, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Eric R. Kaminski, Wilmington, Del., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Ian Joseph Kann, Cogan Station, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Asm A. Karim, Lansdale, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Micah C. Kauffman, Hughesville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Jeron D. Kennedy, Muncy, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Jannette J. Killian, Canton, Associate of Applied Science, Nursing
Matthew J. King, Southampton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Darren J. Kitchen, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Adam B. Kleckner, Lederach, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Building Construction Technology Concentration
Zachary David Klock, Albrightsville, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Greg T. Koernig, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Forest Technology
Matthew R. Koveleski, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
James Charles Kraus, Flemington, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Shawn M. Krause, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Shawn M. Krause, Schuylkill Haven, Certificate, Plumbing

Blake E. Lambert, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Kalil I. Lambert, Dominica West Indies, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Stephen G. Landau, Sunbury, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis, High Honors
Kevin R. Larason, Langhorne, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Rebecca L. Lawell, Schuylkill Haven, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
David M. Legnini Jr., West Chester, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jennifer L. Leitzell, Huntingdon, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
James P. Lentz, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Service Sales and Marketing, High Honors
Michael J. Lewis, Lawrenceville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Stephanie Lindemuth, Clifton Township, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Kurt L. Linhart, Zionsville, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Jeremy Michael Litfin, Eldersburg, Md., Bachelor of Science, Information Technology: Information Technology Security Specialist Concentration,
Jacob C. Long, State College, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Shannon D. Louk, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Business Management
Daniel E. Luberski, Philadelphia, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Tad O. Lupold, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology

Nicholas P. Mancuso, Hillsborough, N.J., Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Andrew J. Marcelliano, Morristown, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Anthony R. Marks, Ligonier, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
David Pearson Matz, Schuylkill Haven,  Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Mark A. Martin, Clearfield, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Colin D. Mason, Fredericksburg, Va., Bachelor of Science, Technology Management
Carly Alexis McBeth, Walnut Bottom, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Brenden G. McCloskey, Muncy, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Ashley N. McFalls, Ephrata, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Rosalee J. Mead, Lock Haven, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Sean M. Michael, Earlville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Michal A. Mierzejewski, Scotch Plains, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jared N. Miller, Duncansville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Elizabeth R. Minier, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services
Matthew C. Moll, Mohrsville, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Cheryl L. Moore, Montoursville, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Randy S. Moran, Ringtown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Monika M. Moser, Wellsboro, Certificate, Health Information Coding Specialist, Distinction
Albaro Munoz, Shamokin Dam, Associate of Applied Science, Business Management
Kirsten A. Murty, Rochester, N.Y., Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Muriah L. Musser, Nescopeck, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Katie E. Mutz, Easton, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts

Eric L. Nealen, Nicktown, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Megan S. Nestel, Lock Haven, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Charles R. Niedermyer II, State College, Bachelor of Science, Technology Management, Magna Cum Laude
Jonathan A. Norton, Manheim, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Tyler O. Norton, Allentown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Tyler O. Norton, Allentown, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Justin T. Nupp, Knoxville, Tenn., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude

Lauren B. Ogden, South Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Morgan A. Olbrich, Summit, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology

Brad E. Pavlosky, Basking Ridge, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Thomas A. Pearce, Newtown, Conn., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Kevin L. Peck, Burnham, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Joseph T. Perno Jr., Bethlehem, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Magna Cum Laude
Seth G. Perrin, White Deer, Associate of Applied Science, Welding Technology
Michael A. Petrizio, Sellersville, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Michael A. Petrizio, Sellersville, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Eric K. Petry, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Jesse J. Pike, Point Pleasant, N.J., Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Michael J. Polhemus, Plattsburgh, N.Y. Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
James H. Port, Oxford, Bachelor of Science, Technology Management
Allen J. Price, South Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Amanda L. Quinn, South Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies

Tamara R. Rader, Knox, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology, Honors
Mahfuzur Rahman, Williamsport, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Scott W. Reamsnyder, Linden, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Gregory J. Reed, Montoursville, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Michael A. Reese, Whitehall, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Benjamin J. Reilly, New Berlin, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Rebecca L. Reinsel, Bloomington, Indiana, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
Nicole D. Riley, Harrisburg, Bachelor of Science, Applied Human Services, Cum Laude
Shannon R. Robbins-Dunham, Eagles Mere, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, High Honors
Robert L. Robinson III, Sunbury, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Barry A. Romberger II, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Timothy R. Russey, Decatur, Texas, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors

