Registrar Issues Roster of Penn College’s Fall 2013 Graduates

The list of Fall 2013 graduates from Pennsylvania College of Technology has been released by the Registrar’s Office.

Fall 2013 dean’s list

[A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [Y] [Z]

Michael P. Acquaro, Oakhurst, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology
Joseph R. Adams, Red Lion, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration
Dhafer M. AlQahtani, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Hasan H. Alqushairi, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics and Polymer Engineering Technology
Zouina Ammarkhodja, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Rebecca D. Anewalt, Schnecksville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Stephen M. Armstrong, Columbia, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Bryan J. Baker, New Enterprise, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Erik R. Balliet, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology
Sarah A. Balsley, Jamison, Associate of Applied Science, Early Childhood Education, High Honors
Erin R. Bannon, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Shannon L. Barr, Williamsport, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Cody J. Baum, Reading, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Forrest D. Bechdel, Howard, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Adam J. Becker, Northampton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
Adam J. Becker, Northampton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
Jason M. Beck, Gallitzin, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology, Magna Cum Laude
Louis Benet, Tampa, Fla., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Nicholas A. Berger, Johnstown, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Holly L. Berry, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Highest Honors
Alicia J. Bierly, Rebersburg, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Logan S. Blouch, Palmyra, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Phillip E. Bone, Alexandria, Va., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Dennis J. Boop Jr., Mifflinburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
David M. Boozel, Lewistown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Timothy B. Boring, New Florence, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies, Honors
Matthew P. Bower, Harrisburg, Bachelor of Science, Information Technology: Web & Applications Development Concentration
Nicholas M. Bowser, Tyrone, Certificate, Electrical Occupations, Distinction
Brandon K. Braren, Danielsville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
Timothy B. Breidigan, Annville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Timothy B. Breidigan, Annville, Certificate, Plumbing
Bradley E. Brent, Mohnton, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
Nicholas A. Brouse, Shamokin Dam, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Cody M. Brown, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Chad A. Bruinooge, Lock Haven, Bachelor of Science, Construction Management
Joshua C. Bryner, Port Royal, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Gerard M. Buckley, Hampton Bays, N.Y., Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Kevin C. Buckman, Clayton, N.C., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Jessica L. Bumbarger, Wallaceton, Associate of Applied Science, Human Services
Matthew E. Byers, Dillsburg, Associate of Applied Science, Welding Technology

Craig T. Capista, Wyncote, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kenneth D. Carlisle, North East, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
William D. Chester, Blue Bell, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Jennifer L. Ciannelli, Pittston, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Eric L. Clarke, Rockville, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
Patrick J. Coar Jr., Harleysville, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Braden T. Conner, Reading, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Andrew J. Conway, Broomall, Certificate, Electrical Occupations
Corinna R. Cortright, Cogan Station, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Christopher J. Cosgrove, Jefferson Township, Bachelor of Science, Graphic Design
Arthur L. Counterman Jr., Milton, Bachelor of Science, Building Automation Technology, Magna Cum Laude
Christopher V. Crandall, Sayre, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
David L. Crawford, Alba, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Marco G. Cristina, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Zachary J. Cronauer, Ebensburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
Justine E. Cubberley, Hughesville, Associate of Applied Science, Accounting, Highest Honors

Jeffrey P. Darocha, Ardsley, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Brandi L. Davis, Watsontown, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Mark D. Davis, Lake Ariel, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Wyatt J. Decker, Dushore, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Nicholas C. DeLeon, Bronx, N.Y., Bachelor of Science, Building Automation Technology
Rinaldo E. DePaola, Towanda, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Zachary D. Derck, Northumberland, Bachelor of Science, Culinary Arts and Systems
Ralph T. Derone IV, Montoursville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Zachary K. Detwiler, Everett, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Daniel C. Diliberti, Glen Ridge, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Keith D. Dingler, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies
Anthony G. Donofrio, State College, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology, High Honors
Austin C. Dows, Carlisle, Associate of Applied Science, Business Management
Arthur L. Drummond, Pittsburgh, Associate of Applied Arts, Mass Media Communication
Jernae A. Drummond, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services
Shane P. Dunlap, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
Shane P. Dunlap, Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology

Steven J. Economos, Greencastle, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Ryan M. Enders, York, Bachelor of Science, Technology Management
Hali M. Endress, Wilkes Barre, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Shane M. Engel, Cogan Station, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Summa Cum Laude

Kayla D. Faidley, Meyersdale, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jeffrey T. Feeman, Strasburg, Bachelor of Science, Industrial and Human Factors Design
Joseph Feminella, East Stroudsburg, Bachelor of Science, Graphic Design
Emily K. Fetterolf, New Berlin, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Kyler M. Fink, Wells Tannery, Certificate, Electrical Occupations
Alex C. Fisher, Middleburg, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology
Jared M. Fleeger, DuBois, Bachelor of Science, Technology Management
Charlie N. Fohringer, Spring Mills, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Surgical Technology Concentration
Jared W. Fontaine, Leechburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
John P. Foti, Jupiter, Fla., Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Christian J. Francisco, Fort Lee, N.J., Bachelor of Science, Technology Management
Kianna L. Funk, Sinking Spring, Associate of Applied Science, Architectural Technology

Jessie D. Gagnon, Milton, Associate of Applied Science, Information Technology: Technical Support Technology Emphasis
Anthony E. Gatto, Shrewsbury, Mass., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
Colin S. Geiger, Sunbury, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Christina A. Glace, Montoursville, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Corey M. Goss, McClure, Associate of Applied Science, Renewable Energy Technologies
Zachary A. Grenoble, Carlisle, Bachelor of Science, Information Technology: Web & Applications Development Concentration
Antony L. Griffin-Betterson, Philadelphia, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Joseph R. Gruszewski, Dunmore, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kaila E. Gruver, Ellicott City, Md., Bachelor of Science, Health Information Management
Adam C. Gruzlewski, Halifax, Bachelor of Science, Technology Management
Brian M. Guinter, South Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Steven Gustafson, Southbury, Conn., Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Michael P. Guthrie, Hamden, Conn., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis
Michael P. Guthrie, Hamden, Conn., Associate of Applied Science, On-Site Power Generation

Helen J. Harer, Covington, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Lance T. Harman, Muncy, Bachelor of Science, Technology Management
Aron T. Harmon, Wellsboro, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Aron T. Harmon, Wellsboro, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
Isaac L. Harris, Mehoopany, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
Isaac L. Harris, Mehoopany, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
Kathy A. Harris, Cogan Station, Certificate, Nurse-Health Care Paralegal Studies, Distinction
Matthew L. Harrison, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Chad B. Harter, Trout Run, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Jared C. Hartman, Mount Wolf, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Richard M. Hause, White Deer, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
Andre M. Hayes, Schwenksville, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration
Andrew W. Higgins, Coudersport, Associate of Applied Arts, Mass Media Communication
Amanda E. Hill, Muncy, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Justin D. Hill, Weatherly, Certificate, Electrical Occupations
Rachel A. Hill, Mill Hall, Associate of Applied Science, Individual Studies
Jessica M. Hoffman, Avis, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Jessica M. Hoffman, Avis, Certificate, Health Information Coding Specialist
Nichelle M. Hofford, Williamsport, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Nolan Hollenden, Warrington, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Taylor R. Horetsky, Hershey, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Helen K. Houdeshell, Lansdale, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Magna Cum Laude
Bradley D. Houtz, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Christopher J. Hughes, Doylestown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology

Justin D. Iman, Zionsville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology

Matthew J. Jeffries, Huntingdon, Certificate, Electrical Occupations
James J. Jimenez Jr., Sacramento, Calif., Bachelor of Science, Applied Health Studies
Shana L. Jodon, Bloomsburg, Bachelor of Science, Physician Assistant
Jason R. Johnson, Grapevine, Texas, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Max A. Jureckson, Lancaster, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology

Jason D. Kaniecki, Tannersville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Kaitlin Karalunas, Pittston, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Steven M. Kearney, Lebanon, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Steven M. Kearney, Lebanon, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Stephanie N. Keifrider, Drums, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal
Elisabeth A. Kepler, Williamsport, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal
Benjamin W. Kerstetter, Thompsontown, Bachelor of Science, Technology Management
Jessica M. Keyser, Macungie, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Ian C. Killian, South Williamsport, Associate of Applied Science, Plastics and Polymer Technology
Michael J. Kilpatrick, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Joshua J. Kingsbury, Benton, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
Joshua J. Kingsbury, Benton, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
Joshua J. Kingsbury, Benton, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
Desire M. Kintzel, Pottsville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Timothy P. Kinneman, Aberdeen, N.J., Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Design Technology
Molly Aileen Kirby, Williamsport, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Melissa M. Kline, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting
Melissa M. Kline, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Jacob R. Koch, East Aurora, N.Y., Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
Brandy L. Krause, Pine Grove, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Summa Cum Laude
Daniel T. Kreger, Morris, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Brett M. Kulp, Kutztown, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
John A. Kumor, Jenkintown, Associate of Applied Science, Hospitality Management