Jordan E. Salabsky, Bethlehem, Bachelor of Science, Nursing
Ryan T. Sawyer, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Meghan J. Scarfo, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
Tyler A. Schaeffer, Kutztown, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Andrea L. Schatz, St. Marys, Associate of Applied Science, Business Management
Bryan J. Schumacher, Bethlehem, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Michael N. Sesto, Canton, Conn., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Kyle A. Seyler, Loganton, Associate of Applied Science, Forest Technology
William A. Shannon, Cogan Station, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Bryan A. Sharp, Souderton, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Bryan A. Sharp, Souderton, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Matthew B. Sheaffer, Harrisburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
John P. Shimmel, Morrisdale, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Gage T. Shoff, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network Technology Emphasis
Melissa S. Showers, Lewisburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies
Matthew D. Shupp, Lehighton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Christopher R. Silverstrim, South Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Jacob R. Singleton, Columbia, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Alexander T. Skotedis, Shamokin Dam, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
Jake R. Slaniski, Pittsburgh, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design
Brandon Thomas Sliko, Ebensburg, Bachelor of Science, Technology Management
James W. Slotterback, Cogan Station, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Cum Laude
Evan M. Smith, Centre Hall, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Grant L. Smith, Homer City, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Kristopher R. Smith, Centre Hall, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Eric James Snipe, Rockville, Md., Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Kahyla E. Snyder, Watsontown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Shannon R. Soder, McAlisterville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Wesley T. Sones, Muncy, Bachelor of Science, Graphic Design
Kyle J. Spotts, Julian, Associate of Applied Science, HVAC/Plumbing
Andrea M. St Clair, Mill Hall, Bachelor of Science, Graphic Design
Michael C. Stadtler, Sayre, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Farrah L. Stafford, Philadelphia, Associate of Applied Science, Human Services
Eric M. Stahl, Pennsdale, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Grant D. Stanley, Millersville, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Grant D. Stanley, Millersville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
Thomas Stark, Cranford, N.J., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Christopher J. Steele, Markleysburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Derek E. Stellar, Schnecksville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management
Derek E. Stellar, Schnecksville, Certificate, Plumbing
Charles D. Stevenson, Drexel Hill, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Shasta L. Stine, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
Nadeia Stokes, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Anthony C. Stopper, Williamsport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
Luke Tanner Stouffer, Chambersburg, Associate of Applied Science, HVAC/Plumbing
Devan R. Stuart, Cogan Station, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Nathan A. Sweigart, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Robert A. Talipski, Old Forge, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Daniel J. Tanedo, Browns Mills, N.J., Associate of Applied Science, Aviation Technology
Matthew S. Taylor, Waterford, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design, Cum Laude
Heather A. Thielman, Rochester, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Gerianne C. Tomb, Long Beach, Calif., Bachelor of Science, Web Design and Multimedia
Jace L. Toner, Mill Hall, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Hollie A. Treese, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Hollie A. Treese, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Ethan A. Troup, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Rachel M. Twist, Cogan Station, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration

Keith D. Vandegrift, Quakertown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Melissa R. VanNorman, Allentown, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Stephen E. Von Lindern, Budd Lake, N.J., Certificate, Automotive Service Technician

Trey C. Wagner, Mill Hall, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Krista S. Walk, Cogan Station, Associate of Applied Science, Nursing
Daniel J. Walsh, Absecon, N.J., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Ryan William Walsh, Bear, Del., Bachelor of Science, Construction Management
Nathaniel T. Warner, Warren, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Marcus A. Watkins, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Chad E. Weaver, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology
Anthony G. Weldon, Harrisburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Ryan D. Wentsler, Lebanon, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Jeremy A. Wentz, Elizabethtown, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation
Deanna Y. Wheeland, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Tyler K. Whitsel, Mill Creek, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Amy M. Wilson, Trout Run, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Mark D. Winder, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology
Michael Charles Wirth, Cogan Station, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jessica Taylor Woodward, Levittown, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Joshua J. Wrench, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors

Lester T. Yarnell, Stillwater, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Ryan P. Yoder, Williamsport, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
Ryan P. Yoder, Williamsport, Associate of Applied Science, Electromechanical Maintenance Technology, High Honors
Kelsey Nichole Yost, Lewisburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene
Kelsey E. Young, Landisville, Bachelor of Science, Graphic Communications Management
Robert A. Young, Quakertown, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Robert A. Young, Quakertown, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology

Aaron N. Zabko, Sugarloaf, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jordan M. Zedonek, Mar Lin, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Kellie Zurich, Montoursville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude

Pennsylvania College of Technology
One College Avenue
Williamsport, PA 17701

570-326-3761
800-367-9222

© 1995 Pennsylvania College of Technology. Penn College® and degrees that work® are registered in the U.S. Patent and Trademark Office.