Zachary D. Labar, Bangor, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Dace J. Landis, Middleburg, Associate of Applied Science, Business Management
Victoria M. Laubscher, Lock Haven, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Andrew M. Lea, McLean, Va., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Terry A. Lenig, Northumberland, Bachelor of Science, Accounting
Chi-Yi Lin, Lock Haven, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Briana L. Lizza, Pittston, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Jennifer A. Lohman, Gillett, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Robert M. Long Jr., Warwick, N.Y., Associate of Applied Science, Business Management
Robert Love, Narberth, Certificate, Electrical Occupations
Ashley M. Lynch, Montgomery, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Ashley M. Lynch, Montgomery, Certificate, Health Information Coding Specialist

Kyle L. Madison, Mount Carmel, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
Kelly L. Maneval, Williamsport, Bachelor of Science, Technology Management
Logan C. Marshall, Silver Spring, Md., Associate of Applied Science, Welding Technology
Nicholas A. Marshall, Danville, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Nicholas D. Massimilla, Marlton, N.J., Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, Honors
Collin P. Mayo, Oreland, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis
Neil Q. McAneny, Johnstown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Christopher R. McCabe, Red Lion, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Joshua A. McCool, Millheim, Associate of Applied Science, Welding Technology
Aaron M. McCullough, Alverda, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Cory M. McDonald, Mildred, Bachelor of Science, Information Technology: Network Specialist Concentration, Cum Laude
Paul A. McGinn, South Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Erin E. McMahon, Kulpmont, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Summa Cum Laude
Elijah J. Miklos, Burnham, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Brandon M. Miletta, Honesdale, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Alisha M. Miley, State College, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Karsch M. Miller, Lewisburg, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Brian J. Mills, South Abington Township, Bachelor of Science, Technology Management
Leo J. Mirolli III, Coal Township, Associate of Applied Science, Welding Technology
John J. Morrissey, Willow Grove, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Melissa C. Moses, Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology, Honors
Lynn D. Moyer, Montgomery, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Kyle M. Muller, Basking Ridge, N.J., Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
Ryan D. Mull, Watsontown, Associate of Arts, Studio Arts
David J. Munn, Athens, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
Lewis C. Muya, Allentown, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
Ashley N. Myers, Williamsport, Associate of Arts, General Studies

Blaire M. Neil, Montoursville, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration
Joshua M. Negley, Camp Hill, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Kyle P. Noel, Glenville, Associate of Applied Science, Welding Technology

Jasper W. Ocker III, Burnham, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Morgan A. Olbrich, Summit, N.J., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Anthony A. Oleksza, Montrose, Bachelor of Science, Technology Management

Eric J. Palanko, Latrobe, Bachelor of Science, Legal Assistant-Paralegal Studies
Joshua R. Panzarella, West Hazleton, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Joel M. Papu, York, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
Cameron T. Patch, Cowansville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
Brandie L. Pate, McSherrystown, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Brad E. Pavlosky, Basking Ridge, N.J., Bachelor of Science, Technology Management
David D. Peiffer, Bernville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis, High Honors
Tina L. Perkins, Orangeville, Bachelor of Science, Web Design and Multimedia
Tara M. Powell, Burgettstown, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Tara M. Powell, Burgettstown, Certificate, Health Information Coding Specialist
Byron O. Prieto, Long Island City, N.Y., Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
Anthony J. Protasio, South Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude

Zachary T. Rager, McClure, Associate of Applied Science, Electrical Technology
Ethan M. Rawley, Hershey, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
Holly M. Raybuck, Port Matilda, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration
Holly M. Raymond, Meshoppen, Associate of Applied Science, Human Services
Anthony J. Reed, Flinton, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Cody A. Reilly, Hamburg, Associate of Applied Science, Landscape/Horticulture Technology: Landscape Emphasis, Honors
Derek A. Reinert, Holland, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Katie N. Reitbauer, Shillington, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Orlando Resto, Fleming, Associate of Applied Science, Welding Technology
Daniel Reynolds, Piermont, N.Y., Associate of Applied Science, Automotive Technology
Lauren C. Rich, Albrightsville, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts
Ashley M. Rishel, Hartleton, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Cameron I. Robins, Chesterbrook, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Dashanda K. Robinson, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services
Jiovanni N. Rosario, Lancaster, Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology
Daniel A. Rose, Albrightsville, Associate of Applied Science, Welding Technology
Brent H. Rosenberg, Denville, N.J., Bachelor of Science, Business Administration: Banking and Finance Concentration
Timothy S. Rowlands, Macungie, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Daniel H. Rummel, Shamokin, Bachelor of Science, Technology Management
Michelle C. Runkle, Watsontown, Associate of Applied Science, Human Services

Alicia N. Sakiadis, McAlisterville, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Cum Laude
Steven M. Seguine, Hampton, N.J., Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
Malcolm D. Sesay, Marion, S.C., Associate of Arts, General Studies
Addison T. Shableski, Linden, Bachelor of Science, Technology Management
Kevin M. Sherry, Mountain Top, Associate of Applied Science, Welding Technology
Trey A. Siegfried, Philipsburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
Ashley N. Simpson, Somerset, Associate of Applied Science, Architectural Technology
Alexander T. Skotedis, Shamokin Dam, Bachelor of Science, Residential Construction Technology and Management: Building Construction Technology Concentration, Cum Laude
Justin T. Smith, McAlisterville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Karlee A. Smith, Mineral Point, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration
Daniel A. Sneeringer, New Oxford, Certificate, Electrical Occupations
Aubry L. Soanes, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Early Childhood Education
Cody A. Sollenberger, Leola, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
Adam J. Steppe, South Williamsport, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Jordan R. Sterrett, Bellefonte, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Jason R. Stewart, Latrobe, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Scott T. Stofko, Burke, Va., Bachelor of Science, Automotive Technology Management
Andrew A. Stromick, Athens, Associate of Applied Science, Welding Technology
David E. Sullenberger, Williamsport, Associate of Applied Science, Computer Aided Drafting Technology, Honors
Matthew C. Sweeley, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
William S. Sweeney, Dushore, Associate of Applied Science, Welding Technology
Seth C. Sweigard, Millersburg, Associate of Applied Science, Surveying Technology
Ryan E. Swingle, Sayre, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology

Kyler W. Thomas, Everett, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Cody C. Todaro, Hollsopple, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Joseph M. Trainor, Glenside, Associate of Applied Science, Hospitality Management
Matthew A. Troutman, Milton, Certificate, Welding
Wade S. Truitt, McAlisterville, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Michael V. Tucci, Pittsburgh, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration

Darren R. Ulmer, Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology

Darlis J. Varner, McVeytown, Bachelor of Science, Nursing
Samuel D. Violante, Croton On Hudson, N.Y., Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology
Ryan M. Voneida, Selinsgrove, Bachelor of Science, Welding and Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude

Kyle G. Wagner, Slatington, Associate of Applied Science, Automotive Technology
Ashley L. Waldman, Hughesville, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Rachel M. Wallace, Moshannon, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Rachel M. Wallace, Moshannon, Certificate, Health Information Coding Specialist
Jordan P. Way, Muncy, Associate of Applied Science, Building Construction Technology: Masonry Emphasis
Christopher S. Weaver, Danville, Bachelor of Science, Technology Management, Cum Laude
Dillon A. Weidner, Allentown, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
Danielle A. Weinburger, Tamaqua, Associate of Applied Science, Legal Assistant-Paralegal, Honors
Brett P. Weist, York, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Breanna R. Wheeland, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration
Sean C. Whitehouse, Reading, Associate of Applied Science, Architectural Technology, Honors
Katie R. White, Watsontown, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Magna Cum Laude
Chad R. Wilcox, Williamsport, Associate of Applied Science, Aviation Technology
Kyle J. Williams, Oley, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
Logan T. Willow, Richfield, Associate of Applied Science, Business Management
Karey E. Wolfe, Milton, Associate of Applied Science, Health Information Technology
Daniel T. Wright, Williamsport, Certificate, Automotive Service Technician
Kristi L. Wright, Williamsport, Associate of Applied Science, Accounting
Lester Wrobel, Hillsdale, N.J., Associate of Applied Science, Electronics and Computer Engineering Technology: Robotics and Automation Emphasis
Lester Wrobel, Hillsdale, N.J., Bachelor of Science, Electronics and Computer Engineering Technology

Ethan G. Yaukey, Chambersburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
Lauren K. Yerk, Quakertown, Associate of Applied Science, Baking and Pastry Arts, Honors
Zachary L. Yetter, Thompsontown, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
Kristen E. Yoder, Lewistown, Bachelor of Science, Physician Assistant, Cum Laude

Scott M. Ziegler, Butler, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
Scott M. Ziegler, Butler, Associate of Applied Science, On-Site Power Generation, Honors

Pennsylvania College of Technology
One College Avenue
Williamsport, PA 17701

570-326-3761
800-367-9222

© 1995 Pennsylvania College of Technology. Penn College® and degrees that work® are registered in the U.S. Patent and Trademark Office.